تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی

IMAT

معرفی رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا

تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در ایتالیا با طول دوره شش سال به زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران و با اعتبار بالای مدرک دانشگاهی و سطح آموزشی ممتاز در سال تحصیلی و به صورت همزمان با آزمون پزشکی از طریق آزمون ملی آیمت (IMAT) که در سپتامبر هر سال برگزار خواهد شد، امکانپذیر می باشد. براساس برنامه وزارت دانشگاه های ایتالیا هر سال ظرفیت پذیرش و تعداد دانشگاه های ارائه دهنده افزایش خواهد یافت و علاقمندان به تحصیل در این رشته فرصت های بیشتری برای پذیرش خواهند یافت.

مزیت های مهم تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور ایتالیا:

۱-اعتبار بالای مدرک تحصیلی و کیفیت آموزشی بالا در این رشته در دانشگاه ارائه دهنده رده اول ایتالیا

۲-برگزاری تمامی طول دوره شش ساله به زبان انگلیسی

۳-هزینه بسیار کم تحصیل (شهریه دانشگاه سالیانه بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ یورو)

۴-امکان اخذ تخفیف شهریه تا ۷۵% شهریه دانشگاه بدون توجه به سوابق تحصیلی و معدل دیپلم

۵-امکان استفاده از تسهیلات بورسیه تحصیلی تا سقف ۵۲۰۰ یورو در سال

۶-امکان شرکت در برنامه های تبادل دانشجو در اروپا ERASMUS و گذراندن بخشی از طول دوره در سایر دانشگاه های اروپایی

۷-امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در قالب برنامه های تبادل دانشجو در اروپا ERASMUS

۸-امکان گذراندن دوره تخصص در تمامی دانشگاه های مطرح اروپا، آمریکا و کانادا

۹-پذیرش مدارک صادره در تمامی کشورهای مطرح جهان جهت فعالیت های حرفه ای

۱۰-مدارک دانشگاهی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران در رده A دانشگاه های خارج از کشور

۱۱-امکان انتقال بدون آزمون ورودی دانشجویان رشته پزشکی و دندانپزشکی از سایر دانشگاه ها به ایتالیا

معرفی آزمون ورودی رشته پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا آیمت (IMAT)

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا آیمت (IMAT) هر سال یک بار و جهت ورودی در ماه سپتامبر هر سال (حدود شهریور ماه) همزمان با آزمون پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا و تعدادی از کشورهای دیگر جهان و براساس استانداردهای طراحی شده دانشگاه کمریج انگلستان برگزار می گردد و افراد برگزیده براساس امتیاز کسب شده در آزمون و تعداد ظرفیت موجود امکان ثبت نام نهایی در رشته دندانپزشکی دانشگاه های ایتالیا را خواهند داشت.

این آزمون در کشورهای مختلف جهان برگزار می شود. ولی بسیار مطلوب تر خواهدبود که این آزمون را در ایتالیا انجام دهید. دلیل این امر این می باشد که برخی از متقاضیان که این آزمون را در کشورهای مجاور که بدون ویزا و مدرک زبان امکان برگزاری این امتحان را دارند (مانند امارات)

داده اند، به دلیل نداشتن مدارک موجود جهت شرکت در سفارت ایتالیا و ویزای اروپا، امکان این که پرونده شما جزو سهمیه متقاضیان اروپایی قرار گرفته می باشد. در این حالت در بسیاری از موارد، نمره قبولی در سهمیه دانشجویان غیر بومی، نمره ردی در سهمیه متقاضیان بومی می باشد. لذا شانس شما را برای ورود به این رشته کاهش خواهدداد.

به دلیل حجم بالای شرکت کنندگان برای این آزمون، شانس افرادی بیشتر خواهدبود که از منابع به روز استفاده و توسط یک برنامه مدون برای این آزمون آماده شوند. که مؤسسه ما با یک برنامه منظم از ابتدا شما را برای این آزمون آماده نموده و شانس شما را برای قبولی در آن آزمون افزایش می دهد.

تعداد و ترکیب بندی سوالات آزمون آیمت (IMAT)

آزمون آیمت بصورت کتبی و در ۶۰ سوال تستی بصورت زیر برگزار می گردد که متقاضیان زمان ۱۰۰ دقیقه ای جهت پاسخگویی به سوالات خواهند داشت:

۱-بخش اول: شامل ۲۲ سوال که از این تعداد ۲۰ سوال مربوط به تست هوش، منطق، مهارت های عمومی حل مساله، سوالات مفهومی و آنالیز اطلاعات و ۲ سوال عمومیست

۲-بخش دوم: مشتمل بر ۱۸ سوال بیولوژی و زیست شناسی و آناتومی

۳-بخش سوم: شامل ۱۲ سوال شیمی

۴-بخش چهارم: شامل ۸ سوال ریاضی و فیزیک

نحوه ارزشیابی و نتایج آزمون آیمت (IMAT)

نحوه امتیازبندی آزمون بصورت زیر می باشد:

۱٫۵ امتیاز مثبت: برای سوالات صحیح

۰ امتیاز: جهت سوالات پاسخ داده نشده

۰٫۴ منفی: جهت هر پاسخ اشتباه

امتیاز حداقلی برای پذیرش ظرفیت دانشجویان خارجی وجود ندارد و متقاضیان براساس امتیاز کسب شده از حداکثر ۹۰ امتیاز ممکن، رتبه بندی می شوند و براساس ظرفیت هر دانشگاه امکان پذیرش نفرات برتر وجود خواهد داشت.

برنامه آمادگی آزمون پزشکی و دندانپزشکی و منابع آزمون

برنامه آمادگی آزمون در رشته پزشکی و دندانپزشکی براساس منابع و جزوه ها و تست و تمرین به روز رسانی شده با توجه به قوانین آزمون هرسال و براساس سیستم تحصیلی و ارزشیابی دانشگاه های ایتالیا، امکان آمادگی حداکثری را در جهت موفقیت متقاضیان این رشته در آزمون فراهم می آورد. لازم به توضیح است که با توجه به تغییرات سالانه آزمون ها، تنها منابع به روز رسانی شده مختص سال تحصیلی مورد پذیرش می توانند باعث افزایش آمادگی و آشنایی با سوالات آزمون و نتیجه مثبت شوند و این نکته تاثیر مهمی بر نتیجه اخذ شده و پذیرش در آزمون خواهد داشت و به همین دلیل در روند آمادگی آزمون، منابع مورد استفاده دارای اهمیت زیادی می باشند. دریافت آخرین منابع و کتابهای آمادگی آزمون آیمت (IMAT) ایتالیا به زبان انگلیسی به روز رسانی شده جهت هر سال تحصیلی ایتالیا از اول آذرماه طبق درخواست تلفنی ویا حضوری منابع آزمون پزشکی و دندانپزشکی قابل سفارش و دریافت (توسط پست پیشتاز برای عزیران شهزستانی و پیک برای متقاضیان ساکن تهران) خواهند بود.

دوره های آمادگی آزمون آیمت (IMAT)

این گروه مفتخر است به عنوان تنها گروه تخصصی ارائه دهنده مشاوره های تخصصی و دوره های آمادگی آزمون پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا با بالاترین آمار پذیرش دانشجویان پذیرفته شده از ایران (بیش از ۵۰% از دانشجویان پذیرفته شده آزمون ۲۰۱۷ پزشکی)، اقدام به ارائه خدمات تخصصی آزمون پزشکی و دندانپزشکی و برگزاری اولین دوره آمادگی آزمون در ایران از دی ماه ۹۶ برای افزایش آمادگی داوطلبان گرامی جهت پذیرش سال ۲۰۱۸ نموده است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی رایگان می توانید با خطوط مشاوره ما با شماره های ۸۸۱ و ۸۷۵ ۵۳ ۲۲۲ و ۳۲۷ ۹ ۳۲۷ – ۰۹۱۲ تماس حاصل فرمائید.

درخواست های خود جهت مشاوره مستقیم و رایگان را نیز می توانید بصورت تلفنی یک تا دو روز قبل از روز درخواستی بابت مشاوره، با تلفن ثابت دفتر تماس حاصل نموده و درخواست زمان مشاوره مناسب را نمائید.

ساعت های مشاوره: ۱۱ صبح الی ۱۵ می باشد.

باتشکر و آرزوی موفقیت
مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *