اقدام جهت روادید دانشجویی از سفارت آلمان در کشور ترکیه

اقدام جهت روادید دانشجویی از سفارت آلمان در کشور ترکیه

با سلام و احترام

در حال حاضر به دلیل طولانی شدن پروسه وقت مصاحبه سفارت آلمان در تهران (حدود ۲۴ – ۲۵ ماهه) و مشاهده متوقف شدن اعلام وقت ها در ماه های اخیر، این امکان برای متقاضیان فراهم می شود که بتوانند از سفارت آلمان در کشورهای مجاور مانند ترکیه این اقدام را در زمان بسیار کمتر انجام دهند. این امر مستلزم شرایط زیر می باشد:

  1. دارا بودن اقامت موقت یک ساله

  2. حضور دائمی در خاک به مدت ۶ ماه

انجام این پروسه از سفارت آلمان در کشوری مانند ترکیه دارای مزیت های زیر می باشد:

  1. انجام پروسه روادید دانشجویی در بازه زمانی بسیار کمتر نسبت به سفارت آلمان در تهران (متقاضیان بعد از ۶ ماه حضور دائمی در خاک امکان اخذ وقت سفارت را ظرف نهایتاً یک الی دو ماه بعد را خواهندداشت.) که این بازه زمانی ۱/۳ زمانی است که باید در ایران صرف این پروسه نمایند.

  2. سفارت آلمان در کشور ترکیه جهت صدور روادید دانشجویی، مدرک B1 آلمانی لازم داشته که به راحتی ظرف این مدت قابل دریافت توسط متقاضی می باشد. این درحالی است که سفارت آلمان در تهران مدرک B2 آلمانی را الزام می داند. حداقل زمان لازم از سطح B1 تا B2 درصورتی که هر روز کلاس زبان بروید، ۴ تا ۶ ماه می باشد.

  3. گذراندن دوره زبان آلمانی از سطح صفر تا B1 در مؤسسه گوته در ترکیه و به طور همزمان شرکت در کلاس های غیرحضوری و آنلاین تدریس زبان آلمانی توسط اساتید معتبر و به نام ایرانی، این امکان را برای شما فراهم می نماید که ظرف ۶ ماه مدرک زبان موردنیاز سفارت را اخذ نمائید.

  4. یکی از مشکلات متقاضیان در کشور ایران، عدم امکان ثبت نام در آزمون های سطوح زبان آلمانی می باشد که به صورت محدود در ایران برگزار می شود. درضمن به دلیل الزام ارائه مدرک زبان B2 به سفارت آلمان در تهران، تاریخ های برگزاری این آزمون به میزان شرکت کنندگان تناسب نداشته و خیلی از متقاضیان امکان ثبت نام در امتحان را پیدا نکرده و در سفارت آلمان در تهران دچار مشکل می شوند. این درحالی است که در سطح زبان B2 هستند. این مشکل در کشور ترکیه وجود نداشته و متقاضیان به راحتی می توانند، در آزمون های مختلف شرکت کرده و هیچ مشکلی بابت ثبت نام در آزمون نداشته و با شانس بالاتری مدرک موردنظرشان را دریافت می نمایند. درضمن جهت مراجعه به سفارت اجباری در ارائه مدرک زبان B2 ندارید. حتی درصورت دارا بودن این مدرک به عنوان امتیاز مثبت برای شما محسوب می گردد.

مؤسسه کلیه خدمات موردنیاز این امر را به متقاضیان ارائه داده تا بتوانند با بهره مندی از این فرصت، هرچه سریع تر به اهداف خود نزدیک شوند.

(خدمات شامل: ترانسفر فرودگاهی، مشاوره کامل بابت اخذ کارت اقامت موقت یک ساله، محل اقامت مستقل، ثبت نام در کلاس زبان حضوری و آنلاین، مشاوره بابت اخذ پذیرش، وقت مصاحبه سفارت آلمان در کشور ترکیه و درنهایت مشاوره کامل بابت مراجعه متقاضی به سفارت)

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مؤسسه تماس حاصل فرمائید.

با تشکر و آرزوی موفقیت

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *