مشکل صدور ویزای آلمان با نظام وقت دهی جدید رفع می شود

مشکل صدور ویزای آلمان با نظام وقت دهی جدید رفع می شود

21

گفت و گوی ” ایران” با “ماریان شوگراف”، وزیرمختار و کاردار جمهوری فدرال آلمان در ایران:

مشکل صدور ویزای آلمان با نظام وقت دهی جدید رفع می شود

1395021822364420_photol

 ———————————————————
صف متقاضیان سفر به اروپا جلوی ساختمان سفارتخانه های اروپایی در تهران، طی سه سال گذشته و تحت تأثیر مناسبات جدید ایران و آشتی با کشورهای بزرگ جهان بلند تر شده است. آلمان یکی از کشورهایی است که حضور پرشمار متقاضیان دریافت ویزا برای سفر به این کشور افزایش غیر قابل انتظاری داشته است. اتفاقی که وزیر مختار جمهوری فدرال آلمان بارها در خلال گفت وگو با «ایران» به آن اشاره داشت و آن را نقطه عطفی در روابط تهران و برلین بعد از دستیابی به توافق هسته‌ای دانست.  بهانه گفت‌وگو با «ماریان شوگراف» که تا زمان تعیین سفیر جدید آلمان، مسئولیت سفارتخانه کشورش را در تهران عهده‌دار است به مشکل روند طولانی مدت صدور ویزا برای شهروندان ایرانی بازمی‌گردد. شوگراف از این فرصت بهره برد و ضمن تشریح چرایی مشکلات پیش پای مسافران آلمان، از اهداف کشورش برای بازسازی روابط با ایران در حوزه های سیاسی ،اقتصادی و فرهنگی درپسابرجام سخن گفت. او البته وعده داد که بزودی با راه اندازی بخش جدید سفارت آلمان در تهران، دیگر کسی در صف بلند تقاضای ویزا به انتظار نمی‌نشیند. مشروح گفت وگو با این مقام دیپلماتیک آلمان از نظر می گذرد؛

ایران و آلمان سالیان زیادی است که روابط خوبی  در زمینه‌های گوناگون سیاسی و تجاری دارند و هر دو کشور تلاش کرده‌اند این روابط را هر چه بهتر کنند. از این‌رو مسافرانی با اهداف مختلف علمی، تجاری، تفریحی و… از ایران درخواست سفر به آلمان  دارند. با توجه به تحولاتی که در روابط خارجی ایران اتفاق افتاده است، این روند تقاضا را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ما می‌خواهیم روابط ایران و آلمان را در تمامی حوزه‌ها بازسازی کنیم. نه تنها در حوزه سیاسی و اقتصادی، بلکه همچنین در حوزه فرهنگی و اجتماعی. از این‌رو از رشد علاقه‌مندی بسیاری از ایرانیان نسبت به آلمان خرسندیم، امری که می‌توانیم آن را از افزایش تعداد درخواست‌های روادید نیز متوجه شویم. در سال ۲۰۱۵ حدود ۵۲۰۰۰ درخواست ویزا را بررسی کرده و حدود ۴۷۰۰۰ ویزا صادر کرده‌ایم. در سال‌جاری، افزایش قابل توجه این ارقام را پیش‌بینی می‌کنیم. البته می‌خواهیم همه این تقاضاها را اجابت کنیم وهمه کسانی که می‌خواهند به آلمان بروند را در این راه حمایت کنیم. بسیار خوشحال‌کننده است که این علاقه‌مندی متقابل است و مجدداً آلمانی‌های بیشتری علاقه‌مند هستند که به ایران سفر کنند، بویژه گردشگرانی که می‌خواهند درسفرهای فرهنگی و آموزشی شرکت کنند.

روند افزایش متقاضیان ایرانی و آلمانی برای سفر تا چه اندازه تحت تأثیر تغییر رویکرد ایران در روابط خارجی و دستیابی به توافق هسته‌ای بوده است؟

پس از به نتیجه رسیدن برجام (JCPoA) تعداد درخواست‌ها به طور چشمگیری افزایش یافته است. مطبوعات آلمان مکرراً از رشد علاقه‌مندی مسافران آلمانی سفر به ایران خبر می‌دهند.

آیا شما با توجه به این افزایش سفرها تدابیر ویژه‌ای برای متقاضیان ایرانی در نظر گرفته‌اید؟

ما فوراً واکنش نشان دادیم و تعداد همکاران بخش ویزا را افزایش دادیم. از آنجایی که با کمبود جا مواجه هستیم، بخش ویزا را به مکانی دیگر منتقل خواهیم کرد، تا زمان انتظار را باز هم کوتاه‌تر کنیم. مثالی دیگر: هرگاه این امکان وجود داشته باشد و از نظر قانونی میسر باشد، ویزاهای چندساله نیز صادر می‌کنیم، امری که عدم نیاز به درخواست مجدد توسط متقاضیان را به همراه دارد و باعث می‌شود ظرفیت کاری ما نیز آزاد بماند.

با وجود تلاشی که شما اشاره داشتید سفارت آلمان متناسب با افزایش تعداد متقاضیان سفر به آلمان صورت داده است، گزارش‌ها حاکی از آن است که روند وقت گرفتن از سفارت برای انجام مصاحبه و امور مربوط به سفر طولانی است که از حالت معمول خارج  و متأسفانه با روش‌های غیرشفاف همراه شده است و تاکنون توضیحی هم درباره آن از سوی مسئولان سفارت ارائه نشده است… چرا؟

به هر حال وجود یک سیستم ارائه وقت ضروری است، هم برای اینکه متقاضیان ویزا بتوانند مراجعه به بخش ویزا را برنامه‌ریزی کنند و هم برای اینکه یک فرآیند منظم بررسی و صدور ویزا امکانپذیر باشد.

روش رایگان الکترونیکی وقت‌دهی ما، ارائه مستمر بیشترین وقت‌های ممکن و استفاده حداکثری از ظرفیت موجود را میسر می‌سازد. در حال حاضر سفارت آلمان در تهران حدود ۱۵۰۰ وقت ویزا در هفته ارائه می‌دهد. ما به طور مرتب وقت‌های کنسل شده را نیز مجدداً به متقاضیان جدید ارائه می‌دهیم. افزایش تعداد پرسنل پس از جابه‌جایی بخش ویزا نیز ادامه خواهد یافت.

سیستم آنلاین وقت دهی ما به صورت مستمر از نظر امنیت و نیز کیفیت توسط متخصصان کنترل و بهینه می‌گردد.

ما هیچ گونه همکاری با آژانس‌هایی که به سفارش متقاضیان و در برابر دریافت پول اقدام به گرفتن وقت می‌کنند، نداریم. ما به متقاضیان اعلام می‌کنیم که گرفتن وقت رایگان است و نیازی به استفاده از خدمات اشخاص ثالث وجود ندارد.

خب افراد مرتبط با آژانس‌ها چگونه می‌توانند براحتی با مراجعه به سایت سفارت این وقت‌ها را بلوکه و اقدام به فروش آن کنند؟ این شیوه کار، این شائبه را تقویت می‌کند که برخی از این واسطه‌ها که وقت‌هایی را به صورت بی‌نام از سفارت آلمان دریافت می‌کنند، همکاری‌هایی را از سوی برخی کارمندان سفارت دریافت می‌کنند.

واگذاری گرفتن وقت به اشخاص ثالث غیر قانونی نیست. برای بسیاری از درخواست‌کنندگان، حتی بسیار مهم است که می‌توانند از فرد دیگری درخواست کمک کنند. زیرا به عنوان مثال اینترنت ندارند یا چون اقوام و دوستان آنها در آلمان هستند می‌خواهند این کار را انجام دهند.

اما وقت‌های گرفته شده قابل انتقال به اشخاص دیگر نیستند. فردی که هنگام رزرو وقت، اطلاعات نادرست داده باشد، درخواست‌اش پذیرفته نمی‌شود.

مشخص است که به همراه مرکزمان در برلین، هرگونه شبهه مطرح شده در خصوص عمل خلاف و ناهنجار را پیگیری می‌کنیم. ما ارزش زیادی برای فرایندهای شفاف و کنترل قائل هستیم، تا انجام امور و فرایندها مطابق مقررات تضمین گردند.

طبق فرم‌های موجود در وب‌سایت سفارت، برای گرفتن وقت، هر کاربر موظف است اطلاعات دقیق خود شامل نام و نام خانوادگی و همچنین شماره گذرنامه‌اش را در زمان گرفتن وقت بنویسد. بنابراین با این الزام، چگونه برخی می‌توانند چندین وقت را همزمان بگیرند؟

در سیستم جدید، هرکسی می‌تواند اطلاعات خود را در سیستم ثبت کند و از سفارت درخواست یک وقت پیشنهادی مناسب داشته باشد. هر ثبت‌نامی بررسی شده، برای هر شماره گذرنامه‌ای یک وقت در نظر گرفته می‌شود. در صورتیکه فرد نتواند در زمانی که برای وی در نظر گرفته شده حاضر شود، وقت سوخت خواهد شد. انتقال وقت گرفته شده به نام فرد دیگر نیز مانند گذشته امکانپذیر نیست.

آیا تاکنون کسی به این دلیل شناسایی شده است؟

ارائه خدمات وقت سفارت ممنوع نیست، اما نیازی هم به آن نیست. به یمن سیستم جدید، هر متقاضی می‌تواند هر روز و هر ساعت از بیست و چهار ساعت شبانه روز اقدام به ثبت‌نام در سایت اینترنتی کند و از بخش ویزا درخواست یک وقت مناسب داشته باشد. به این منظور در آینده نیز هیچ کس نیاز به کمک دیگران ندارد. سیستم جدید بسیار ساده است و سایت اینترنتی سفارت را می‌توان در هر زمانی فراخواند. به محض ثبت‌نام، بخش ویزا از طریق ایمیل، انجام ثبت‌نام را تأیید می‌کند.

چندی بعد، بخش ویزا ایمیل دیگری را ارسال می‌کند که طی آن، وقتی برای ارائه درخواست اعلام می‌شود. زمان انتظار برای وقت مصاحبه متفاوت است و در حال حاضر ممکن است تا هفت هفته به طول بینجامد. نخستین تجربه‌ها و بازخوردها بسیار مثبت هستند. ضمن اینکه درصدد هستیم بخش ویزا را به مکان دیگری منتقل کنیم و ظرفیت پرسنل را به دو برابر افزایش دهیم، تا زمان انتظار را باز هم کاهش دهیم.

این بخش جدید صدور ویزا چه زمانی راه‌اندازی می‌شود؟

امیدواریم در بهار ۲۰۱۷ آماده شود.

بنابراین در سیستم جدید دیگر واسطه‌ها امکان خرید و فروش وقت به متقاضیان را ندارند؟

هیچ گاه امکان خرید و فروش وقت وجود نداشته است. ارائه وقت همواره رایگان بوده است. مشکل این بود که وقت‌ها خیلی زود رزرو و پر می‌شدند. در سیستم جدید، نیازی به مراجعه متعدد متقاضیان به سایت اینترنتی وجود ندارد.

هرکسی می‌تواند در هر زمان خودش ثبت‌نام کند و درخواست وقت داشته باشد. مراجعه به آژانس لزومی ندارد. افراد مسن‌تر که شاید در استفاده از اینترنت مشکل داشته باشند، می‌توانند از فرزندان و دوستان خود کمک بگیرند. در زمان ثبت‌نام باید همچنان اطلاعاتی مانند نام، شماره گذرنامه و دلیل سفر ارائه شود. سپس سفارت وقت‌ها را معمولاً به ترتیب ثبت‌نام، یعنی بر اساس اصل[ «first ,come first serve»] حق تقدم با نفر اول است به متقاضیان ارائه می‌دهد.

افرادی که نیاز به سفر در کوتاه مدت دارند و نمی‌توانند این مدت صبر کنند چه باید بکنند؟

ما به همه توصیه می‌کنیم مدتی طولانی پیش از زمان سفر برنامه‌ریزی شده، درخواست را ارائه دهند و خود را با یک زمان انتظار تنظیم کنند. در ضمن زمان انتظار، تنها در بخش ویزای ما نیست بلکه در بخش ویزای سایر کشورهای عضو حوزه قرارداد شنگن هم وجود دارد. به عنوان مثال افرادی که قصد حضور در یک کنفرانس بین‌المللی را دارند و باید در کوتاه مدت و بسیار زود سفر کنند، می‌توانند این مسأله را در زمان ثبت‌نام اعلام کنند. بخش ویزا سعی خواهد کرد زمان مناسبی را برای آنها در نظر بگیرد.

آیا خود فرایند طولانی‌تر شدن وقت گرفتن از سفارت، ایجاد مشکل نمی‌کند؟

هدف ما این است که زمان انتظار را کاهش دهیم تا همه بتوانند به موقع وقت بگیرند. سیستم جدید بیش از پیش به ما در استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود کمک می‌کند و انعطاف‌پذیری لازم را دارد. من شخصاً تلاش خواهم کرد که بتوانیم برای تمام کسانی که قصد سفر به آلمان دارند، حتی در شرایط سخت، بهترین امکان را برای ارائه درخواست مهیا کنیم.

گفته شده  که «بیشترین تعداد مراجعه‌کننده در فصل تابستان است و در این فصل روزانه ٢٨٠ نفر به این سفارتخانه مراجعه می‌کنند» خب چرا برای این فصل که افزایش متقاضیان قابل پیش‌بینی است تصمیم خاصی گرفته نشده است؟

هر ساله در تابستان، ما شاهد افزایش تعداد متقاضیان هستیم. در این مدت بخش ویزا با ظرفیت تقویت شده و زمان بیشتری کار می‌کند. همکاران ما نمی‌توانند از مرخصی استفاده کنند و چندین نفر هم به صورت کمکی و به عنوان نیروی فصلی به پرسنل این بخش اضافه می‌کنیم. از زمان برجام، تعداد متقاضیان هم صرفنظر از فصل سال، افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است. پیش‌بینی می‌کنیم که سال به سال به صورت چشمگیری به تعداد متقاضیان افزوده شود، تخمین دقیق تری در حال حاضر امکانپذیر نیست.

این سیستم جدید چند وقت است که راه‌اندازی شده است؟

سیستم جدید ثبت‌نام از پانزدهم ماه اوت راه‌اندازی شده و متقاضیان از آن زمان بخوبی از آن استفاده می‌کنند.

علاوه بر مشکلات صدور ویزا اخباری هم مبنی بر برخوردهای توهین‌آمیز برخی مأموران کنسولی سفارت با متقاضیان گزارش شده است آیا این خبر را تأیید می‌کنید؟

ما برای ادب اهمیت بسیار زیادی قایل هستیم و تلاش می‌کنیم در حد امکان فضایی خوشایند فراهم آوریم. اما گفت‌و‌گوها در باجه باید به تناسب، کوتاه باشند تا حداکثر تعداد درخواست‌کنندگان به نوبت خود برسند. افزون بر این ما تنها می‌توانیم مدارک کامل را بپذیریم. نقص در مدارک را نمی‌توان با صحبت جایگزین کرد.

آیا مسئولان وزارت خارجه ایران در این زمینه با شما رایزنی داشته‌اند؟

ما با مقامات وزارت خارجه ایران به طور دائم در ارتباط هستیم و به طور مرتب در مورد موضوعات مختلفی گفت‌و‌گو می‌کنیم، از جمله در مورد موضوع ویزا که در همین اواخر در چارچوب رایزنی‌های صورت گرفته در خصوص امور کنسولی و حقوقی مطرح شده بود.

به عنوان سؤال آخر بفرمایید با توجه به مشکلاتی که تاکنون برای شهروندان ایرانی وجود داشته است آیا در سیستم جدید میزان رضایت متقاضیان به طور دقیق تری رصد می‌شود؟

ما فکر می‌کنیم که برای درخواست‌کنندگان، بهبودی‌های سریع و ملموسی ایجاد خواهد شد. وقت دهی خدمات محور برای ما بسیار مهم است. ما خوشبین هستیم و فکر می‌کنیم که فرایند به روز شده با استقبال مواجه شود. اما ما زمانی واقعاً راضی خواهیم بود که بخش ویزا بتواند به محل کار جدید منتقل شود. در این صورت فضای کاری بیشتری در اختیار خواهیم داشت و می‌توانیم تعداد همکاران را افزایش دهیم.

23 دیدگاه

 1. با سلام. این سیستم جدید وقت دهی اصلا مناسب نیست. درست است که خیلی ساده شده و تنها با وارد کردن اطلاعات خود سفارت به افراد وقت می دهند ولی زمان انتظار به طور چشمیگری افزایش یافته است. افرادی هستند که نزدیک ۳۶ روز می شود درخواست وقت دانشجویی داده اند ولی هنوز سفارت به آنها وقت مصاحبه ویزا نداده است. خواهشمندم پیگیری شود.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   طبق زمان درخواست وقت سفارت، پروسه زمانی جوابدهی، متفاوت می باشد.

   درصورت طی کردن روند مناسب و وارد کردن صحیح اطلاعات، بین ۲ روز تا ۲-۳ هفته بعد به شما ایمیل تأیید وقت (شامل زمان و تاریخ دقیق وقت مصاحبه) ارائه می شود.

   البته شایان ذکر است، وقت های این سری که نزدیک و قبل از تعطیلات سال نو کد رهگیری آن ها دریافت شده، به دلیل تعطیلات، بالطبع بیشتر طول خواهد کشید و کاملاً طبیعی می باشد.

   ولی وقت های اخذ شده برای متقاضیان خودمان قبل از تعطیلات، طبق همان زمان بندی اعلام شده توسط سفارت، به متقاضیان اعلام شده و هیچ مشکلی جهت وقت سفارت نداشته اند.

   این پروسه نیاز به صبر و دقت فراوان دارد. امیدوارم این مشکل تا حدی مرتفع شود که متقاضیان کمتر دچار این مشکلات شوند.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 2. با سلام
  من از سیستم ان-لاین تقاضای وقت کردم ولی به من یک کد رهگیری دادند و هیچ ایمیلی بعد از ۳۰ دقیقه چنانچه در سایت سفارت نوشته شده نیامد. حالا به نظر شما من چیکار باید کنم

  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نگران نباشید، درصورتی که یک Mail شامل کد رهگیری برای شما ارسال شده باشد، شما در لیست رزرو قرار خواهید گرفت و باید منتظر دریافت جواب از جانب سفارت باشید. این پروسه زمان بر خواهدبود و هیچ راه جایگزینی ندارد.

   البته بعد از دریافت Mail اول نباید گزینه Stornolink را که در خود Mail بوده کلیک کرده باشید که باعث کنسل شدن وقت رزرو شده خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 3. سلام وخسته نباشيد خدمت شمار همكارهاي محترمتان. من تا ٤ روز پيش خبر نداشتم كه تغيير و تحولاتي در زمينه تعيين وقت اتفاق افتاده . و در سايت خوندم كه ٦ هفته طول ميكشد تا إيميل دوم كه تاريخ و ساعت مراجعه به سفارت است إرسال شود. زمان خيلي زبادي است و تاريخ مراجعه هم يكي دوماه بعد از إرسال إيميل دوم هست خيلي طولاني هست

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه این روندی می باشد که سفارت اعلام نموده و برای همگان یکسان است.

   لذا بایستی طبق شرایط و ضوابط آن عل نمائید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 4. سلام و خسته نباشيد من درخواست براي تعيين وقت رو در تاريخ ٢٤/٥/٢٠١٧ إرسال كردم و يك ايميل براي من امد كه يك شماره پيگيري يا شماره ريجست بود و من الان منتظر إيميل دوم هستم الان تقريبا ٥هفته طول كشيده بايد چكار كنم ممنون

  پاسخ
 5. با سلام. من برای گرفتن ویزا ثبت نام کردم، اما حتی ایمیل اول هم برایم نیامده، این یعنی اینکه من اصلا ثبت نام نشدم؟ و اگر اینطور است پس چگونه ثبت نام کنم؟ یکبار دیگر هم سعی کردم پروسه ثبت نام را انجام بدهم، اما مطالبی آمد که انگار این ایمیل یا شماره پاسپورت قبلا استفاده شده یا موجود است و …. که خیلی متوجه نشدم.لطفا راهنمایی بفرمایید. متشکرم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   من فکر می کنم شما برای وقت سفارت اقدام نمودید.

   درصورتی که پروسه کاری را درست انجام داده باشید، یک کد رهگیری برای شما ارسال خواهد که نشانگر این مطلب می باشد که درخواست شما ثبت شده است.

   در یر این صورت، قطعاً یک جای پروسه را اشتباه انجام داده اید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 6. سلام دوماه و دو هفته از دریافت ایمیل اول گذشته و هنوز ایمیل دوم رو دریافت نکردم آیا راهی نیست که پیگیری کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه شرایط وقت سفارت بسیار نابسامان شده و راهی برای پیگیری درحال حاضر نمی باشد. ولی با مراجعه به سایت سفارت و مراجعه به لینک زیر می توانید، وقت تقریبی خود را متوجه شوید:

   http://www.teheran.diplo.de/contentblob/5098524/Daten/7874737/Wartezeit_Visa.pdf

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 7. ایا درسته که قانون جدید امده برای وقت گرفتن که ما باید دوسال صبر کنیم تا سفارت به ما وقت مصاحبه بده

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه شرایط وقت سفارت بسیار نابسامان شده و وقت های سفارت درصورتی که الان درخواست وقت سفارت دهید، قت مصاحبه شما برای مه ۲۰۱۹ خواهدبود. جهت کسب اطلاعات در مورد زمان بندی وقت های مصاحبه، بایستی به سایت سفارت مراجعه ویا توسط لینک زیر می توانید، وقت تقریبی خود را متوجه شوید:

   http://www.teheran.diplo.de/contentblob/5098524/Daten/7874737/Wartezeit_Visa.pdf

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 8. با عرض سلام

  من شنیدم که سیستم نوبت دهی سفارت المان جهت تاییدیه مدارک هر شب ساعت ۲:۳۰ به وقت ایران باز میشه. الان به مدت یه هفته دارم تلاش میکنم ولی همواره این پیغام رو سایت هست

  که هیچ تغییری نمیکنه. لطفا راهنمایی کنید. اگه باز شدن سایت تایم خاصی داره بگید. ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این گونه اقدامات توسط کاردار مخصوص مؤسسه انجام شده و دراین زمینه اطلاع دقیق نداشته که خدمتتان بگویم.

   فقط در همین حد می دونم که ساعت بین ۲-۳:۳۰ وقت ها باز خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 9. سلام و خسته نباشید ‌…

  ببخشید من در موقع گرفتن وقت ایمیلم را اشتباهی وارد کردم بار دوم برای درست کردنش اقدام کردم قبول نمیکنه سیستم …باید چی کار کنم الان؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی ابتدا وقت اولیه که اشتباه گرفتید را کنسل نمائید و سپس درخواست وقت مجدد نمائید.

   آیتم کنسل کردن در همان ایمیلی که برای شما ارسال می شود، وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 10. سلام.
  من امروز برای گرفتن وقت در سایت سفارت ثبت نام کردم و ایمیل اول رو هم دریافت کردم.
  سوالم اینه که ایمیل دوم ۶ هفته بعد برام ارسال میشه یا ۶ هفته قبل از وقت مصاحبه؟
  چون داخل جدول زمانی که تو سایت سفارت دیدم وقت مصاحبه رو تخمینی ۲۰۲۱ نوشته بود!!!!
  یعنی برای ایمیل دوم باید حدود ۳ سال صبر کنم؟
  با تشکر.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   طبق جدول زمانبندی سفارت تقریباً ۴-۵ ماه قبل از آن تازه ایمیل وقت سفارت شما خواهدآمد.

   درصورتی که دبنال وقت فوری تری هستید با مؤسسه تماس بگیرید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 11. این وضعیت وقت دادن سفارت واقعا اسفناکه، من دعوتنامه کاری دارم دو هفته است که درخواست دادم هیچ جوابی نیومده و توی فایل تخمینی زمان مصاحبه در سفارت دیدم که با یه حساب سر انگشتی ۱سال و نیم دیگه روی ویزای کاریم حساب کنم. دعوتنامه من تاریخ انقضا داره و ۶ ماه دیگه منقضی میشه من هم از قبل نمیدونستم که قراره از آلمان دعوت به کار داشته باشم که برم ۱ سال پیش وقت بگیرم. واقعاً چرا هیچ اقدامی صورت نمی گیره. مگر چندتا موقعیت کاری این چنینی برای کسی ممکنه پیش بیاد.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خود ما هم از این وضع راضی نیستیم و ناراحت هستیم. امیدواریم این فشارها به سفارت باعث تغییر روند سیستم وقت دهی سفارت آلمان گردد.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 12. سلام. پاسپورت من منقضی شده است . آیا می توانم به وسیله آن وقت سفارت بگیرم یا ابتدا باید تمدیدش کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر چنین چیزی قابل قبول نخواهدبود. زیرا این مدرک درحال حاضر دارای اعتبار نیست و لذا امکان استفاده از آن شدنی نخواهدبود. مگر درصورت تمدید و …

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *