منابع جدید آزمون پزشکی IMAT – 2020

منابع جدید آزمون پزشکی IMAT – 2020

رشته های گروه علوم پزشکی را می توان جزو سه رشته پرطرفدار برای تحصیل در کشور ایتالیا و تحصیل در اروپا دانست. کشور ایتالیا با داشتن ( Medical Exam Resources ) آزمون پزشکی IMAT که یک آزمون نسبتا آسان می باشد و دانشگاه هایی با رتبه مناسب در رده بندی های جهانی مقصدی بسیار عالی برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد.

موردتأیید بودن مدارک صادر شده از دانشگاه های ایتالیا توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران نیز دلیل دیگری برای تحصیل در ایتالیا برای رشته پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی می باشد. همچنین خدمات بورسیه استانی ایتالیا، که درصورت تعلق گرفتن به متقاضی، باعث گردیده است که دانشجویان بابت تحصیل در ایتالیا هزینه ای پرداخت ننمایند و با خیالی آسوده از لحاظ هزینه ها، به ادامه تحصیل بپردازند.

همه دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور ایتالیا در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی را دارند، نیازمند آن هستند که منابع آزمون پزشکی IMAT و نمونه سوالات آزمون پزشکی ایتالیا را در اختیار داشته باشند و خود را برای این آزمون آماده سازند.

مؤسسه نیلوفرآبی لوتوس با داشتن سال ها تجربه در زمینه اعزام دانشجو به ایتالیا علی الخصوص اعزام دانشجویان جهت تحصیل در رشته پزشکی در کشور ایتالیا به واسطه شرکت در آزمون آی مت (IMAT) ، بهترین منابع آزمون پزشکی IMAT و همچنین نمونه سوالات آی مت (IMAT) را برای دانشجویان عزیزی که متقاضی تحصیل در ایتالیا برای رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی هستند تهیه نموده که آن را به صورت رایگان در اختیار متقاضیان مؤسسه قرار خواهد داد.

عزیزانی که قصد تهیه این منابع را دارند، می توانند با تلفن های مؤسسه تماس حاصل نموده و با پرداخت هزینه، منابع روز آزمون IMAT را درخواست دهند.

شانس قبولی در آزمون پزشکی ایتالیا یا همان IMAT ، بین ۴۰-۵۰ درصد می باشد و پارامتر تأثیرگذار در قبولی شما در آزمون، مدیریت زمان در جوابگویی به بیشترین سوالات می باشد. شایان ذکراست به دلیل محدودیت ظرفیت در رشته دندان پزشکی این شانس کمتر خواهدبود.

 

معرفی آزمون و منابع آزمون پزشکی IMAT

رشته های پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی و انگلیسی برگزار شده و شرط ورود به این رشته ها، قبولی در آزمون ورودی مربوطه به آن می باشد. برای درخواست برای رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی بایستی در آزمون ورودی آن که همان IMAT بوده شرکت کرده و قبول شوید. هر دانشگاه یک نمره قبولی نداشته و بایستی شما در هر سال، بین افرادی که شرکت می نمایند، نمره ای را کسب نمائید که در ظرفیت دانشگاه قرار گیرید.  ۱۱ دانشگاه دولتی در ایتالیا رشته پزشکی را به زبان انگلیسی برای دوستدارن تحصیل در ایتالیا ارائه می دهند که اسامی این دانشگاه ها را در لیست زیر به همراه ظرفیت پذیرش هرکدام دیده می شود: (شایان ذکر است هرسال این ظرفیت ها اعلام شده و امکان تغییر آن وجود خواهدداشت.)

 •  ۸ نفر – دانشگاه باری University of Bari
 • ۱۰ نفر – دانشگاه بلونیا University of Bologna
 • ۵۲ نفر – دانشگاه ناپل – لوییچی وان ویتلی University of   Campania   ‘Luigi  Vanvitelli’
 • ۱۶ نفر – دانشگاه میلان University of Milan
 • ۵ نفر – دانشگاه میلان بیکوکا University of Milan‐Bicocca
 • ۱۰ نفر – دانشگاه ناپل – فدریکو سکوندو University of Naples Federico
 • ۴۰ نفر – دانشگاه پاویا University of Pavia
 • ۱۰ نفر – دانشگاه ساپینزای روم University of Rome ‘La Sapienza’
 • ۱۰ نفر – دانشگاه تورورگاتا University of Rome ‘Tor Vergata’
 • University of Siena
 • ۳۰ نفر – دانشگاه تورین University of Turin
 • ۲۵ نفر – دانشگاه مسینا University of Messina
 • University of Padova
 • دانشگاه سیه نا (University of Siena) در استان توسکانی نیز تنها دانشگاهی است که رشته دندان پزشکی را برای علاقه مندان به تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می کند. لازم به ذکر است دانشگاه تورورگاتا روم و دانشگاه بلونیا نیز تنها دانشگاه هایی هستند که برای رشته داروسازی به زبان انگلیسی برگزار می شوند.

آزمون پزشکی IMAT هر ساله در ۱۳ سپتامبر برگزار می گردد.  آزمون آیمت (IMAT) به غیر از ایتالیا در ۱۶ کشور دیگر نیز برگزار شده که از کشور های نزدیک به ایران می توان به ترکیه، امارات، قطر، قبرس و عربستان سعودی اشاره کرد.

IMAT-apply

مباحث و منابع آزمون پزشکی IMAT

آزمون IMAT یک آزمون بوده تستی کتبی بوده که شامل ۴ بخش جداگانه می باشد.

این آزمون دارای ۶۰ سوال تستی بوده و زمان آزمون نیز ۱۰۰ دقیقه می باشد. برای هر پاسخ صحیح ۱٫۵ نمره مثبت و هر پاسخ غلط ۰٫۴ نمره منفی محاسبه خواهد شد. از این رو حداکثر نمره کسب شده توسط یک متقاضی برابر ۹۰ خواهد بود.

اطلاعات عمومی ۲ سوال – Section 1                  General Knowledge – ۲ questions

منطق و استدلال ۲۰ سوال –   Logical Reasoning – Critical Thinking and Problem solving – 20 questions

 زیست شناسی ۱۸ سوال – Section 2                  Biology – 18 questions

شیمی ۱۲ سوال – Section 3                  Chemistry – 12 questions

 ریاضیات و فیزیک هر کدام ۴ سوال – Section 4                  Physics and Mathematics –  ۸ questions

جهت کسب اطلاعات و دریافت منابع هرچه سریع تر با مؤسسه تماس حاصل فرمائید تا بتوانید برای تهیه منابع آزمون IMAT 2020 ثبت نام نموده تا در اولین سری چاپ آن را تهیه نمائید.

بالطبع اولویت اول با متقاضیانی خواهدبود که زود تر درخواست اولیه را ثبت نموده اند.

با تشکر و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان

مؤسسه نیلوفر آبی لوتوس

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *