راهنمای جدید تعیین وقت مصاحبه سفارت آلمان در تهران

راهنمای جدید تعیین وقت مصاحبه سفارت آلمان در تهران

با سلام خدمت همه عزیزانی که قصد اقدام برای تحصیل در کشور آلمان را دارند.

تمام متقاضیان تحصیل در کشور آلمان، بایستی این نکته را درنظر داشته باشند که درحال حاضر شرایط و زمانبندی وقت مصاحبه سفارت آلمان بسیار طولانی شده و بایستی این مطلب را درنظر داشته باشید.

متأسفانه به دلیل حجم بالای تقاضا، ثبت درخواست تعیین وقت سفارت در تمامی گروه‌های مربوطه، در حال حاضر با زمان انتظار زیادی همراه می‌باشد. زمان‌های انتظار برای هر گروه در لینکی در اینجا قرار داده شده است، مشخص می گردد.

(https://teheran.diplo.de/blob/2073982/b42e50a5ec2c8b090c4fad783e2a35de/wartezeit-visa-data.pdf)

لطفاً این موضوع را برای برنامه‌ی سفرتان مد نظر قرار دهید.

 

همانطور که در لیستی که لینکی که در فوق قرار داده شده است، دقت نمایئد، درصورتی که تا به حال درخواست وقت سفارت ننموده اید و می خواهید اقدام به چنین امری نمائید، درحال حاضر درصورتی که درخواست وقت سفارت را نمائید، در خوشبینانه ترین حالت، وقت مصاحبه سفارت، حدود ۱۴-۱۸ ماه آینده خواهد بود.

مؤسسه نیلوفر آبی برای همه عزیزانی که قصد اخذ وقت مصاحبه سفارت آلمان در تهران را دارند، قایلی را فراهم کرده که براساس آن به راحتی و بدون هیچ مشکلی امکان اخذ وقت مصاحبه را خواهید داشت. خواهشی که مؤسسه نیلوفر آبی از همه عزیزان دارد این است که از این فایل برای دوستانی که چنین قصدی را دارند استفاده نمائید.

 

جهت دریافت لینک راهنما برای تعیین وقت مصاحبه سفارت آلمان روی لینک زیر کلیک نمائید.

لینک مربوط به راهنمای تعیین وقت سفارت آلمان

 

امیدواریم لینک فوق جهت دریافت وقت سفارت شما را به بهترین نحو ممکنه راهنمائی نماید.

رزرو وقت مصاحبه بوسیله شخص شما و به طور رایگان از طریق وبسایت سفارت امکان پذیر می باشد.

مشاوره حرفه ای و رایگان توسط سفارت در خصوص سوال های مربوط به روادید را از طریق آدرس ایمیل (visa-info@tehe.diplo.de)، به وسیله  اینترنت  به آدرس http://www.teheran.diplo.de) VISA)  و یا تلفن ۱۴۹۹ – ۳۹۹۹ – ۲۱ – ۹۸+ دریافت کنید.

احتمال این که شرایط و ضوابط تعیین وقت سفارت آلمان بهبود و شرایط جدیدی نیز اعلام نمایند، وجود دارد. ولی این که چه زمان و موقعی اقدام به چنین امری نمایند مشخص نمی باشد. البته با توجه به تغییرات مکانی سفارت آلمان، احتمال تغییر شرایط تعیین وقت سفارت بعد از نقل و انتقال کامل سفارت آلمان به مکان جدید وجود دارد. ولی باید این نکته را درنظر داشته باشید که این یک احتمال بوده و موارد فوق براساس ارتباطات بیان شده است.

تمام عزیزانی که قصد رفتن به آلمان را دارند باید، به طور مرتب سیستم تعیین وقت سفارت آلمان را چک نمایند، چون با وضعیتی که در حال حاضر سیستم تعیین وقت سفارت آلمان دارد، امکان تغییر آن وجود داشته و امکان این که در ۶ ماهه دوم سال ۹۷ وقت های سفارت آلمان از این شرایط سخت و طولانی خارج شده و سیستم جدیدی توسط سفارت اعلام گردد، می باشد. لذا توصیه می شود به صورت مرتب سیستم تعیین وقت مصاحبه را چک نموده که درصورت تغییر بتوانبد به سرعت وقت دریافت نمائید. البته احتمال این که دریافت وقت نیاز به پارامترهای دیگری غیر از پاسپورت داشته باشد، مانند پذیرش ویا حتی زبان آلمانی، هست. لذا درصورتی که تمایل دارید می توانید، پروسه کاری خود را شروع و از دانشگاهی پذیرش دریافت نمائید که در بحث تمدید پذیرش مشکلی نداشته باشد.

.

سؤالات متداول تعیین وقت سفارت آلمان

۱- من برای گرفتن وقت سفارت ثبت نام نموده ام، اما ایمیلی دریافت نکردم. ثبت نام مجدد امکان پذیر نمی باشد. چکار می توانم بکنم؟

در چنین مواردی با ایمیل اشتباه ثبت نام کرده اید. لطفاً از طریق ایمیل با ارسال تصویر گذرنامه خود به visainfo@tehe.diplo.de ، لغو تقاضای وقت خود را درخواست نمایید (به آلمانی و یا انگلیسی). سفارت طی ۵ روز کاری درخواست وقت شما را لغو خواهد کرد و پس از آن می توانید مجدداً ثبت نام نمائید. در چنین مواردی، پاسخی به ایمیل شما داده نخواهد شد.

۲- پس از دریافت وقت نهایی سفارت، به اشتباه لینک لغو قرار (Storno) را زدم. آیا می توانم این امر را برگردانم تا قرار سفارتم لغو نگردد.

لطفاً تأییدیه لغو قرار سفارت را طی ۵ روز کاری به همراه تصویر گذرنامه به visainfo@tehe.diplo.de ارسال نمائید. سفارت لغو قرار را برمی گرداند. در صورتی که زمان بیشتری از لغو قرار سفارت گذشته باشد، امکان برگرداندن لغو قرار وجود ندارد. در چنین مواردی می بایست مجدداً ثبت نام نمائید.

درضمن مؤسسه در برخی موارد امکان دریافت وقت فوری سفارت آلمان را نیز خواهدداشت. جهت اطلاع از شرایط آن بایستی به مؤسسه مراجعه نموده و شرایط را جویا شوید.

حال برای کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر، با تلفن ثابت مؤسسه تماس حاصل فرمائید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی به مؤسسه مراجعه تا بتوانید اطلاعات در خور پرونده خود را دریافت نمائید (نه یک اطلاعات کلی) تا در تصمیم گیری درست، دچار مشکل نشوید.

به امید موفقیت تک تک عزیزانی که قصد ادامه تحصیل در کشور آلمان را دارند.

مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

4 دیدگاه

 1. باسلام.
  پاسپورت من تا ۱ سال دیگر اعتبار دارد و من امروز وقت سفارت آلمان برای ویزای دانشجویی را گرفتم. با توجه به اینکه وقت انتظار برای این نوع ویزا حداقل ۱۵ ماه هست. در زمان مصاحبه پاسپورت من منقضی شده. آیا باید قبل از گرفتن وقت سفارت پاسپورت را تمدید کنم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما براساس همین پاسپورت وقت را می توانید بگیرید و روزی که می خواهید به سفارت مراجعه کنید، با به همراه داشتن پاسپورت قبلی و جدید به سفارت مراجعه می نمائید و مشکلی ایجاد نمی کند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 2. ممنون از شما . واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خواهش می کنم، ممنونم از تشکر شما

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *