پذیرش در مقطع دکترا در آلمان و ایتالیا

پذیرش در مقطع دکترا در آلمان و ایتالیا

سلام دوستان عزیز

به دلیل سوالات متعدد شما عزیزان در مورد تحصیل و پذیرش در مقطع دکترا، موارد ذیل را خدمتتان جهت رفع ابهامات در این پروسه تقدیم می گردد.

مؤسسه برای افراد متقاضی تحصیل در مقطع دکترا، پیشنهاد می نماید بهتر است، در ابتدا با پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد وارد آلمان شوید. شایان ذکر است، این امکان برای شما وجود دارد که در هر زمان موفق به اخذ پذیرش دکترا شوید، می توانید به مقطع دکترا سوئیچ نمائید و هیچ محدودیتی بابت این موضوع برای شما وجود ندارد. یکی از دلایل این پیشنهاد طولانی بودن پروسه پذیرش دکترا و زمان بر بودن آن می باشد. این پروسه بین یک تا یک سال و نیم حداقل به طول می انجامد.

یکی دیگر از دلایل این پیشنهاد، این است که، اقدام جهت دکترا نتیجه مشخصی ندارد و هیچ تضمینی وجود ندارد که پذیرش اخذ می گردد ویا خیر.

پروسه دکترا علاوه بر مدارک تحصیلی، مهم تر از آن به Proposal شما بستگی دارد و درصورت قبول Proposal توسط استاد راهنمای مربوطه که این امر یک پروسه کاملاً تخصصی می باشد، شما امکان ورود به دوره دکترا را خواهید داشت.

در این پروسه داشتن مقالات بین المللی چاپ شده، کنفرانس و داشتن مدرک زبان موردنیاز و حتی نمره بالاتر از حد معمول، جزو مدارک اصلی و لازم می باشد که شما را نسبت به دیگر متقاضیان تمییز می دهد و شانس شما را برای دریافت پذیرش دکترا افزایش می دهد.

لذا مؤسسه ما به شما پیشنهاد می دهد، به دلیل وجود ریسک در دریافت پذیرش دکترا، برای مقطع فوق لیسانس مجدد اقدام شود. مزایای این تصمیم در ذیل آمده است:

 1. واحدهای گذرانده شده در مقطع فوق لیسانس در ایران، تا حدودی تطبیق داده شده و شما ملزم به گذراندن مابقی واحدها می باشید. عموماً با گذراندن یک ویا دو ترم می توانید فوق لیسانس مجدد را اخذ نمائید.
 2. پس از گذراندن دوره فوق لیسانس مجدد در آلمان، امکان پیدا کردن کار بعد از تحصیل برای شما افزایش یافته و درصورت تمایل به ورود به بازار کار، می توانید بدون گذراندن دوره دکترا، به واسطه کار در کشور آلمان ویا ایتالیا بمانید و درنهایت اقامت دریافت نمائید.
 3. در هر زمان که موفق به اخذ پذیرش دکترا شوید می توانید به آن مقطع سوئیچ کنید. به جای این که در ایران حداقل یک سال منتظر جواب بنشینید، که آیا جوابی دریافت شود ویا خیر. درحالی که درصورت پذیرش فوق لیسانس مجدد شما از این زمان حداکثر بهره مندی را نموده اید.
 4. درصورت اقدام جهت پذیرش در مقطع دکترا، به دلیل تخصصی بودن این پروسه، درصورت تصحیح Proposal شما توسط افرادی که در رشته شما تخصصی ندارند، پذیرش شما در مقطع دکترا تنها به دلیل عدم تصحیح درست Proposal توسط اساتید ویا شخصی که در زمینه شما دکترا دارد، رد خواهدشد و متأسفانه هر استادی به شما جواب منفی بدهد، امکان اقدام مجدد برای آن اساتید وجود نداشته و این اساتید سوخته و فرصت اخذ پذیرش از این استاتید را از دست می دهید. اکثر مؤسساتی که اقدامات برای اخذ پذیرش دکترا را انجام می دهند،  یک Mail از جانب شما ساخته و مدارک شما را به تمامی اساتید ارسال می نمایند که شانس کارشان را افزایش دهند. حال به دلیل عدم متخصص بودن افراد اقدام کننده برای مقطع دکترا، بالطبع تصحیح نادرست Proposal، هر استادی به شما جواب منفی دهد سوخته و هر استادی که جوابی ندهد، شما را از آن تاریخ به بعد، تنها با Contact v Mail آن مؤسسه می شناسد و دیگر نمی توانید خودتان شخصاً برای آن اساتید اقدام نمائید. فی الواقع تمام شانس های شما به دلیل دارا نبودن تخصص لازم، از بین می رود. این نکته را درنظر بگیرید که اگر به دلیل نابلد بودن، اساتیدی را ازدست می دهید که تنها با تصحیح درست Proposal و روند اجرایی کار، می توانید از آن ها پذیرش دریافت نمائید.
 5. شما در زمانی که با فوق لیسانس وارد کشور آلمان ویا ایتالیا می شوید، این فرصت را دارید که با مراجعه به ۲-۳ استاد و تحویل مدارک خود برای اقدام جهت دوره دکترا، عمل نمایید. درصورتی که پرونده شما دارای جذابیت و پتانسیل جوابدهی داشت، مجدد برای اساتید دیگر هم اقدام نمایئد. ولی درصورتی که اساتید اولیه اشتیاقی برای دریافت شما برای دکترا نشان ندادند، هیچ اقدام مجددی برای دکترا ننمائید و اساتید دیگری را نسوزانید که در آینده بتوانید شانس خودتان را با این اساتید از دست ندهید.
 6. درصورت ورود با فوق لیسانس مجدد به کشور آلمان ویا ایتالیا، اگر برای دوره دکترا اقدام نمودید، زمان را از دست نداده و در فاصله اخذ جواب از اساتید، یک مدرک فوق لیسانس مجدد را در حال دریافت آن می باشید که بسیار ارزش مند بوده زیرا با گذراندن یک یا دو ترم می توانید یک مدرک فوق لیسانس از کشور مربوطه را در پرونده خود اضافه نمائید.
 7.  درضمن این امکان را دارید ک در این فاصله زمانی به Facultyهای مختلف مراجعه کنید و از موضوع هایی که اساتید در آن زمینه ها کار می کنند مطلع می شوید. این امر به شما این فرصت را می دهد که دقیق بدانید در چه زمینه و موضوع هایی اقدام به تهیه Proposal  نمایید. که این باعث افزایش احتمال قبولی شما در این پروسه می شود.
 8. درصورت شرط مصاحبه برای صدور پذیرش دکترا، اولویت اول قبولی در مصاحبه برای اشخاصی می باشد که در خاک آن کشور حضور دارند و درصورت ورود شما با فوق لیسانس، شانس قبولی در مصاحبه برای شما افزایش می یابد.
 9. درضمن و در نهایت شما این شانس را دارید که فوق لیسانس خود را در گرایشی دیگر دریافت نمایید و یک گرایش کاربردی تر را انتخاب نمائید.

به نظر مؤسسه ما، این بهترین و و معقول ترین راه برای ورود به مقطع دکترا می باشد. البته این نظر مؤسسه ما می باشد و شما مختار هستید مستقیماً برای دکترا اقدام نمائید. البته درصورتی که مدارک شما جهت اقدام برای مقطع دکترا کامل و بدون مشکل باشد.

این را هم متذکر می شوم، افرادی که به شما قول بورسیه برای کشور آلمان را می دهند، این امر کاملاً غیر حرفه ای بوده و تنها جنبه بازار گرمی دارد. زیرا اکثر اساتید در لحظات آخر مشخص می کند که به شما بورس ویا کمک خرج تعلق می گیرد ویا خیر.

این که صرفاً با یک مدرک فوق لیسانس و مدرک زبان برای مقطع دکترا اقدام نمائید، شانس شما بسیار کم می باشد. زیرا تمامی افرادی که برای دکترا اقدام می نمایند، فوق لیسانس و مدرک زبان را دارند. لذا شما بایستی پرونده خود را با مقالات تنها چاپ شده کامل تر نمائید.

زمانی که مقالات چاپ می شوند ارزش ارائه به عنوان مقاله را در رزومه دارند. مقالاتی که Submit ویا Accept شده اند، امکان ارائه در رزومه به عنوان مقاله را دارا نمی باشند.

امیدوارم توانسته باشیم با قرار دادن این اطلاعات، شما را در حرکت به سمت موفقیت، راهنمایی کرده باشیم.

با تشکر و احترام و آرزوی موفقیت شما دوستان عزیز در تمامی این مراحل

مؤسسه نیلوفر آبی (لوتوس)

صهری

 

45 دیدگاه

 1. با سلام و احترام
  من با ایده و پیشنهادی که شما در بالا ذکر کردید کاملا موافق هستم
  شما برای پروسه اخذ پذیرش چقدر هزینه دریافت می کنید؟
  برای مشاوره و گرفتن اطلاعات بیشتر باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر لطفاً با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و در ابتدا یک مشاوره اولیه بشوید و درصورت تمایل با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 2. سلام. برای مستر مجدد از خیلی ها شنیدم سفارت ویزا رو ریجکت میکنه . میگه چرا دوباره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مطلبی که شما می فرمائید در همه موارد صحیح نمی باشد. بله درصورتی که پذیرش اخذ شده دارای شرایط مناسبی نباشد، سفارت قطعاً شما را رد می نماید.

   به هر صورت برای چنین اقدامی باید یک سری پارامتر را در اخذ پذیرش درنظر گرفته شود که منجر به اخذ ویزا شود. که مؤسسه ما این پارامترها را قبل از شروع کار بررسی می نماید و بعد شروع به اقدام برای پذیرش شما می نماید و درصورت نداشتن شرایط مناسب ما برای شما هیچ اقدامی را انجام نمی دهیم.

   درضمن این نکته حائز اهمیت می باشد که تمام متقاضیانی که مؤسسه ما برای آن ها، فوق لیسانس مجدد اقدام کرده است، موفق به اخذ ویزا شده اند و در آلمان درحال تحصیل می باشند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 3. سلام من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم وقصد دارم برای مقطع دکترا به المان بروم ضمنا رشته تحصیلی من ژنتیک میباشد . به نطر شما بعد از اتمام ارشد بروم تا از حالا اینجا را رها کنم ودر المان فوق خودرا ادامه دهم .ضمنا زبان مورد نیاز در دانشگاه انگلیسی است یا المانی

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ببینید دوست عزیز، این که شما چه زمانی مدرک زبان را ارائه بدهید مهم می باشد.

   نظر بنده را می خواهید در اولین زمان ممکن مراجعه کنید آلمان، بهتر می باشد.

   درضمن معدل لیسانس شما ملاک عمل می باشد، چون پذیرش در رشته شما شرط معدل دارد و بایستی معدل لیسانس شما ۱۶-۱۷ به بالا باشد وگرنه کار شما را دچار مشکل خواهد کرد.

   این که چه مدرکی را ارائه دهید بستگی به معدل شما دارد.

   ولی در حالت کلی بهتر است آلمانی ارائه دهید که گزینه های بیشتری برای اقدام وجود داشته باشد. ولی این نکته را درنظر بگیرید که اگر معدل شما در حد مکفی باشد، به زبان انگلیسی هم کار شما شدنی خواهد بود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 4. سلام وقت به خیر
  بنده دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران(گرایش مهندسی محیط زیست) هستم تا پایان تحصیلم ۱ مقاله isi چاپ میکنم و زبانم هم خوبه راحت میتونم تافل بگیرم . برای مقطع دکتری میخوام تو المان ادامه تحصیل میخوام . سوال من در رابطه با بورسیه تحصیلی scholarship هست. اینکه تمام هزینه ها( تحصیل- زندگی و …) رو دانشگاه میده؟ فول فاند میخوام برم . من سال ۹۷ فارغ التحصیل میشم کی باید به شما مراجعه کنم؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، رشته سختی است و شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی فراوان می باشد.

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   درصورت اقدام برای چنین موردی باید بعد از بررسی مدارک قطعاً ، براساس مدرک زبان آلمانی اقدام نمایید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 5. سلام.من فارغ التحصیل ارشد مکانیک گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه سراسری هستم با معدل ۱۶.۵.معدل لیسانسم هم از دانشگاه سراسری ۱۳.۵.یک مقاله isi هم دارم.نمره زبانم هم ایلتس ۶.۵هست.متاهل هستم و خانومم هم ارشد عمران دارن.میخوایم هردو واسه دکتری واسه دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیا اقدام کنیم امکان گرفتن بورس واسه خودم هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، رشته سختی است و شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی فراوان می باشد. در بسیاری از موارد پذیرش مشروط به مصاحبه بوده و اولویت پذیرش برای افرادی می باشد که در خاک ایتالیا حضور دارند.

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های ایتالیا ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در ایتالیا در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 6. بسیار عالی
  البته که این روش بهتری است. چی از این بهتر که با سواد بیشتر و علمی ک اونا یاد میدن وارد مقطع دکتری بشیم؟ ب نظرم این کورد بسیار عالی است.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از حُسن نظر شما ممنونم.

   با تشکر – صهری

   پاسخ
 7. با درود میگم من ارشد برق قدرت دارم واسه ارشد مجدد محدودیت سن ندارم …(۳۰سال)…منتظر پاسختون هستم …

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بستگی به تاریخ اخذ مدارکتون و میزان فاصله فارغ التحصیلی شما دارد. صرفاً به سن به تنهایی نمی توان نظر داد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 8. با درود ببخشید شما مطمئن هستید که فقط یک ویا دو ترم بیشتر ارشد مجدد طول نمیکشه…با تشکر.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بستگی به تعداد واحد تطبیق شده می باشد.

   بالطبع اگر شرایط شما خیلی نادرست باشد واحدهای کمتری از شما را قبول می نمایند.

   ولی در اکثر موارد در همین حد بوده است.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 9. با سلام، در حال حاضر من دانشجوی دکترا فاینانس در ایران هستم. لیسانس حسابداری و فوق فاینانس هر دو از دانشگاه های معتبر فارغ التحصیل شدم. ولی متاسفانه معدل لیسانس من بسیار پایین ولی معدل ارشد من ۱۶٫۵ می باشد. سوال من این است که برای فوق لیسانس مجدد ملاک کدوم معدل هست معدل لیسانس یا فوق لیسانس؟ همچنین اینکه مجدد بخوام فاینانس رو برای فوق لیسانس در آلمان یا ایتالیا بخونم از نظر دانشگاه مشکلی پیش نمیاد؟ از نظر سفارت چی؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد، ملاک تنها و تنها معدل لیسانس می باشد.

   درضمن درصورت دارا بودن شرایط به دلیل تاپ بودن این رشته، شرایط جانبی نیز خیلی از مراکز ملزم می دارند مانند داشتن مدرک GRE ویا GMAT و . . .

   این رشته به دلیل بین المللی بودن آن، از لحاظ هزینه ی تحصیل هم ، احتمالاً با شرایط نرمال تفاوت کرده و امکان دارا بودن هزینه تحصیل بالاتر هم وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 10. سلام ، خسته نباشید
  من دانشجوی ارشد هماتولوژی (خون شناسی) در دانشگاه سراسری هستم ( تهران)، برای دوره دکترا در آلمان شانس پذیرش با فول فاند را دارم؟؟ و یا در مورد اخذ یک فوق لیسانس دیگر چقدر شانس دارم؟؟؟ دوره لیسانس هم در دانشگاه سراری بودم با معدل ۱۶٫ هنوز مقاله ای ندارم…

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، رشته بسیار بسیار سختی جهت اقدام بابت پذیرش می باشد زیرا رشته شما، در اکثر موارد دوره بوده و در دانشگاه در بسیاری از موارد برگزار نمی شود. لذا این رشته در دانشگاه و آن هم به زبان انگلیسی بسیار بسیار به ندرت وجود داشته و حتی درصورت وجود رقابت بسیار بالایی جهت پذیرش داشته و دارد.

   درضمن باید این نکته را درنظر بگیرید که پروسه کاری حداقل یک سال بطول می انجامد و هیچ تضمینی در حصول نتیجه وجود ندارد.

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   درضمن باید بدانید که مقالات و همایش هایی مورد قبول و ارائه در محافل علمی می باشد که دفاع شده و چاپ شده باشند وگرنه مقالات Submit ویا Accept موردتأیید نمی باشد و ارزش ارائه ندارد.

   جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد برای کشور آلمان، ملاک عمل مدرک لیسانس شما به تنهایی بوده و درصورت تأیید و بعد از صدور پذیرش تأثیر فوق لیسانس شما اعمال می گردد.

   جهت بررسی مدارک، می توانید با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید تا شرایط استعلام مدارک خدمتتان اعلام گردد. بعد از بررسی و استعلام مدارک شما، با درنظر گرفتن این موضوع که برای چه ترمی اقدام انجام شده و پذیرش بایستی برای کورس انگلیسی اخذ گردد ویا آلمانی، می توان درصد انجام پروسه به شما اعلام گردد که بتوان روی آن پاسخ حساب کرد و اقدامات بعدی را عمل نمود. نه اینکه به صورت فرمالیته جواب دهیم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 11. من در رشته کارشناسی ارشد مهندسی صتایع دانشگاه ازاد تحصیل میکنم (مرحله دفاع).تصمیم دارم مقطع دکترا را در المان بگذرانم.شما پیشنهاد میدهید که ارشد را مجددا در المان بگذرانم اما معدل لیسانسم پایین است( ۱۳)با این وجود پیشنهاد شما چیست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اقدام جهت دکترا بسیار پر ریسک بوده و هیچ تضمینی در آن نیست.

   ولی با وجود همین معدل هم می توان با گرفتن وکیل آلمانی، مؤسسه پذیرش فوق لیسانس شما را اخذ نماید. ولی بالطبع بایستی مدرک زبان آلمانی را داشته باشید و وارد کورس آلمانی شوید.

   با این شرایط شانس شما برای ورود به دکترا بسیار افزایش می یابد نسبت به این که وارد کورس انگلیسی شوید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 12. با سلام و خسته نباشید
  من فارغ اتحصیل رشته مهندسی شیمی هستم.معدل ارشدم از دانشگاه تهران۱۷٫۷ و معدل کارشناسیم از دانشگاه صنهتی اصفهان ۱۵ هست. یه مقاله isi هم دارم. میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه مقطع دکترا مدرک زبان آلمانی در چه سطحی نیازه؟ درکل انگلیسی شانس بیشتری داره یا آلمانی؟
  ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اگر می خواهید وارد کورس آلمانی در مقطع دکترا شوید بایستی سطح زبان آلمانی بسیار بالا داشته باشید و بهتر است برای فوق لیسانس مجدد اقدام نمائید و هم زبان آلمانی خود را به سطح DSH برسانید و هم شانس شما برای دکترا افزایش می یابد. برای این که زمان را از دست ندهید.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد.

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   درصورت تمایل به اقدام برای ایتالیا هم باید این نکته را درنظر بگیرید که در بسیاری از موارد پذیرش دکترا مشروط به مصاحبه می شود و اولویت اول با افرادی می باشد که در خاک ایتالیا این مصاحبه را انجام می دهند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 13. سلام خسته نباشید من دانشجو ارشد فیزیک اتمی ملکولی هستم..کارشناسی مهندسی اپتیک و لیزر خوندم با مدل ۱۶ فارق التحصیل شدم…اگر بخوام واسه کارشناسی ارشد مجدد اقدام کنم چقدر زمان میبره و اینکه شما با رشته فیزیک کدر کردین و وضعیت و زبان و پذیرش چطوری هستش؟!

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بسته به زبان تحصیل انتخابی توسط شما، شرایط متفاوت می باشد.

   این رشته را قبلاً و حتی درحال حاضر کار کرده ایم و مشکلی نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 14. سلام
  من دارای لیسانس پرستاری از دانشگاه سراسری و حدود ۵ سال سابقه کار میباشم در صورت اخذ مدرک زبان B2 جهت ادامه تحصیل در آلمان میتوانم اقدام کنم؟
  در طی تحصیل حقوق در یافت خواهم کرد؟
  شرایط اونجا برای رشته ی من مناسبه؟ بهتره از مقطع ارشد بیام یا ایران ارشد بخونم واسه phd اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط تحصیل در این رشته به دلیل کلینیکال بودن آن، بالطبع بایستی قرارداد کاری با مرکز آموزشی بسته و احتمال این که این دوره همزمان با دریافت حقوق نیز باشد، هست.

   درضمن مدارک شما بررسی شده و این دوره ها به دلیل همزمان با کار بودن، بسته به مدارک شما انجام شده و بهتر می باشد در شرایط فعلی اقدام به پذیرش نمائید.

   پروسه این امر با پروسه پذیرش عادی بسیار متفاوت بوده و دارای جزئیات و اقدامات بیشتری می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 15. با سلام و عرض ادب
  من دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی دارویی در دانشگاه معتبر داخلی هستم، معدلم در حدود ۱۸ می باشد و بزودی یک مقاله ISI خواهم داشت. همسرم نیز دارای کارشناسی شیمی از دانشگاه معتبر داخلی و ثبت اختراع در زمینه شیمی و یک مقاله ISI می باشد، اما معدل بالایی ندارد.
  در صورت اقدام برای کارشناسی ارشد؛ جقدر احتمال پذیرش همزمان برای هر دوی ما وجود دارد، در غیر اینصورت احتمال پذیرش کدام یک از ما بیشتر است. سپاس از شما

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اولاً برای پذیرش فوق لیسانس برای شما، نیاز به جزئیات لیسانس شما بوده و نه فوق لیسانس.

   همسر شما هم بایستی قبل از هر اقدامی به مؤسسه مراجعه نموده و بعد از بررسی مدارک ایشان، درصورت امکان باید زبان آلمانی بخوانند و برای ایشان اقدام انجام شود.

   لذا درصورتی که می خواهید، پاسخ دقیق تری به شما داده شود که بشود روی آن حساب کرد و قدم برداشت بایستی با ریز نمرات دیپلم تا حال حاضر به مؤسسه مراجعه و طبق شرایط قرارداد استعلام مدارک شما بررسی شده و سپس هرگونه اقدامی انجام شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 16. با سلام
  بنده ارشد زبان های باستان از دانشگاه دولتی می باشم.
  همسرم نیز ارشد آموزش زبان انگلیسی می باشند.
  برای ارشد مجدد در کشور آلمان می توانیم اقدام نماییم؟
  آیا رشتة تحصیلی هر دوما در یک شهر از کشور آلمان وجود دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به دلیل خاص بودن رشته های شما، هر دانشگاهی شرایط خاص برای پذیرفتن شما دارد. لذا بایستی مشخص نمائید چه زمانی می خواهید اقدام نمائید، براساس دانشگاه هایی که باز می باشد، بررسی انجام شود و شرایط به شما اعلام گردد.

   ولی درنظر داشته باشید، اکثر افرادی که چنین شرایطی مانند همسر شما دارند، به دو زبان مسلط بوده و دارای IELTS 7 Ac. به بالا می باشند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 17. با سلام
  من کارشناسی شیمی محض (دانشگاه شهید بهشتی) و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع( مدیریت و بهره وری سیستم دانشگاه خوارزمی) دارم، قصد اقدام کردن در مقطع دکتری را داشتم اما به من گفتند به دلیل تغییر رشته امکان برای دکتری ندارم.
  ایا امکان پذیرش تحصیل رایگان برای دوره MBA برای من وجود دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن بهتر می باشد برای فوق لیسانس اقدام نمائید. ولی بالطبع درصورتی که شرایط تحصیلی و مقالات معتبر دارید و به پرونده خود اطمینان دارید بهتر می باشد برای دکترا اقدام نمائید.

   البته شایان ذکر است، به دلیل عدم تطابق رشته لیسانس و فوق لیسانس شما، شانس شما کاهش یافته و برای تحصیل در رشته مدیریت به دلیل این که رشته لیسانس شما مدیریت نمی باشد، بالطبع شامل هزینه خواهید بود و هزینه آن هم کم نمی باشد.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   درضمن به دلیل عدم تشابه لیسانس و فوق لیسانس شانس شما برای این مطلب کمتر می باشد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 18. با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه شریف هستم.یک مقاله ISI و دو کنفرانس داخلی دارم.معدل کارشناسیم ۱۳٫۵۲ و معدل ارشدم ۱۶٫۱۶ است. نمره ام IELTS 6.5 و امکان رفتن کلاس زبان المانی گوته تا سطح B2 را دارم.به نظر شما شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه در دوره دکترا برای من چقدر است؟امکان گرفتن کمک هزینه تحصیلی برای مقطع ارشد مجدد وجود دارد؟
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن بهتر می باشد برای فوق لیسانس اقدام نمائید. ولی بالطبع درصورتی که شرایط تحصیلی و مقالات معتبر دارید و به پرونده خود اطمینان دارید بهتر می باشد برای دکترا اقدام نمائید.

   البته شایان ذکر است، رشته شما، یک رشته خاص بوده و در اکثر موارد به دلیل مسائل سیاسی شانس شما را کاهش خواهدداد.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   درضمن جهت پذیرش در مقع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما بوده که متأسفانه معدل شما بسیار کم می باشد. شرایط شما خاص بوده و بسیار باید با دقت بررسی شود.

   شایان ذکر است، در مقطع فوق لیسانس معمولاً کمک خرج داده نخواهدشد و شانس این قضیه کم می باشد.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 19. با سلام
  بنده فوق لیسانسم رو تموم کردم و میخوام برای دکترا آلمان اقدام کنم.با توجه به سوالاتی که قبلا پرسیده شده و اینکه شما پیشنهاد میدیدن دوباره برای ارشد در آلمان اقدام کنم، مشکلی پیش نمیاد?! با توجه به اینکه من سربازی نرفتم ؟!

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   قطعاً جهت اخذ معافیت تحصیلی شما بایستی پذیرش دکترا را اخذ نمائید تا اجازه خروج از کشور را داشته باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 20. با سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی ارشد زیست فناوری مواد غذایی در دانشگاه غیر انتفایی هستم دفاعم شهریوره و مقاله ای هم ندارم البته تا دفاع مقالمو میدم،۲۶ سالمه و شاگرد اول کلاسم با معدل ۳۸/۱۹ کارشناسی دانشگاه سراسری گرگان بودم با معدل ۸۸/۱۶ قصد شرکت در ایلتس و کلاس زبان المانی هم دارم بنظرتون چقد شانس دارم پذیرش دکترا بگیرم ؟ هزینه تحصیل چقد میشه؟ با توجه به این پیشنهاد فوق لیسانس مجدد کدوم حالت احتمال اکسپتش بیشتره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن، نیز بهتر می باشد برای فوق لیسانس اقدام نمائید. البته به دلیل شرط معدلی که رشته شما دارد، بایستی پرونده شما مجدداً بررسی شود.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   درضمن جهت پذیرش در مقع فوق لیسانس مجدد، ملاک اصل مدرک لیسانس شما می باشد.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   درضمن این پروسه بدون دارا بودن مدرک زبان شدنی نمی باشد. البته در سیستم آلمانی می توان اندکی زمان ارائه مدرک را جابجا کرد، ولی باطبع شما قبل از رفتن به کشور آلمان بی نیاز از زبان به هیچ وجه نمی باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 21. سلام

  بنده دارای کارشناسی فیزیک هسته ای از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال با معدل ۱۴٫۵۶ و کارشناسی ارشد فیزیک اتمی و مولکولی از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران بامعدل ۱۷٫۰۳ هستم. موضوع پایان نامه بنده درباره شبیه سازی دینامیکی نحوه توزیع دما درسطح هدف فلزی در اثر تابش لیزر پالسی بود. متقاضی تحصیل درایتالیا با بورس تحصیلی در مقطع دکتری هستم، در ضمن مدرک زبان هم ندارم و این پذیرش رو برای سال تحصیلی آینده یعنی مهرماه میخواهم. لطفاً در مورد هزینه ها و شرایط موسسه خودتون برای اخذپذیرش و بورسیه

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   از لحاظ پروسه کاری و اطمینان در نتیجه آن، بهتر می باشد برای فوق لیسانس اقدام نمائید. از طرف دیگر رشته شما، یک رشته استراتژیک بوده و امکا دارد حتی درصورت اخذ پذیرش به شما ویزا تعلق ننمایند. بنابراین بهتر می باشد برای رشته ای دیگر در مقطع فوق لیسانس اقدام نمائید تا شرایط ویزا برای شما محیا تر باشد.
   مطلب دیگر این که به دلیل نداشتن مقالات بین المللی چاپ شده و تنها دارا بودن مدرک فوق لیسانس شرایط شما برای اقدام جهت دکترا چندان مناسب نیز نمی باشد.

   شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های ایتالیا ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در ایتالیا در هر زمانی وجود دارد.

   جهت اقدام برای پذیرش، مدرک زبان الزامی بوده و بایستی نهایتاً تا اوایل فروردین این مدرک را به مؤسسه ارائه نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 22. با سلام.
  اینجانب دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد از دانشگاه دولتی (هر دو معدل بالای ۱۷) هستم. بعد از بررسی هایی متوجه شدم که بهترین کار برای ادامه تحصیل در آلمان ارشد مجدد است و البته اینجانب فقط به رشته خودم (علوم سیاسی) علاقه داشته و قصد داشتم برای ارشد مجدد همان رشته (و همان گرایش) اقدام کنم. با این حال بعد از بررسی در اینترنت متوجه شدم که ظاهراً سفارت آلمان ارشد مجدد را به احتمال نزدیک به یقین رد می کند و ویزا نمی دهد و حتی تحصیل در گرایش دیگری از این رشته را هم نمی پذیرد. در صورتی که بخواهم عیناً همان رشته و گرایش را به صورت ارشد مجدد ادامه دهم، چقدر احتمال پذیریش از جانب سفارت را ممکن می دانید؟
  با تشکر.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد بایستی دو نکته را درنظر داشته باشید:

   ۱٫ ملاک اصلی جهت صدور پذیرش فوق لیسانس مجدد تنها و تنها مدرک لیسانس شما می باشد.

   ۲٫ جهت اقدام برای فوق لیسانس مجدد نبایستی همان رشته فوق لیسانسی که در ایران داشته اید(یعنی علوم سیاسی) اقدام شود و باید کاملاً رشته دیگری اقدام شود و نه گرایش دیگری.

   البته شما می توانید بعد از ورود به کشور آلمان، در ۶ ماهه اول که درحال یادگیری زبان آلمانی هستید، رشته خود را تغییر داده و پذیرش در همان رشته علوم سیاسی و حتی همان گرایش گرفته و تغییر دانشگاه و رشته درصورت دارا بودن پذیرش، امکان پذیر می باشد.

   لذا اولویت اول در کار شما، ورود شما به شور آلمان و رد شدن از سد سفارت خواهد بود و درصورت ورود، دست شما برای تغییر رشته باز خواهدبود.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید ویا با اخذ تعیین وقت قبلی به مؤسسه مراجعه نموده تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما را دریافت نمائید و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل خواهدنمود.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 23. سلام و تشکر از پاسخ. اتفاقا ساکن تهران هستم و طی یکی دو ماه آینده برای مشاوره تماس خواهم گرفت، چون سوالات بسیار است، به خصوص راجع به همان شش ماه که فرمودید. فقط جهت شفافیت بیشتر یک سوال دیگر بپرسم: در آلمان کورس های بین رشته ای وجود دارد، مثلا یک کورس ۲ ساله فوق لیسانس با عنوان «سیاست فلسفه اقتصاد». با توجه به اینکه بین رشته ای است، رشته متفاوت به حساب می آید یا گرایش متفاوت؟ یعنی با توجه به اینکه رشته من علوم سیاسی است، می توانم برای ارشد مجدد یک کورس بین رشته ای مثل این را انتخاب کنم؟

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *