محدودیت های اخذ پذیرش در کشور آلمان

محدودیت های اخذ پذیرش در کشور آلمان

سلام به همه عزیزانم،

همه افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند باید به این نکته دقت نمایند که در بدو ورود نمی شود برای همه دانشگاه های آلمان اقدام جهت اخذ پذیرش نمود و محدودیت هایی جهت این اقدام وجود دارد که اهم آن در ذیل قید شده است:

 1. ترمیک: دانشگاه های آلمان همه دو ترم در سال اقدام به اخذ دانشجو در مقاطع مختلف نمی کنند و خیلی از دانشگاه ها فقط یک بار در سال دانشجو می پذیرند. لذا امکان دارد در آن زمان که شما اقدام به درخواست پذیرش می نمائید آن دانشگاه ورودی نداشته باشد.
 2. دوره تکمیلی زبان آلمانی: همه عزیزانی که به دنبال تحصیل به زبان آلمانی هستند، بایستی برای پذیرش از دانشگاه هایی اقدام نمود که آن دانشگاه خودش دوره زبان تکمیلی آلمانی را به همراه پذیرش ارائه دهد وگرنه سفارت به شما ویزا نخواهد داد.
 3. زمان صدور پذیرش: خیلی از دانشگاه ها مخصوصاً دانشگاه هایی که مراحل صدور پذیرش آن ها از طریق UNI Assist صورت می گیرد، پذیرش را آنقدر دیر به دست شما می رسانند که شما زمانی برای مراجعه به سفارت نداشته و نمی توانید حتی وقت گرفته و جهت روادید اقدام نمایئد. لذا اقدام کردن برای این دانشگاه ها سودی برای شما نداشته و تنها شما را دچار مشکل های بیشتری می نماید.
 4. دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور: تمام عزیزانی که مدرک تحصیلی خود را از این مراکز اخذ کرده اند نگران اخذ پذیرش نباشند که چون در دانشگاه آزاد تحصیل کرده ام آلمان به من پذیرش نمی دهد و من را نمی پذیردو ما برای شما پذیرش را از یکی از بهترین دانشگاه های آلمان اخذ می کنیم. فقط به این نکته توجه داشته باشید که هر دانشگاهی شما را نمی پذیرد و بعضی از دانشگاه های آلمان مدرک دانشگاه آزاد را قبول نداشته و نمی پذیرند ولی این جای نگرانی ندارد ولی باید شما این محدودیت را درنظر بگیرید.
 5. دو ترم در سال پذیرش داشته باشد: ما بایستی از دانشگاه هایی حتی المقدور پذیرش را اخذ نمائیم که دو ترم در سال پذیرش دانشجو داشته باشد که شما به هر دلیلی به این ترم نرسیدید، بتوانیم پذیرش را برای ترم بعد تمدید کرده و نه برای سال آینده که شما یک سال عقب بیافتید. البته در مواردی که شرایط دانشجو زیاد خوب نیست مجبور هستیم این ریسک را انجام دهیم. البته به این نکته توجه داشته باشید که این مورد مخصوصاً شما را در سفارت کمک کرده و درصورت رد شدن در مرحله اول مراجعه به سفارت آلمان، شما با خیال راحت پذیرش را برای ترم آینده تمدید و مجدداً به سفارت آلمان مراجعه کرده و کلیه پرونده های ما در یکی از مراحل ویزای خود را اخذ کرده و دچار مشکل نشده اند. مگر این که شرایط شخص در ابتدای مراجعه به مؤسسه مساعد نبوده و به شخص اعلام و متقاضی با دانستن شانس سفارت خود اقدام به انجام امور پذیرش کرده است.
 6. تمدید پذیرش: درصورت درخواست تمدید پذیرش، دانشگاه متقاضی را ملزم به ارسال مجدد مدارک و بررسی مجدد آن ننماید و پذیرش را تمدید نماید.
 7. زبان تحصیل در دوره موردنظر مخصوصاً دوره های به زبان انگلیسی: شما درصورتی که به دنبال کورس انگلیسی در کشور آلمان هستید باید این مطلب را درنظر داشته باشید که در همه دانشگاه های آلمان همه رشته ها به زبان انگلیسی برگزار نمی شود و این خود محدودیت می باشد.
 8. هزینه تحصیل: همان طور که همه شما عزیزان مستحضر هستید، همه جای آلمان تحصیل رایگان نبوده و خیلی از رشته ها دارای هزینه های بالایی بوده که ما براساس شرایط شخص اقدام به کمترین هزینه ها و بهترین دانشگاه ها می نماییم و این خود محدودیت ایجاد می کند که نمی توانیم هرجایی اقدام نماییم. چون شاید با شرایط شما جایی با هزینه ۵۰۰۰ یورو در ترم شما را بپذیرد. البته این شرایط و هزینه ها در ابتدا به شما اعلام خواهد شد ولی درحالت نرمال هزینه ها بین رایگان تا ترمی ۶۰۰-۷۰۰ یورو می باشد.
 9. از همه و همه مهم تر شرایط و رشته درخواستی و معدل کسب شده شما عزیزان هست: به دلیل اینکه برخی از شما عزیزان آن شرایط لازم جهت اقدام در همه دانشگاه های آلمان را ندارید، باید این محدودیت را متوجه شده و شروط بیشتری به پرونده خود نیافزایید. چون این امر فقط و فقط باعث عدم انجام کار شما شده و
 10. امتحان ورودی: در بعضی رشته ها امتحان ورودی وجود دارد و سعی در این است که پذیرش از مرکزی اخذ شود که حتی المقدور امتحان ورودی نداشته ویا کار عملی قبول نمایند.
 11. کورس های دو زبانه: در خیلی از دانشگاه های آلمان بعضی رشته ها در دانشگاه به زبان تدریس شده و لذا نیاز به مدرک زبان آلمانی و انگلیسی همزمان بوده که مؤسسه از پذیرش گرفتن در این نوع کورس ها خودداری می کند.

حال عزیزانی که بعد از اخذ پذیرش وارد آلمان می شوند امکان تغییر پوزیشن خود را چه در از لحاظ مقطع، رشته، دانشگاه و . . . را دارند و اگر مرکزی دیگر در کشور آلمان به شما پذیرش را بدهد شما امکان تغییر بدون نیاز به درخواست ویزای مجدد دارید.

 

بعد از ورود به کشور آلمان و دارا بودن ویزای اقامت بلندمدت، محدودیت های زیر از بین رفته و گزینه های جدیدتری در اختیار شما خواهد بود که تغییر دهید:

 1. ترمیک: 
 2. دوره تکمیلی زبان آلمانی: شما به دلیل این که در آلمان درحال گذراندن دوره تکمیلی زبان آلمانی هستید می توانید برای پذیرش برای دانشگاه هایی که دوره زبان برای شما برگزار نمی کنند اقدام کنید و بعد از اتمام دوره زبان خود به این دانشگاه ها مراجعه و تحصیل خود را ادامه دهید.
 3. زمان صدور پذیرش:شما به دلیل داشتن ویزا دیگر هر زمان پذیرش برای شما صادر شود می توانید بدون نیاز به درخواست ویزای مجدد تغییر پذیرش دهید.
 4. دو ترم در سال پذیرش داشته باشد. شما دیگر ویزای خود را دارید و می توانید برای همه دانشگاه های حتی یک بار درسال پذیرش می گیرند اقدام نمایید.

لذا از همه عزیزان تقاضا داریم، این محدودیت ها را در نظر گرفته و اقدام به درخواست پذیرش نمایند. چون بعد از ورود به آلمان حداقل ۳۰-۴۰ درصد دانشگاه جدید برای شما باز می شود که از ایران امکان اقدام برای آن ها وجود ندارد.

 

با احترام و آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان

مؤسسه نیلوفر آبی (لوتوس)

245 دیدگاه

 1. سلام من رشتم تجربی بود ,یک سال ازدوران فارغ التحصیلیه من میگذره ,میخوام تورشته های پیراپزشکی تحصیل کنم ,ایادانشگاهایی وجودداره که طبق رشته های پیراپزشکی رایگان باشه ومن بتونم پذیرش بگیرم ؟؟معدل پیش دانشگاهیم۱۵/۸۵ومعدل دیپلم۱۷/۶۳هست؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in shans baraye rehstehaye Pirapezeshki mesle Biology baratun hast, faghat bayad zabane Almani ro dar sathe B2 balad bashid ta beshe eghdami baratun anjam dad.

   tahsiletun ham ya rayegan hast v ya kheili hazineye kami dar bar dare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 2. سلام ، اگه میشه خواهشا من و راهنمایی کنید !!!
  من ۲۵ سالمه (خدمت رفتم).
  هنرستان (فنی حرفه ای) رشته ی مکانیک درس خوندم .
  فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی ، تو رشته ی کامپیوتر گرفتم.
  حالا میخواهم واسه کالج شرکت کنم ، که میگن باید پیش دانشگاهی بگیری !!!
  سوالم اینه ؟

  ۱) من اینجا پیش دانشگاهی چه رشته ای رو بگیرم ؟ (آیا باید با دیپلمم مرتبط باشه؟)
  ۲) اگه پیش رشته ی انسانی بگیرم ، اون طرف قبول میکنن ؟ (چون همه درسهاش دینی و عربی و از این قبیل درسهاست.)
  ۳) از همه مهمتر اینکه محدودیت سنی وجود داره ؟؟؟
  ۴) آیا باید دانشگاه قبول بشم اینجا ؟؟؟

  (خواهش میکنم راهنمایی کنید ،
  من انقدر تو اینترنت گشتم و به اینور لنور زنگ زدم خسته شدم ،
  انگار هیچکس هیچ اطلاعی نداره ،
  به وکبل زنگ زدم میگه نمیدونم ، به DAAD زنگ زدم میگه نمیدونم و …..)

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   – shayad beshe ba hamin sharayet ham kar shoma ro anjam dad, vali bayad parvandatun barresi beshe ta betunam daghightar behetun begam
   ۱٫ age gharar bashe pish begirid, reshtash fargh nemikone. harchi raahatin vali age farghi baratun nemikone behtare dar un field bashe ke mikhayn edameye tahsil bedin.
   ۲٫ ensasni ham ghabele ghabule
   ۳٫ uno bayad daghigh begam chi kar bayad bokonid ke moshkel baratun pish nayad
   ۴٫ chon kardani darid na vali man ba hamun gavahie mojaz be entekhab reshte ham mitunam karetun ro anjam bedam

   bazam age mibinid javabhaam mobham hast, mitunid madareketun ro biyarid man mifrestam Alman daghigh behetun zarfe 1-2 hafte khabar midam ke bedunid chi kar bayad bokonid. vali hame chi ghabele halle

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 3. سلام و خسته نباشید.
  دیپلم با معدل ۱۹.۳۴ و پیش دانشگاهی با معدل ۱۸.۴۰ گرفتم .
  خدمت نمیرم بخاطر بیماری خاص (دیابت)
  میخوام رشته دندانپزشکی بخونم .
  امکانش هست ؟(با اینکه بیماری دارم)
  هزینه سالی چقدر میشه ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid,

   madrake B2 az Iran elzami hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 18-19 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be dandun Pezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 4. سلام
  من مدرک تحصیلی کارشناسی فیزیک هسته ای از دانشگاه بوعلی سینا با معدل ۱۷دارم و قصد ادامه تحصیل در رشته فیزیک پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد را دارم
  میخواستم ببینم شرایط پذیرش من به چه صورت است؟
  آیا برای تحصیل باید اقامت دایم گرفت یا نه بعد تحصیل میشه به ایران برگشت؟
  هزینه تحصیل رایگانه و اگر نیست هزینه تحصیل چقدر میشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr nabayd eghamat dashte bashin, vali emkanesh hast tu bahse sefarat yekam aziyatetun konand.

   badam bayad bebinim che madrake zabani darid v age senno saal v rize nomaratetun ro dashte basham mitunam nazare ghati bedam

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 5. با درود و سپاس فراوان
  جناب یهری عزیز
  من مدرک پیش دانشگاهی ام را در سال ۸۴ دریافت کرده ام
  و در سال ۸۹ هم در دانشگاه تهران رشته زبان و ادبیات فرانسه قبول شدم ولی بعد از گذروندن ۶۰ واحد ترک تحصیل کردم.
  سنم ۳۰ سال هست.
  برای تحصیل در آلمان در مقطع لیسانس در رشته ی روانشناسی آیا سفارت یا دانشگاه ها به سن من ایراد خواهند گرفت؟
  و اینکه برای تحصیل در آلمان همون قبولی در کنکور قبوله یا باید مجددا کنکور بدم؟
  متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ghate be yaghin sefarat ruye mozue visa shoma daraye riske ziad bude v ehtemaale nashodanesh kheili bishtar az shodanesh hastesh.

   shoma bayad fekre dg konid, age az lahaaze maali okey hastin mishe raahhaye dg ham behetun pishnahad dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 6. من لیسانس شیمی کاربردی با معدل ۱۵ دارم.میتونم برای فوق لیسانس اقدام کنم برای المان؟چه گرایشی در المان بازار کار خوبی داره؟و درکل برای رفتن به المان چقدر هزینه لازمه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   sharayetetun bad nistesh, vali bayesti kamel rize nomreye kamel ro dashte bashim ke daghigh beshe javab dad.

   bettab bad az barresi mitunim ham reshtehaye ke bazare kaare khubi dashte bashe ham behetun elam mishe.

   vali hameye inaa bastegi be zabani ke baraye tahsil entekhab kardin dare v inke madrake zabanetun ro key mitunid bedin ke bebinim baraye terme morede nazar che reshtehaaee mishe pishnahaad dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 7. سلام.من لیسانس شیمی با معدل ۱۵,معدل دیپلم۱۹.۳۴وپیش ۱۷.۸۵ است,میخوام برای پزشکی یا داروسازی اقدام کنم,ایا امکان قبولیم هست,و اگه برای فوق اقدام کنم چه گرایشی از شیمی بازارکارش در المان بهتره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   darzemn age lisansetun ro ru konid behetun M-Kurs nemidan.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe.

   Albate behtarin kar i n hastesh ke baraye foghe lisans eghdam konid ke shanse visatun ham balatar bashe v bad az barresie madareketun gerayesh haee ke mitunid bekhunid behetun pishnahaad dade mishe v khodetun beyne unha entekhab konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 8. با سلام
  من کارشناسی ارشد رباتیک دارم با معدل ۱۷٫۴۳ و بورسیه هیات علمی دانشگاه ازاد هستم و ۳۰ سال سن دارم دیپلم فنی حرفه ای دارم و همچنین دیپلم تجربی و پیش تجربی با معدل ۱۴٫۴۰ .
  آیا میشه با این شرایط در کشور المان پذیرش پزشکی گرفت ؟
  چون من باید مرخصی بگیرم و برم یا استعفا بدم بنابراین باید در دانشگاهی پذیرش بگیرم که نیاز به گذراندن ۱ سال کالج نداشته باشد . چه کشوری پذیرش راحت تر هست ؟ دانشگاهی باشه که مورد تایید وزارت بهداشت باشه
  باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba senni ke darid v moadeli ke darid kheyr

   Sehri

   پاسخ
 9. سلام من لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگ
  اه اصفهان با معدل ۱۴٫۲۶و ارشد مدیریت کارافرینی از دانشگاه هنر اصفهان دارم برای دکترای مدیریت گرفتن پذیرش خیلی سخته؟متاسفانه اعتماد بنفس پایینی در این زمینه دارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye besyar sakhti nist baraye Phd, vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1-1.5 saal hast. darzemn tu in reshtehaa aksaran baraye PhD gheyr az madrake zaban GRE/GMAT ham midan.

   darzemn dashtane maghale besyar tasir gozar hastesh dar in prose. v faghat maghalaate Publish shode melake amal hastesh.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun kheili bishtare, Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ darzemn shoma mitunid baraye Master ye reshteye por karbord tar v ba bazare kare behtar ro entekhab konid

   be nazare ma ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   age az lahaaze maali moshkeli nadarid shayad beshe behetun pishnahaadaate dgiee ham bekonim

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 10. سلام. با مدرک کارشناسی برق از دانشگاه آزاد از نوع H+ و معدل ۱۷٫۱۰ و ۲۵ سال سن اگه بخوام دوباره در آلمان لیسانس کامپیوتر بخونم امکانش هست که سفارت بهم ویزا بده چون دوباره از لیسانس میخوام بخونم و مدرک آلمانی هم هنوز ندارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age moshkele nezam vazife nadarid hich moshekeli nist v shodanie,

   Albate bayad madrake zabane Almani ham dashte bashin.

   vali age mikhayn English tahsil konid bayad pazireshe Master baratun gerefte beshe ke unam gozineye khubie

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 11. سلام. با مدرک کارشناسی برق از دانشگاه آزاد از نوع H+ و معدل ۱۷٫۱۰ و ۲۵ سال سن اگه بخوام دوباره در آلمان لیسانس کامپیوتر بخونم امکانش هست که سفارت بهم ویزا بده چون دوباره از لیسانس میخوام بخونم و مدرک آلمانی هم هنوز ندارم.
  سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم دی ماه ۹۴ هم سربازیم تموم شد.بخوام زبان آلمانی بخونم ۱ سال طول میکشه که با این حساب تا اون موقع ۲۶ سالم میشه

  پاسخ
  • lotus

   Salam mojadad

   zabane Almani ro mage mikhayn chejuri bekhunid?!!!!!

   madrake B1 baraye kare shoma kaafie ke 4-6 maah tul mikeshe khundanesh ke mishe hatta karetun ro zudtar start bezanid ta ye ghesmat az karetun hamzaman ham anjam beshe age bekhaynke zaman ro az dast nadin.

   chon hamin zaman haa badan dar sefarat baratun darde sar mishe age bekhayn ziad in prose ro tul bedin

   Sehri

   پاسخ
 12. salam
  khaste nbashid
  mn moadel diplomm 15.50 va moadele pish daneshgahim 15 hastesh mikhastm bedoonam hich rahi vase drs khundan dr reshteye pezeshki dar keshvare alman ya dar ooroopa vojud nadare yani?
  akhe az tedade ziadi porsidam goftand moadele balaye 17 faqat mipazirand
  ba tashakor agar javab bedif

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   mamnunam

   shansetun besyar besyar kam hastesh, v shansi ziad nadarid.

   behtare tu tasmimetun tajdide nazar konid v reshtatun ro avaz konid

   unaa dorost goftand sharte moadeletun ro..

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 13. با سلام

  من دو ماه ديگه مدرك پيش دانشگاهيم رو ميگيرم و مدرك A1 رو دارم در حال حاضر هم مالزى زندگى ميكنم ، ميخواستم ببينم شانسى براى پذيرش دارم يا خير ؟ معدل ديپلمم هم ۱۶/۶۰ هستش

  با تشكر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Chon shoma Sarbaz hastin v nemikhayn be Iran bargardid, v bayad az sefarate Alman dar Malaysia eghdam konid, sefarat Alman dar malezi, shoma ro rad mikone v mige vaghti sefarate Alman dar keshvare khodetun hast bayad az hamunja eghdam konid.

   va chon shoma ham bekhayn biayn Iran Sarbaaz mishid v dg ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid, pas raahe dg be zehne man nemirese mage inke raahe dgiee shoma dashte bashin.

   be har surat bayad az sefarate Alman dar Iran eghdam konid.

   baraye paziresh ham moadele PishDanesshgahi ham mohem hastesh vali age fanni bekhayn moshkeli nist enshalla v baraye inke motmaen beshid madareketun ro mifrestid v ghablesh parvandatun ro barresi mikonim.

   inam bedunid chon konkur sherkat nakardin karetun sakht hastesh v harja ee nemishe eghdam kard.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 14. با سلام
  میخواستم بدونم که آیا برای من ممکنه با ویزای توریستی در آلمان مشغول تحصیل شوم و بعد ویزای توریستی را به ویزای دانشجویی تبدیل کنم؟ در ضمن من ۱۷ سال دارم

  پاسخ
 15. با سلام

  من ليسانس حسابداري دارم البته معدلم پايينه حدود ١٣ و سنم هم ٣٥ سال
  مدرك تافل هم دارم. ميخواستم بدونم ميتونم واسه دوره مستر اقدام كنم واسه دانشگاه هاي المان؟ الان هم دارم الماني ميخونم كه بتونم مدرك B1 بگيرم.

  از نظر سني سفارت ايراد نميگيره؟ چون يكي از دوستانم بخاطر سن از سوييس و سفارتش ريجكت شد واسه مستر. ميخواستم بدونم المان هم به سن ايراد ميگيره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moshkele shoma senne Shomast ke be shoma ehtemale inke visa nadan ziade.

   v eghdam barash teghriban aaghelane Nist.

   vali age sharayete maalituni okey hast mitunam sharayete dgiee ro behetun pishnahaad bedim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 16. salam khaste nabashid
  man daneshjuye sale avale darusaziye keshvare ghebresam va parsal dar reshteye mohandesiye manabe tabiEye sarasariye tabriz ruzane ghabul shodam va moadele diplomam 19/28 va pishdaneshgahimam 17/02 ast be nazare shoma man emkan akhze pazireshe pezeshki az daneshgahaye alman ro daram ya na?
  kheyli kheyli mamnoon misham pasokh bedin

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Albate ba hamun ghabuli ham mishe karetun ro anjam dad.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham mikhad.

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 17. با سلام
  بنده دانشجوی سال آخر *کارشناسی اتاق عمل از دانشگاه دولتی هستم ..
  معدل و رزومه خوبی دارم
  *سطح زبان آلمانی من B1 و انگلیسی در صدد دریافت تافل
  قصد تحصیل درشته پزشکی ، دندانپزشکی در آلمان دارم ..
  *****آیا درسته که به علت داشتن کارشناسی نمیتونم برای پزشکی آلمان اقدام کنم ؟ ؟؟؟؟؟
  لطفا پاسخ بدید خیلی برام مهمه
  با تشکر از موسسه معتبر لوتوس

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age moadele Diplom v PishDaneshgahitun paeene 19 hastesh karetun sakht hastesh v bayad paziresh dar ye reshteye mortabet baratun gerefte beshe v azun tarigh vared Alman beshid bad unja bayad pazireshe College M-kurs ro darkhast bedin vagarna azin ja shodani nist v sefarat radetun mikone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 18. سلام ! معدل ديپلمم ۱۵/۵ و معدل پيش دانشگاهيم ۱۴ هست در چه صورتي ميتونم در رشته پزشكي يا دندانپزشكي در المان تحصيل كنم؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   dar hich surat, mage inke mojadad Diplom v PishDaneshgahi begirid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 19. سلام، خسته نباشید

  من ۲۹ سالمه معدل دیپلمم فکر میکنم ۴ یا ۱۵ باشه پیش دانشگاهی ندارم و فوق دیپلم عکاسی خبری از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۶ و کارشناسی گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی با مدل ۱۷٫۵ دارم.
  میخواستم بپرسم میتونم با توجه به سن و نوع دانشگاه اقدامی برای تحصیل در آلمان در رشته های هنری (ترجیحا عکاسی یا گرافیک) کنم یا نه؟
  زبان رو هم که باید همینجا ادامه بدم که دارم شروع میکنم.

  ممنونم از راهنماییتون 🙂

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   injuri ruye parvandeye shoma na mishe nazar dad na mishe Shans dad.

   chon injur reshtehaa zabane Almani ghavi mikhad v kare amali ke kheili sakht giri dar taeed e kare amali vojud dare.

   taze in baraye maraakezi hast ke emtehane vorudi nadare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 20. سلام خسته نباشید من ۳۰ سالمه مدرک تحصیلی لیسانس معماری از دانشگاه ازاد زبان المانی هم در سطح B1 خواستم ببینم میتونم برای فوق اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۲a matlab bayad moshakhas bashe ke beshe javabetun ro bedam:

   ۱٫ Moadele lisansetun chande v key in madrako ro gereftin ke bahse sefarat ro darnazar begiram. chon sennetun mano negaran mikone.

   ۲٫ Portfolio ham mohem hasteshe ke dashte bashin ke hamun tarahhaae memarie shomast ke age un rad beshe behtarin parvande ham dashte bashin radetun mikonand

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 21. salam man19salame va moadele diplomam 19vapish19.5man3sale konkore tajrobi midam be omide pezeshki vali rotbam dar hade pirapezeshki mishe .mamnoon misam rahnamaeem konin baraye tahsil dar alman merc

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age konkur Pezehski ham ghbaul beshin melak nistesh ke pezeshki betunid berid, chon melaake asli moadele Diplom v PishDaneshgahi hastesh.

   moasseseye ma in tavan ro dare ke ba mojaaz be entekhab reshte ham mitunim baratun eghdam konim v tebghe ghanune Alman hich niaz be gavahiye ghabuli dar un reshte nistesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be pezashki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta ba moadele balaa pass konid, shansetun ba moadele Diplom v PishDaneshgahi ke darid khube..

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 22. با سلام
  من حدودا ۳۰ ساله هستم. مدرك لیسانس و فوق لیسانس در رشته صنایع غذایی ( food science) در هر دو مقطع، از دانشگاه آزاد دارم. در حال حاضر دارای مدرك A2 آلمانی هستم. قصد اقدام برای فوق لیسانس مجدد در آلمان را دارم. یك مقاله ISI دارم.معدل ارشد ۱۷/۵ و معدل لیسانس ۱۵/۵٫ میخواستم بدونم با این شرایط شانس پذیرشم چه قدره؟ آیا با همین مدرك زبان پذیرش میدن كه من در حین پروسه پذیرش سطح زبانمو تا b1 ارتقا بدم و ما بقیشو در كورس زبان در خاك آلمان تكمیل كنم؟
  ممنون از پاسخ گویی شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moadeletun ye kam bande ro negaran mikone, baraye hamin nemitunam mohkam tar harf bezanam.

   chon melake asli paziresh Master faghat v faghat lisans hastesh.

   baraye hamin bayad madareketun ro biyarid barresi beshe ke age okey bud kari anjam beshe ke shoma ham bedunid karetun dar che vazi hastesh.

   chon in reshtehaa aksaran sharte moadel ro dare vali chon shoma Almani mikhayn bekhunid baaz shanse pazireshetun ro behtar mikone vali moadele lisansetun bayad barresi beshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 23. سلام.
  شرایط من :
  ۱-دیپلم ریاضی ۱۷٫۵
  ۲-پیش دانشگاهی ریاضی ۱۸٫۵
  ۳-لیسانس حسابداری از دانشگاه شهید بهشتی معدل ۱۵٫۵
  ۴-در حال حاضر مشغول به کارم تو حسابداری و داره برام بیمه رد میشه.
  ۵-آلمانی هم دارم یاد میگیرم اما A1.2 هستم مدت کمی هست که شروع کردم.
  درخواست من :
  ۱-دانشگاه رایگان برای کارشناسی ارشد + خوابگاه
  ۲-رشته تحصیلی حسابداری یا مدیریت مالی
  ۳-امکان کاره پاره وقت
  سوالات من :
  ۱-کدوم دانشگاه ها امکان تحصیل رایگان رو داره ؟ آیا خوابگاه هم دارن ؟ آیا همین دانشگاه ها از نظر رده بندی بالا و خوب هستن و مدرکشون همه جا ( از جمله ایران ) معتبره ؟
  ۲-کدوم شهر ها از آلمان ؟ مثلا هایدلبورگ ؟ دارم اشتات ؟ هامبورگ ؟
  ۳-آیا با ویزای دانشجویی امکان کار هم هست ؟
  ۴-بعد از تحصیل میشه اقدام برای اقامت کرد ؟
  ۵-آیا این کشور تو رشته ای که من میخوام به اندازه کافی قوی هست ؟
  ۶-هزینه وکالت و نامه ی سفارت و پذیرش و ترجمه مدارک و …. (یعنی ۰-۱۰۰) حدودا چقدر میشه ؟
  ——————————————————————–
  لطفا تا جایی که امکانش هست سوالاتم را اینجا پاسخ بدید و به مراجعه حضوری ارجاع ندید چون اگر امکانش رو داشته باشم حتما اینکارو میکنم .
  ——————————————————————-
  از لطف شما ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   eghdame maa az yeki az daneshgahhaye morede taeede vezarate olum anjam mishe v maa tarafe gharardad ba chandta daneshagh nistim ke elzaman faghat baraye un daneshgahha eghdam konim.

   har daneshgahi sharayetesh be shrayete shoma bokhore, baratune eghdam mishe v age hatta unghad dus nadashtin, mitunid unja taghir bedin.

   kaar faghat kare khadamaati mitunid ba visaye Student anjam bedid v unghadi ham rush nemishe hesab kard ke kamel hameye hazinehaa ro javab bede.

   bad az tahsil bastegi be khodetun v noe dars khundanetun dare ke age khub dars khunde bashid v betunid kar peyda konid mitunid bemunid.

   hazine haa ro bayad hozuri tashrif biyarid v behetun elam mishe.

   darzemn dar surati ke mikhayn har ettelaate dg begirid bayad ya tamas begirid ya hozuri biyayn. vagarna az soalo javab dar in mohit bish azin mazuram.

   Sehri

   پاسخ
 24. با سلا م
  ببخشید ب ه عنوان سوال اول می خواستم بپرسم که چطور میشه به موسسه شما اعتماد کرد ایا تاییدیه ای از طرف وزارت علوم وجود داره؟(البته عذر می خوام ممکنه شما موسسه معتبر وسرشناسی باشید اما بنده اطلاع نداشته باشم)
  وسوال اصلی اینکه
  بنده متقاضی تحصیل در المان هستم در رشته موسیقی -در کنکور رشته هنر رتبه ۱۶۹سهمیه و۶۷زیرگروه موسیقی رو اوردم
  زبان انگلیسی ام به صورت قوی بلدم اما متاسفانه مدرک ندارم والبته میتونم برای امتحان وگرفتن مدرک اقدام کنم
  مدرک icdl کامپیوتر بین اللملی دارم
  رشته دبیرستان هم تجربی بودم
  به نظر شما بنده در مجموع اصلا شرایط تحصیل در این رشته در المان رو دارم یا خیر وامیدی هست برای قبولی یا خیر؟
  متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با تماس با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخش مؤسسات اعزام دانشجو، جناب آقای دکتر نصیری رئیس اداره مؤسسات اعزام دانشجو می توانید اعتبار مجوز ما را سوال بپرسید. درضمن مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس) یکی از قدیمی ترین مؤسسات با مجوز رسمی از وزارت علوم جهت اعزام دانشجویان می باشد.

   البته موارد را برای چک کردن مجوز مؤسسه خدمتتان اعلام کردم. وگرنه اگر سوالتان داشتن مجوز بوده که ا مجوز از وزارت علوم بابت اعزام دانشجو از سال ۱۳۸۳ داریم.

   رشته هنر در کشور آلمان، به زبان آلمانی می باشد. با داشتن مدرک زبان انگلیسی نمی توان برای رشته هنر اقدامی را انجام داد. در ضمن این رشته ها امتحان ورودی داشته و نیاز به مدرک زبان آلمانی بالا می باشد.

   شرایط شما زیاد خوب نیست چون هر کجای پرونده شما رنگ و بوی یک رشته را دارد و این گسستگی در پرونده شما، باعث نگرانی در به نتبجه رسیدن پرونده شما دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 25. سلام
  من دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی هستم
  و معدل کلم روی۱۲ هست از دانشگاه دولتی
  میخواستم بدونم میشه در مقطع ارشد و دکترا برای دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم
  چه رشته ای رو میتونم ادامه بدم و اینکه چه مقدار هزینه تموم میشه
  زبانم هم در حال رسیدن به نمره۶ آیلتس هست
  برای اخذ پذیرش برای سال بعد از چه زمانی باید شروع به درخواست کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دوست عزیز، شما شرایط خوبی ندارید با این اوصاف اقدام به خواندن زبان انگلیسی هم نمودید که این امر کار شما را تقریباً نشدنی می کند.

   بهترین اقدام برای شما، آن هم درصورتی که سن و سال شما در حد منطقی باشد این است که، برای لیسانس مجدد برای یک رشته نزدیک این رشته اقدام شود. که سفارت درصورت پذیرش فوق لیسانس شما را رد نکنند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • ممنون از پاسخگوییتون
    ۲۲ سالمه و سال دیگه فارغ التحصیل میشم
    سوالم این بود که برای ارشد رشته بیوتکنولوژی از چه زمانی باید اقدام کنم بعد از فارغ التحصیلی یا زودتر؟
    واینکه نظر من روی گزینه اعزام شخصی هست چون میدونم به خاطر معدل پایینم امکان بورس رو ندارم
    به نظر شما ارشد رو در یکی از دانشگاه های معتبر تهران. با رزومه قابل قبول در همون رشته بیوتکنولوژی ادامه بدم و سپس برای دکترا بیوتکنولوژی داروسازی اقدام به پذیرش کنم یا برای ارشد با هزینه شخصی اقدام کنم؟
    برای اعزام شخصی هم معدل مهمه؟

    پاسخ
 26. سلام
  می خواستم بدونم که آیا هر دانشگاه در آلمان کالج مخصوص به خود را دارد؟یعنی مثلا دانشگاه هومبولت کالج هومبولت را هم دارد؟و اینکه آیا کیفیت کالج ها هم در آلمان با هم متفاوت است و آیا بعد از گذراندن کالج ،دانشگاه من بستگی به نتایجی دارد که تو کالج گرفتم یا بازم معدل دیپلم و پیش ملاک است؟اگر کیفیت کالج ها با هم متفاوت است،عاملی که سبب پذیرش از کالج بهتر می شود معدل است؟
  با سپاس

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بسته به امکانات هر دانشگاه، کالج برگزار می شود. در خیلی از دانشگاه ها همه کالج ها و همه رشته ها ارائه نمی شود. کالج در کنار معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما پرونده شما را تشکیل می دهد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 27. سلا. وقتتون به خیر من فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه آزاد هستم برای کارشناسی ارشد رشته ژنتیک رو می خوام انتخاب کنم . برای ادامه تحصیل در آلمان میشه رشته کارشناسی و ارشد تفاوت داشته باشه . و اینکه برای تحصیل رایگان ختما باید زبان آلمانی یاد بگیریم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   امکان دارد واحد پیش نیاز به شما تعلق بگیرد برای پذیرش این رشته، ولذا احتمال این که پذیرش اخذ شده لیسانس باشد، هست.

   درضمن باید زبان آلمانی داشته باشید، و قبل از هر اقدامی برای این که شانس کار خود را بسنجید، می توانید مدارک را تحویل مؤسسه داده تا بررسی شود، قبل هر اقدامی که درصورت شروع پروسه شما هم بدانید با چه شرایطی برای شما اقدام صورت می گیرد

   رشته شما اکثراً به زبان آلمانی می باشد برای همین برای این که شانس به تنیجه رسیدن پرونده شما بالا رود، چنین پیشنهادی را دادم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 28. سلام
  لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۳٫۰۴ دارم. همچنین ۵ سال سابقه کار پاره وقت همزمان با تحصیل و ۵ سال سابقه کار تمام وقت هستم. دارای ۶ اختراع ثبت اختراع ثبت شده و ۸ مدال از مسابقات جهانی اختراعات و ۲۸ سالمه . می خواستم بدونم با این شرایط چقدر برای پذیرش ارشد مهندسی مکانیک از یکی از دانشگاههای صنعتی خوب آلمان شانس دارم؟
  با سپاس

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   معدل شما برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس اصلاً خوب نیست و تقریباً تمام دانشگاه های خوب شما را رد می نمایند. ولی این نکته را درنظر بگیرید اگر حتی به واسطه ارتباطاتی که ما در آلمان داریم پذیرش فوق لیسانس شما را هم اخذ نماییم، به دلیل شرایط سنی و معدل لیسانس شما، باید درنظر بگیرید که در بحث اخذ روادید، پروسه شما خالی از ریسک نمی باشد.

   درصورت قبول چنین ریسکی، و داشتن مدرک زبان آلمانی می توان کار شما را انجام داد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 29. با سلام
  بنده ۳۸ ساله هستم و متاسفانه بدلیل مشکلی که در سال ۷۹ برام پیش امد نتونستم در مقطع لیسانس ادامه تحصیل بدم و از سال ۸۲ مشغول به کار میباشم که برای اینجانب بیمه تامین اجتماعی پرداخت شده است .در حال حاضر مشغول خواندن زبان آلمانی هستم و خودم رو برای کنکور سراسری سال آینده آماده میکنم .(از نظر مالی هم در شرایط متوسط رو به بالایی هستم وفکر میکنم بتونه به عنوان انگیزه برگشت پس از ادامه تحصیل به سفارت ارائه داد)
  با شرایط بالا آیا بنده شانسی در گرفتن ویزای دانشجویی در مقطع لیسانس رشته های مثل فلسفه و یا ادبیات آلمانی دارم یا خیر .
  و در صورت عدم امکان دریافت ویزا با شرایط اینجانب شما کدام کشور اروپایی رو برای ادامه تحصیل پیشنهاد میکنید.
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به دلیل فاصله زیاد اتمام تحصیل شما تا حال، سفارت احتمال بسیار زیاد رد شدن را دارید.

   در صورت قبولی در کنکور سراسری در هر رشته ای، بهتر است برای کشور اتریش اقدام کنیم برای شما که از لحاظ سن و سال مشکلی ندارد و می توان برای شما ویزای دانشجویی گرفت.

   از لحاظ هزینه هم تقریباً شبیه آلمان می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 30. با سلام
  میشه لطفا بفرمایید برای رشته های علوم اجتماعی امکان گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد یا خیر؟
  ضمن اینکه من کارشناسی الکترونیک و کارشناسی ارشد جامعه شناسی دارم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بورسیه در مقطع فوق لیسانس تقریباً دور از انتظار می باشد.

   اما درصورتی که مدرک زبان آلمانی را داشته باشید احتمال این وجود دارد که پذیرشی برای شما اخذ گردد که تحصیل شما رایگان باشد ولی هزینه زندگی به عهده شما می باشد.

   بحث سن و سال هم در پروسه ویزا بسیار مهم می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 31. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری از دانشگاه آزاد سال ۹۴ با معدل ۱۵٫۶۰ هستم خواستم ببینم امکانش هست از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم ؟ شرایط بورس دانشگاه های آلمان برای مقطع ارشد به چه صورت هست ؟ ضمن ااینکه ممنون میشم بهترین دانشگاه های آلمان رو برای رشته معماری معرفی کنید بهمراه رنکشون ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این رشته هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شود.

   ولی درصورت استفاده از تحصیل با هزینه کمتر، بایستی به زبان آلمانی تحصیل نمایید.

   بورسی به شما در این مقاطع تعلق نمی گیرد و برای صدور پذیرش نیاز به ارائه Portfolio می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 32. سلام من ۲۰سالمه معدل دیپلمم ۱۷٫۹۳ است و رشته ی ریاضی و معدل پیشم ۱۵٫۹۷ رشته ی هنر
  گواهی رتبه و قبولیم برای کنکور هنره و رشته ی گرافیک قبول شدم اماثبت نام نکردم و با سوایق تحصیلی رفتم رشته معماری و دو ترم خوندم معدل این دو ترمم ۱۶٫۸۴ شده ک همه ی دروس تخصصی ۱۹یا ۲۰عه!میخوام برای لیسانس المان اقدام کنم خیلیم واسم فرق نداره چه رشته ای باشه در حال حاضر A2 دارم و در حال ادامه زبانم توانایی مالیم دارم
  شانسی دارم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با وجود این که یک بار جواب شما را دادم، مجدداً:

   شرایط شما در یک نگاه خوب هست ولی برای جواب دقیق بایستی تاریخ اخذ این مدارک را دقیق مشخص نمایید تا بتوان دقیق تر و مطمئن تر نظر داد.

   درضمن بایستی هرچه سریع تر نسبت به استارت پروسه اخذ پذیرش اقدام نمایید که ترم زمستان آلمان یعنی همان مهر و آبان ۹۶ را از دست ندهید.

   به دلیل سنی که دارید، بالطبع شما باید متولد ۷۵ باشید و با درنظر گرفتن شرایط معدلی که دارید، به نظر بنده کار شما براساس درخواست شما، انشاءا . . . شدنی خواهد بود. فقط درصورت درخواست نسبت به انجام کارتان بایستی سریع تر اقدام نمایید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 33. با سپاس از جواب شما
  بله متولد ۷۵ هستم دیپلمم رو سال ۹۲ گرفتم
  برای ترم زمستون که فرمودین باید مدارکم رو حداکثر تا چه زمانی ارسال کنم؟

  پاسخ
 34. سلام من ۲۸ سال سن دارم و لیسانس حسابداری با معدل ۱۴/۸۰ ازدانشگاه فنی حرفه ای دارم
  آیا مدرک لیسانس من مورد قبول آلمان هست؟(درanabinسایت /H+-)سوال دگه اینکه من شنیدم برای رشته حسابداری ،مستر درآلمان وجودنداره،این صحت داره؟ راهنمایی بفرماییدممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با مدرک فنی و حرفه ای در گذشته پذیرش اخذ شده ولی بالطبع تمامی دانشگاه های آلمان موردقبول نمی باشد و جهت متقاعد کردن دانشگاه ها نیاز به نماینده ای جهت انجام این امر دارد.

   رشته Accounting در آلمان به این نام بسیار اندک بوده و این رشته در مقطع فوق لیسانس زیرمجموعه رشته های دیگری قرار می گیرد و اکثر افرادی که لیسانس حسابداری دارند، در مقطع فوق لیسانس رشته های دیگری را انتخاب می نمایند تا شانس اقدام آن ها نیز افزایش یابد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 35. با سلام بنده ۴۰ ساله هستم و لیسانس مهندسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد در سال ۹۱ رو دارم معدل کاردانی بنده ۱۶٫۳۸ و معدل کارشناسی بنده ۱۵٫۴۷ می باشد. من عاشق درس خوندن هستم .در حال حاضر درحال گذراندن کلاسهای آیلتس میباشم. خواستم بپرسم :
  برای کارشناسی ارشد در آلمان امکان پذیرش دارم یا نه از لحاظ سنی؟
  اگر نه آیا راه حل دیگری دارد که بتوانم در دانشگاه مشغول به تحصیل شوم؟
  آیا در صورت عدم صدور ویزا میتوان از دانشگاههای کشور اتریش یا سویس پذیرش تحصیلی بگیرم یا آنها هم شرایط سنی دارند؟
  آیا درآن کشور ها هم میشود به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟
  هزینه ی تحصیل در این کشور ها هم مثل آلمان و تقریبا رایگان است یا خیر؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت اخذ پذیرش شانس شما برای اخذ ویزای دانشجویی بسیار اندک بوده و اقدام جهت آن عاقلانه نمی باشد.

   بایستی برای اتریش اقدام نمایید که شرایط سنی برای ویزای تحصیلی ندارد.

   درضمن بایستی برای مقطع لیسانس اقدام شود و به زبان آلمانی و این امکان را دارد که در خاک اتریش دوره زبان را بگذرانید.

   هزینه تحصیل هر ترم ۳۸۰ – ۷۵۰ یورو می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 36. با سلام و عرض خسته نباشید،
  دانشجوی ترم ۶ مکانیک دانشگاه تهران هستم با معدل ۱۷:۳۰، می خواستم ببینم که امکان ادامه تحصیل در رشته های انگلیسی زبان تا چقدر فراهم هست؟ آیا دانشگاه های برتر آلمان پذیرش با فول فاند می دهند؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با معدل و رشته ای که دارید امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی برای شما وجود دارد ولی بالطبع هزینه تحصیل داشته و هزینه تحصیل شما بین ۶۰۰-۱۰۰۰ یورو در هر ترم می باشد.

   درضمن امکان پذیرش با فاند برای شما بسیار کم می باشد و حداقل ماهیانه ۶۰۰ – ۷۰۰ یورو هزینه در آلمان دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 37. سلام میشه چندتا رشته ی پیراپزشکی معرفی کنیم که پذیرشش هم تقریبا راحت باشه هم هزینه ی کمی داشته باشه مرسی

  پاسخ
 38. با سلام بنده ۴۰ سال سن دارم و فوق لیسانس مدیریت مالی از دانشگاه علامه طباطبایی اما میخواهم سال اینده کنکور کارشناسی رشته انسانی بدهم و رشته فلسفه قبول بشم
  من اگر بتونم در این رشته قبولی بگیرم چقدر شانس پذیرش از دانشگاه های المان را دارم؟(ایا سنم محدودیت می اورد؟)
  متشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایطی که شما دارید، اولاً نیازی به قبولی در کنکور سراسری برای پذیرش نداشته و ندارید. پس انرژی و وقت خودتان را صرف این مورد ننمائید.

   ولی این نکته حائز اهمیت می باشد، که حتی درصورت اخذ پذیرش شانس شما برای اخذ ویزای تحصیلی بسیار اندک می باشد.

   اگر قصد ادامه تحصیل را دارید، بهتر می باشد برای کشور دیگری مانند اتریش و ایتالیا اقدام نمائید که شرایط پذیرش با سن های مختلف را دارا می باشد. (مخصوصاً کشور اتریش)

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 39. سلام و عرض ادب خدمت شما
  میخواستم بدونم آیا با مدرک کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی امکان گرفتن پذیرش در یکی از دانشگاه های آلمان امکان پذیر است یا خیر؟ ممنون از شما

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   امکان اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس با مدرک علمی کاربردی وجود دارد. ترم های پیش عزیزانی بوده اند که با این مدرک، مؤسسه ما برای ایشان پذیرش اخذ کرده است.

   ولی بالطبع برای بررسی دقیق تر بایستی مدارک و شرایط خود را کامل به مؤسسه ارائه نمائید تا طبق شرایط قرارداد استعلام، مدارک شما بررسی شده و شانس پذیرش به شما اعلام شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 40. سلام .
  من ۳۶ سالمه دیپلم ریاضی هستم و ۲۱ سال در رشته برق فعالیت داشتم به شکل پیمانکاری و همچنین پیمانکار پروژه های مخابراتی .
  آیا شانسی برای تحصیل در رشته برق برام وجود داره

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به دلیل شرایط سنی که دارید متأسفانه در بحث سفارت دچار مشکل خواهید شد و ویزای نخواهید شد.

   درضمن به دلیل فنی بودن شما و نداشتن مدرک پیش دانشگاهی، نیز امکان اخذ پذیرش برای مقطع لیسانس وجود ندارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 41. سلام. پذیرش از دانشگاه جاکوب برمن در رشته بیوانفورماتیک گرفتم و تقاضای وقت سفارت کردم. اما الان در لسیت دانشگاه های معتبر -خوب – متوسط اسمی از این دانشگاه ندیدم. نیاز به راهنمایی دارم. منصرف بشم؟ ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بالطبع اگر دانشگاه در سطح پائین می باشد، در بحث سفارت هم دچار ریسک خواهید شد و در نهایت هم درس خواندن در آن دانشگاه، ارزشی نخواهدداشت. زیرا وقتی در لیست دانشگاه های وزارت علوم نباشد.

   این همه هزینه و . . . تحصیل در دانشگاهی داشته باشید که اعتباری ندارد، عاقلانه نمی باشد.

   البته این نظر بنده است. باز صلاح کار خود را بهتر می دانید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 42. سلام. من ۲۹ سالمه. لیسانس مهندسی گیاهپزشکی با معدل ۱۳٫۴۰ و ارشد پژوهش هنر با معدل ۱۸:۴۰ هستم.
  امکانش هست فوق شرکت کنم با این معدل؟ زبان آلمانی b1 دارم. و آیلتس ۶٫۵
  امکانش هست ارشد تاریخ هنر پذیرش بگیرم با توجه به این که لیسانسم مهندسی بوده؟
  آیا آلمان همانند ایران رشته شناور دارن که بشه با هر مدرک لیسانسی برای فوق شرکت کرد
  ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت پذیرش در مقع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما بوده که متأسفانه معدل شما بسیار کم می باشد. شرایط شما خاص بوده و بسیار باید با دقت بررسی شود.

   همچنین، پذیرش اقدام شده بایستی در زمینه لیسانس شما صورت بگیرد و نه در زمینه فوق لیسانس شما.

   جهت اقدام در رشته های مرتبط با رشته شما، شرط معدل ۱۶-۱۷ به بالا اعمال می شود. تنها راه شما، اقدام برای رشته های بین رشته ای (مانند مهندسی محیط زیست و …) و فنی بوده و در کل به دلیل شرایط خاصی که دارید بایستی ریسک سفارت را در این مورد بپذیرید.

   البته شایان ذکر است، این پروسه خالی از ریسک نبوده و درصورت تمایل شما بایستی از تجارب بالای نمایندگان مؤسسه در کشور آلمان استفاده شود تا به نتیجه مطلوبی برسید.

   آلمان بحث رشته شناور را به هیچ وجه قبول نخواهدداشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 43. سلام.من ۲۶سالمه و لیسانس برق از دانشگاه دولتی دارم ولی میخوام برای لیسانس شیمی درخواست بدم.میخواستم بدونم آیا سنم مشکلی برای پذیرش ایجاد نمیکنه؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به دلیل درنظر گرفتن شرایط اخذ ویزا، بهتر می باشد، با پذیرش فوق لیسانس وارد آلمان شده و آنجا به رشته شیمی تغییر رشته نمائید که شانس بیشتری برای ویزا داشته باشید.

   این مطلب بستگی به معدل و ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و لیسانس شما خواهدداشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 44. سلام میخواستم بدونم حداکثر سن برای پذیرش مقطع لیسانس در آلمان چندهستش؟
  واینکه من ۲۷ ساله هستم و میخوام برای لیسانس درخواست بدم .به نظرتون شانسی دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت صدور پذیرش با شرایط فعلی شما، درصورت عدم دارا بودن مدرکی، بعد از مدرک پیش دانشگاهی، به دلیل فاصله زمانی از تاریخ فارغ التحصیلی از پیش دانشگاهی تا حال حاضر، شما دارای ریسک سفارت می باشید.

   یعنی احتمال دارد، حتی درصورت دارا بودن پذیرش موفق به اخذ ویزا نشوید.

   البته همه این مطالب منوط به بررسی دقیق تر پرونده شما می باشد. درصورت تمایل می توانید پرونده خود را به مؤسسه ارائه نموده و طبق شرایط قرارداد استعلام، مدارک شما با دقت بررسی شده و شانس این پروسه به شما اعلام گردد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 45. سلام
  چقدر خوب که جواب همه سوالات رو با حوصله دادید
  خیلی عالی کامل و مفید بود
  من هم چنتا سوال دارم
  ۱٫ گواهی قبولی در مقطع ارشد کارایی داره؟
  ۲٫ مدرک b1 برای پذیرش کافیه؟ آلمان و اتریش؟
  ۳٫ من ۳۴ سالمه و میخوام ارشد اقدام کنم در رشته مدیریت بازرگانی یا mba . بحث سن چقد تاثیرگذاره؟
  ۴٫ به یکی از دوستان هم رشته من گفته بودین که رشته هایی با بازار کار بهتری هست که با لیسانس بازرگانی میشه اقدام به تصیل کرد . میخواستم بدونم چه رشته هایی منظورتونه؟
  ۵٫ معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم ۱۶ و ۱۵ و لیسانسم ۱۳/۵ هست .

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ خیر، برای کشور آلمان اثری نخواهدداشت ولی برای کشور اتریش اثربخش خواهدبود.

   ۲٫ برای کشور آلمان با مدرک B1 برای همه ا نمی توان اقدام کرد. زیرا اکثر مراکز مدرک زبان B2 را نیاز دارند. ولی بالطبع هنوز دانشگاه های خوبی وجود دارد که بتوان با مدرک B1 پذیرش را اخذ کرد.

   برای کشور اتریش یا باید مدرک زبان B2 آلمانی را داشته باشید ویا دوره زبان حتی از صفر تا این مدرک در خاک اتریش برای شما گذاشته خواهدشد.

   ۳٫ در کشور اتریش بحث سن مهم نمی باشد ولی در کشور آلمان این مطلب بسیار مهم بوده و تأثیرگذار می باشد.

   ۴٫ رشته خودتون را اگر بتوانید خوب وبا موفقیت پاس نمائید امکان کار خوبی خواهدداشت. البته همه ابن موارد بستگی به تلاش شما خواهد داشت.

   ۵٫ معدل لیسانس شما بسیار کم بوده و بایستی جهت هر اقدامی مدارک شما بررسی شده و سپس اقدامی انجام شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 46. درود آیا برای کسانی که اقامت اروپارو دارن مثلا اقامت کاری یا پناهندگی محدودیت سنی برلی ورود به دانشگاه وجود داره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   سوال شما بسیار کلی بوده و نمی توان دقیق نظر داد چون که این سوال بسته به رشته ای که می خواهید تحصیل و انتخاب نمائید، متفاوت است.

   ولی بالطبع درصورت دارا بودن اقامت، در حدی که سفارت سخت گیری به خاطر سن شما دارد، از بین رفته و آن را ندارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 47. با سلام
  دخترم پذیرش دانشگاه هانوور را برای لیسانس زیست شناسی از طریق ورود به کالج دریافت کرده است ولی وقت مصاحبه دانشگاه ۷ سپتامبر و وقت سفارت ما ۲۰ اکتبر است لذا ما به وقت دانشگاه نمی رسیم و باید پذیرش دانشگاه را تمدید کنیم سوال من این است که نامه درخواست تمدید که را قبل از وقت مصاحبه یعنی ۷ سپتامبر ارسال کنیم و یا بعد از آن و نامه درخواست را مستقیم به دانشگاه بفرستیم یا به اونی اسیست ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نه از الان می توانید درخواست تمدید پذیرش را ارسال نموده و ایمیل ارسالی جهت درخواست تمدید پذیرش را نیز پرینت گرفته و با مدارک خود تحویل سفارت نمائید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 48. ضمن تشکر از توجه و پاسخگویی سریع شما درخواست می بایست به دانشگاه ارسال شود یا به اونی اسیست ؟

  پاسخ
  • lotus

   می توانید به خود دانشگاه درخواست خود را اعلام نمائید، درصورت انجام، دانشگاه مستقیماً انجام می دهد.

   درغیر اینصورت شما را به uni-Assist ارجاع خواهد داد.

   پاسخ
 49. سلام
  من ٢٠ سالمه
  رشته دبيرستانم تجربي بوده و معدل ديپلم ١٩.٠٧ و معدل پيش دانشگاهي ١٧
  چون اين رشته قبول نشدم رفتم مترجمي زبان و الان سال سومم
  ميخوام آلمان داروسازي بخونم
  اول اينكه سنم مناسب هست يانه؟ واينكه دانشگاه رايگان ميتونم درس بخونم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   سن شما جهت اقدام مشکلی نداره و بایستی دانشگاه هایی را انتخاب نمائید که تحصیل رایگان است.

   جهت این که مطمئن به این قضیه شوید، بایستی در راقبت با دیگر متقاضیان این امر وارد شوید. درضمن حتماً باید مدرک زبان آلمانی را در حد B2 را داشته باشید و مشکل خروج از کشور نیز نداشته باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 50. salam vagtetun bekheyr va khaste nabashid va sepasgozaram az site khubetun
  sharmande man 44 salame va lisanse hesabdary daram va alahmdokelah 24 sale bime daram ama taze tasmim gereftam edame tahsil bedam va keshvare made nazaram alman hast.
  man ba ejazatun chand ta az mahzaretun soal dashtam :
  ۱٫ ?aya mahdudiyate seni dare
  ۲٫?aya nomreye moadel moheme
  ۳٫ ?aya mitunam az diplom edame bedam va tagir reshte bedam
  mamnun misham age rahnamayim konid chon hich ettelaati nadaram
  sepasgozaram az inke baram vagt mizarid

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   قبل از جواب دادن به سؤالات، عذخواهی می کنم که باید رُک به شما جواب بدهم که فرصت های دیگر زندگی خود را از دست ندهید.

   ۱٫ با شرایط سنی که شما دارید، حتی درصورت اخذ پذیرش، سفارت احتمال این که ویزا دریافت نمائید، بسیار اندک می باشد. ولی با شرایطی که شما دارید، بهتر می باشد یا برای کشور اتریش اقدام کنیم ویا اینکه پروسه اقامت اروپا را طی نمائید.

   ۲٫ برای پذیرش در کشور آلمان معدل، دانشگاه و تک تک ریز نمرات بسیار مهم می باشد. ولی برای کشور اتریش معدل در یک حد منطقی باشد می توان اقدام نمود.

   ۳٫ برای کشور آلمان با شرایطی که دارید اقدام برای فوق لیسانس خالی از ریسک نبوده ولی برای اقدام از دیپلم قطعاً سفارت شما را رد خواهدکرد.

   با شرایطی که شما دارید، بنده کشور اتریش را برای ادامه تحصیل پیشنهاد می دهم ولی درصورتی که درس بهانه ای برای رفتن می باشد (که با شرایط شما حدث بنده همین می باشد.)، راه های ساده تری برای مهاجرت به صورت کاملاً قانونی وجود دارد. بهتراست برای مشاوره به مؤسسه مراجعه نمائید تا پیشنهادات مؤسسه را نیز بشنوید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 51. با سلام
  من ۳۱ سالمه وامسال لیسانس بیوتکنولوژی از دانشگاه تهران گرفتم.معدلم ۱۸٫۱۲ است و آیلتس ۷ دارم.
  در ضمن دلیل اینکه در این سال بالا فارغ التحصیل شدم این است که قبلا یک لیسانس در رشته مهندسی برق گرفته بودم(با معدل ۱۷٫۴) ومدتی هم در آن رشته کار کرده بودم،ولی چون به رشته بیوتکنولوژی علاقه داشتم دوباره کنکور دادم این رشته را انتخاب کردم.
  سوال من این است که با توجه به سن بالایی که دارم آیا می توانم برای فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر آلمان پذیرش همراه با فاند بگیرم؟
  با توجه به اینکه می توانم ارشدم را در دانشگاه تهران بخوانم،آیا اگر ارشدم را در دانشگاه تهران بخوانم و ۲-۳ سال دیگر برای پذیرش دکتری اقدام کنم شانسم بیشتر خواهد بود؟
  آیا اگر الان برای آمریکا یا کانادا درخواست پذیرش کنم شانسم بیشتراز آلمان خواهد بود؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   پروسه پذیرش شاید برای شما محقق گردد ولی بحث فاند در مقطع فوق لیسانس بسیار محدود بوده و ما هیچ قولی بابت این موضوع نمی توانیم بدهیم ویا اقدامی انجام دهیم. زیرا شانس چنین اقدامی بسیار اندک می باشد.

   پروسه پذیرش دکترا بسیار پیچیده تر و طولانی تر بوده و هیچ تضمینی در جوابدهی وجود ندارد. زیرا بستگی به پروپوزال و مدارک جانبی شما دارد.

   شما به دنبال بورسیه هستید و آلمان به دلیل هزینه های تحصیل بسیار کم، شرایط بسیار خاص تری برای کمک خرج قائل می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 52. من لیسانس عمران دارم با معدل ۱۶.۹۵ از دانشگاه شهید بهشتی سال ۲۰۱۵ فارغ التحصیل شدم ایلتس ۷ دارم .میخواستم بدونم میتونم تغییر رشته بدم و در مقطع لیسانس در المان درس بخونم.معدل پیش دانشگاهی ۱۹.۶۶هست.و ۲۴ سالمه

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ چنین مطلبی شدنی می باشد ولی بهتر است از لحاظ شرایط سفارت، شما با پذیرش فوق لیسانس وارد آلمان شده و در کشور آلمان برای مقطع لیسانس اقدام نمائید که سفارت ریسک کمتری جهت اخذ ویزا داشته باشید.

   ۲٫ اکثر رشته ها در مقطع لیسانس به زبان آلمانی بوده و دارا بودن مدرک زبان آلمانی الزامی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 53. با سلام….برای پذیرش ارشد در رشته ایمونولوژی و تحصیل رایگان چه شرایطی نیازه؟؟لیسانس زیست از دانشگاه قم با معدل ۱۵ و سنم ۲۶ ساله.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این رشته اکثراً به زیان آلمانی بوده و جهت اخذ پذیرش دارای شرط معدل ۱۶-۱۷ به بالا می باشد.

   متأسفانه به دلیل معدل کم شما در مقطع لیسانس شانس شما را جهت اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در رشته بیولوژی و زیرشاخه های آن کاهش می دهد.

   جهت ررسی دقیق تر و شانس پذیرش شما، بایستی مدارک خود را به مؤسسه ارائه داده تا طبق شرایط قرارداد استعلام، مدارک شما بررسی شده و جواب حساب شده تری به شما داده شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 54. با سلام
  من ۳۳ سال سن دارم و بدلیل مالی مجبور بودم قبل و حین تحصیل مخارج تحصیلم رو دربیارم و به همین دلیل دیر کارشناسیم رو گرفتم,مدرک معماری با معدل ۱۶:۳۳ دارم,خدمت رفتم,در حال خواندن زبان آلمانی هستم و تا قبل عید مدرک زبانم رو میگیرم
  خواستم بدونم اگر واقعیت زندگیم رو به سفارت بگم و این فاصله زمانی رو نادیده میگیرن؟امکانش چقدره که ویزای تحصیلی بگیرم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورتی که شما شرایط را شفاف برای سفارت شرح دهید، بیم آن می باشد که به دلیل شرایط مالی، از دادن ویزا به شما خودداری نمایند. زیرا این گمان را می برند که شما برای ادامه تحصیل از لحاظ مالی در سطح نرمالی نبوده تا حدی که تحصیل شما به دلیل کار این همه سال نیز طول کشیده است.

   جهت بررسی این مطلب بایستی مدارک کامل شما را داشته تا بتوان نظر داد.

   بالطبع به دلیل شرایط سنی که دارید، از لحاظ سفارت این پروسه خالی از ریسک نمی باشد ولی به دلیل این که کارشناسی خود را تازه تمام کرده اید یک نقطه مثبت می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 55. سلام
  من پذیرش دانشگاه هانوور را برای لیسانس زیست شناسی از طریق ورود به کالج دریافت کرده ام ولی وقت مصاحبه دانشگاه ۷ سپتامبر و وقت سفارت من۲۰ اکتبر بود که با راهنمایی شما نامه تقاضای تمدید پذیرش را برای دانشگاه ارسال کردیم . جواب دانشگاه هانوور به این شکل آمد که “از نوامبر شما می توانید پذیرش جهت ثبت نام در مارس ۲۰۱۸ را دریافت نمایید و شما در این مدت آلمانی خود را تقویت کنید تا بتوانید در امتحان ورودی موفق شوید.” سوال من این است که با این نامه می توانم به سفارت بروم ؟ این نامه پذیرش دیفر تلقی می شود؟ برای مراجعه به سفارت بلیط و اجاره نامه محل اقامت نیاز است؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   طبق صحبتی که با شما داشتم، تنها راه حل جهت قبول پرونده شما توسط سفارت چنین مطلبی می باشد.

   حال این که سفارت پرونده شما را قبول نموده ویا رد نماید سلیقه ای بوده و بستگی به شخصی که با شما در سفارت مصحبه مب نماید دارد.

   البته درصورتی که پذیرش قبلی شما هنوز فرصت داشته باشد که دارد، سفارت در اکثر موارد پرونده را قبول نموده و درصورت تأیید مدارک شما، ویزا را منوط به پذیرش جدید می نماید.

   امیدوارم در این پروسه بهترین ها برای شما اتفاق بیافتد و به آن چه خیر شماست برسید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 56. سلام
  من ٢٧سالمه فارغ التحصيل ارشد مهندسي مواد با معدل ١٨/٨٧سال ٩٥و همينطور كارشناسي مهندسي مواد با معدل ١٨/٧٢سال ٩٢ هستم و هنوز مدرك b1 رو نگرفتم ميخواستم ببينم با اين شرايط من اول بايد مدرك زبان بگيرم بعد براي پذيرش اقدام كنم يا ميشه از الان پذيرش بگيرم با توجه به اينكه ميخوام از دانشگاه خوبي پذيرش داشته باشم
  ممنون ميشم به سوال من جواب بديد

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن، بهتر می باشد برای فوق لیسانس اقدام نمائید.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   درضمن جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما می باشد.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   درضمن این پروسه بدون دارا بودن مدرک زبان شدنی نمی باشد. البته در سیستم آلمانی می توان اندکی زمان ارائه مدرک را جابجا کرد، ولی باطبع شما قبل از رفتن به کشور آلمان بی نیاز از زبان به هیچ وجه نمی باشید.

   دو نکته در پرونده شما بسیار حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد نبایستی همان رشته فوق لیسانس شما اقدام شود و باید کاملاً رشته دیگری اقدام شود و نه گرایش دیگری.
   ۲٫ درصورتی که مقالات چاپ شده بین المللی را ندارید شرایط شما جهت اقدام برای دکترا خیلی سخت تر خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 57. با سلام و احترام و تشکر از پاسخ های کامل و مفیدتون.
  من ۳۲ سال سن دارم و سال ۸۶ مدرک کارشناسیم رو در رشته زبان انگلیسی با معدل ۱۸/۳۸ از دانشگاه چمران و سال ۹۰ ارشدم رو از دانشگاه آزاد شیراز با معدل ۱۹ گرفتم. هفت سال سابقه تدریس دارم که از این مدت ۳ سالش با بیمه بوده. دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۰۸و پیش دانشگاهیم ۱۸/۴۱ بوده. حالا می خواستم بدونم برای پذیرش مجدد ارشد دانشگاه های رایگان آلمان شانس دارم؟ و یا اینکه کلا امکانش هست که با توجه به شرایط سنیم دوباره برای لیسانس رشته دیگه اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط سنی شما، فارغ از نوع پذیرشی که قرار است برای شما اخذ گردد، باعث اندکی ریسک رد شدن ویزا می باشد که امکان دارد حتی درصورت پذیرش سفارت به شما ویزا ندهد.

   لذا طبق این شرایط به هیچ وجه اقدام برای لیسانس قابل قبول نبوده و تنها فوق لیسانس مجدد برای شما مقدور است.

   البته با شرایطی که شما دارید می توانید برای کشور ایتالیا و اتریش اقدام نمائید که شانس کاری و … بیشتری داشته باشید و از لحاظ شرایط سنی محدودیت کمتری داشته باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 58. سلام
  راستش تموم سوالات رو به همراه جوابهایی که گذاشتین خوندم .. راستش ناامید شدم
  ۳۴ سالمه کارشناسی ارشد فیزیک از دانشگاه آزاد تهران شمال با معدل ۱۶.۲۹ اخذ ۹۱
  و کارشناسی فیزیک از آزاد رشت با معدل ۱۴.۲۰ اخذ ۸۶
  مقاله علمی پژوهشی در مجله اتمی و مولکولی تهران شمال
  تالیف کتاب حل المسایل فیزیک الکترونیک
  ۵ تر م تدریس در دانشگاه آزاد تهران شمال
  زبان در حال یادگیری هستم …
  میخوام اپلای بگیرم برای فوق لیسانس دوباره ولی همونجوری که گفتم حسابی ناامید شدم..

  البته فاصله تحصیلی و دیر شدنش .. شرایط زندگیم بود که یه دفعه همه چی رو از دست دادم و
  آیا این توضیحات رو راست می تونه مووضوع رو راحت تر کنه؟؟ وگرنه همه مدارکم ترجمه شده …
  ممنون میشم که راهنماییم کنید؟؟؟
  یا وقتی در اختیارم بدین که بتونم بهتر راهنمایی بگیرم
  پیش از این از بذل توجه شما متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بنده قصد نا امید کردن شما را ندارم و حرف بنده به این مفهوم نمی باشد که با شرایطی که شما دارید کارتان قطعاً نیم شود. بلکه صادقانه عرض کردم که پروسه شما خالی از ریسک نیست. درصورتی که بحث سفارت را خیلی از مؤسسات حتی با شما مطرح نیز نمی کنند و با شرایطی که شما دارید، شانس پذیرش دارید.

   مؤسسه ما درصورت تصمیم قطعی شما، تمام تلاش خود را دارد تا شما به همان میزان که شانس دارید، بتوانید از شانس خود استفاده کامل را داشته باشید.

   سفارت آلمان درصورتی که در مورد همه موضوع ها صحبت نمائید، امکان پیدا کردن دلایل ردی شما در صحبت های خود شما می باشد.

   لذا مؤسسه راهنمائی کامل را در مورد پرسش و پاسخ هایی که باید به سفارت داده شود، به شما ارائه می نماید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • سلام، خیلی ممنون از وقتی که در اختیارم گذاشتین و با حوصله توضیح دادین..

    پاسخ
 59. سلام
  من ۲۴ سالمه دیپلم ریاضی دارم با معدل ۱۵ و پیش با معدله ۱۴/۹۰ و الان سال سوم مترجمی زبان هستم با معدل بالای ۱۷ میخواستم بدونم آیا امکان این هست که من برای لیسانس مجدد از یک رشته ی دیگه مهندسی یا هر چیز دیگه پذیرش بگیرم؟بدون این که نیاز به قبولی کنکور باشه؟
  ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بله با شرایط شما چنین مطلبی شدنی می باشد.

   فقط به خاطر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما، شاید هرجایی شما را نپذیرند. ولی در کل کار شما را نشدنی نمی بینم.

   لذا جهت اطمینان قبل از هر اقدامی مدارک شما طبق شرایط قرارداد استعلام بررسی شده و جواب قطعی تر به شما داده خواهد شد. ولی این مطلب را قطعی می توانم بگویم که هیچ نیازی به قبولی در کنکور سراسری ندارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 60. با سلام
  شرايط من:
  معدل دوره سه ساله متوسطه(ديپلم) ١٦/٣٧
  در ضمن من ديپلم تجربى هستم.
  معدل دوره پيش دانشگاهى ١٥/٥٧
  معدل كارشناسى(ليسانس) ١٨/١٦(ليسانس حسابدارى از دانشگاه غير اتنفاعى)
  فارغ التحصيل دوره كارشناسى در سال ٩١
  سن:٢٧
  شغل:مربى فيتنس و بدنسازى (داراى مدرك ifbb)ديپلم از فدراسيون بين المللى بادى بيلدينگ و فيتنس
  با توجه به شرايطم خواستم بدونم احتمال وشانس پذيرش من در يكىً از دانشگاه ها يا كالج هاى إلمان چقدره با توجه به اينكه خيلى علاقه دارم از ابتدا در مقطع كارشناسى ورزش و يا تربيت بدنى كه بسيار مرتبط با كارم هست بخونم تا حسابدارى كه رشته تحصيليم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ اولین نکته ای که در پرونده شما بسیار حائز اهمیت می باشد، این است که شما سال ۹۱ فارغ التحصیل شده اید و حداقل ۶ سال فاصله تحصیلی دارید که این مطلب خود باعث ریسک دریافت ویزا می شود و امکان دارد بدون درنظر گرفتن نوع و رشته و . . . پذیرش، سفارت درخواست ویزای شما را رد نماید.

   ۲٫ درصورت اقدام بایستی برای شما در رشته حسابداری اقدام شود و درصورت تمایل به تغییر رشته این امر را در خاک آلمان انجام دهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 61. با سلام
  من ۲۰ سالمه و رشته ای که در مدرسه خوندم صنایع شیمیایی بوده(فنی حرفه ای ) با معدل ۱۵ الان دانشجوی مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی در دانشگاه دولتی فنی و حرفه ای اصفهان هستم و معدلم هم ۱۲ هست میخواستم ببینم با این شرایط امیدی برای ادامه تحصیل در آلمان هست ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت تحصیل در مقطع لیسانس حداقل نیاز به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

   ولی در اندک مواردی هم بوده که توانسته ایم با مدرک دیپلم و کاردانی نیز پذیرش اخذ نمائیم.

   البته بالطبع معدل و ریز نمرات شما در این پروسه و شرایط سنی شما، مهم خواهدبود. لذا بایستی جهت بررسی دقیق تر پرونده خود به مؤسسه مراجعه نموده و بعد از دریافت مشاوره کامل، اقدام به بررسی مدارک خود طبق شرایط قرارداد استعلام نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 62. سلام بنده دارای کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه منتظری مشهد دیپلم تجربی با معدل کل ۱۵٫۶۵ و معدل کتبی ۱۲٫۵ هستم و ۲۶ سال سن و سربازی هم رفتم مدرک زبان آلمانی هم ندارم
  ۱- آیا میتونم در مقطع لیسانس رشته کامپیوتر در یک دانشگاه با سطح عالی پذیرش بگیرم و سن من مشکلی ایجاد نمیکنه ؟و چگونه ؟
  بسیار ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایطی که شما دارید، بهتر می باشد براساس پذیرش فوق لیسانس وارد آلمان شده و درصورت صلاحدید، در خاک آلمان به رشته موردنظر خود تغییر رشته و مقطع نمائید.

   در این صورت شانس شما بیشتر شده و امکان صدور ویزای تحصیلی نیز بیشتر خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 63. سلام
  من ۲۶ ساله و دارای مدرک لیسانس در رشته فیزیک از دانشگاه دولتی با معدل ۱۶٫۳۳ و یک مقاله در ژرنال داخلی و دو توصیه نامه که سه سال قبل گرفتم و همچنین دارای مدرک زبان آلمانی B1 می باشم.
  خدمت سربازی را انجام داده و مدرک کارشناسی رو هم آزاد کردم .می خوام برای دانشگاه های آلمان برای ارشد اپلای کنم .
  اول این که غیر از پشتوانه مالی ۸۰۰۰ یورویی ، موارد مالی دیگه ای هم لازمه که داشته باشم ؟
  دوم این که سن من برای اپلای مشکلی ایجاد نمی کنه ؟
  سوم این که به مجرد داشتن مدرک زبان آلمانی میشه از دانشگاه های سطح عالی آلمان پذیرش گرفت؟
  چهارم ، توصیه نامه های من همان طور که گفتم برای سه سال قبل هستن آیا کار آمد هستن در حال حاضر یا خیر؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ تنها مورد ساپورت مالی برای سفارت آلمان، مبلغ ۸۶۴۰ یورو می باشد که درصورت دریافت ویزا (درصورت نداشتن ساپوتر در کشور آلمان) این مبلغ بایستی به حساب خودتان در کشور آلمان منتقل شده و بایستی نباید به آن دست بزنید (در اکثر ایالت ها)

   ۲٫ درصورتی که فاصله تحصیلی شما از تاریخ فارغ التحصیلی لیسانس تا حال حاضر بیشتر از حد نرمال باشد، خود به خود ریسک دارید. (ولی این بدین مفهوم نمی باشد که قطعاً رد می شوید.)

   ۳٫ نه زبان آلمان جزو الزامات بوده و شرایط تحصیلی شما و میزان مدرک زبان شما ملاک پذیرش می باشد. البته شرایط دانشگاه ها هم در این پروسه اثر گذار خواهدبود.

   ۴٫ توصیه نامه ها اثر چندانی نداشته ولی بالطبع با همان شرایط درصورت نداشتن ایراد و مشکلی در پرونده شما قرار داده خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 64. سلام من۳۴ سال سن دارم ؛ دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی خوندم با معدل ۱۷ و فوق دیپلم نرم افزار از دانشگاه ازاد با معدل ۱۷ در سال ۹۰ . آیلتس ۶٫۵ دارم، آیا امکان دوباره خوندن دوره لیسانس در رشته مرتبط وجود داره؟ و پیشنهاد شما چیست؟ ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط سنی شما ریسک دریافت ویزای را دارد و بهتر می باشد برای کشور دیگری مانند ایتالیا ویا اتریش اقدام نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 65. سلام خسته نباشيد من كارشناسيه مهندسى پزشكى از دانشگاه ازاد گرفتم . به دليل شرايط بدى كه پيش اومد كمى ديرتر و با معدل ١٣/٥٠ تونستم تموم كنم.
  واسه ادامه ى تحصيل ميخواستم برم آلمان و ارشد رو اونجا بخونم اما ميخوام از يه دانشگاه خوب پذيرش بگيرم مدرك b2 زبان المانى دارم لطفا راهنماييم كنيد آيا ميتونم از اشتوتگارت پذيرش بگيرم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایط معدلی که شما دارید این امکان وجود دارد که در رشته مهندسی پزشکی سخت تر بتوان پذیرش از دانشگاه خوب اخذ نمود ویا با شرایط شما، شما را به گذراندن واحدهایی نمایند و با چنین شرایطی پذیرش لیسانس برای شما صادر خواهد گردید. ولی بالطبع بایستی براساس شرایط شما، پذیرش اخذ گردد که با مدرک لیسانس شما، پذیرش فوق لیسانس داده شده و دانشگاه معتبری باشد.

   بعد از ورود به آلمان امکان تغییر رشته، دانشگاه و . . . را دارید.

   ولی با شرایط شما مؤسسه دقیقاً با همین معدل ها اقدام به پذیرش نمود که کار ایشان انجام و سبت به بقیه امور اقدام نمودند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 66. عرض ادب دارم خدمت شما امیدوارم شاد و سرزنده باشید و ممنون و سماس گذارم از شما بابت راهنمایی هاتون. سوالی داشتم خدمتتون و خیلی یرام مهم هس و تنها سوال من نیس خیلی از بجه های حسابداری و مالی که میخوان برا خارج از کشور اقدام کنند مشکل دارن . با توجه به این که بچه های کارشناسی حسابداری اگه بخوان برا فوق لیسانس یا همون مستر اقدام کنند باید امتحان ورودی بدن که کاری سخت هست با توجه به دروس و قوانینی که ما تا حالا ندیدیم ایا برای ما با سن ۲۴ امکانش هس برا لیسانس حسابداری المان یا اتریش اقدام کنیم با توجه به این که مشکل نظام وظیفه هم داریم؟ و اگر بخوام بعد از لیسانس برم خدمت که دو سال طول میکشه توی سن ۲۷ سالگی میذارن من لیسانس دوباره المانی بخونم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما جهت خروج از کشور و اخذ معافیت تحصیلی بایستی پذیرش فوق لیسانس برای شما اخذ گردد که درصورت دارا بودن معدل کافی چنین امری برای شما مقدور بوده و امکان خروج از کشور را دارید و با پذیرش لیسانس مجدد امکان خروج از کشور را ندارید.

   مطلبی که در مورد امتحان ورودی گفتید مطلب اشتباهی بوده و شایان ذکر است این رشته در بسیار از موارد به این نام در مقطع فوق لیسانس ارائه نشده و به صورت زیر مجموعه در رشته های دیگر ارائه می شود که امکان و پتانسیل کار بیشتری بعد از اتمام تحصیل داشته باشید.

   برای اطمینان در انجام و پروسه پرونده شما، قبل از هر اقدامی مدارک شما برای کشور مربوطه ارسال و طبق شرایط قرارداد استعلام مدارک شما بررسی شده که درصورت شروع پرونده شما، شانس پذیرش و انجام آن دقیق قبل از شروع بررسی شده باشد.

   ولی در کل بحث امتحان ورودی اشتباه می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 67. سلام بنده ۲۹ ساله هستم و لیسانس مهندسی شیمی از فنی و حرفه ای دارم.سال ۹۴ مدرک کارشناسیمو با معدل ۱۵٫۶۵ از دانشگاه آزاد گرفتم.بعد از گرفتن مدرک بلافاصله در آزمون آموزش و پرورش قبول و پذیرفته شدم و الان ۲ ساله که دارم درمدارس دولتی تدریس میکنم آیا شانسی برای پذیرش و اخذ ویزای برای ارشد تو آلمان و یا اتریش در رشته مهندسی شیمی دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت دارا بودن مدرک زبان امکان اقدام برای کشور آلمان برای شما وجود دارد. البته برای دانستن شرایط اقدام و سفارت بهتر می باشد که به مؤسسه مراجعه نموده و اطلاعات کامل تر را دریافت نمائید.

   اتریش امکانی این که شما را به لیسانس مجدد بازگرداند می باشد و درصورتی که شما تأیید نمائید چنین مطلبی هم برای شما محقق می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 68. باعرض سلام
  خواهرم لیسانس رشته سینما دارند دانشگاه هنر تهران با حدود معدل ۱۴… بعد کارشناسی فیلم ساختن و فیلمشونم تو جشنواره ها موفق بود و جایزه گرفت ایشون در حال حاضر ۳۴سال دارند امیدی هست با این شرایط برای ادامه تحصیل تو مقطع ارشد تو دانشگاه های المان اقدام کرد. با مدرک b1 زبان
  ممنون می شم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خواهر شما به دلیل شرایط سنی که دارند، شانس اخذ ویزا را بسیار کاهش داده و امکان دارد حتی درصورت اخذ پذیرش سفارت ویزا به ایشان ندهد.

   راه حل ایشان کشور اتریش می باشد که شرایط سنی برای آن مهم نمی باشد.

   ولی بالطبع در زمینه هنر به دلیل دارا بودن امتحان ورودی، بهتر می باشد ابتدا برای رشته ای اقدام شده که امتحان ورودی نداشته باشد و بعد از فر گرفتن زبان آلمانی برای رشته موردنظر خودشان اقدام نمایند.

   البته رشته ای که بنده به ایشان پیشنهاد می دهم، heatre, Film and Media Studies می باشد. این نکته را متذکر می شوم که پذیرش که احتمالاً می شود برای ایشان اقدام نمود، لیسانس می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 69. با عرض سلام
  من، تا ۲ سال دیگه لیسانس معماری مى گيرم ولى ۳۲ سالم مى شه
  قبلش کاردانى امور بانکى تو دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۲ داشتم
  ولى الان پيام نور درس مى خونم و معدلم نزدیک به ۱۷
  مى خوام تو يه کشورى رایگان ادامه تحصيل بدم، چون پدر و مادرم فوت شدن من بیشتر به فکر اقامتم و هزينه ها خیلی برام مهمه، چون پشتوانه ى مالى ندارم
  مى تونید کمکم کنيد و راهه خوبى پيشنهاد بدید
  ممنون از وقتتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خداوند پدر و مادر شما را بیامرزد.

   با شرایطی که شما دارید، جهت تحصیل در کشوری مثل آلمان و استفاده کردن از شرایط تحصیل رایگان بایستی به زبان آلمانی تحصیل نمائید. بالطبع دارا بودن مدرک زبان آلمانی الزامی می باشد.

   البته با رشته ای که دارید، امکان تحصیل در کشور ایتالیا به زبان انگلیسی را نیز دارید و می توانید، از تسهیلات بورس خاورمیانه استفاده کنید و تحصیل شما را پوشش داده و حتی قسمتی از هزینه زندگی شما را نیز کاور نماید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • با تشکر از پاسخگویی سریع و راهنمایی خوب شما
    پاینده باشید

    پاسخ
 70. سلام
  مدیریت جهانگردی درمقطع کارشناسی بامعدل ۱۳٫۵۰ و ایلتس۷دارم نیتونم برای ارشد در المان اقدام کنم و اگر بخواهم بعد برای فرزند ۱ساله و همسرم اقدام کنم و همسرم ۳۵ سال دارن و آرایشگر و ۱۰سال سابقه کار بدون بیمه دارن ایا بغیر از المان کدام کشور اقدام کنم و سال اخذ مدرک کارشناسی من سال ۹۳ بوده ایا راهی برای من وجود دارد یا خیر و شعل خودم مرتبط با تحصیلاتم نیست.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   معدل شما بسیار کم بوده و این امکان وجود خواهد داشت که مراکز با هزینه بالاتر به شما پذیرش دهند. ولی به نکات زیر بایستی توجه نمائید:

   ۱٫ به دلیل این که شما می خواهید انگلیسی تحصیل نمائید، تحصیل شما رایگان نبوده و متحمل هزینه خواهید بود و هزینه کل تحصیل بدون احتساب هزینه زندگی بین ۱۰۰ تا ۷۰۰۰ یورو هزینه تحصیل خواهید داشت. به دلیل معدل کم شما امکان دارد هزینه تحصیل شما فراتر هم رود که بایستی قبل هر اقدامی باید مدارک شما بررسی شده تا در مورد این موارد بررسی انجام گردد. (طبق شرایط قرارداد استعلام)

   ۲٫ به دلیل این که بحث وقت سفارت مشخص نمی باشد، باید از دانشگاهویا مرکزی برای شما اقدام به پذیرش شود که دو ترم در سال دانشجو پذیرد.

   ۳٫ اکثر مراکزی که برای رشته MBA به زبان انگلیسی ارائه می گردد، hochschule بوده (مراکز آموزشی) که به صورت عملی تر به شما آموزش داده شده و شما را آماده برای ورود به بازار کار می نماید.

   ۴٫ درخواست ویزای همراه اون هم، هم همسر و فرزند هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نخواهدبود و حتی امکان دارد با چنین شرایطی به شما هم ویزا تعلق نگیرد.

   ۵٫ شما تاریخ فارغ التحصیلی شما سال ۹۳ بوده و تا زمان مراجعه به سفارت که در خوشبینانه ترین حالت ۹۷ خواهد بود ۴ سال فاصله تحصیل خواهد داشت که مطلب جالبی نیست.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 71. سلام
  من ۳۲ سال دارم، لیسانس شيلات از دانشگاه دولتى با معدل ۱۵٫۸۰و دانشجو فوق لیسانس روانشناسى از دانشگاه آزاد با حدود معدل ۱۷ فارغ التحصیل میشم، با توجه به و شرايطم و کمترین هزینه براى مهاجرت چه راهى و کدام کشور را پیشنهاد مى کنید.
  ممنون ميشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به دلیل عدم تطابق رشته تحصیلی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس شرایط پذیرش برای کشور آلمان سخت بوده و امکان دارد به شما ویزای تحصیلی حتی با داشتن پذیرش تعلق نگیرد. درضمن درصورت درخواست پذیرش بایستی قطعاً براساس لیسانس شما اقدام صورت پذیرد و بهتر می باشد که به زبان آلمانی اقدام به پذیرش نمائیم.

   درصورتی که تمایل به چنین مطلبی ندارید بایستی برای کشور ایتالیا و اتریش اقدام صورت پذیرد که برای این دو کشور نیز بایستی شرایط شما بررسی شده و به شما جواب دقیق تری داده شود.

   این بدان دلیل است که رشته روانشناسی، رشته ای بوده که اکثراً به زبان بومی اروپا بوده و داشتن مدرک زبان بسیار قوی برای پذیرش الزامی می باشد. از طرف دیگر به دلیل عدم یکسان بودن رشته لیسان و فوق لیسانس شما و از طرف دیگر عدم ارتباط این دو رشته به یکدیگر، شانس شما را برای پذیرش دکترا به حداقل می رساند.

   البته این نظر بنده می باشد و شما مختار هستید، ریسک این مطالب را قبول و اقدام به پذیرش نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 72. سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی ترم۳ پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی صنایع هستم و معدلم نزدیک ۱۴هست میخواستم ببینم با شرایطی که دارم بهتره برای فوق لیسانس اقدام کنم ؟یا بهتره برای زبان و گرفتن انتقالی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما هر دو راهی که می فرمائید را می توانید اقدام نمائید، ولی بالطبع درصورتی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید و با هزینه هایی که برای تحصیل به دانشگاه پرداخت می نمائید، گزیده می باشد که در حال حاضر اقدام به پذیرش نموده و حتی این امکان را دارید که رشته خود را تغییر و رشته دیگری را انتخاب نمائید.

   شرایط و ضوابط پذیرش و سفارت آلمان، در این چند ماهه اخیر بسیار سخت گیرانه بوده و مشخص نمی باشد چه تدبیری در آینده برای بحث ادامه تحصیل در کشور آلمان دارد. لذا درصورتی که می خواهید کمتر ریسک نمائید بهتر است از اکنون کار خود را شروع و اقدامت لازم جهت این امر را انجام دهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 73. سلام
  من الان ۳۵ سالمه و مدرک لیسانس کامپیوتر-نرم افزار از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶/۸دارم. در صورتی که بتونم مدرک B1 آلمانی رو بگیرم امکان پذیرش برای من وجود داره.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   براساس مدارک تحصیلی شما، شانس شما برای صدور پذیرش بد نیست ولی با شرایط سنی که شما دارید و قطعاً فاصله فارغ التحصیلی تا حال حاضر، جهت اخذ ویزای تحصیلی از سفارت آلمان دارای ریسک خواهید بود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 74. باسلام وعرض ادب
  بنده مهندس کشاورزی ۴۶ ساله (با۱۶سال سابقه غیرمرتبط) و همسرم ۳۷ ساله لیسانس حسابداری (حدود ۵ سال سابقه مرتبط) ۲فرزند ۱۲ و ۳ ساله دارم. هدف ما مهاجرت به یک کشور پیشرفته اروپایی که اتریش و آلمان در اولویت می باشد. لطف کنید روشی مناسب با شرایط ما پیشنهادکنید. ضمن اینکه من و همسرم در صورتی که امکان پذیرش باشد تمایل به ادامه تحصیل داریم. مهم اینکه قصد ما برای مهاجرت کاملاً جدی است.
  با تشکر – علیرضا ازمشهد

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایط سنی که شما دارید، جهت تحصیل کشور آلمان را نمی توان پیشنهاد داد، چون که از لحاظ قوانین سفارت شما را دچار مشکل خواهد کرد و احتمال رد شدن درخواست ویزا را دارید ولی بالطبع کشور اتریش به دلیل نداشتن شرایط سنی گزینه مناسبی برای شما خواهدبود.

   البته درصورتی که توان مالی بالاتری داشته باشید، بالطبع درصورت اقدام جهت کارت اقامت اروپا، شرایط سهل تری جهت اخذ اقامت از اروپا را خواهید داشت که بسته به کشوری که قصد اقدام برای آن را دارید، هزینه ها و شرایط اخذ این کارت متفاوت بوده و هزینه های مختلفی دارد.

   ولی بالطبع با داشتن کارت اقامت اروپا از برخی کشورهای اروپا، امکان زندگی در کشورهای دیگر اروپا را نیز خواهید داشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 75. سلام فارغ التحصیل در رشته فیزیک اتمی ازدانشگاه پیام نور با معدل ۱۲.۶۶هستم میتونم با این شرایط در آلمان رایگان ارشد بگیرم وگرنه برای لیسانس میتونم اقدام کنم معدل دیپلم ۱۷.۵ومعدل پیش دانشگاهی بامعدل۱۶.۵ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با معدلی که دارید نمی توان نظری داد، بایستی مدارک شما بررسی شده تا بتوان حرفی زد که بتوان براساس آن پروسه کاری شما را انجام داد.

   بالطبع امکان اقدام برای مقطع لیسانس مجدد می باشد، ولی این راه آخر می باشد که باید انجام شود و بهتر است با پذیرش فوق لیسانس به سفارت مراجعه نمائید.

   لذا جهت بررسی مدارک بایستی به مؤسسه مراجعه و طبق شرایط قرارداد استعلام مدارک شما بررسی شده و به شما پاسخ داده شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 76. سلام
  من لیسان برق قدرت با معدل ۱۷ و آیلتس ۶/۵ و ۲۹ سال سن دارم
  ۱.ایا با این شرایط میتونم پذیرش برای دانشگاهای آلمان بگیرم
  ۲.میتونم رایگان تا دکترا بخونم
  ۳. بعد از فارغ تحصیلی میشه تو آلمان زندگی و کار کنیم و ویزا دائم داشته باشیم .
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ شرایط شما جهت اقدام برای رشته برق مناسب می باشد. ولی بالطبع جهت جوابدهی دقیق تر بایستی همه مدارک شما بررسی گردد.

   ۲٫ در سیستم انگلیسی تحصیل امکان دارد، اندکی هزینه داشته باشد. (هر ترم حدود ۶۰۰-۷۰۰ یورو)

   ۳٫ این سوال بستگی به نوع و کیفیت تحصیل شما در کشور آلمان خواهدداشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 77. با سلام.
  بنده ۲۹ سال سن دارم و مدرک لیسانس حسابداری با معدل پایین ۱۲٫۵ از دانشگاه پیام نور که همین امسال گرفتم.دلیل طولانی شدن تحصیل هم چون مشغول به کار بودم واحد کم بر می داشتم و وسط تحصیل هم برای گذراندن سربازی چند ترم مرخصی گرفته بودم.مدرک b1 آلمانی هم دارم می گیرم.آیا می توانم برای رشته ای به غیر از رشته خودم مثل مهندسی نرم افزار اقدام کنم .آیا برای فوق لیسانس برای رشته مهندسی نرم افزار قبول می کنند یا باید از لیسانس دوباره بخوانم.آیا با وجو سنم امکان پذیر است.و بنده به چند زبان برنامه نویسی از جمله جاوا به صورت حرفه ای مسلط هستم و کار کردم و از آنجایی که آلمان به چنین تحصصی نیاز دارد آیا تاثیری برای پذیرش دارد.
  ممنون می شوم که راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تغییر رشته به رشته های فنی، بالطبع شدنی خواهدبود، ولی امکان دارد، دانشگاه شما را ملزم به گذراندان واحدهایی از آن رشته نماید تا مدرک شما معادل شود. در این صورت پذیرش صادره لیسانس خواهد بود و بالطبع شرایط سخت تری برای اخذ ویزا خواهیم داشت و متقاعد کردن سفارت نیاز به ادله بیشتری خواهدبود.

   معدل شما بسیار کم بوده و این که شما را می پذیرند یا خیر، پرونده شما بایستی بررسی شده و به شما پاسخ داده شود.
   درکل بهتر می باشد، پذیرشی با شرایطی برای شما اقدام شود که منجر به فوق لیسانس گردد که از لحاظ سفارت فشار کمتری به سیستم کاری شما وارد گردد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 78. سلام
  من ۳۱ سالمه برای دوره فوق در رشته تکنولوژی چاپ می خوام برای المان اقدام کنم معدل کارشناسی ۱۷٫۵ هست و در دانشگاه هنر تهران درس خوندم دو تا سوال دارم اول اینکه دانشگاه های کمی مستر این رشته را به زبان انگلیسی دارن و دانشگاهی که می خوام پذیرش بگیرم در لیست UNI-ASSIST نیست و سوال دوم اینکه امکانش هست با گذشت هشت سال از فارغ التحصیلی که البته مشغول به کار بودم باز در دوره کارشناسی و این بار به زبان آلمانی شرکت کنم محدودیتی داره یا نه؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شاید به هر نحوی پذیرش اخذ شود، ولی بالطبع از لحاظ سفارت شما ریسک دریافت ویزا را خواهید داشت و احتمال دارد که به شما سفارت ویزا ندهد.

   درصورت تأیید و قبول این شرایط بایستی برای این پروسه اقدام نمائید. البته احتال این که ویزا نیز درایفت کنید می باشد. ولی این بحث خالی از ریسک نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 79. با عرض سلام
  بنده ۳۱ سال سن دارم کارشناسی ارشد عمران و مدرک B1 . اگر برای آلمان اقدام کنم برای مقطع کارشناسی ارشد
  و مدارک بیمه و اشتغال بعد از فراغت از تحصیل داشته باشم. آیا امکان رد شدن ویزای من برای سن و کارشناسی ارشد مجددم وجود دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مدارک شما جهت این امر بایستی با دقت و جزئیات بیشتری بررسی گردد. زیرا تاریخ دقیق دریافت مدارک تحصیلی به همراه معدل آن ها بسیار مهم می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 80. سلام. یه تشکر خیلی ویژه میکنم بابت لطفی که می کنین و به تک تک کامنت ها جواب میدین
  من ۳۳ سالمه و مشغول تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در دانشگاه دولتی (روزانه) هستم. قصدم این بود که با مدرک کارشناسی و با معدل بالا برای ارشد اقدام کنم. اما الان شرایطم برای ادامه زندگی تو ایران خیلی غیرقابل تحمل شده. کنجکاو شدم بدونم که اگه من درخواست مدرک کاردانی بدم (بعد از انصراف)، میتونم با مدرک کاردانی (با معدل بالای ۱۸) تو این سن برای کشوری در اروپا پذیرش بگیرم؟. مشکل زبان و یادگیری زبان جدید هم ندارم. پیشاپیش از زاهنماییتون ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بایستی شرایط فعلی خود را حفظ نمائید و درصورت تمایل برای اتریش اقدام نمائید. زیرا نیاز به گواهی اشتغال به تحصیل در دانشگاه سراسری می باشد.

   ولی جهت اقدام برای کشور ایتالیا درصورتی که می خواهید، می توانید انصراف نیز دهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 81. سلام خسته نباشین یه سوال داشتم از خدمتتون.
  من الان سربازم میخواستم بعد تموم شدن خدمتم برم آلمان و دندان پزشکی بخونم الان حین خدمت سربازیم میخوام زبان آلمانی ثبت نام کنم واسه داشتن مدرک B2.سنمم ۲۵ هستش.معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم پایین بود میخواستم ازتون بپرسم که اگه آلمان شرط معدل داره میتونم برم ترمیم معدل کنم دوباره امتحانارو بخونم از نو بدم معدلم بیاد بالا؟اینجوری آلمان قبول میکنه؟ معدل جدیدمو؟چون ریز نمراتی که میفرستم درسای جدیدی میشن که دوباره امتحان دادم دیگه نههههه؟یه جایی خونده بوده بودم سفارت به فاصله افتادن زیاد از تحصیل گیر میده این جوری معدلمم بیشتر میشه دوباره هم که امتحان میدم چون از نو خوندم چیزی به اسم فاصله هم نمیمونه.به نظرتون سفارت به سنم و معدلم در صورت ترمیم معدل کردن و بیشتر شدن معدلم گیر میده؟به نظرتون ایتالیا بهتره بشینم کنکورشو بخونم یا آلمان؟اصلا همچین هدفی درسته یا نه؟اصلا قبولم میکنن؟یا بشینم همین کنکور ایرانو بخونم بهتره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   معدل در حالت ترمیم معدل در حد ۱۷-۱۸ خواهد بود و در حد ۱۹-۱۹٫۵ ترمیم معدل صورت نمی پذیرد. لذا شانس شما برای پذیرفته شدن در رشته دندانپزشکی قطعی نبوده و نمی توان نظر قطعی داد.

   در پروسه سفارت به خاطر ترمیم معدل دچار مشکل نخواهید بود.

   هر کشور شرایط خودش را برای ورود به رشته دندانپزشکی دارد. در ایتالیا هم هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نخواهدبود. زیرا شرط ورود قبولی در آزمون ورودی به زبان ایتالیایی بوده که تنها شانس قبولی ۲۰-۳۰ درصد خواهدبود. مگر این که برای داروسازی ایتالیا اقدام نمائید که شرط معدل نداشته و می توانید به صورت انگلیسی در آزمون ورودی شرکت کرده و شانس قبولی ۷۰-۸۰ درصد می باشد.

   باز تصمیم نهائی جهت تصمیم گیری به عهده شما می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 82. سلام من تیرماه ۹۶ مدرک پیش دانشگاهی تو رشته ی تجربی رو گرفتم با معدل ۱۷ به بالا… معدل دیپلمم هم ۱۷ به بالاست میخوام کنکور ندم و برم آلمان برای پزشکی بخونم چیکار باید بکنم؟ ممنون میشم کمکم کنید⚘

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این مطلب بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و نمره کالج یک ساله تجربی در کشور آلمان به نام M-Kurs و از همه مهم ترین و تعیین کننده تر، بحث رقابت بین افراد شرکت کننده می باشد که شخصی که بالاترین شرایط را داشته باشد شانس دارد که در این رشته تحصیل نماید. بعد از ورود به کشور آلمان می توانید کالج را گذرانده و شانس خود را برای این امر بسنجید.

   جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی و حتی داروسازی، می توانید به دو لینک زیر مراجعه نمائید:

   ۱٫ لینک اول: http://www.lotus-inst.com/?p=941

   ۲٫ لینک دوم: http://www.lotus-inst.com/?p=1504

   همانظور که در دو مطلب فوق هم قید شده است، گذراندن دوره کالج به شما این کمک را خواهدکرد که شرایط معدلی خود را بهبود دهید. درضمن بالطبع آخر دوره کالج از دورس و مواردی که خوانده اید یک امتحان بایستی گرفته شود که منجر به نمره شود.

   مؤسسه ما این امکان را دارد که حتی بدون گواهی قبولی در کنکور سراسری امکان پذیرش کالج M-Kursرا خواهد داشت. حال درصورت تمایل، درصورت شرکت در کنکور حتی با گواهی مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری هم می توان این اقدام را انجام داد. شایان ذکر است درصورت قبولی در رشته پزشکی، این بدان مفهوم نمی باشد که با هر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ورود به این رشته هستید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • معدل دقیق دیپلمم ۱۸.۵۰ و معدل پیش ۱۷.۳۲ هستش
    یعنی کنکور بدم و قبول بشم اصلا ربطی نداره به تحصیل در کشور آلمان؟
    مدرک زبان آلمانی رو حتما باید از موسسه ی گوته گرفت؟
    اگه هزینه ی یکسال رو اول کار آماده نداشته باشم شانسم خیلی کم میشه؟
    و اینکه چه دروسی تو کالج تدریس میشه که باید خوب گذرونده بشه؟
    بابت پاسخگوییتون یک دنیا ممنونم⚘

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     کنکور سراسری و رشته قبولی در کشور ایران، اثر ناچیزی در پروسه کاری شما خواهد داشت.

     زبان آلمانی را در هر کجا دوره آن را بگذرانید، بایستی در مؤسسه گوته یا OSD شیراز ویا انجمن فرهنگی ایران و اتریش مدرک آن را دریافت نمائید که موردتأیید باشد.

     شما بابت ساپورت سفارت بایستی ۸۶۴۰ یورو در حساب خود نشان دهید و درنهایت همان را به آلمان منتقل نمائید.

     علوم پایه به همراه زبان آلمانی در کالج ارائه می شود.

     خواهشاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
 83. سلام

  ممنون میشم جواب سوالمو بدین
  چه کشور یا کشورهایی هست که برای ادامه تحصیل، مدرک مرتبط نخواد؟

  میخوام مقطع ارشدِ رشته امنیت از شاخه های علوم کامپیوتر رو بخونم
  مدرکم ارشد علوم انسانی هست اما دوره های زیادی در جهت برنامه نویسی و امنیت رفتم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به این نحو نمی توان نظر داد، زیرا کشورهایی که ما کار می کنیم بایستی مدارک شما بررسی شده و براساس مدارک، برای شما پذیرش اخذ گردد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 84. با درود و سپاس فراوان
  من متولد ۱۳۶۸ هستم،دیپلم فنی کامپیوتر با معدل ۱۵ و فوق دیپلمم هم رشته کامپیوتراست،لیسانس نگرفتم الان میخوام برای کارشناسی در دانشگاهای آلمان اقدام کنم ۵ سالم شاغل بودم در ضمینه ای مرتبط با رشته تحصیلیم (رزومه دارم) مدرک زبان آلمانی در سطح B1 هم دارم چند تا سوال دارم ازتون
  – آیا برای مقطع کارشناسی محدودیت سنی وجود داره و من میتونم با سنم که ۲۸ ساله ویزا بگیرم؟
  -رشته های فنی پیش دانشگاهی نداره،لازم هست که حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشم؟
  -با این شرایطم چند درصد احتمال دریافت پذیرش و ویزای وجود داره؟
  -برای ورود به دانشگاه شرط معدل الزامیه اگر کسی معدلش کم باشه راه هایی هست که بشه جبرانش کرد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   – درصورتی که فاصله فارغ التحصیلی شما بابت آخرین مدرک تحصیلی (فوق دیپلم) بیشتر ۳- ۴ سال می باشد، به همان میزان که این عدد بیشتر شود، پروسه کاری شما را دارای ریسک خواهدکرد. البته احتمال اخذ پذیرش می باشد ولی این ریسک در مرحله سفارت می باشد. شایان ذکر است خیلی ها هم این ریسک را قبول کردند و ویزا گرفتند، این تصمیم با شما می باشد. شما صادقانه بایستی بدانید در راهی که قدم می گذارید چه شرایطی خواهیدداشت.

   – نداشتن مدرک پیش دانشگاهی برای شما ضعف بوده ولی به دلیل دارا بودن مدرک فوق دیپلم احتمال انجام کار می باشد. بهتر می باشد درصورتی که تصمیم به اقدام گرفتید، پرونده شما قبل از هر اقدامی ابتدا بررسی شده تا با دقت بیشتری پروسه شما آغاز گردد.

   – برای جواب دادن به چنین شرایطی بایستی پرونده شما در ابتدای امر بررسی شده تا درصد شانس شما حساب شده به شما اعلام گردد.

   – بالطبع شما دارید در مورد کشور آلمان صحبت می کنید و شرط معدل بسیار اثرگذار خواهدبود ولی به هر صورت راه هایی برای جبران این امر وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 85. با عرض سلام و خسته نباشید .
  بنده رشته ام مهندسی عمرانه دوره کارشناسی ام رو در دانشگاه سمنان با معدل ۱۴ گذروندم و دوره ارشد رو هم در دانشگاه علم و صنعت با معدل ۱۴٫۷ در رشته مهندسی زلزله سپری کردم. یک مقاله isi و چند مقاله کنفرانسی هم دارم .الانم در حال خوندن زبان آلمانی هستم. حالا سوالم اینجاست که با این پیشینه شانسی برای ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ارشد (ترجیحا گرایش سازه چون به گرایش خودم خیلی نزدیکه) دارم؟ اگر جواب مثبته تو چه سطح دانشگاهی باید امید داشته باشم؟
  با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن، تصمیم درستی برای اقدام در مقطع فوق لیسانس گرفته اید.

   جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما می باشد. البته برای این امر دو نکته در پرونده شما بسیار حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد نبایستی همان رشته فوق لیسانس شما اقدام شود و باید کاملاً رشته دیگری اقدام شود و نه گرایش دیگری. یعنی اگر تایتل رشته شما، عمران می باشد در مقطع فوق لیسانس، بایستی براساس مدرک لیسانس پذیرشی برای شما اخذ گردد که فوق لیسانس بوده و عمران نباشد. البته بعد از ورود به آلمان در ۶ ماهه اول که در حال گذراندن دوره تکمیلی زبان آلمانی می باشید امکان تغییر رشته، دانشگاه و . . . درصورت اخذ پذیرش از مرکز دیگری را دارا می باشید.
   ۲٫ ملاک اصلی جهت پذیرش فوق لیسانس مجدد، تنها و تنها مدرک لیسانس شما بوده و بعد از صدور پذیرش Master، مدرک فوق لیسانس شما را بررسی و معادل سازی می نمایند. این امر در خود آلمان انجام خواهدپذیرفت.

   البته تمامی شرایط فوق درصورتی محقق خواهدشد که شرایط سنی شما جهت این امر تأیید گردد و درصورتی که از تاریخ فارغ التحصیلی شما بیش از حد گذشته باشد، ریسک رد شدن درخواست شما در سفارت وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 86. با سلام و خسته نباشید
  اینجانب ۳۱ساله دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک دانشگاه آزاد هستم.
  آیا امکان ادامه تحصیل اینجانب در رشته کارشناسی معماری در آلمان مقدور هست؟؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی به دلایل و شرایط اخذ ویزای دانشجویی در سفارت آلمان در تهران، ابتدا براساس شرایط تحصیلی و مدارکی که دارید وارد آلمان شده و سپس این تغییر رشته را در آلمان انجام دهید.

   البته شایان ذکر است، صدور پذیرش در این رشته منوط به ارائه Portfolio ویا همان طرح ها و ایده های ذهنی شما در زمینه معماری می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 87. باسلام…من معدل لیسانسم ۱۴٫۱۵دررشته مهندسی مکانیک سیالات دردانشگاه ازادکرج و۱۵٫۰۵درمقطع ارشددردانشگاه ازادتهران غرب دررشته مهندسی مکانیک تبدیل انرژی هست…تمایل به تحصیل درالمان درمقطع ارشد دارم…لطفابفرماییدچه شانسی برای پذیرش دردانشگاه های المان دارم…

  سن بنده ۳۳سال هست…ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در صدور پذیرش فوق لیسانس مجدد ملاک اصلی برای صدور پذیرش، مدرک لیسانس شما بوده و بایستی پذیرشی برای شما اخذ گردد که رشته آن مکانیک نباشد تا سفارت بتوان برای ویزا اقدامی نمود.

   بحث سن و سال براساس تاریخ دریافت مدارک مشخصاً می توان نظر داد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 88. سلام ۲۸ ساله لیسانس IT فارغ التحصیل سال ۱۳۹۱ با معدل ۱۴/۳۶هستم ، آیا برای مستر کشور آلمان شانسی دارم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط شما از لحاظ پذیرش آنقدر جای نگرانی نداشته ولی حتی با وجود اخذ پذیرش به دلیل فاصله تحصیلی از فارغ التحصیلی تا حال حاضر، اندکی ریسک برای دریافت ویزا خواهید داشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 89. سلام.۲۷سال دارم و مجرد .زبان آلمانی b1 دارم.دیپلم تجربی و پیش دانشگاهی تجربی با معدل ۱۸/۵۰ هر دوتاش.
  در دانشگاه تهران در رشته کارشناسی روزانه اقتصاد ۵۵ واحد با معدل کل ۱۳ گذراندم.منتها به علت عدم علاقه رها کردم.۴ تا سوال دارم توروخدا جواب بدین.
  ۱)میخواهم لیسانس پرستاری در آلمان بخوانم.آیا باید دوباره کنکور تجربی بدم و نمره قبولی پرستاری بیاورم؟
  ۲)آیا با سن ۲۷ سال میخوام تازه لیسانس بخونم ،سفارت ایراد نمیگیرد؟حدود ۶ سال از رها کردن دانشگاه میگذرد.
  ۳)آیا لیسانس پرستاری خودش ۳ سال است و یک سال کالج که جمعا میشود ۴سال؟من ۵۵ واحد اقتصاد خوندم باعث نمیشه دیگه لازم نباشه من یک سال کالج بخونم یا باید حتما بخونم؟
  ۴)شهریه هر ترم چقدر میشه؟اگر لازم باشد دوباره کنکور یراسری میدم.
  ممنونم واقعا .توروخدا ۴تا سوالم رو پاسخ بدین .خیلی خیلی ممنونم.واقعا پیشاپیش از جواب شما تشکر میکنم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته پرستاری در کشور آلمان مربوط به بومی های خود کشور آلمان بوده و دانشجوی غیر بومی نمی پذیرد.

   درضمن قبلاً شما پیغام دادید که لیسانس حسابداری دارید و می خواهید فوق بخوانید. لطفاً از این که سوالات شما در این محل پاسخ داده می شود، سوء استفاده ننمائید تا دیگران هم بتوانند از اطلاعات سایت استفاده نمایند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 90. سلام.
  حداکثر سن برای تحصیل پرستاری در مقطع لیسانس در آلمان یا اتریش تا چند سال است؟منظورم اینه که سفارت راحت ویزا بده.
  گپ تحصیلی رو چگونه جبرانش کنم؟سابقه کار ندارم.راهی هست؟با دوره کالج سفارت میپذیرد؟سپاس ۲۶ سالمه. گپ ۶ساله دارم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته پرستاری در مقطع لیسانس تنها مختص بومی های خود آلمان و اتریش بوده و به دانشجویان غیر بومی پذیرشی داده نخواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 91. سلام.
  من ۲۶سالمه.
  معدل دیپلم ۱۶٫۰۸
  پیش دانشگاهی ۱۸٫۴۰
  کارشناسی بیولوژی از دانشگاه خوارزمی تهران با معدل ۱۴٫۳۸٫
  زبان آلمانی در حد A2 هستم و دارم ادامه می دم. می خواستم برای بیوتکنولوژی و یا رشته مامائی آلمان اقدام کنم.
  ۱) مقطع ارشد در آلمان محدودیت سنی داره؟
  ۲) به نظرتون ارشد رو همین ایران بخونم بهتره یا المان؟ چون می خواهم انشاء ا… اونجا برای زندگی برم
  ۳) با چنین معدلی اصلاً امکانش هست یا خیر؟
  چون من با خودم فکر کردم تا یک سال دیگه اگه کارهای اقامتم نشد برای ارشد کنکور اقدام کنم و نهایتاً بعداً در آلمان معادل سازی بشه.

  ممنون می شم پاسخ بدید
  پیشاپیش تشکر فراوان

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای رشته مامائی امکان اقدام ندارید زیرا مخصوص بومی های خود آلمان بوده و به دانشجویان غیربومی تعلق نخواهدگرفت.

   ۱٫ درصورتی که گپ تحصیلی شما بیشتر از ۳ سال باشد، بالطبع اندکی ریسک سفارت بابت ویزای تحصیلی خواهید داشت.

   ۲٫ به هیچ وجه به نفع شما نخواهدبود که درصورتی که می خواهید برای اروپا اقدام نمائید، فوق لیسانس را در ایران بگذرانید. به دلیل شرایط خاص برای صدور پذیرش دکترا در کشورهای اروپایی بهتر می باشد، فوق لیسانس را در خود خاک اروپا بگذرانید.

   ۳٫ معدل شما خیلی خوب نیست و در آن پارت زمانی که تصمیم به اقدام نمودید، مدارک شما ابتدا بررسی شده و نتیجه این امر به شما اطلاع داده خواهدشد.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 92. با سلام و عرض ادب
  من ۲۲ سالم هست و دیپلم تجربی دارم، می خواستم بدونم می تونم برای اخذ پذیرش برای رشته “فیزیک” یا “روانشناسی” در کشور آلمان اقدام کنم؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورتی که در فاصله اخذ مدرک پیش دانشگاهی تا حال حاضر تحصیلات ویا مدرکی را اخذ ننموده اید، ریسک بابت دریافت ویزا دارید.

   برای پذیرش هم بالطبع معدل های شما مهم خواهدبود.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • سپاس از راهنمایی شما

    پاسخ
 93. سلام،
  من ۲۰ سالمه و دانشجوی رشته ژنتیک دانشگاه آزاد هستم. معدل پیش دانشگاهی و دیپلمم خیلی پایینه! می خواستم ببینم با این وضعیت اصلاً امکانش هست که برای پزشکی در آلمان پذیرش بگیرم؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ در صورت تحصیل در دانشگاه امکان عدم ارائه کالج به شما وجود نخواهد داشت و بالطبع شانس این که بتوانید به واسطه کالج معدل خود را اندکی بهبود دهید هم از دست خواهید داد.

   ۲٫ شما می توانید دانشگاه خود را ادامه دهید و در آن زمان که اقدام به پذیرش می نمائیم، درصورتی که ببینیم ارائه مدارک دانشگاهی شما، برایتان به صرفه نیست، آن را ارائه نداده و نشان نمی دهیم. ولی شما هم فرصت های زندگی خود را به خاطر رفتن به آلمان از دست نمی دهید.

   ۳٫ جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی و حتی داروسازی، می توانید به دو لینک زیر مراجعه نمائید:

   ۱٫ لینک اول: http://www.lotus-inst.com/?p=941

   ۲٫ لینک دوم: http://www.lotus-inst.com/?p=1504

   همانظور که در دو مطلب فوق هم قید شده است، گذراندن دوره کالج به شما این کمک را خواهدکرد که شرایط معدلی خود را بهبود دهید. درضمن بالطبع آخر دوره کالج از دورس و مواردی که خوانده اید یک امتحان بایستی گرفته شود که منجر به نمره شود.

   مؤسسه ما این امکان را دارد که حتی بدون گواهی قبولی در کنکور سراسری امکان پذیرش کالج M-Kurs را خواهد داشت. شایان ذکر است درصورت قبولی در رشته پزشکی، این بدان مفهوم نمی باشد که با هر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ورود به این رشته هستید.

   براساس دو لینک فوق برخی کالج ها می باشند که درصورت قبولی در آن ها با معدل بالا امکان این که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما را لحاظ ننمایند نیز هست. البته درصورتی که مشاوره حضوری آمدید شاید بشود راه حل های دیگری نیز به شما پیشنهاد داده شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 94. سلام
  من ۳۱ سالمه و لیسانس ریاضی با معدل ۱۳ و خورده ای
  فوق لیسانس هم رفتم و بعد از مدتی انصراف دادم
  میخوام بدونم با این شرایط میتونم برم لیسانس در رشته برق در المان بگیرم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایط سنی که دارید اقدام جهت لیسانس برای سفارت آلمان در تهران دارای ریسک زیادی بوده و احتمال رد شدن ویزای شما وجود دارد.

   بهترین کار براساس شرایطی که شما دارید این است که ریسک کمتری داشته باشید، اقدام جهت مقطع فوق لیسانس بوده که در صورت ورود به کشور آلمان این امکان را دارید که تغییر رشته و مقطع نمائید.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 95. نهایت سنی که میشه برای تحصیل در آلمان اقدام کرد و پذیرش صورت میگیرد تا چه سنی هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این مسئله به صورتی نیست که یک عدد فیکس باشد که بگوئیم از این بالاتر به هیچ وجه نشده ویا پائین تر از آن ۱۰۰ درصد پذیرفته خواهدشد.

   البته این امر بستگی یه شرایط تحصیلی شما نیز خواهد داشت.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 96. سلام
  خسته نباشيد
  ميخواستم بدونم با مدرك B2 و اينگليسي٧
  با كارشناسي ازاد تهران مركز زيست شناسي سلولي و مولكولي با معدل حدود ١٦.٥
  و كلي مدارك فرعي نظير بيوانفورماتيك١-٢-٣ از موسسات تحقيقاتي اموزشي-كاراموزي سلولي و مولكولي با مدرك فني حرفي- مدرك فني حرفه اي ICDL2 – و كلي گواهي هاي شركت در همايش ها و كارگاه هاي چند روزه داخلي-…
  اصلا اين گواهي ها و كلاسها تاثيري دارد؟
  امكان أخذ پذيرش ارشد بيوانفورماتيك يا ژنتيك از دانشگاه هاي المان مخصوصا هايدلبرگ را دارم يا خير ؟
  و اينكه وقتي براي ارشد اقدامً ميكنيم معدل پيش دانشگاهي مهمه ؟
  معدل ديپلم من ١٧.٥ ولي متاسفانه بِنَا به مشكلات خاص در زمان امتحانات پيش معدل پيش من ١١.٤٠ ميباشد

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   پذیرش فوق لیسانس براساس مدارک تحصیل صورت می پذیرد.

   رشته بیولوژی در کشور آلمان در بسیاری از دانشگاه ها شرط معدل داشته و رقابت بالایی دارد. لذا بایستی در بدو امر دانشگاهی برای شما اقدام گردد که شما از سد سفارت رد شده و وارد آلمان شوید. بعد از ورود به کشور آلمان امکان تغییر رشته، دانشگاه و بقیه موارد را در صورت صدور پذیرش توسط مرکزی دارید.

   معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما در اولویت دوم قرار داشته و در پذیرش تأثیر کمتری داشته ولی به دلیل معدل بسیار کمی که دارید امکان ریسک سفارت را خواهدداشت. البته درصورت مراجعه حضوری به مؤسسه شاید راهکارهایی بابت این امر برای شما وجود داشته باشد تا به واسطه آن معدل خود را بهبود بخشید.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 97. سلام
  من مدرک زبان B1 دارم
  ۲۵ سالمه
  مدرک لیسانس it دارم معدلم ۱۲/۷۶ معدل دیپلمم ۱۵
  ۴سال هم سابقه کار دارم
  میشه برای لیسانس اقدام کنم؟ چون فک نکنم شرایطم به فوق بخوره

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایطی که شما دارید، بایستی براساس ارتباطات سعی در اخذ پذیرش فوق لیسانس برای شما شود تا ریسک کمتری از لحاظ سفارت به شما تحمیل گردد. در غیر این صورت بایستی پذیرش لیسانس برای شما گرفته شود که نکات بسیار زیادی باید در اخذ پذیرش لحاظ گردد که منجر به ویزای تحصیلی شود.

   این نکته را دقت داشته باشید، درصورتی که کوچکترین اشتباهی در این پروسه انجام شود، سفارت شما را رد خواهدکرد. مخصوصاً در بحث پذیرش و رشته ای که برای شما اخذ می شود.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 98. با سلام بنده لیسانس الکترونیک با معدل ۱۴ و فوق لیسانس الکترونیک از دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران با معدل ۱۸٫۳ و به عنوان شاگرد اول هستم و سنم ۲۸ سال هست ایا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در المان دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن، بهتر می باشد برای فوق لیسانس مجدد اقدام نمائید. علاوه بر آن شرایطی که متأسفانه برای وقت سفارت ایجاد شده است و عدم اطلاع دقیق از زمان حصول نتیجه برای پذیرش دکترا، بسیار پسندیده می باشد که برای فوق لیسانس مجدد اقدام شود. البته این مورد بستگی به فاصله تحصیلی زمان فارغ التحصیلی از فوق لیسانس تا حال حاضر هم دارد.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   درضمن جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما می باشد.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   دو نکته در پرونده شما بسیار حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد نبایستی همان رشته فوق لیسانس شما اقدام شود و باید کاملاً رشته دیگری اقدام شود و نه گرایش دیگری.
   ۲٫ درصورتی که امکان پیدا کردن کار ویا استاد راهنمایی که شما را تأیید نماید، نبایستی برای فوق لیسانس اقدام نمائید.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 99. سلام و خسته نباشيد،من ٢٥ سالمه و معدل ديپلم ١٨:٣٠ در سال ٨٩ و معدل پيش ١٧:١٢ در سال ٩٠ دارم.رشته فيزيك هسته اي دانشگاه بوعلي ليسانس گرفتم اما معدلم اصلا خوب نيست.ميخواستم بدونم ميتونم واسه مقطع ليسانس در دانشگاه شهر كلن اقدام كنم؟ b2 زبان آلماني هم دارم.
  با تشكر از شما

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایطی که شما دارید، بایستی براساس ارتباطات سعی در اخذ پذیرش فوق لیسانس برای شما شود تا ریسک کمتری از لحاظ سفارت به شما تحمیل گردد. در غیر این صورت بایستی پذیرش لیسانس برای شما گرفته شود که نکات بسیار زیادی باید در اخذ پذیرش لحاظ گردد که منجر به ویزای تحصیلی شود.

   این نکته را دقت داشته باشید، درصورتی که کوچکترین اشتباهی در این پروسه انجام شود، سفارت شما را رد خواهدکرد. مخصوصاً در بحث پذیرش و رشته ای که برای شما اخذ می شود.

   به دلیل شرایط خاص و سختی که در حال حاضر سفارت آلمان دارد، برای اخذ پذیرش بایستی پارامترهای مختلفی را درنظر گرفت تا شما بتوانید وارد آلمان شوید. درصورتی که شما در بدو امر، نسبت به دانشگاه ویا شرایط ورود سخت گیری نمائید، احتمال این که پای شما به آلمان نرسد، می باشد. البته این یک توصیه است و می توانید، شرایط خود را اعلام و مؤسسه بر آن اساس کار شما را انجام دهد، ولی درصورتی که در بحث سفارت ویا … دچار مشکل شدید، کمکی نمی توان کرد و شما بایستی براساس اطلاعات کامل در مورد این امر، چنین اقدامی را انجام دهید.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 100. سلام

  من لیسانس تربیت بدنی از پیام نو ر دارم معدلم ۱۶ هستش معدل دیپلم و پش دانشگاهی من خیلی کم هستش می خواستم بدونم معدل دیپلم و پیش تا چه حد برای پذیرش برای ارشد تاثیر داره اصلا پذیرش با مدرک پیام نور امکان پذیره ممنون میشم راهنماییم کنید

  آیا امکان اخذ پذیرش در رشته ای متفاوت از رشته کارشناسی برای ارشد در دانشگاه های المان امکان پذیره ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   حتی درصورت پذیرش در مقطع فوق لیسانس، به دلیل کم بودن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما، اندکی ریسک دریافت ویزا را خواهید داشت. ولی بالطبع ما پذیرش با مدرک دانشگاه پیام نور داشتیم ولی بالطبع شرایط متقاضی در این پروسه بسیار تأثیر گذار می باشد.

   در مقطع فوق لیسانس، بایستی رشته هایی اقدام شود که به دلیل نزدیکی به رشته لیسانس شما، به شما پذیرش فوق لیسانس داده شود. بعد از ورود به کشور آلمان امکان تغییر رشته و تغییر مقطع به لیسانس را هم امکان پذیر خواهدبود.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 101. سلام
  من لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد با معدل ۱۵٫۳۱ هستم و تا چند وقت پیش هم فوق لیسانس میخوندم که به دلایل مشکلات شخصی رها کردم و معدلم هم بدون احتساب پایان نامه ۱۶٫۷۰ بود. میخواستم بدونم با توجه به سن ۳۵ سال و سابقه کار ۷ سال در شرکت های نفت و گازی آیا امکان پذیرش در دانشگاه های آلمان را برای مهندسی مکانیک دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایط معدلی که دارید، با داشتن مدرک زبان آلمانی امکان اخذ پذیرش برای شما وجود دارد. ولی به دلیل رها کردن فوق لیسانس در رشته مکانیک، بالطبع کار کمی سخت خواهدشد، زیرا بایستی پذیرشی برای فوق لیسانس اخذ گردد که مکانیک نباشد تا بتوان سفارت را قانع نمود.

   درضمن به دلیل شرایط سنی که دارید امکان رو نکردن مدارک مربوط به فوق لیسانس نیمه کاره شما در ایران، وجود ندارد.

   لذا به دلیل شرایط خاصی که پرونده شما دارد، درصورت هرگونه ناشی گری جهت اخذ پذیرش ویا پرونده سفارت، قطعاً موجبات رد شدن ویزای شما در سفارت آلمان در تهران خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • سلام
    آیا امکان داره کلاس زبان آلمانی را در همان کشور آلمان خواند؟

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     خیر باید در یک حدی از ایران مدرک داشته باشید

     پاسخ
 102. سلام
  من ۲۳ سالمه دانشجوی رشته میکروبیولوژی ترم ۶ از دانشگاه ازاد هستم، معدل دیپلمم ۱۸٫۸۵ بود و معدل دانشگاه ۱۵٫۸۰، سوال من اینه که برای فوق پذیرش می تونم بگیرم؟ یا از ابتدا شروع کنم؟ و اینکه من تازه زبان المانی ثبت نام کرده ام و با اتمام دانشگاهم مدرکم را خواهم گرفت فقط با توجه به اینکه سفارت برای پذیرش دیر وقت میده می شه از الان وقت گرفت که معطلی نداشته باشه؟ و در همین حین هم مدارکمو جور کنم هم پذیرش بگیرم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بالطبع بعد از اتمام دوره لیسانس امکان اقدام برای فوق لیسانس وجود دارد. امکان این که در سیستم تعیین وقت سفارت آلمان رزرو کنید از همین الان وجود دارد. به سایت ما مجدد مراجعه کنید راهنمای تعیین وقت سفارت آلمان را دانلود نموده و براساس آن اقدام به اخذ کد پیگیری وقت سفارت آلمان نمائید.

   http://www.lotus-inst.com/?p=1620

   درصورتی که پروسه آماده کردن مدارک شما زودتر از زمان وقت تعیین شده انجام شد، امکان این که سریع تر به سفارت مراجعه نمائید براساس ارتباطات مؤسسه نیز وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 103. با سلام
  من ۲۷ سالمه و معدلم ۱۳٫۵ رشته فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی همدان هستم. ایلتس ۷ هم دارم
  البته معدل دروس اختصاصیم بالاتر هستش.۱۴٫۵
  من سه سال سابقه کار مرتبط با رشتم دارم که شرح وظایف ترجمه شده هم دارم.
  متاهلم. ایا امکان گرفتن پذیرش دارم؟ و اینکه همسرم رو هم میتونم با خودم ببرم یا خیر؟
  اتریش یا المان
  المانیمم میتونم برسونم به b1

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ برای کشور آلمان درصورت اقدام، بایستی مدرک زبان آلمانی را ارائه دهید، وگرنه در سیستم انگلیسی با معدلی که دارید، هیچ تضمینی بابت پذیرش به شما نمی توان داد. البته پرونده شما به دلیل معدل کم بسیار حساس می باشد و لذا همراه ویا همسر خود را بعد از ورود به کشور آلمان می توانید، همراه اعلام و ایشان برای بحث ویزا اقدام نمایند.

   ۲٫ برای کشور اتریش نیز بایستی برای لیسانس مجدد اقدام شده و زبان آلمانی را نیز می توانید در محیط و در کشور اتریش یاد بگیرید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 104. سلام
  وقتتون بخیر
  من ۱۹سالمه و معدل دیپلمم ۱۸:۹۴و پیش دانشگاهیم ۱۷ هست و از امسال شروع کردم به یادگیری زبان آلمانی می خواستم ببینم میتونم برای سال آینده از یکی از دانشگاه های آلمان در رشته حقوق بورسیه بگیرم یعنی به طور کلی آیا شرایط لازم رو دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در ابتدای امر بایستی وارد کالج یک ساله مربوط به این رشته شده و بعد از گذراندن آن و نمره آن رشته موردنظر خود را در دانشگاه های مورد نظر خود انتخاب نمائید.

   البته به دلایل مخلف علی الخصوص وقت سفارت آلمان، بایستی پروسه کاری خود را از الان شروع تا در آن زمان دچار شکل نگردید. زیرا بایستی مسائل مربوط به وقت در زمان حال انجام گیرد.

   پروسه پذیرش برای ترم آینده اقدام و در نهایت برای ترم مهر و آبان تمدید خواهدشد.

   درضمن بورسیه در این مقاظع انجام نمی گیرید و شاید تنها هزینه تحصیل شما رایگان شود و هزینه زندگی به عهده شما می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 105. با سلام و خسته نباشی
  من فوق لیسانس مکانیک دارم از دانشگاه علوم تحقیقات با معدل ۱۷ آیا میشه برای آلمان برای ارشد مجدد اقدام کرد ؟چه کشور هایی رو میتونم اقدام کنم؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط شما که دقیق مشخص نیست ولی برای کشور آلمان با لحاظ کردن برخی شرایط جهت اخذ پذیرش، امکان اقدام برای فوق لیسانس مجدد وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 106. سلام
  من ۳۳ سالمه و دارای مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک علم و صنعت با معدل ۱۳٫۶۳ هستم
  سال ۸۷ فارغ التحصیل شدم ولی تا اکنون پیوسته شاغل به همراه بیمه بودم.
  معدل دیپلم ۱۶٫۵ هست. با فرض گرفتن مدرک b1 میتونم واسه دانشگاه آلمان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما به دو دلیل دارای ریسک سفارت می باشید:

   ۱٫ سن و سال بالا و همچنین فاصله تحصیلی از آخرین مدرک تحصیلی شما تا حال حاضر

   ۲٫ نداشتن معدل های بالا در مدارک تحصیلی

   دو مورد فوق باعث می شود، حتی درصورت دارا بودن پذیرش امکان رد شدن درخواست ویزای تحصیلی شما در سفارت آلمان در تهران شود. باز این تصمیم شما می باشد که این ریسک را قبول نمائید یا نه.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 107. سلام من فارغ التحصیل لیسانس شیمی کاربردی با معدل۱۴/۹۰در سال۸۱ از دانشگاه دولتی شبانه هستم و ۴۲ سال سن دارم خواستم بدونم با مدرک بی۲ برای مقطع فوق در آلمان میتونم اقدام کنم.معدل دیپلم۱۸/۸۰،معدل پیش۱۶/۷۵ممنون.اعداد ایمیلم انگلیسی هستن.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایط سنی که شما دارید، به سختی می توان در مورد بحث ویزای دانشجویی شما نظری داد و احتمال اخذ ویزای تحصیلی شما کم می باشد.

   براساس سن شما بهتر می باشد برای اتریش ویا ایتالیا اقدام به پذیرش نمائید که شرایط سنی کمی تأثیر کمتری در پرونده خواهدداشت.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید ویا با اخذ تعیین وقت قبلی به مؤسسه مراجعه نموده تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما را دریافت نمائید و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل خواهدنمود.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 108. سلام. اينجانب دانشجوي رشته كارشناسي ارشد مكانيك – گرايش تبديل انرژي دانشگاه آزاد سال آخر و تا اين لحظه با معدل ۱۶ هستم. ۳۵ ساله و مجرد مي باشم. ليسانس من نيز در رشته مكانيك گرايش حرارت و سيالات با معدل ۱۵٫۳۱ از دانشگاه آزاد مي باشد و حدود ۷ سال سابقه كار در زمينه پروژه هاي نفت و گاز و نيروگاهي را دارم ميخواستم بدانم براي مقطع فوق ليسانس يا دكترا امكان پذيرش از كدام كشورها را دارم؟ و آيا اين امكان در كشور آلمان وجود دارد؟
  در مورد زبان هم در حال آماده كردن خود براي آيلتس مي باشم. آيا امكان گرفتن پذيرش بدون مدرك زبان و يا به صورت مشروط كه آموزش زبان در آن دانشگاه پذيرش شده انجام شود امكان پذير است؟
  در صورت امكان پاسخ به ايميل اينجانب ارسال شود.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن، بهتر می باشد برای فوق لیسانس مجدد اقدام نمائید. علاوه بر آن شرایطی که متأسفانه برای وقت سفارت ایجاد شده است و عدم اطلاع دقیق از زمان حصول نتیجه برای پذیرش دکترا، بسیار پسندیده می باشد که برای فوق لیسانس مجدد اقدام شود که امکان تمدید پذیرش وجود داشته باشد. البته این مورد بستگی به فاصله تحصیلی زمان فارغ التحصیلی از فوق لیسانس تا حال حاضر هم دارد.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   درضمن جهت پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما می باشد.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   دو نکته در پرونده شما بسیار حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد نبایستی همان رشته فوق لیسانس شما اقدام شود و باید کاملاً رشته دیگری اقدام شود و نه گرایش دیگری.
   ۲٫ درصورتی که امکان پیدا کردن کار ویا استاد راهنمایی که شما را تأیید نماید، نبایستی برای فوق لیسانس اقدام نمائید.

   نکات زیر حائز اهمیت می باشد:
   ۱٫ بهتر است جهت این اقدام زبان آلمانی را فراگرفته تا امکان اقدام برای مراکز بیشتری وجود داشته باشد و شانس شما بیشتر شود.

   ۲٫ در سیستم انگلیسی به دلیل ظرفیت کم و رقابت بالا امکان امکان سنجی دقیق روی پرونده شما شدنی نخواهدبود.

   ۳٫ شما برای سفارت بایستی یک حداقل مدرک زبان را برای سفارت داشته باشید و نمی توانید با سطح زبان صفر وارد آلمان شده و دوره زبان در در خاک آلمان پاس نمائید.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 109. سلام. من ٢٢ سالمه و كارشناسي ميكروبيولوژي دارم ولي ميخوام در آلمان تغيير رشته بدم و كارشناسي مجدد در رشته ي ديگه اي ( آموزش زبان انگليسي) بخونم. ميشه لطفا بگين پذيرش براي چ مقطعي بگيرم( با توجه به سنم) و اينكه بعد پذيرش اونجا امكان تغيير رشته دارم؟ ميشه لطقا دقيقا منو راهنمايي كنين؟؟ ممنون ميشم واقعا

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اول از همه سوال من این است که چرا رشته خوب و دارای پتانسیل پیشرفتی را می خواهید رها کنید و یک رشته کم کاربرد و … انتخاب نمائید؟!!

   بهترین روش برای ورود شما به کشور آلمان اقدام جهت پذیرش فوق لیسانس در رشته های مرتبط با رشته لیسانس شما بوده و این امکان را دارید که بعد از ورود به کشور آلمان، در صورت دریافت پذیرش های دیگری، مختار به تغییر رشته، دانشگاه و حتی مقطع تحصیلی نیز می باشید.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 110. سلام

  من لیسانس رشته فیزیک اتمی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۲،۶۶ هستم اگر در آزمون GRE سابجکت نمره بالا بیارم می تونم برای ادامه فوق لیسانس در آلمان موفق بشم

  ببخشید در ضمن سال ۹۳ فارغ التحصیل شدم و ۲۹ سالمه ویا اگر فوق لیسانس در کنکور قبول شم می تونم بعد از گڌروندن یه ترم بورسیه بشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط معدلی شما بسیار خراب بوده و حتی درصورت اخذ پذیرش به دلیل کم بودن معدل، اندکی ریسک دریافت ویزا را خواهید داشت.

   با این معدل قطعاً درصورتی که امکان پذیرش وجود داشته باشد، تنها در سیستم آلمانی بوده که شما ملزم به ارائه مدرک زبان آلمانی می باشید. حال در برخی از موارد چنین امکانی وجود دارد که پروسه کاری انجام شده و شما ملزم به ارائه مدرک زبان برای سفارت خواهید بود.

   دو مورد در پرونده سفارت شما دارای ریسک می باشد:

   ۱٫ معدل ها
   ۲٫ گپ تحصیلی

   ولی بالطبع به دلیل خاص بودن شرایط پرونده شما، بهتر می باشد، قبل از هر اقدامی پرونده شما به طور کامل بررسی شده و بعد از بررسی و تأیید شانس شما، اقدامات بعدی را انجام دهیم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 111. سلام

  خسته نباشيد من ٣٠ ساله هستم و سال ٩٢ فارغ التحصيل ليسانس در رشته معماري دانشكاه آزاد با معدل ١٧ و ورودي سال ٩٥ ارشد معماري و چند ماه ديگه فارغ التحصيل با معدل بالاي ١٨ مي شوم. مدرك زبان هم ندارم. به نظر شما ارشد مجدد به زبان آلماني بخونم در دانشگاه هاي رايگان آلمان مشكلي نداره؟اگر گرايش معماري رو تغيير بدم چطور؟ و سفارت چند وقته به من ويزا ميده؟

  ممنون از لطفتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دارا بودن مدرک زبان جهت ورود به کشور آلمانی الزامی بوده و نمی توانید بدون مدرک زبان وارد آلمان شوید.

   برای پذیرش دو نکته در پرونده شما بسیار حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد نبایستی همان رشته فوق لیسانس شما اقدام شود و باید کاملاً رشته دیگری اقدام شود و نه گرایش دیگری.
   ۲٫ ملاک اصلی برای پذیرش فوق لیسانس مدرک لیسانس شما بوده و در این پذیرش مدرک فوق لیسانس شما لحاظ نخواهدشد و بعد از صدور پذیرش امکان تطبیق واحدهای گذرانده شده با پذیرش اخذ شده وجود دارد.

   نکات زیر حائز اهمیت می باشد:
   ۱٫ بهتر است جهت این اقدام زبان آلمانی را فراگرفته تا امکان اقدام برای مراکز بیشتری وجود داشته باشد و شانس شما بیشتر شود.

   ۲٫ در سیستم انگلیسی به دلیل ظرفیت کم و رقابت بالا امکان امکان سنجی دقیق روی پرونده شما شدنی نخواهدبود.

   ۳٫ شما برای سفارت بایستی یک حداقل مدرک زبان را برای سفارت داشته باشید و نمی توانید با سطح زبان صفر وارد آلمان شده و دوره زبان در در خاک آلمان پاس نمائید.

   بحث سفارت بستگی به وقت مصاحبه شما در سفارت آلمان دارد. پروسه بررسی پرونده در سفارت آلمان بین ۸-۱۴ هفته زمان خواهدبرد.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 112. سلام
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم. شش یا هفت سال بعدش هتل کار کردم. الان نمیدونم شانس من برای ویزا ارائه یه پذیرش لیسانس رشته هتلداری بیشتر هست یا پذیرش فوق لیسانس رشته لینگوییستیک؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   همه این سوالاتی که مطرح نمودید، بستگی به سن شما و معدل شما و تاریخ فارغ التحصیلی شما دارد.

   ولی بالطبع مطلبی که مشخص می باشد، قطعاً بایستی برای شما درصورت امکان، فوق لیسانس اقدام شود.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید ویا با اخذ تعیین وقت قبلی به مؤسسه مراجعه نموده تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما را دریافت نمائید و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل خواهدنمود.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 113. با سلام و وقت بخیر.

  بنده ۳۵ ساله مجرد و دارای مدرک کاردانی حسابداری هستم و خواهرم ۳۱ ساله مجرد با مدرک ارشد معماری!!! آیا میتونیم برای مهاجرت به آلمان اقدام کنیم. در حال یادگیری زبان آلمانی هم هستیم.

  با سپاس از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بحث ویزای تحصیلی به پارامترهای مختلفی بستگی داشته و بستگی به مدارک تحصیلی، شرایط سنی، تاریخ اخذ مدرک و . . . می باشد.

   با شرایط سنی که شما دارید، بالطبع درصورت دریافت پذیرش هم، ریسک رد شدن ویزای تحصیلی را خواهید داشت.

   برای خودتان و خواهرتان به دلیل نداشتن شرایط واضح بهتر می باشد، مدارک شما دقیق و با ذکر جزئیات بررسی شده تا بتوان نظر دقیق داد و سپس اقدام به یادگیری زبان آلمانی نمائید. البته هرجور صلاح می دانید، بایستی عمل نمائید ولی این نظر بنده می باشد.

   شاید براساس شرایط بتوانیم پیشنهادات دیگری به شما داده شود تا به طرق دیگری وارد آلمان شوید ( مانند بحث کاری و . . .)

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 114. با سلام
  من لیسانس مهندسی شیمی دارم و علاوه بر مهندسی شیمی به مهندسی داروسازی هم علاقه دارم و امسال برای ارشد مجاز به انتخاب رشته در رشته مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی و داروسازی شدم.
  برای پذیرش ارشد در آلمان آیا مستقیم از لیسانس اقدام کنم یا بهتره که برم ارشد و بعد اقدام کنم یعنی قبولی ارشد در دانشگاه دولتی رزومه رو قوی تر می کنه یا حتی بدتر؟ و آیا درسته که میگن از مهنسی شیمی به داروسازی نمی تونم برم و اگه ارشد رو در ایران قبول بشم در همون ابتدا می تونم برای ارشد در آلمان اقدام کنم؟
  یا اصلا بهتره که همون مهندسی شیمی رو اقدام کنم و انتخاب رشته نکنم؟
  راستش شرایط رشته ها در آلمان رو نمی دونم. لطفاً هر سه رو توضیح بدین و این که بهترین راه چیه؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ برای پذیرش فوق لیسانس، هیچ نیازی به قبولی و … در کنکور سراسری فوق لیسانس ایران نیست و هیچ تأثیری در پروسه نخواهدداشت.

   ۲٫ براساس شرایط و کم شدن گپ تحصیلی بهتر می باشد که برای مقطع فوق لیسانس اقدام انجام گیرد.

   ۳٫ شما بایستی براساس مدرک لیسانس، اقدامات شما انجام شده و بعد از ورود به کشور آلمان تغییرات را در خاک آلمان اعمال نمائید که درصورت این تغییرات شانس شما برای دریافت ویزا کم نشود.

   البته این که براساس پرونده شما بهترین روش را عمل نمائیم بایستی پرونده شما بررسی دقیق شده تا بتوان در مورد پروسه کاری آن نظر قطعی داد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 115. سلام با تشكر از وقتي كه مي گذاريد
  من سال ٩٣ مدرك كارشناسي برق با معدل ١٤ از غيرانتفاعي و سال ٩٧ مدرك ارشد مهندسي پزشكي با معدل ١٧.٥ از دانشگاه آزاد گرفتم
  مي خواستم براي ارشد مجدد اقدام كنم
  در اين حالت نبايد اعلام كنم كه قبلاً ارشد خواندم ؟؟؟
  معدل پايين كارشناسي ام مشكل ساز نمي شه
  و اين كه من ميتوانم براي ٤ سال از يك شركت نامه بگيرم كه انجا كار مي كردم و از طريق آن شركت يك بار به آلمان براي كار سفر كردم
  الانم در شركت ديگه اي مشغول به كار هستم با بيمه
  به نوعي اين ها گپ تحصيلي پوشش ميدن ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط اخذ پذیرش فوق لیسانس مجدد دارای شرایط خاصی بوده که ملاک اصلی مدرک لیسانس شما می باشد، این که مدرک فوق لیسانس خود را اعلام کرده ویا نکنید، بایستی پرونده شما کامل بررسی شده و آنچه به نفع شما هست، عمل شود. در نگاه اول بهتر می باشد این مدرک در پرونده شما باقی مانده تا شما در زمان کمتری فوق لیسانس مجدد را به اتمام برسانید.

   درصورت تحصیل در سیستم آلمانی، معدل لیسانس شما، خیلی جای نگرانی نمی باشد.

   در کل بایستی بعد از مشاوره کامل، مدارک شما تحت قرارداد استعلام، کاملاً بررسی شده و با جزئیات به شما نظر داده شود. ولی پرونده بدی ندارید که جای نگرانی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 116. سلام وقت بخیر.
  مدرک OSDشیراز مورد قبول دانشگاه های آلمان هستش؟ B2 سفارت که میدونم قبول میکنه.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بله مورد تأیید هست ولی امکان داره بعضی از دانشگاه یک کم به سختی قبول کنند.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، بایستی به وزارت علوم، بخش امور دانشجویان مراجعه نموده و سوالات خود را مطرح نمائید. بحث خروج از کشور و چگونگی آن به مؤسسه مربوط نشده و بایستی شخصاً به وزارت علوم مراجعه نموده و مراحل و شرایط آن را جویا شوید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 117. سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر بعد از مدرک دیپلم دو سال فاصله به خاطر سربازی بیوفته شانس من برای قبول شدن کمتر میشه؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دو سال مشکلی ایجاد نمی کند و باعث نگرانی نمی شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 118. سلام، خسته نباشین ، من ۲۹ سالمه و مدرک مجتمع فنی برای عکاسی رو دارم و متاسفانه بخاطر شرایط بد من معدل دیپلمم ۱۱.۵ شد و ادامه تحصیل ندادم ، برای کورس های ۶ ماهه عکاسی آیا شانسی دارم؟ که البته فکر میکنم شانسی وجود نداشته باشه

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مؤسسه ما برای دوره ای کوتاه مدت اقدامی انجام نداده و دلیل آن ریسک دریافت ویزا می باشد.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 119. با سلام
  من ۲۳ سالم هست. فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی. دیپلم تجربی
  خواستم ببینم برای پذیرش لیسانس در یک رشته کاملا غیرمرتبط (حوزه مهندسی) چقدر شانس وجود داره. و اینکه معمولا حساسیت سفارت روی سن پذیرش لیسانس تا چقدر هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با تبریک سال نو خدمت شما، با شرایط شما بهتر می باشد که در یک رشته Science در فیلد تجربی ابتدا برای شما اقدام شده و پذیرش گرفته شود تا سفارت را بتوان نسبت به آن متقاعد نمود و سپس، بعد از ورود به کشور آلمان و عبور از پروسه ویزا نسبت به تغییر رشته به صورت غیر مرتبط اقدام نمائید. به این روش می توان پروسه کاری شما شدنی شود و شرایط سنی قابل توجیه می باشد.

   البته بایستی زبان آلمانی را یاد گرفته و در سیستم آلمانی برای شما اقدام شود که شانس شما برای ویزا و پذیرش و تعداد رشته اقدامی بیشتر باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 120. سلام
  بنده ۲۰ سالمه و دیپلم انسانی با معدل ۱۳.۷۹ دارم با مدرک زبان B1 و امسال کنکور دارم.
  آیا رتبه کنکور بالا تاثیر مثبتی در روند پذیرش داره ؟ اگر آره میتونه معدل دیپلمم رو پوشش بده؟
  آیا فرقی میکنه بدون کنکور اقدام کنم برای کارشناسی آلمان یا بهتره که ایران کنکور سراسری بدم‌؟
  و مقطع کارشناسی رو اینجا در دانشگاه سراسری بخونم با نمرات بالا یا بعد از کنکور اقدام کنم فوری برای مهاجرت

  آیا رشته زبان و ادبیات انگلیسی یا مترجمی در آلمان بدرد میخوره؟
  در کل شانس من رو چقدر میدونید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نتیجه کنکور و رتبه آن تأثیر چندانی در پروسه کاری پذیرش و معدل دیپلم شما نخواهدداشت و زمان لازمی که برای کنکور صرف می شود، صرف زبان آلمانی شما شود به نفع شما می باشد. حتی با مدرک گواهی مجاز به انتخاب رشته که تنها با شرکت در آزمون سنجش قابل اخذ می باشد، می توان اقدام به پذیرش نمود. حال این که با معدل شما چنین امری شدنی می باشد ویا خیر، بایستی مدارک شما با جزئیات کامل بررسی شود، تا بتوان با قطعیت بیشتری نسبت به پروسه کاری شما نظر داد.

   دارا بودن مدرک زبان آلمانی بالاتر از B2 شانس شما را برای دریافت پذیرش افزایش می دهد.

   این معدل دیپلم چه در مرحله پذیرش لیسانس، چه برای اخذ پذیرش فوق لیسانس اثرگذار خواهدبود.

   البته درصورت اخذ پذیرش برای کالج، درصورت دارا بودن نمرات بالا در کالج، شانس شما برای شرکت در رشته های خوب بالاتر می باشد. بهتر می باشد با شرایطی که دارید، برای کالجی برای شما اقدام شود که شانس شما برای دریافت ویزا بیشتر باشد که تمامی این موارد قبل از انجام به شما راهنمایی کامل خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *