شرایط ورود به کالج ها و دانشگاه های آلمان

 شرایط ورود به کالج ها و دانشگاه های آلمان

اگر شخصی دیپلمه باشد یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد نمی تواند مستقیماٌ برای دانشگاه های آلمان اقدام نماید بلکه باید قبولی در کنکور سراسری را داشته باشند تا بتوانند برای کالج اقدام کنند. کالج در آلمان دو ترم است و این کالج ها فقط به زبان آلمانی هستند. برای بعضی از دانشگاه های آلمان اگر در ایران شخصی دانشجوی سال سوم دانشگاه آزاد باشد میتواند مستقیماٌ برای خود دانشگاه اقدام نماید و لازم به گذراندن کالج نیست. تمامی فارق التحصیلان دانشگاههای آزاد، سراسری و غیر انتفاعی می توانند برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس اقدام کنند. دوره فوق لیسانس در آلمان بین ۱٫۵ تا ۲ سال است. البته بطور کلی باید مدارک تحصیلی به آلمان فرستاده شود و خود دانشگاه با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی در آلمان می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید.

به دانشجویان متقاضی دوره دکترا پیشنهاد می شود که حتماٌ اول دوره فوق لیسانس بگذرانند و بعد برای دکترا اقدام کنند. متقاضيان برای ورود به دانشگاه بايد زبان آلمانی بايد بلد باشند. اغلب برای ورود به دانشگاهها متقاضيان بايد دانش حدود ۸۰۰ ساعت زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند در امتحان ورودی زبان DSH شرکت نمايند. (اغلب دانشگاه های انگلیسی زبان از دانشجویان خود مدرک زبان آلمانی نمی خواهند) البته برای کسانی که مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی ندارند هم در اکثر دانشگاه ها امکان گرفتن پذیرش بشرط ارائه مدرک زبان چند روز قبل از ثبت نام در دانشگاه وجود دارد.

box_4

درخواست برای ورود به کالج

اتمام تحصیلات متوسطه و دریافت مدرک دیپلم از برخی از کشورها، شرط کافی برای ورود به دانشگاههای آلمان نیست. علاقمندان به تحصیل در دانشگاههای آلمان که از ایران اقدام می‌کنند نیز شامل همین گروه می‌شوند. این افراد علاوه بر مدرک دیپلم، به قبولی در آزمون دوره‌های روزانه یا شبانه دانشگاه‌های دولتی ایران نیز نیاز دارند. آنها پس از احراز شرایط ذکر شده و در صورتی که تمایل دارند پس از دریافت مدرک دیپلم و بدون شروع تحصیل یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاههای ایران، در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنند، بایستی درخواست خود را برای کالج‌های آلمان و نه دانشگاه‌های این کشور ارسال کنند. البته برخی از دانشگاه‌ها در آلمان بررسی مدارک برای موافقت با پذیرش در کالج را نیز بدون واسطه انجام می دهند، اما با این حال افرادی که بدون تحصیل در دانشگاه‌های ایران اقدام می‌کنند، بایستی ابتدا اقدام به اخذ پذیرش از کالج کنند. کالج مرکزی آموزشی و وابسته به دولت است که از جمله وظایف آن آمادگی متقاضیان خارجی تحصیل در آلمان در دورهای یک ساله (متشکل از دو نیم سال تحصیلی) است. این دوره‌ی یک ساله در واقع کلاس آمادگی‌ای است برای شرکت در امتحان پایانی یا “Feststellungsprüfung”. افرادی که در این امتحان پذیرفته میشوند، با توجه به نمرات و انتخاب رشته‌شان در دانشگاه‌های آلمان پذیرفته می‌شوند. در آلمان ۳۷ کالج وجود دارد که تعداد سه هزار متقاضی خارجی از بیش از ۴۰ کشور، در آنها مشغول به آمادگی برای شرکت در امتحان ذکر شده هستند. تحصیل در کالج به غیر از کالج شهر درسدن رایگان است. دانشجویان برای گذراندن کلاس و امتحانات هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. تنها مورد هزینه خدمات دانشجویی است که آن را به دانشگاه مرتبط با کالج پرداخت می‌کنند. این هزینه از ۳۰ تا ۲۰۰ یورو برای هر ترم تحصیلی و در هر دانشگاهی متفاوت است. هزینه خدمات دانشجویی، استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور و همچنین استفاده از امکانات دانشگاه را ممکن می‌سازد.

شرایط ورود به کالج

پیش از شروع به تحصیل در کالج، قبولی در آزمون ورودی آن الزامی است، که معمولا در قالب یک امتحان زبان آلمانی برگزار می‌شود. بنابراین، دانستن زبان آلمانی برای ورود به کالج الزامی است. داوطلبان بایستی پیش از درخواست، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ ساعت زبان آلمانی آموخته باشند. این میزان در کالج‌ها یکسان نیست و در برخی موارد، سطح بالاتری انتظار می‌رود. داوطلبان بایستی اصل مدارک تحصیلی و ترجمه مورد تایید قرار گرفته آن را به کالج و یا دانشگاه ارسال کنند. تامین مخارج زندگی در این مورد با داوطلب است. توجه به این نکته لازم است که دانشجویان کالج، برخلاف دانشجویان دانشگاه تنها در دوران تعطیلات بین دو ترم اجازه کارکردن خواهند داشت و از این رو بایستی برای تامین مخارج زندگی در این دوره یک ساله از پشتوانه مالی برخوردار باشند. اما از همه مهمتر ارسال مدارک است. در این مورد در هر کالج شرایطی وجود دارد. در برخی از کالج‌ها مدارک بایستی به طور مستقیم به دانشگاهی که کالج تحت پوشش آن است، ارسال شود و نه به کالج. در برخی از ایالت‌ها مرکز مشخصی برای بررسی پذیرش در کالج مشخص شده است که طبیعتا داوطلبان بایستی مدارک خود را به آن‌ مرکز ارسال کنند. پس از احراز شرایط ذکر شده و دریافت پذیرش در کالج، دریافت ویزا آخرین مرحله پیش از شروع به تحصیل در آلمان است. داشتن ویزای تحصیلی برای گذراندن این دوره الزامی است. شرکت در کلاس‌های کالج با عنوان‌هایی همچون سفر توریستی ممکن نیست.

آنچه درباره آلمان باید بدانید

ورود مستقیم به دانشگاه ( کارشناسی و کارشناسی ارشد )

متقاضیانی که در ایران در دانشگاه تحصیل کرده‌اند و مدرک دانشگاهی در حد لیسانس دارند ( چه در دانشگاه‌های سراسری، از جمله غیرانتفاعی و پیام نور و چه در دانشگاه آزاد تحصیل کرده باشند ) به شرط آنکه مدرک کارشناسی دریافت کرده باشند، می‌توانند برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان اقدام کنند. نکته‌ای که در مورد این افراد اهمیت دارد، نوع رشته تحصیلی آن‌ها است. این افراد در صورتی که بخواهند در رشته تحصیلی‌شان در ایران ادامه تحصیل دهند، امکان پذیرش تعدادی از واحدهای تحصیلی آن‌ها وجود دارد. در این مورد، فارغ‌التحصیلی از دانشگاه آزاد یا دولتی، تفاوتی ایجاد نمی‌کند. در اینگونه موارد، تنها دانشگاه و هیئت ارزشیابی مدارک تحصیلی تصمیم خواهد گرفت و اینکه چه تعداد واحد درسی پذیرفته می‌شود، در هر دانشگاهی متفاوت است. البته در برخی از دانشگاه‌های آلمان، در صورتی که داوطلب قصد ادامه تحصیل در همان رشته سابق را داشته باشد، می‌تواند در مقطع فوق لیسانس پذیرش دریافت کند. مسلما افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های غیرمرتبط و متفاوت با رشته تحصیلی‌شان در ایران را دارند، بایستی از ترم اول و در دوره لیسانس شروع به تحصیل کنند.

634 دیدگاه

 1. سلام من ۱۷ سالمه و برای پذیرش کالج میخواستم اقدام کنم سوالی که برای من پیش اومده اینه که برای پذیرش حتما باید مدرک قبولی دانشگاه دولتی رو ارائه بدم یا دانشگاهای دیگر هم مورد قبوله ؟؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   negarane un mozu nabashin, hatta age barresi kardim, maa mitunim ba gavahie mojaz be entekhab reshte v hatta dar bazi az mavared bedun hich kudumeshun ham mishe karro star zad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • سلام خسته نباشید من ۱۸سالمه و الان سوم هستم و معدل سومم اصلا تعریفی نداره. از ۶تا دانشگاه المانی برای من ایمیل پاسخ داده شده نسبت به ثبت نام در دوره کالج البته من دپتا اختراع در دندان پزشکی و پزشکی دارم در خال حاضر نگرانیم بر این هست که بخاطر پیش دانشگاهیم به مشکل بخورم. بنظر شما کالج که معادل پیش دانشگاهی ما هست این نشکل رو برطرف میکنه
    من زیاد تو این سایت نمیام اگر از طریق ایمیلم به من اطلاع بدید ممنون میشم منقتم کم هست بایدتا۲۵تیر اپلای کنم ممنون میشم بهم زود پاسخ بدید

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     College jaye PishDaneshgahi nistesh, v baraye behbude moadeletun hast vali age moadele Diplom v PishDaneshagahitun har kudum kamtar az 17 hast shansetun besyar besyar kam hast baraye pezeshki v …

     magar inke age moadeletun ziad bad nist mitunid reshtehaaye mortabet be tajrobi ro bekhunid

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
   • سلام و خسته نباشید…ببخشید من دانش آموز سال دوم دبیرستان در رشته ریاضی فیزیک هستم و قصدم ادامه تحصیل در کشور آلمان در رشته های مربوطه پزشکی است…میخواستم بدونم باتوجه به اینکه تافل زبان اینگیسی دارم و زبان آلمانی هم بلدم شرایط تحصیل و معدل قابل قبول دیپلم چنده؟؟؟ ممنون

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

     chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

     be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

     http://www.lotus-inst.com/?p=941

     bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

     vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

     unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

     vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh. inke bade College 100% betunid varede pezeshki beshid chize ghati nistesh vali shoma bayad ino bedunid badesh eghdam konid ke badan pashimun nashid.

     ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad. Albate in emkanati hastesh ke moasseseye maa faghat darim v ye matlabe koli nistesh ke betunid be hame ja omumiyat bedin.

     darzemn fek nakonid age pzeeshki ghabul beshid dar konkur, hatman behetun tu hamun reshte paziresh midan. bastegi be moadele diplom v PishDaneshgahie shoma ham dare.

     madrake zabane Almani dar hadde B2 baraye vordu elzami hastesh vali ma ba hamin madrak karetun ro start mizanim. vali mishe karetun ro ba B1 start zad.

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
   • سلام من ۲۱ سالمه و دوره کاردانی عکاسی دارم با معدل۱۷/۵۰ از دانشگاه علمی کاربردی متاسفانه مدرک پیشک دانشگاهی ندارم اما مقطع سومم رو با معدل ۱۸ دارم در رشته بازیگری حالا من با این شرایط میتونم در المان ادامه تحصیل بدم در رشته های هنری؟؟؟

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     به دلیل این که دو پیغام با شرایط مختلف قرار داده اید برای دریافت پاسخ خود تماس بگیرید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
   • سلام من ۱۷ سالمه و رشته تجربی معدل دیپلمم ۱۹.۵۴
    مدرک b1 دارم ایا من میتونم واسه پزشکی المان قبول سم یا ن؟

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     در نگاه اول مشکلی در اقدام برای این موضوع نیست ولی خواهشاً شرایط و مراحل این امر را از سایت مطالعه نمائید و بحث رقابت را نیز درنظر داشته باشید.

     اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
  • سلام میخواستم بدونم وقتی در مقطع فوق لیسانس قصد ادامه تحصیل در آلمان رو دارم فقط ملاک مدرک لیسانس هست یا معدله دیپلم و پیش دانشگاهی هم موثر هست؟آخه معدله دیپلم و پیشم خیلی پایینه؟ باتشکر

   پاسخ
   • lotus

    سلام

    ملاک پذیرش مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و لیسانس می باشد. ولی این نکته را درنظر بگیرید که حتی درصورت اخذ پذیرش فوق لیسانس، به دلیل کم بودن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، ریسک رد شدن ویزا را در سفارت آلمان در تهران را دارید.

    اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

    باتشکر و آرزوی موفقیت
    مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

    پاسخ
 2. سلام خسته نباشین
  من ۱۸سالمه با معدل ۱۸ مدرک دیپلم دارم و بعد قبولی دانشگاه سراسری قصد ادامه تحصیل تو کالج های رایگان آلمان رو دارم
  میشه راجع به کل هزینه های زندگی و اولین مراحل و زمانی که باید اقدام کنم راهنماییم کنین؟
  ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma kheili ettelaat mikhayn v age emkanesh hast, ye Time ro bezarid v hozuri biayn ta etelaate kamel ro begirid ya tamas begirid ta hodudi rahnamaee beshin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • سلام
    من ۱۸ سالمه دیبلم علوم تجربی با معدل ۱۸ دارم .میخواستم بئونم برای تحصیل در کالج های المان در رشته های دندان بزشکی وداروسازی چه مراحلی باید طی کنم و چه مدارک میخواد .
    راهنمایی کنید
    ممنون

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     .Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast v niaz hast ke shoma madrake zabane B2 Almani ro dashte bashin

     be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

     http://www.lotus-inst.com/?p=941

     ghabuli dar konkre SaraaSari dar reshteye pezeshki melak nistaaaa.

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
     • سلام وخسته نباشین
      ببخشید من کاردانیم کامپیوتر و کارشناسیم حسابداری معدل کلم ۱۴ هستش آزاد خوندم
      زبانم هم خیلی خیلی ضعیف هستش چکار کنم
      میخوام تو آلمان ادامه تحصیل بدم
      آیا شرایطش ممکن هس
      ممنونم از راهنمایی تون

     • lotus

      Salam

      injuri daghigh nemishe javab dad, chon man bayad bedunam moadele diplom v pishe shoma chande v key in madarek ro gereftin. v key lisans v kardani ro fareghittahsil shodin.

      vali ba sharayeti ke mibinam age kar bekhadam anjam beshe behtare Almani bekhunid ke karetun shodanitar bashe.

      Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

      ba tashakor v arezooye movafaghiyat
      Sehri

     • سلام من لیسانس رشته هوشبری رو دارم از دانشگاه شهید بهشتی تهران و معدل کل لیسانسم۱۹/۵۰ هستش ایا من برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در المان شانسی دارم؟با این تفاوت که معدل های پیش و سومم تعریفی ندارن و همچنین من مدرک b1 رو تمام مراحلش رو با نمرات عالی پاس کردم لطفا راهنمایی کنید؟

     • lotus

      سلام

      رشته شما در آلمان پذیرش آن بسیار سخت بوده و باید براساس رشته های مرتبط هم پذیرش اخذ گردد. لذا باید مدارک شما بررسی شود، تا براساس شما ببینیم چه رشته ها می شود اقدام کرد.

      درضمن این رشته اکثراً نیاز به مدرک زبان B2 آلمانی را دارد.

      اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

      باتشکر و آرزوی موفقیت
      مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

 3. سلام
  من با معدل ۱۴/۲۴پارسال، از رشته مهندسی عمران از دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیل شدم و میخواستم بپرسم اگر مدرک زبان آلمانی و تهیه کنم امکان پذیرش در دانشگاه RUHR واقع در Bochum آلمان را میتونم داشته باشم؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Avalan inke shoma daneshgah Azad hastin v kheili az daneshgahha olaviyate avaleshun daneshgahe SaraaSari hastesh.

   matlabe badi inke faghat inaa melak nist v Portfolio ham mohem hastesh

   badam khode almaniaa vaghti tu shahre khodeshun ghbaul mishan nemiran ye shahre dg baraye paziresh. chon etebare daneshgahha kheili nazdike be ham hastesh. elzam ru ye daneshgah nadashte bashin. ta shanse ghabulitun balaatar bere

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 4. من دانشجوی ترم ۷ لیسانس از دانشگاه غیر انتفاعی هستم زبان هم بلد نیستم میخواستم ببینم برای ادامه تحصیل برای فوق لیسانس باید از کجا شروع کنم توانی مالی خیلی عالی هم ندارم میشه در دانشگاهی تحصیل کرد که هزینه نداشته باشه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid inke beshe tahsiletun rayegan bashe shayad beshe vali bastegi be reshte v moadeletun dare

   vali bayd Almani bekhunid dar hade madrake B1

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • سلام من ۱۷سالمه سال سوم انسانی هستم امتحانات نهاییم تموم نشده ولی درسم خوبه و معدل نوبت اولم ۱۸به بالا شده من میخوام حقوق بخونم ولی چون تبعه افغانیم هزینش خیلی بالاست میخواسم ببینم با چه شرایطی می تونم بورسیه المانو بگیرم .‌‌..شانسی دارم؟؟

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     avalan bayad Pishdaneshgahi ro dashte bashin v konkur ham sherkat konid bad bayad zabane Almani ham dar hadde B2 ham balad bashin.

     in reshte emtehan vorudi ham ehtemalan dare v madrake zabane balaatar ham shayad azatun bekhan.

     behtare aval bar asaase reshteye dg varede Alman beshid bad change konid.

     matlabe dg inke be shoma bursi dade nemishe v tanha emkan dare hazineye tahsiletun rayegan bashe ke hich rabti be burs nadare v hazineye zendegi be ohdeye khodetun hastesh

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
 5. درود بر شما.
  خیلی مطالب خوب و مفیدی بود.
  به نظر شما من که کاردانی معماری رو با معدل ۱۵/۳۰ از دانشگاه آزاد گرفتم باید از کالج شروع کنم؟ یا بهتره اینجا کارشناسیمو بگیرم بعد واسه ارشد اقدام کنم.
  خیلی ممنون از شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age moshkele Sarbazi nadarid behtar hast biayan v az hamin maghta eghdam konim.

   in amr bastegi be in dare ke pishdaneshgahi dashtin ya na v asar mizare ru karetun.

   vali be har surat karetun shodanie.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 6. Ba salam
  Mn alan diplom fani daram va terme 2 daneshgah dolati hasam.
  Mikhasam dar alman tahsil konam.
  B nazar shoma ba madrak diplom eghdam b mohajerat konam ya madrak karshenasi begiram va bad eghdam b mohajerat konam.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age baraye Alman mikhayn bayad madareketun ro befrestam beporsam chon pishdaneshgahi nadarid karetun be moshkel mikhore ehtemaalan. behtar hast ye pish begirid gheyre hozuri.

   vali baraye Italy ba 12 saal amuzesh mishe karetun ro anjam dad, be jaye pish azatun yek saal tahsil dar daneshgah mikhan.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 7. سلام
  من فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه سراسری دارم میخواستم ببینم ایا امکان ادامه تحصیل در رشته فلسفه که مرتبط با رشته خودم نیست را در دانشگاه های المان به صورت مستقیم دارم؟با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma dar Iran sahayed in reshte be reshteye shoma rabti dashte bashad vali unja chenin chizi nist, v in reshte aksaran be zabane Almani hast v tavaghoe PhD in reshte ro kamelan az saretun birun konid ke emkan pazir nist.

   vali shayad beshe baraye Mastere (Foghe lisas) mojadad v ya lisans baratun eghdam kard.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • با تشکر از جوابتان
    اگر حاضر باشم از دوره کارشناسی شروع کنم چطور ؟این رشته (فلسفه) خیلی برایم مهم است

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     shoma nemitunid be in raahati bikhiale tahsilaatetun beshid v az aval shuru konid, shayad in mozu dar Alman shodani bashe vali vaghti az Iran eghdam mikonid sefarat chenin chizio az shoma ghabul nakhahad kard.

     baraye hamin mishe az inja ba pazireshi varede Alman beshid v bade takmile zabane ALmani unja change reshte namaeed

     ke behetun inja migim ke in taghir dar alman shodani hast baratun ya na v shansetun cheghadr hastesh

     Sehri

     پاسخ
 8. سلام
  ببخشید من ۱۷ ساله و معدل سوم دبیرستانم شد ۱۴ وهم اکنون در مقطع پیش ریاضی هستم می خواستم بدانم اگر در کنکور باربه خوب مجاز بشم امکان پذیرش توسط کالج وجود داره یا نه ممنون میشم خیلی مهمه برام

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadeletun ke tarifi nadare vali shoma age moaf az sarbazi hastin v madrake B1 Almani ro dashte bashin emkan pazir hast

   age moshkele sarbazi darid ke ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid.

   inam begam farda nagid ba in moadel man pezeshki mikham bekhunamaaaa, ba in moadelaa hameye reshtehaa nemishehaaa

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 9. با سلام وخسته نباشی
  من ۱۹ سالمه دارم در مقطع کاردانی تحصیل میکنم ودیپلم فنی دارم و خدمتم نرفتم میخواستم ببینم میشه با مدرک کاردانی و بدون خدمت میشه برای تحصیل ب المان یا ایتالیا رفت رشته تحصیلی ام نقشه برداریه و ایا میتونم مستقیم وارد بشم لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Sharmande shoma ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid

   Sehri

   پاسخ
 10. ببخشید وقتی میگوید مشکل سربازی من نیمه اولی هستم پس دو سال می تونم کنکور بودم در این صورت بازهم مشکل سربازی دارم یا نه متولد سال ۷۷هستم و هنوز کارنامه پیش دانشگاهی رو نگرفتم

  پاسخ
 11. سلام
  من ۲۵ سالمه لیسانس حسابداری و دیپلم تجربی هستم آیا برای پذیرش در رشته پزشکی باید از کالج اقدام کنم؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in nokte baste be moadele Diplom v pishetun hastesh, age har 2tash balaye 19-19.5 hastesh shayad beshe bedune College ham eghdam kard.

   baaz age mikhayn ettelaate bishtari begirid be linke zir moraje konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat

   پاسخ
 12. من معدل ۱۶ دانشگاه سراسری رشته مکانیک رو دارم . ریز نمرات دروس تخصصیم هم خوبه . معدل دیبلم هم ۱۹ . زبان انگلیسیم هم خوبه . شانس این رو دارم که بتونم بورس تحصیلی برای یکی از دانشگاه ها برای فوق لیسانس بگیرم ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid keshvar Alman burs be in raahati nemide, vali daneshgahaash ya rayegan hast ya hazineye kheili kami dare. be in nemigam burs

   age bekhayn behtare Almani bekhunid ke shanse inke azin daneshgahha estefade konid bala tar mire

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 13. سلام من در حال حاضر در رشته مهندسی راه آهن در دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستم.
  میخواستم بدونم میشه همین رشته خودم رو در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های آلمان بخونم(آیا دانشگاه های رایگان این رشته را دارند و اینکه آیا باید معدلم بالا باشه برای تحصیل در این داشگاه ها؟)

  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid tasmim giri dar injur reshtehaa ke kheili khas hast ro bayad bezarid dar un part ke shoma fareghottahsil shodin v madareketun azad hast bad eghdam konim.

   chon bastegi be termi dare ke mikhaym eghdam konim.

   dar zemn shoma bayad daste maa ro dar entebkhabe reshte baaz bezarid ke betunim raahattar paziresh begirim

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 14. سلام خسته نباشید, ببخشید من فارغ التحصیل رشته صنایع غذایی از دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس هستم, ودر حال حاضر شاغلم در حوزه رشتم و دو سالی هم سابقه کار دارم, معدل ارشدمم ۱۶٫۱۰ است.آیلتس ۶ دارم و سه تا مقاله isi با IF بالای ۰٫۵ دارم. بنظرتون میتونم برای مقطع دکترا از دانشگاهی در آلمان که تحصیلش رایگان هم باشه پذیرش بگیرم ؟؟ ممنون.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman v ya Italia beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun bishtare , Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh

   be nazare man ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 15. با سلام.
  بنده ترم آخر در رشته کارشناسی هوشبری هستم با CV قوی در زمینه پژوهشی و فرهنگی (چاپ بیش از ۱۰ مقاله در مجلات معتبر ISI و Pubmed ). خاستم بپرسم آیا شرایط بورسیه و یا اقامت و تحصیل در یک دانشگاه معتبر از کشور آلمان را دارا می باشم؟
  همچنین بنده موفق به مشاهده اسامی دانشگاه های حیطه پزشکی در این کشور نشدم. اگر امکان آن وجود دارد راهنمایی بفرمایید و اگر لینکی از دانشگاه های پزشکی در این کشور موجود است، لطفا بارگذاری نمایید.
  لطفا راهنماییم بفرمایید با تشکر.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   parvandeye shoma v reshteye shoma besyar khas hast v bayad Almani ro dar hadde B2 bekhunid ke beshe kari kard.

   vali ghablesh bayad barresi beshe bebinim mishe baratun paziresh gereft ya na bad starte karetun ro bezanid.

   age Almani khundid ke dg kheili jolo hastin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 16. سلام
  من دانش اموز سال سوم دبیرستانم با معدل ۱۹ .
  شرایط لازم برای گرفتن بورسیه به کشور المان چیه ؟
  رتبه کنکور هم موثر هست ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma bayad PishDaneshgahi dashte bashin, konkuram ghabul beshid ya mojaz be entekhab be reshte ham beshin kafi hastesh

   movafagh bashid
   Sehri

   پاسخ
 17. سلام
  من ۱۸ سال دارم
  دانشجوی ترم ۱ پرستاری شهید بهشتی
  معدل دیپلم ۱۸
  می خواستم برای پزشکی اقدام کنم
  نمرات دانشگاه برای آلمان مهم هست یا نه؟
  چه مدارکی باید داشته باشم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast v inke sarbaz nabashid

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 18. سلام؛خسته نباشید
  من دانشجوی ترم پنج مهندسی صنایع دانشگاهم آزادم؛میخواستم بدونم برای ادامه ی تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد رشتم مناسبه یانه؟امکان جذب در آلمان هست با این رشته؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma ba in reshte age moadeletun okey bashe mitunid baraye reshtehaaye modiriyate proje v MBA v reshtehaye moshabehe in eghdam konid ke bazare khubi dare age dorost amal konid.

   age moadeletun khube v kharab nist behtare Engilisi bekhunid ke beshe baratun eghdam kard v Almani nakhunid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 19. ببخشید من دانشجویی رشته مهندسی هستم میخوام ادامه تحصیلم درکشورآلمان باشه باید چه مراحلی طی کنم ممنون میشم اگه جواب بدین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti dar surati ke sharayete tahsilitun dar hadde ghabele ghabul hastesh., zabane lazemesh ro begirid ta karetun anjam beshe.

   soaletun kheili koli hastesh. nemitunam daghigh javab bedam behetun.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat

   پاسخ
 20. سلام خسته نباشيد..من امسال پيش دانشگاهي هستم.رشته ي تجربی..معدل ديپلمم ١٨/٣٠ شده..خواستم بدونم ميتونم دندون پزشکي بخونم؟؟مهمه که دانشگاه دولتی قبول شم؟؟ رتبه مهمه؟؟ ممنون ميشم جواب بدين

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadeletun baraye reshteye dandun pezehski kam hastesh. baraye hamin shoma bayad ye College yek saale M-Kurs ro pass konid ke age betunid un College ro ba moadele balaa pass konid shanse ghabulitun balaatar mire. vali ino bedunid be dalile reghabate balaa dar in reshte hich chize 100% nist. ino dar nazar begirid ke bad az vorud be ALman age natunestid varede in reshte beshin be fekre reshtehaye dg ham bashid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 21. سلام خسته نباشید
  من لیسانس میکروبیلوژی دانشگاه آزاد علوم دارویی و دیپلم تجربی با معدل ۱۵٫۹۰ هستم
  برای ارشد علوم اجتماعی قصد داشتم اقدام کنم که متوجه شدم لیسانس مرتبط با رشته ارشد لازمه اما اخیر متوجه شدم امکان پذیره اما به صورت غیر رایگان درسته؟
  به نظرتون می تونم برای لیسانس علوم اجتماعی با دیپلم تجربی اقدام کنم ؟ بدون کالج امکان پذیره ؟
  مشکل زبان وسربازی ندارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid, Shoma emkan tahsil dar maghtae Foghe Lisanse dar reshteye MBA ro dardi, va mitunid be zaben En. tahsil konid v niaz be madrake zaben En bude v tahsile shoma shamele hazine khahad bud vali bade tahsiletun kar ba in reshte khub peyda mishe.

   vali age bekhayn baraye Lisans eghdam konid mishe bedune College ham paziresh gereft. vali bettab bayad be Zabane Almani tahsil konid v madrake zabane B1 niaz hastesh ke dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 22. بايد توو ايران دانشگاه سراسري قبول شم براي تحصيل درآلمان؟

  پاسخ
 23. براي تحصيل درآلمان بايد دانشگاه سراسري)دولتي (قبول شم؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na maa in emkan ro darim ke shoma hatta dar konkure saraa Sari mojaz be entekhab be reshte ham beshid mitunim karetun ro anjam bedim. hatta bedune un ham in chenin emkani vojud dare vali dg mojaz be entekhab reshte kari nadare ke az ohdash bar nayayn.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • Ba arze Salam khedmate shuma man madrake foghe diplome musighi az daneshgahe elmi karbordi daram va 1 madrake beynolmelali dar zamine mix & master mikhastam bedunam sharayete vase vorod be daneshgah haye mosighi chetori hast

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     پروسه پذیرش شما به دلیل داشتن رشته هنر بسیار سخت می باشد:

     ۱٫ درصورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی

     ۲٫ جهت پذیرش شما بایستی امتحان ورودی داده که این امتحان یا به صورت ارائه کار عملی بوده ویا پاس کردن امتحان مذکور در کشور آلمان می باشد.

     ۳٫ جهت اخذ روادید، پروسه بررسی مدارک در سفارت نسبت به مابقی رشته ها سخت گیرانه تر عمل می شود.

     لذا پذیرش در این گونه رشته ها دارای ریسک بسیار زیادی می باشد.

     اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
 24. سلام من ۲۲ سالمه
  دیپلم فنی حسابداری دارم و فوق دیپلمم را از دانشگاه دولتی و روزانه گرفتم و در حال حاضر دانشجوی ترم ۳ کارشناسی دانشگاه آزاد هستم. میخوام در رشته ی خودم در آلمان ادامه تحصیل بدم میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chon shoma pishDaneshgahi nadashtin emkane in ke lisansetun ro ghabul nakonan v be lisans baret gardunan hast v majbur shin ye seri vahed ro pass konid.

   vali behtarin raah in hast ke age baraye foghe lisans mikhayn bayad lisansetun ro tamum konid v Almani bekhunid dar hadde madrake zabane B1 ta beshe baratun eghdam kard.

   age mikhayn MBA bekhunid ke bayad EN bekhunid v madrake zaben IELTS / TOEFL niaz hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 25. سلام واسه پذیرش کالج کدوم معدل مهمه کتبی یا کل ،پیش یا دیپلم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moadele kol v tak take rize nomarat

   Sehri

   پاسخ
   • معدل کل منظورتون کل سال تحصیلیه یا فقط دیپلم و پیش دانشگاهی ؟برای معادل گیری باید کدوم رو در نظر بگیریم؟

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     معدل کل دیپلم و معدل کل پیش دانشگاهی در نظر گرفته می شود.

     لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
 26. سلام من دانشجوی ترم ۷ دانشگاه ازاد در رشته ی مهندسی شیمی هستم.ولی تعداد واحد های پاس کرده من در حد ترم ۵ بوده با معدل ۱۴ ولی دارای مدرک B1 زبان المانی و در حال ادامه زبان المانی در مقطع B2 هستم
  همچنین دارای مدرک نرم افزار های مخصوص مرتبط به همین رشته و دارای گواهی تایید مقاله معتبر مرتبط با همین رشته هستم(ب توجه به اینکه گفتید علاوه بر نمره پروفایل کلی هم براشون مهم هستش).می خوام برای مقطع لیسانس
  در همین رشته(و در صورت امکان credit کردن واحد های امکان پذیر) اقدام کنم برای دانشگاه صنعتی هامبورگ(که رده ی خیلی بالای بین دانشگاه های صنعتی المان نداره)
  آیا امکان پذیر هست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chon shoma mikhayn baraye maghtae Lisasn eghdam konid, melak rize nomarate diplom v pishdaneshgahie shoma hastesh.

   vali ba sharayet v reshteiee ke mikhayn fek nakonam moshkeli bashe.

   faghat bayad biyayn saritar karetun ro start bezanid ke in term ke terme kamel Alman hastesho az dast nadahid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • ba tavajoh be sohbataton va eshare dar tozih aval hamin sahfe ba sharayet man ehtiyaji be gozarondan college nist dg??

    پاسخ
 27. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته معماری دانشگاه آزادهستم با معدل ۱۸٫۳۴ و سطح زبان المانی b1
  من در حال حاضر فقط مدرک موقت تحصیلی رو دارم و تا تیر یا مرداد دانش نامه اصلی به دستم نمی رسه !
  خواستم بدونم راهی هست از طریق ریز نمرات که من بتونم برای مهر ماه پذیرش مشروط(کلاس زبان)بگیرم ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   pazireshe mashrut nemidan, vali mishe age vakil begirim karetun ro anjam bedim. nemune mesle shoma anjam dadmim v negaran nabashid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 28. سلام من دانش اموز سال سوم ریاضی هستم میخواستم ببینم معدل های لازم برای قبولیه من در کالج های المان در رشته ی اپتیک و لیزر چقدر هست؟!و اینکه رتبه ی لازمه کنکورم چقدر هست؟؟!

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   duste aziz shoma be dalile inke age pishetun ro begirid moshkele khuruj az keshvar ro darid v sarbaz hastin. age sarbza nistin inaa ro migam ke bedunid

   moadeletun age 17-18 be bala bashe khube vali paeentaresham man alan nemitunam begam okey nist. yani negaran nabashid.

   konkure saraasari ham melak rotbe v injur chiza nist.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 29. سلام خسته نباشید من دیپلم ریاضی فیزیک با معدل ۱۶/۲۷دارم امکان تحصیل تو چه رشته هایی میتونم داشته باشم تو آلمان؟؟؟اصلا امکان داره پذیرش نتونم بگیرم از کالج؟؟خیلی استرس دارم لطفا جواب بدید خیلی مهمه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   negaran nabashid khanum, darzemn diplom be tanhaee melak nist v pishe shoma ham melak hast vali moadele shoma badam nist, mishe barae reshtehaye fanni v ensani v hatta tajrobi ham eghdam kard.

   age Almani khundid mitunid karetun ro ejraee konid ta shansetun ro motavajeh beshid ghabl az shurue karetun.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 30. سلام.ارشد بیوشیمی از دلنشگاه پیام نورم.مقاله علمی پژوهشی دارم.متقاضی دکتری تغذیه هستم.امکان پذیرش و تحصیل رایگان وجودداره؟ ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun bishtare , Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh

   be nazare man ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   Albate hameye in mataleb dar surati mohaghagh mishe ke sarbaz nabashid. chon age sarbaz bashid faghat v faghat bayad baraye PhD mishe eghdam kard.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 31. من قبولی دانشگاه آزاد را دارم و چند ترمی هم درس خوانده ام. آیا می‌توانم مستقیم وارد دانشگاه شوم بدون اینکه دوره کالج را بگذرانم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale chenin chizi emkan pazir hastesh , Albate hameye ina be moadel v rize nomaraate shoma ham bastegi peyda mikone

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 32. سلام من دیپلم دارم و در آزمون دانشگاه سراسری قبول شدم
  حال سوال من این است که مدارک اصلی در اختیار دانشگاه سراسری ایران است و فقط به من مدارک کپی را داده اند
  آیا مدارک کپی که تاییدیه ی وزارت علوم را داشته باشد قابل قبول است؟؟؟
  چه مدارکی برای ارسال لازم دارم ؟
  و چگونه باید مدارکم را به کالج های آلمان بفرستم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti asle madareketun ro dashte bashin v tarjome konid v taeede dadgostari v omur khareje v sefarat Alman beshe.

   darzemn madarek ro be ma bedid baghieyeye kara ro khodemun anjam midid. dg niazi nist shoma kari anjam bedid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 33. سلام من ۱۶ سالمه و دوره سوم دبیرستان را دارم می خوانم و بخاطر اوضاع خانواده ام مجبورم به آلمان بروم .
  میخواستم بدونم ارزش مدرکم و شرایط تحصیلم چگونه است و سوم را نا تمام ول کنم و بروم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in kar mohaghagh nemishe magar inke shoma ghayem dar ALman dashte bashin v kolan kare shoma sakht hast v bayesti aval proseye eghamati ro jolo berid bad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 34. Slm.man danesh amoze pishdaneshgahi reshteye riazi hastam.moadele diplomam ham 16 e.agar madrake zabane b1 zabane almani ra begiram emkane paziresh vojod dare?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age reshtehaaye fanni bekhayn ehtemale shodan dare, vali age barresi daghigh mikhayn bayad tak take rize nomarat bashe v bade ye barresie 2-3 hafteiee daghightar behetun begim ke beshe rush hesab kard.

   in javabe be rize nomarat v inke che reshteiee mikhayn bastegi dare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 35. Slm.bebakhshin man moadele diplomam bad nist 16 hast.ama riz nomaratam ziad khob nist.yani in mozo mitone baes beshe ke natonam paziresh sham?tasmim daram reshteye memari bekhonam

  پاسخ
 36. سلام.من پیش دانشگاهی هستم میخوام وقتی پیش دانشگاهیم و کنکورم تموم شد اقدام کنم.اما سوالم اینک من معدل کل چهار سالم بد هستش حدودای ۱۶ یا ۱۵٫آیا امکانش هس از کالج ها برای پزشکی یا دندون پذیرش بگیرم؟!سوال بدیم این هس آیا میشه کنکور هنر بدم و با کنکور هنر برای کالج پزشکی یا دندون اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   badam moadele shoma kheili kheili kamme shansetun kam hastesh. badam shoma sarbaz age hastin, ejazeye khuruj az keshvar ro dar in maghta nadarid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 37. با سلام!
  من معدل دیپلمم ۱۶٫۵٫امسال هم در مقطع پیش دانشگاهی در حال تحصیلم.میخواستم ببینم من امسال ک پیش دانشگاهیم تموم شد میتونم برای کالج اقدام کنم؟یا معدلم خیلی پایینه.در ضمن معدل امسالم تاثیری داره یا ن؟
  با تشکر!

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid rize nomaraate Diplom v PishDaneshgahie shoma be hamraahe moadeletun mohem hast.

   vali az hameye inaa mohem tar ejazeye khuruj az keshvare shoma hastesh ke shoma age sarbaz bashin ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid

   chon moaafiyate tahsili baraye tahsil dar maghtae Lisans baraye kharej dade nemsihe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 38. با سلام وخسته نباشی
  من ۱۷ سالمه دارم در مقطع کاردانی تحصیل میکنم ودیپلم فنی دارم و خدمتم نرفتم میخواستم ببینم میشه با مدرک دیپلم یا کاردانی و بدون خدمت میشه برای تحصیل ب المان یا اتریش رفت رشته تحصیلی ام عمرانه و ایا میتونم مستقیم وارد بشم لطفا راهنمایی کنید. مدرک a1 – a2 – b1 -b2 رو هم دارم. و ایا میشه که وسیقه بزارم برم؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا کامل راهنماییم کنید. ممنون میشم%

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   az lahaaze nezam vazife na

   age bekhayn az keshvar kharej beshid ham bayad tourist i vasighe bezarid v az keshvar kharej beshid v vasighatun ro bar midaran.

   bahse pazireshetun ham chon Pish nadarid bayad madareketun barresi beshe ta ghati nazar bedam.

   vali harkari mikhayn bokonid bayad zud bashid ke in termo az dast nadin chon terme kamele Alman hastesh kheili kam zaman darim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 39. باسلام.
  من دانش آموز سال سوم دبیرستان نمونه دولتی رشته علوم انسانی با معدل ۱۸ هستم.من اتباع خارجه (مهاجر افغانستان) در ایران هستم.میخواستم بدونم از مدرک دیپلم میشه کشور های اروپایی بورسیه شد؟و آیا داشتن فامیل درجه یک در قبولی بورسیه موثره؟من آلمانی بلد نیستم ولی اینگلیسیم خوبه.واسه کشور های دیگه مثه بلزیک هلند یا انگلستان چطور؟اگه میشه یه سری اطلاعات در این مورد بفرمایید.باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   nakheyr hatman bayad pishdaneshgahi ham dashte bahsin

   ar morede un keshvarha bande mojavezesho nadaram ke bekham eghdami anjam bedam

   Sehri

   پاسخ
 40. سلام.من ۱۸ سالمه معدل سومم که تجربی ام ۱۹ شده.میخواستم هرچه زودتر هم برای ادامه تحصیل به المان برم بعد از کنکور.فقط میخواستم بدونم الزامیه که دانشگاه اینجا درس بخونم یا چه رتبه ای قبول شم؟و نمیتونم زبان المانی رو همونجا یاد بگیرم؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ man az moshakhassatetun motavajeh nashodam shoma dokhatr hastin ya pesar, vali age pesar hastin moshkele khuruj az keshvaretun ro bayad hal konid be khatere nezam vazife

   ۲٫ daneshgah elzami nist sabte nam konid, vali age pesar hastin v sarbaz bayad daneshgah sabte nam konid , ke betunid az keshvar kharej beshid

   vali age dokhtar hastin nemikhad

   ۳٫ rotbeye konkuram mohem nist

   ۴٫ zabane Almani ro bayad inja bekhunid dar hadde B2 age reshteye tajrobi mikhayn v age fanni v riazi ba B1 ham mishe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 41. من دختر هستم.از کمکتون سپاسگذارم

  پاسخ
 42. سلام من لیسانس عمران از دانشگاه آزاد قزوین هستم، متاسفانه به دلایلی معدل کلم ۱۲٫۵ هست ولی نمرات درسهای تخصصیم و پروژه هایم اکثرا بالای ۱۷/۱۸ هست و البته دارای پایان خدمت، میخواستم بدونم امکان پذیرش توو دانشگاه های آلمان رو دارم !؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in emkan vojud dare, vali bayad Almani bekhunid, age shod Master begirim ke hich age nashod, bayad pazireshe Bachelor baratun eghdam beshe vahedaatun tatbigh beshe baghiyasho bekhunid biyayn bala ke in ham gozineye besyar khubi hast baratun.

   age madrake zabane Almani ro darid biyayn ke saritar eghdam konim baratun. chon in term, terme kamel ALman hastesh v behtare az dastesh nadid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 43. سلام من دخترم و ۱۹سالمه در حال حاضر مدرک دیپلم گرافیک دارم با معدل ۱۹ دوره ی پیش دانشگاهی رو هم گذروندم و معدلم ۱۸ شد در کنکور سراسری هم شرکت کردم رتبه ی خوبی هم کسب کردم و دانشگاه سوره قبول شدم ولی نرفتم آیا در حال حاضر میتونم برای بورسیه اقدام کنم؟لطفا راجع به همه ی هزینه هاش راهنمایی کنید آیا با بورسیه ی تحصیلی هزینه ی زندگی رو هم پرداخت میکنن؟اگه میشه اطلاعات کلی درباره ی هزینه و دانشگاه ها بدین ممنونم میشم 🙂

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid Alman dar maghtae Lisans kamtar kasio bursie mikone vali ehtemalan babate tahsil dar daneshgah hazineiee nemidin v in mafhumesh burs nist. daneshgah tahsilesh hazine nadare.

   bayad Almani hade aghal dar hadde madrake B1 ro dashte bashin

   hazineye zendegi be ohdeye khodetun hastesh v dar hadde 600-700 EU dar maah hastesh, ke bayad khodetun pardakht konid

   baazam age soal dashtin mitunid ba moassese tamas begirid ta raahnamaaeetun konand

   Sehri

   پاسخ
 44. سلام،من ۱۹ سالمه معدل دیپلمم ۱۸٫۴۱ وعده پیش دانشگاهی حدود ۱۳ هستش،در کنکور سراسری هم قبول شدم،مدرک B1 هم دارم ،الان هم از کالج ریاضی پذیرش گرفتم میخواستم بدونم، اگه نمرات کل من خوب بشه،معدل پیش دانشگاهیم مشکلی برام ایجاد نمیکنه؟؟و میتونم برای رشته های مهندسی در دانشگاه قبول بشم؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan pazireshe College T-Kurs be tanhaee baraye eghdam sefarat risk darid vali in o dar nazar begirid ke esmesh rushe risk na inke 100% bashe

   behtare paziresh az daneshgahe motabar v be hamrahe T-kurs daneshgahi pazireshe bachelor ham gerefte beshe.

   bahse nezam vazife ham darid ke shoma age sarbaz hastin ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 45. سلام.وقت ب خیر. من ۲۵ ساله و دارای مدرک کارشناسی مهندسی منابع طبیعی از دانشگاه روزانه هستم. آیا امکان این وجود داره که بتونم برای پزشکی پذیرش بگیرم؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 46. سلام من ۲۰سالمه و دیپلم ریاضی دارم و بخاطر علاقه به رشته ی حقوق در کشور المان در ایران به دانشگاه نرفتم خواستم بدونم با معدل دیپلم ۱۵/۳۰و پیش دانشگاهی ۱۳/۲۰میتونم در المان حقوق یا حقوق بین الملل بخونم؟البته در ایران دانشگاه دولتی قبول میشم من در حال حاضر زبان انگلیسی میخونم ‌و قصدخوندن زبان المانی رو هم دارم ایا بورسیه به من تعلق میگیرد؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moadeletun kheili kame, darzemn niaz hast Almanie kheili ghavi dashte bashin.

   baraye javabdehi daghightar bayad madareketun ro biyarid ta barresi beshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 47. salam man fareghotahsile reshteye bargh ghodrat maghtae karshenasi hastam az daneshga sarasari ba moadel 15,,,,mikham vase arshad too reshteye khodam az yeki az daneshgahaye alman burs begiram,,,,ye ketab ham daram dar zamineye reshteye khodam neveshtam,,,mikhastam bebinam kudum daneshga vase gerayesham behtare ? va inke burs behehm midan ya haminjuri khodam shahriasho bedam dar in surat termi cheghad mishe ?
  mamnoon

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid Alman be shoma burs nemidan, vali emkan dare hazineye tahsil nadashte bashin. vali ino dar nazar begirid ke ham bayad Almani bekhunid ke shans dashte bashid ham inke ba in moadel kheili az daneshgahha ke sharte moadel dare shoma ro nemipaziran.

   vali be nazare man age Almani bekhunid dar hadde madrake B1, shanse inro darid ke rayegan ya hazineye kheili kheili kam tahsil konid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 48. سلام ؛
  ببخشید من معدل سوم ۱۷ و پیش ۱۴.۲۵ هستش ؛ اگه قبولی دانشگاه سراسری داشته باشم ؛ میتونم برای پزشکی یا دندانپزشکی آلمان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadel ha motassefane kheyr

   Sehri

   پاسخ
 49. سلام من دیپلم تجربی دارم اما توی کنکور سراسری رشته ریاضی شرکت کردم و قبول شدم.میخواستم بدونم اگه پذیرش T KURS داشته باشم سفارت ایراد نمیگیرهکه چرا دیپلم تجربی بودم؟یا بهتره پذیرشم M KURSباشه
  با تشکر از شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na duste aziz, hamun T-Kurs khube, faghat age mikhayn fanni edame bedin dg.

   darzemn baraye sefarat ham bayad Angize nameye ghavi tahiye konid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 50. سلام من فوق لیسانس مدیریت بازرگانی هستم و برای دکترا می خوام اقدام کنم.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye besyar sakhti nist baraye Phd chon vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe zir 1.5 saal nist.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun bishtare , Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh

   be nazare man ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   age az lahaaze maali moshkeli nadarid shayad beshe behetun pishnahaadaate dgiee ham bekonim

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 51. سلام.من ۲۵سالمه.مدرک کارشناسی اویونیک(الکترونیک هواپیما)از دانشگاه علمیکاربردی که زیر نظر هواپیمایی کشوری هستش رو دارم.خواستم بدونم شانسی در قبول شدن توی رشته ی خودم و یا رشته ی مکاترونیک یا یکی از رشته های زیر مجموعه ی برق در مقطع ارشد توی یکی از دانشگاه های ایالت نیدرزاکسن یا ایالت های اطرافشو دارم؟تا یسالو خورده ای دیگه مدرک ب۲ زبان المانیمو میگیرممعدل کارشناسیمم ۱۵و نیم بوده.ایا شانسی دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba sharayeti ke darid enshalla mishe karetun ro anjam dad, vali age kheili shart bezarid shayad nashe, vali dar yek negah shans darid baraye Master Electronic dar yeki az daneshgahhaye goruhe momtaze vezarate olum.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 52. سلام خسته نباشین
  ببخشید من ی سوال داشتم و خیلی برام مهمه.لطف میکنین که زود جواب بدین.
  من معدل دیپلم ۱۶٫۷۵ و پیش ۱۸ هستش تجربی.و دوست دارم کنکور زبان انگلیسی شرکت کنم
  گفتم ببینم برای ادامه تحصیل رشته زبان انگلیسی میشه به دانشگاه های ایتالیا رفت؟
  ممنون میشم کامل توضیح بدین.در ضمن اگه اینجا تا فوق یا لیسانسشم بگیرم چطور؟مشکل سربازی هم ندارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan hich niazi be ghabuli dar konkure saraasari nistesh.

   v shoma mitunid baraye in reshte eghdam konid

   behtar hastesh ye rehsteye dg ham bekhunid hala ke dastetun baaz hastesh ke dar ayande bazare kare behtari ham dashte bashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 53. باسلام.من لیسانس برق دارم با معدل ۱۶٫۳۳ از صنعتی اصفهان و ارشد ۱۸٫۴۴ از یه دانشگاه سراسری دیگه.برا دکترا میخوام اقدام کنم.اولن که اصن که برا دکترا اقدام کنم یا ارشد؟دوما چقد شانس دارم برا پذیرش همراه با فاند؟سوم اینکه اگه کلا بخوام پزشکی بخونم آلمان چی کار باید بکنم؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye besyar sakhti nist baraye Phd chon vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1 – ۱٫۵ saal hast.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun bishtare , Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ bahse burs ke aslan nemishe rush hesab kard v harkasi cheni gholi ro be shoma midan bedunid tiri dar tariki darand mindazand shod, shod nashodam ziad chizi az dast nemidan chon hazinehaash ro az shoma migiran.

   be nazare man ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   age az lahaaze maali moshkeli nadarid shayad beshe behetun pishnahaadaate dgiee ham bekonim

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 54. با عرض سلام و ادب و خسته نباشید این جانب ۲۵ ساله با مدرک لیسانس مکانیک جامدات(که به لعنت خدا هم نمی ارزد) هستم و همچنین دارای تسلط نسبی خوبی در زبان انگلیسی. از شما بزرگواران سوال دارم و می خوام بدونم چه طوری می تونم بدون در نظر گرفتن این مدرک فوق الذکر پذیرش کالج بشم و دوباره شروع به تحصیل کنم و البته هزینه و درآمد با توجه به ورود به کالج چه طور هست؟باید پشتوانه اقتصادی داشته باشیم یا اینکه کالج به ما مبلغی میده؟ با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma nemitunid in madrake lisansetun ro naa dide begirid, chon dar bahse visa khub nist v risk ijad mikone.

   shoma moadele lisansetun besyar mohem hastesh. v ehtemale inke beshe ba tahsile rayegan paziresh gereft hastesh vali fek nakonid hame chi rayegan hastesh. hazieneye zendegi be ohdeye khodetun hastesh ke mahiyane 600-700 EU mibaashad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 55. slm;mishe pish ro on var khond?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr

   پاسخ
 56. salam man 16 salame emsal diplom migiram ye sal jahesh kardam senam kam tare mikhasam bedoonam in moshkelii ijad nemikone?
  ye moshkele dige ineke man mikham bedoonam kole hazine kalej raftan cheghad mishe va man cheghadesho khodam mitoonam oonja kar konam?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   sennne kamtar ke sharayete shoma ro behtar mikone v hich moshkeli nist.

   hazineye College taghriban ba hazineye zendegi mahiyane 600-700 EU hastesh ke shoma dar zamane tahsil dar doreye College haghe kar nadarid v bayad in ro hazine bokonid az jibeun

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 57. سلام من دانشجوی ترم پنج مهندسی عمران دانشگاه ازاد هستم و قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو در المان دارم میخواستم بپرسم که من اگه تا یه سال دیگه مدرک زبان المانی رو بگیرم چه زمانی واسه اخذ پذیرش اقدام کنم و باتوجه به اینکه عموهای من در اشتوت گارت و هامبورگ ساکن هستن ایا نیازی هست که من مدارکمو به اونا برسونم تا اونا شخصا از المان واسه اخذ پذیرش من اقدام کنن و اینکه من قصد دارم با برادرم که ایشون هم لیسانس عمران دارن و قصد ادامه تحصیل در المان رو دارن به المان سفرکنم ایا برادرم با سن ۲۸ امکان داره که مستری بگیره چون ایشون هم دانشگاه ازاد تحصیل کردن با معدل ۱۴ ؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma ke mikhayn karetun ro amutun anjam bede, pas age eeshun baladand kar ro anjam bedan v age nemitunan maa khodmeun kar ro anjam midim v niazi be komak dar in zamine nadarim.

   darzemn shoma bayad fareghottahsil beshid ta beshe kar ro anjam dad v hade aghal madrake B1 kafi hastesh.

   baratun Arezooye movafaghiyat mikonam
   Sehri

   پاسخ
   • Kheyli mamnoon az rahnemayitoon hamchenin arezooye movafaqiat daram baraye shoma

    پاسخ
 58. سلام خسته نباشید
  من دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۹٫۱۲ و ميخواستم بدونم برای بورسیه شدن رتبه کنکور تاثیری داره؟
  و بورسیه شدن از طریق ایران بهتره یا بورس آلمان؟
  لطفا راهنمایی کنید
  مرسی

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan shoma az tarighe Iran bursieiee nadarim.

   saniyan, shoma bayad pishDaneshgahi ham dashte bashin

   v az hame mohemtar shoma bayad moshkele sarbazitun ham okey konid chon moafiyate tahsili dar in maghta dade nemishe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 59. سلام وققتتون بخیر من فارغ التحصیل رشته تجربی ودارای مدرک دیپلم وپیش دانشگاهی از دبیرستان تیز هوشان و معدل کتبی ۱۸٫۸۵،همچنین درمرحله اول  المپیاد زیست شناسی پذیرفته شدم و در جشنواره خوارزمی هم شرکت کردم میخاستم بدونم شانس پذیرش در پزشکی در المان رو دارم یا نه ؟البته این رو میدانم که باید قبولی سراسری هم داشته باشم و اگه امسال در رشته پرستاری در دانشگاه دولتی قبول بشم اون موقع شرایطم برای پذیرش چه فرقی میکنه؟باتشکر از شما اگه میشه لطفا در این موارد راهنماییم کنید .و اینکه ازمون رشته ی پزشکی رو باید بدم یا خیر؟البته پارسال مجاز به انتخاب رشته شدم .

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 60. سلام
  من دانشجوی کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد مشهد و ترم ۷ هستم تا الان معدلم ۱۵٫۵ هست و دارای مدرک اوتوکد و رویت و ایتبز با درجهی عالی هستم می خواستم بدونم که ایا امکان تحصیل رایگان در یکی از گرایش های مدیریت ساخت یامحیط زیست در مقطع ارشد در المان برام وجود داره ؟چقدر احتمال داره پذیرش شم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan shoma bayesti moshakhas konid madrake zaban chi darid v age nadarid chi mikhayn bekhunid

   bad baraye inke beshe be shoma javabi dad ke beshe rush hesab kard, bayad madaareketun ro bedid v bar asaase rize nomaraatetun ke bebinim che darsi ro che nomreiee gereftin ke daghightar shanse pazireshetun ro moshakhas konid.

   age mikhayn rayegan tahsil konid, bayad Almani bekhunid v hade aghal bayad madrake zabane B1 ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 61. بلا سلام خسته نباشید ببخشید من در حاضر دانشجو هستم خواستم ببینم با چه معدلی می پذیرند؟
  آیا معدل ۱۲ به بالا رو قبول میکنن؟
  من که در حال تحصیل هستم میتونم تغییر بدم یا باید تمام کنم برای کالج رفتن؟ با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan soali ke shoma porsidid kheili kheili mobham hastesh.

   vali baste be reshte moadel fargh mikone, vali 12 be bala nistesh aslan hade aghal 15-16 be bala hastesh

   darzemn shoma bayad moshkele sarbazitun ham hal konid chon moafiyate tahsili dar maghtae lisans dade nemishe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 62. سلام
  من سال سوم هنرستان هستم ۱۷٫۵ سالم هستش و شاگرد اول هستم و در رشته تاسیسات تحصیل میکنم و امسال رتبه سوم رو در مسابقات علمی عملی در استان کسب کردم و با زبان انگلیسی هم اشنایی دارم ، قصد دارم حتما تا اخر امسال ۱۳۹۵ از کشور به منظور ادامه تحصیل و زندگی خارج بشم ، به واسطه بورسیه تحصیلی از کشور مقابل یعنی تحصیلات رایگان و تا حدودی زندگی ارزانی داشته باشم خواهشمندم کشور و دانشگاه مناسب که با شما در ارتباط است را به من معرفی نمایید. و وضعیت من رو که در چه وضعی برای بورسیه گرفتن هستم رو به من بگید.
  باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti mavarede zir ro okey konid:

   ۱٫ avalan PishDaneshgahi elzami hast v baya pish ro dashte bashin

   ۲٫ bayad moshekele sarbazitun ro hal konid chon moaafiyate tahsili dar maghta Lisans dade nemishe

   ۳٫ bayesti madrake zabane B1 Alamni ro dashte bashin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 63. سلام مجدد ممنون برای پاسختون من رشته کامیپوتر هستم.فرقی نمیکنه رشته؟
  معدل کل باید ۱۵ یا ۱۶ باشه؟ برای رشته کامیپوتر هم همینطور هست؟
  یا معدل هر ترم
  در ضمن از سربازی هم معاف هستم.
  یک سوال دیگه اینکه در شیراز آدرس کلاس های زبان آلمانی رو ندارید بزارید؟
  با تشکر از پاسخگویی خوبتون.

  پاسخ
 64. سلام،من دانشجوی ترم ۶ رشته مهندسی شیلات از دانشگاه دولتی(روزانه) هستم.و زمانی هم ندارم درسم رو تموم کنم بنظرتون انصراف بدم؟از کالج شروع کنم؟چون میخوام رشته دیگه ای بخونم.واگر کسی نتونه بدون هیچ مدرکی حتی دیپلم بره شرایط تحصیل چجوریه؟غیر ویزای تحصیلی.ایا اصلا همچین چیزی امکان داره؟ممنون میشم کمکم کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   budanesh hast vali bettab hazine dare v shoma motahammele hazine mishid age baratun moshkeli nist tamas begirid ta raahnamaee beshid

   Sehri

   پاسخ
 65. سلام. من دارای لیسانس تربیت بدنی پیام نورهستم. میخاستم بدونم اگه بخوام درآلمان رشته پزشکی بخونم باید از کالج شروع کنم یا میشه مستقیما اقدام کردونیازی به گذراندن کالج نیست؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan dashtane madrake PishDaneshgahi elzami hastesh, bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid,

   madrake B2 az Iran elzami hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   darzemn age lisansetun ro ru konid behetun M-Kurs nemidan.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   madrake B2 ham 8-10 maah tul mikeshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 66. سلام و خسته نباشید
  ترم ۲ برق از دانشگاه آزاد نجف آباد هستم
  زبان انگلیسی یک ترم دیگه تمومه و آلمانی خود خوان کار میکنم
  یک کتاب نوشتم و دو فیلمنامه یکی کوتاه و دیگری بلند که قصد انتشارش را در آلمان دارم
  معدل لیسانس تا ترم ۲ شده ۱۷ و بفرض که تا آخر با ۱۴ یا ۱۵ مدرک بگیرم
  شرایط سربازی معافم و هزینهء تحصیلم هم از الان آمادست
  فقط نمرات دانشگاهی برای پذیرش ملاک شده و نوع گرایش که الکترونیک برم یا قدرت
  از اونجایی که آلمان بزرگترین تولید کننده برق اروپاست و روابط اونها با دانشگاه نجف آباد عالیه
  بنظرتون چه اقدامی از لحاظ معدل و گرایش و یا رزومهء کاری باید انجام بدم؟
  و مدرک زبان آلمانی را از کجا دریافت کنم که معتبر باشه؟
  و منبعی برای انتخاب دانشگاه از کجا پیدا کنم
  و تعداد درخواستهای من چندتا میتونه باشه؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • lotus

   salam

   shoma felan enghad ajale nakonid baraye in dunsetan in mavaared chon shoma terme 2 hastin.

   tanha eghdami ke anjam bedin bayad say konid moadeletun ro biyarid balaye 16-17 ke shanse pazireshetun afzayesh peyda kone.

   v age mikhayn Almani bekhunid mitunid harjaee ke mikhayn bekhunid v berid tu moassese Goethe emtehan bedin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • مرسی از پاسخگوییتون
    موفق و پیروز باشید.

    پاسخ
 67. سلام.
  من دانشجوی ترم ۵ میکروبیولوژی دانشگاه آزاد تهران شرق هستم و ۲۰ سالمه معدلمم ۱۶..در حال یادگیری زبان آلمانی هم هستم.میخوام بدونم امکانش هست که واحدامو تطبیق بدم و ادامه ی لیسانسمو آلمان بخونم؟بهم پذیرش میدن که اونجا ادامه بدم.دانشگاه بدون شهریه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bettab age bekhayn hameye vahedaatun tatbigh peyda kone ke baeed midunam, vali madareketun barresi mishe v vahedhaee ke ghabul beshe tatbigh mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 68. با سلام ببخشید این خدمات سایت فقط برای دوستان تهرانی هست یا استانهای دیگر هم شاملش میشه؟

  پاسخ
 69. سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه ومیخوام برای تحصیل درآلمان اقدام کنم واونجاخاله ودایی هامم هستن فقط برای تحصیل دررشته روانشناسی یا اقتصاد معدل تاچقدورتبه کنکور تاچندبایدباشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Diplom v PishDaneshgahi bayad hade aghal 16-17 be bala bashe. v ravanShenasi ham eghdami nadarim.

   rotbeye konkuram melak nistesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 70. سلام وقت بخیر…میشه لطف کنید در باره این “مسلما افرادی که قصد تحصیل در رشته‌های غیرمرتبط و متفاوت با رشته تحصیلی‌شان در ایران را دارند، بایستی از ترم اول و در دوره لیسانس شروع به تحصیل کنند.” یه کم توضیح بدید؟؟؟؟یعنی من “علاوه بر مدرک دیپلم، به قبولی در آزمون دوره‌های روزانه یا شبانه دانشگاه‌های دولتی ایران” نیازدارم؟؟؟ یعنی باید دوباره کنکور بدم و قبول شم؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na niazi be gavahie ghabuli dar konkure saraaSari nistesh.

   age lisans dashte bashin kafi hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 71. من پذیرش کالج از هانوفر دارم…میتونم وقتی ویزام اومد و اومدم آلمان به جای این که برم آزمون ورودی کالج هانوفر رو بدم این کارو نکنم و به جاش برم کلاس زبان و بعد ازاین که DSH دادم آزمون ورودی کالج یه شهر دیگه رو بدم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   tebghe ghavaanine Visa shoma bayesti bad az vorud be Alman daghigh dar hamun jaee ke be sefarat eraae dadin sabte nam konid, vagarna visatun batel mishe v tamdid nemishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 72. سلام
  من ديپلم تجربى دارم با معدل ١٧ و خرداد امتحان پيش دانشگاهى ميدم
  خواستم ببينم اگر معدل و ريز نمرات پيش من خوب باشه براى ورود به كالج و دانشگاه و تحصيل در رشته ى دندانپزشكى نياز به امتحان ورودى براى كالج و دانشگاه دارم يا خير؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid ke ba in sharayet ke mojaz beshid moassese maa mitune kare shoma ro anjam bede

   ۲٫ ba sharayeti ke darid baraye shoma College akhz mishe vali inke betunid badesh varede dandun pezeshki beshid sharayeteshun fargh mikone

   ۳٫ bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi har 2 tashun balaye 18 mitunand shanse inke betunan varede reshteye dandun pezeshki beshan ro darand. vali in 100% nistesh, shanse inke betunan vared beshan ro darand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee be name M-Kurs hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِDandun Pezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. unam be sharti ke moadele Diplometun ham dar hamin hadda bashe na kheili kam.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Albate harchi sharayetetun khas tar bashe, inke hame ja beshe eghdam kard nemishe v mahdudiyat ijad mikone. vali shodanie.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 73. درود
  بنده مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه سراسری با معدل ۱۴٫۶هستم.برای مقطع کارشناسی ارشد شانس پذیرش در چه رشته ای دارم؟چه شرایطی رو هم باید داشته باشم؟
  سپاس گزارم.
  ۹۵/۲/۱۳

  پاسخ
  • lotus

   salam

   age Alamni bekhunid shansetun ro bad nemibinam tu rehsteye Sanaye v zi geraayeshhaye un.

   vali age bekhayn MBA bekhunid bayad En. bekhunid v be zabane Almani nist v coursesh pooli ham hast.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 74. سلام ببخشيد واسه پذيرش در كالج حداقل معدل پيش و ديپلم چند ميتونه باشه؟و حتما بايد كنكور سراسري قبول شد كه بشه اپلاي كرد؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bastegi dare che College v che reshteiee mikhayn. vali dar halet koli moadele 16-17 be bala khube.

   konkur SaraaSari ham bayad dashte bashin, vali maa mitunim ba gavahie mojaz be entekhab reshte ham baratun eghdam konim.

   madrake zabane Almani ham B1-B2 ro mikhad baste be reshte fargh mikone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 75. slm vaghteton bekheyr. man diplom riyazi ba moadel katbi 14/08 va moadel kol 1 7/30 daram. dar hal hazer terme aval reshte mohandesi pezeshki balini daneshgah azad olom pezeshki tehran hastam . mikhastam bedonam ba sharayeti ke goftam emkan paziresh daneshgah haye alman dar hamin reshte va maghta ke hastam edame bedam ro daram. ba tashakor

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan moadele PishDaneshgahi ham mohem hastesh, bayesti madrake zabane Almani dar hadde B1 ro dashte bashin.

   darzemn ghable har eghdami madareketun gerefte mishe v in barresi mishe ke in reshte v shakhehaasho msihe baratun gereft ya na bad starte karitun khorde mishe ke shoma shak tu karetun nadashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 76. سلام
  من دانشجوي ترم ۶ مهندسي برق الكترونيك هستم.با معدل ۱۵٫۸۰
  از دانشگاه دولتي.در حال حاضر سطح زبان آلمانيم b1.
  ميخواستم بدونم كه اگه بخوام براي ارشد اقدام كنم بايد چه تعدادواحد هايي كه اينجا خوندم رو دوباره پاس كنم؟
  مدت تحصيلم در اونجا چقدر خواهد بود؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan shoma ta mogheiee ke darsetun tamum nashode ke nemitunid baraye Master eghdam konid.

   darzemn age bekhayn dar sharayete haale hazer eghdam konid ke baratun pazireshe lisans bayad akhz beshe v ye seri az vahedaatun ham tatbigh mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 77. سلام خسته نباشید.
  بنده ترم ۲رشته مهندسی شیمی دانشگاه سراسری گیلان روزانه هستم…معدل کل۱۶٫۵ بوده و پیش دانشگاهی ۱۲به دلیل نزدیکی به کنکور…و میخواهم یک سال زبان بخونم تا مدرک b1 بگیرم…به نظرتون شانسی برای پذیرش در دانشگاه های المان را دارم؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age az bahse paziresh begzarim v beshe baratun gereft, bahse sefarat shoma riske sefarat ro darid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 78. سلام من سال پيش دانشگاهيم و ماه ديگه عازم آلمانم! اما قبل از كنكور ميرم! با وجود طبعه بودنم به عنوان يك آلماني، بازم بايد پذيرش بگيرم؟ بايد قبولي دانشگاه ببرم براي كالج؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age shoma tabaeeyate Alman ro darid baraye vorud v mundane tu khake Alman hich mahdudiyati nadaarid vali baraye vorud be daneshgah chon tahsilaate khodetun ro dar Iran gozarundin shayad bazi daneshgahha shoma ro aziyat konand baraye paziresh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 79. سلام من میخوام برم برا درس در مقطع دبیرستان باید چه کار کنم به سمت آلمان؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   pazireshi dar maghtae Dabirestan bargozar nemishe, v niaz be ghayem v … kheili chiza dare ke maa anjam nemidim

   hade aghal sharte vorud dara budane Diplom v PishDaneshgahi v konkur v madrake B1 hastesh. ke dar in surat shoma sarbaz mishid v ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid.

   v tanha rahesh ine ke daneshgah sabte name konid bad passporte ziyarati begirid bad az keshvar kharej beshid.

   ya inke berid keshvare dg bad az unja eghdam konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 80. سلام
  من ۲۳ سالم هست و مدرک لیسانس مهندسی برق دانشگاه آزاد با معدل بالا ۱۵ رو دارم.حالا میخواستم ببینم شانس قبولی در دانشگاه های آلمان رو دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadeletun kheili baraye in reshte ziad khub nist, vali age Almani bekhunid, tu systeme Almani mishe in karo kard vali tu systeme English kheili kheili shansetun kam hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 81. سلام خسته نباشین
  من معدل دیپلمم ۱۷ شد
  و در کنکور سراسری قبولم شدم
  میخواستم ببینم میتونم برای تحصیل در کالج های آلمان پذیرش بگیرم یا نه؟

  پاسخ
 82. سلام
  خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی برق الکترونیک دانشگاه ازاد تهران مرکز هستم . معدلم موقع مدرک گرفتن فکر کنم ۱۵٫۵ باشه. میخواستم بپرسم آلمان جای مناسبی هست؟ امکان قبولی هست؟ انگلیس بهتر هست یا آلمان؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   inke keshvare Alman keshvare khubi hast ya na, khodetun bayad be in natije beresid chon age man begam, ke melak nist vali yeki az keshvarhaaye sare paa dar sanat v daneshgah dar orupa hastesh.

   ba moadeli ke darid , chon moadeletun baraye Course English kheili kheili sakht hast v shansetun kam, bayad Almani hade aghal dar hadde B1 bekhunid ta beshe karetun ro anjam dad. vagarna kareun riski mishe v shayad nashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 83. سلام . من دیپلم ریاضی با معدل ۱۷٫۸۰ دارم معدل پیش ریاضیم هم ۱۵٫۸۰ هستش . میخواستم ببینم میتونم برای کالج هایی که مربوط به پزشکی هستن اقدام کنم ؟ شانس قبولیم تو رشته پزشکی چه قدره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye College M-Kurs ke marbut be reshteye Tajrobi hast mitunid sherkat konid, vali ba in moadelhaa ke shoma darid, shansetun baraye vorud be reshteye pezeshki kheili kheili kam hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 84. سلام من فارغ التحصیل رشته ی هوشبری از دانشگاه سراسری هستم خواستم بدونم با معدل دیپلم ۱۶ :۶۰ و معدل کل فارغ التحصیلی نزدیک ۱۶ میتونم در رشته ی پزشکی یا دندان پزشکی و یا داروسازی شروع به تحصیل کنم ؟
  اگر میشه هزینه ی سالیانه چقدر میشه ؟
  در زمن زبان المانی هم یاد دارم
  با تشکر …

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   melake shoma moadele diplom v PishDaneshgahie shoma hastesh ke kheili kame, hala age mikhayn ettelaat ham kamel bebinid mitunid be linke zir moraje konid. vali ino bedunid moadeletun kame baraye in harfaa v shansetun nazdik be sefre

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 85. ba salam mikhastam bedoonm sharayet paziresh baraye kolej haye alman bara pezeshki ya dandan pezeshki che joorie va moadel chand mikhad
  ba tashakor

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham beshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Moshkele Sarbazi age darid, moshkele khuruj az keshvaretun be ohdeye khodetun hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 86. salm mn sale sevom dabirestan hastam emsal bkhatere ye seri moshkelat moadele diplomam 14,15 mishe ama nomarat sale qablam kheili khoban,age moadele sale 4omam bala bashe mitonm b borsie fekr konm zemne inke famil kheili nazdikam darim alman

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid khanume, Alman bursie nemide, vali age paziresh begirim emkane inke tahsiletun rayegan bashe ya hazinash kheili kam bashe hast.

   age manteghi fek konid v elzam ru bazi reshtehaa nadashte bashin mishe karetun ro anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 87. سلام خسته نباشید من متولد۷۶هستم الان پشت گنکوریم با معدل ۱۳پیش دانشگاهی و۱۱سوم میتونم مدرکمو بفرستم که در دانشگاه المان درس بخونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadelhaa ke shoma kasb kardin age hatta be har nahvi paziresh baratun akhz beshe, riske sefarat ro darid.

   chon parvandeye shoma ghashang neshun mide ke shoma ghasde tahsil nadarid v paziresh bahune hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 88. سلام و خسته نباشید
  من ۲۱سالمه دانشجوی مدیریت بازرگانی آزاد هستم ترم چهارم هستم معدلمم ۱۵،زبان انگلیسیم هم بد نیست البته برای آزمون نیاز به آمادگی بیشتری دارم خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته ی ام بی ای برای کارشناسی ارشد یا اینکه روانپزشکی و دندان شانسی دارم؟!میشه من رو راهنمایی کنید لطفا متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Baraye MBA reshteye khubi hast v mitunid vared beshid faghat bayad madrake zabane En. ro begirid v moadeletun ro dar hadde manteghi gharar bedin.

   vali age bekhayn un reshtehaaye dg ke goftin ro bekhunid ham emtehane vorudi darid ham nabayad Lisansetun ro ru konid ham bayad madrake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 89. سلام.خدا قوت
  من ۲۱سالمه و دانشجو مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد قزوین هستم .معدلم ۱۶٫
  همونطور که شما گفتید گرفتن پذیزش برای phd پروسه سخت و زمان بری داره.و برای ارشد راحتره.(من از خوندن ارشد در ایران منصرف شدم)
  میخوام بدونم آیا میشه بورس کامل گرفت.یا در دانشگاههای بدون شهریه ، به همراه کمک هزینه تحصیلی(یا کار نیمه وقت ) پذیرش بگیرم باتوجه به شرایطم
  و سربازی هم نرفتم .آیا میشه بدون رفتن به سربازی بلافاصله پذیزش بگیرم و برای مهر سال آینده در آلمان باشم.البته ترم ۷ یعنی بهمن امسال درسم تموم میشه .میشه برای ترم زمستان امسال هم برنامه بریزم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   burse kamel ke be in raahati dade nemishe, v hazineye zendegi hade aghal be ohdeye khodetun hastesh.

   emkan in dare ke beshe paziresh bedune shahriye gerefte beshe vali emkane kare daneshjuee hast.

   badam kare shoma be dalile inke daneshgah azad hastin, bayad biayn baraye moshavere chon sharayetetun besyar khas hast v age eshtebah konid dg nemitunid az keshvar kharej beshid.

   chon bad az fareghottahsili hich madraki ro daneshgah azad behetun nemide.

   bayad terme akhar har che saritar eghdam konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 90. سلام من دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان هستم و رتبم ۵۶۱ شد ولی علاقه زیادی به پزشکی دارم می خواستم ببینم آگه دوباره کنکور بدم ورتبم حول۱۰۰ بشه تو کنکور تجربی آیا شانسی برای پذیرش رشته پزشکی از آلمان دارم بنده می خواهم بدون انصراف از دانشگاه در کنکور شرکت کنم و طبق قوانین فقط حق رفتن به دانشگاه آزاد را دارم برای همین می خواستم اگه رتبم خوب شد برم آلمان و اونجا پزشکی بخونم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Saharayete vorud be reshteye Pezeshki hich rabti e rotbeye konkuretun nadare v be moadele Diplom v PishDaneshgahi dare
   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare.

   darzemn bayad konur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 91. سلام و خسته نباشید
  من معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خوبی ندارم آیا راهی داره بتونم بورس بشم برای پزشکی یا دندان؟!

  پاسخ
 92. سلام
  من ۷ سال هستش که تو تیز هوشان میخونم و معدل نهاییم هم ۱۹.۵ هست میخواستم ببینم میتونم اقامت تحصیلی المان رو بگیرم
  چه مقدار هزینه سالیانه باید بکنم؟
  آیا هنگام تحصیل در آلمان در صورت بازگشت موقت به ایران مشمول سربازی میشوم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma be dalile inke mikhayn dar maghtae lisans varede Alman beshid, Iran moaafiyate tahsil dar kharej baraye maghtae lisans nemidan. baaz berid beporsid.

   baraye hamin bayad konkur sherkat konid berid daneshgah v azunja eghdam konid ke betunid mojaveze khuruj az keshvar ro dashte bashin.

   sharte vorud madrake Diplom v Pishdaneshgahi hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 93. سلام،من سوم تجربی هستم و سال دیگه ۱۲ سالم کامل میشه و نمراتم بالاس،میخواستم بدونم واسه ورود به کالج المان حتما باید کنکور شرکت کنم؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid ke beshe jahaaye mokhtalefi eghdam kard v shanse pazireshetun afzayesh peyda kone.

   vali bedune un ham mishe.

   darzemn shoma berid tu jalase beshinid hamin juri ham biayn birun mojaz be entekhab reshte mishid dg

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 94. سلام خسته نباشین
  من لیسانس حسابداری دارم از دانشگاه غیر انتفاعی یعنی کاردانیم ازاد بودم کارشناشی غیر انتفاعی لیسانسم نا پیوسته بوده برای پذیرش در دانشگاهای المان چه مدارکی لازم دارم ایا ریز نمرات کاردانی رو هم باید بگیرم یا فقط ترجمه مدرک لیسانس و ریز نمرات کارشناسی کافیه
  ممنون میشم اگه راهنمایم کنین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chon shoma kardani be karshenasi bude, ham Diplom v ham kardani v ham kareshansi niaz hast.

   age madrake PishDaneshgahi nadarid in zafe parvandeye shoma mahsub mishe v bayad parvandatun kamel barresi beshe ke beshe nazar dad.

   baraye Alman az tahsilaate diplom ta haal niaz hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 95. سلام بنده معدل پیشم ۱۹٫۱۱ و معدل سه سالم ۱۹٫۴ است می خواستم ببینم می تونم بدون ورود به کالج وارد دانشگاه برای رشته پزشکی شوم و من زبان آلمانی بلد نیستم ولی پارسال ایلتس با نمره ۸ گرفتم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye har eghdami bayad vala az hame moshkele khuruj az keshvaretun ro hal konid v bahse sarbaazi moshkeli nadashte bashin vagarna be in raahati nemishe ehdam kard.

   darzemn madrake zabane ALlamni dar hadde B2 niaz hastesh.

   age reshtatun tajrobi hasto moadeletun balaaye 19 hast shanse chenini chizio darid ke bedune College varede pezeshki beshid vali behtare college ro begzarunid chon ham Almanitun taghviyat mishe ham sharayetetun behbud peyda mikone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 96. سلام من لیساتس عمران با معدل ۱۷٫۰۸ از دانشگاه غیر انتفاعی دارم معدل دیپلمم ۱۹٫۲۱ و پیشم ۱۸٫۶۷ بوده از نظر زبان انگلیسی متوسط هستم ولی المانی بلد نیستم مخاستم بدونم شانسی برا گرفتن بورس دارم و اگر نه هزینه زندگی در المان چقد میشه و امکان کار در حین تحصیل برام وجود داره؟
  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   burs ke be in raahati nemidan, vali age Almani bekhunid mishe pazireshi baraatun gereft ke tahsiletun rayegan bashe, v faghat hazineye zendegi be ohdeye khodetun bashe yani mahi 600-700 EU

   karam mitunid dar hadde 20 saat dar hafte

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 97. سلام
  من سال سوم تجربی هستم. میخام پزشکی تو دانشگاه های معتبر خارج از کشور برم.باید چکار کنم؟
  باید کنکور شرکت کنم؟
  اونجا هر رشته ای که بخام میتونم بخونم یا باید آزمون بدم؟
  دانشگاهی هست که به زبان فارسی آموزش بده؟
  لطفا توضیح بدید ممنون میشم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   be zabane Almani hast faghat reshtehaaee ke mikhayn.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 98. می خواستم در رابطه به بورسیه های آلمان با خیر شوم چون وضع کشورمان خیلی خراب است زمینه تحصیل هم فراهم نیست خیلی به این ضرورت دارم اگر کمک نماید سپاسگزارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Alman burs be in raahati nemide, vali dar sharayete normal, tahsiletun rayegan hastesh ya hazineye tahsiletun dar hadde termi 600-700 EU hastesh, hazineye zendegi ham be ohdeye khodetun hastesh ke mahi 500-700 EU hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 99. سلام من می خواستم برای ورود به کالج اقدام می کنم می خواستم بدونم باید با زبان آلمانی آشنایی داشته باشم یا این که در کالج به دانشجویان خارجی زبان آلمانی آموخته میشه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba pazireshe College zabane be tanhaee riske sefarat darid, v ehtemale radditun balaast

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 100. سلام ببخشید ی سوال داشتم من ترم ۱ دانشگاه فنی مقطع کاردانیم خواستم بدونم امکانش هست ازترم ۲ به بعد رو در دانشگاه های المان ادامه تخصیل داد

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   injuri nemitunam javabe daghigh be shoma bedam, avalan inke kardani hich arzeshi nadare vali pazireshe lisans bastegi be moadele Diplom v PishDaneshgahi shoma dare

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 101. salam man madrake karshenasi mohandesi bargh az daneshgah dolati motabar ba moade 15 daram benazareton ba toefl 90-100 momken hast az alman paziresh begiram ?
  borsh ya hadaghal raygan
  + yek maghale beynolmelali ham daram
  dar morede italia chetor ?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadeletun jaye negarani ijad mikone dar Systeme En. Zaban ke mikhayn bekhunid. chon aksare daneshgahha dar reshteye shoma sharte moadel ro dare motassefane.

   aval rayegan nistesh v ehtemalan ye termi 600-700 EU hazine ro dare v burs ke aslan.

   Italia vali shans darid v shansetun kheili khub hastesh.

   vali behtare ghabl az inke Alman ro kenar bezarim ghablesh barresi daghigh bokonim age nashod berim soraghe Italia

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • salam
    mamnun az pasokheton
    agar momkene lotfan befarmayid k chetor mitonam shansamo afzayesh bedam?
    moadel zaban maghale??
    man kheli baram moheme k betonam pazireshe ba fund begiram
    age momkene begid k chand darsad ehtemal midid moafagh besham?
    moadelam ham labe marze 14:96
    mohandesi bargh +1 maghale beynollmellali +15:00

    agar momkene befarmayid chetor mishe madarek ro bedim barassi konid va nazar bedid?
    motshakeram

    پاسخ
 102. سلام دانشجوی سال سوم رشته ژنتیک از دانشگاه غیر انتفاعی هستم معدلم هم تا به الان ۱۸٫۹۰بوده میخوام بدونم امکان پذیرش رایگان دارم؟پذیرش رایگان با فوند گرفتن تفاوت داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age Zabane Almani dar hadde hade aghal B2 ro dashte bashin, bale mishe baratun eghdam kard.

   Albate age En. ha bekhayn bekhunid baraye Master, bad azin ke darsetun tamum shod ham mitunid vali emkan dare tahsiletun raygan nabashe.

   paziresh tahsilesh injurie dg fund ya hoghugh dade nemishe. v hazineye zendegi be ohdeye khodetun hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 103. سلام
  بنده لیسانس منابع طبیعی شیلات با معدل ۱۵٫۲۵ دارم.برای مقطع ارشد بهداشت عمومی یا تغذیه میخواستم اقدام کنم که در ایران نیز وزارت بهداشت آنرا قبول می کند.
  سوال اینجاست که تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان هزینه زیادی دارد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na be un surat shayad termi hodude 600-700 Eu hazine dashte bashe, vali chon moadele shoma zire 16-17 hastesh shayad shansetun kam bashe chon aksare daneshgahha makhsusan dar Systeme En. sharte moadele 16-17 be bala ro dare vali tu systeme Almani sade tar v shansetun bishtar khaahad bud.

   baaz madareketun ro bayad dashte bashin ta daghigh barresi beshe v be shoma javab dade beshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 104. با سلام. من دانشجوی ارشدMBA دانشگاه اصفهان هستم.معدلم بالا هست ،یک ترجمه کتاب و یک مقاله هم دارم و برای مدرک زبان هم آماده میشم.و میخوام از آلمان یا استرالیا برای دکترای پذیرش بگیرم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye besyar sakhti nist baraye Phd, vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1-1.5 saal hast. darzemn tu in reshtehaa aksaran baraye PhD gheyr az madrake zaban GRE/GMAT ham midan.

   darzemn dashtane maghale besyar tasir gozar hastesh dar in prose. v faghat maghalaate Publish shode melake amal hastesh.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun kheili bishtare, Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ darzemn shoma mitunid baraye Master ye reshteye por karbord tar v ba bazare kare behtar ro entekhab konid

   be nazare ma ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   age az lahaaze maali moshkeli nadarid shayad beshe behetun pishnahaadaate dgiee ham bekonim

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 105. سلام می خواستم بدونم شرایط ورود به کالج چیه و اگر کسی آلمانی بلد نباشه می تونه به کالج بره و اونجا زبان یاد گیره و بعد از کالج چقدر شانس ورود به پزشکی وجود داره و چه درسایی در کالج درس داده میشه ونمره گرفتن اونجا سخته یا آسون؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na College niaz be madrake zabane Almani hastesh v hade aghal bayad B1 ro dashte bashin.

   vali age College M-Kurs ke baraye kolieyey reshtehaaye tajrobi hastesh bekhayn bayad madrake zabane B2 ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 106. salam
  mamnun az pasokheton
  agar momkene lotfan befarmayid k chetor mitonam shansamo afzayesh bedam?
  moadel zaban maghale??
  man kheli baram moheme k betonam pazireshe ba fund begiram
  age momkene begid k chand darsad ehtemal midid moafagh besham?
  moadelam ham labe marze 14:96
  mohandesi bargh +1 maghale beynollmellali +15:00
  agar momkene befarmayid chetor mishe madarek ro bedim barassi konid va nazar bedid?
  tashakor

  پاسخ
 107. سلام
  من ۱۷ سالمه و امسال امتحانات نهایی رو دادم معدل دیپلمم نزدیک ۱۹ هستش (رشته ریاضی) میخواستم ببینم میشه وارد کالج بشم با دیپلم ؟
  یا معدل سال چهارم هم نیاز هست ؟ در ضمن قبولی در دانشگاه های المان تو کالج راحت تر از ایرانه ؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ PishDaneshgahi elzami hastesh
   ۲٫ Konkur bayad sherkat konid v hade aghal bayad Gavahie ghabuli dar Konkure SaraaSari ro dashte bashin
   ۳٫ Moshkele Sarbaazitun ro bayad hal konid, vagarna ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid chon moaafiyate Tahsili dar in maghta baraye Tahsil dar kharej az keshvar dade nemishe.
   ۴٫ moadele PishDaneshgahi ham moheme
   ۵٫ Madrake zabane B2 ham elzamie

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 108. سلام
  من ۱۷ سالمه و امسال امتحانات نهایی رو دادم معدل دیپلمم نزدیک ۱۹ هستش (رشته ریاضی) میخواستم ببینم میشه وارد کالج بشم با دیپلم ؟
  یا معدل سال چهارم هم نیاز هست ؟ در ضمن قبولی در دانشگاه های المان تو کالج راحت تر از ایرانه ؟؟
  (در ضمن من به خاطر مشکل چشم از سربازی معاف میشم )

  پاسخ
  • lotus

   Salam mojadad

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham mikhad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 109. سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون..من ۱۸سالمه و با معدل دیپلم تجربی۱۷. چند روز دیگه کنکوردارم و میخوام بدونم اگ قبول نشدم میتونم برای دانشگاه و کالج اونجا پذیرفته بشمً؟؟؟من بخاطر اینکه معدل تو کنکور تاثیر نداشت اصلا پیش رو جدی نگرفتم و غیرحضوری خوندم الانم معدلم خوب نیست..متاهلم میخوام بدونم میشه اونجا با همسرم تو یه رشته ی خوب ادامه تحصیل بدم یا نه؟خیلی نگرانم لطفا جواب بدید ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   mamnunam, bebinid bastegi be reshteiee ke mikhayn dare v inke moadele PishDaneshgahitun chande.

   maa baraye shoma yek raah darim ke age tamayol dashte bashin, ghable har eghdami age zabane Almaniro shuru kardin, madaareketun ro migirim mifrestim Alman barresi mikonim behetun khabar midim shanse karitun dar che haddi hastesh.

   age dar ye hadde manteghi bud, starte karitun khorde mishe v age manfiyam bud ke hame chi behetun bargasht dade mishe v migim anjam nemidim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 110. سلام
  من سال سوم تجربی هستم و معدل سال سومم ۱۸٫۵۷ و معدل دیپلمم ۱۹٫۲۵ هست. میخواستم بدونم اگه ساله چهارم معدلم در همین رده باشه بدون کنکور میتونم واسه کالج آلمان اقدام کنم؟
  B1 هم دارم
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma behtar hast berid konkur sherkat konid, be har surat mojaz be entekhab reshte ke mishid. maa ba hamun mitunim karetun ro anjam bedim.

   Albate begam bedune un ham mishe vali mikhaym shanse jahaee ke eghdam mikonim bishtar bashe.

   Sharayetetun baraye Eghdam ham khube, age B1 ro dashtin maa mitunim karetun ro anjam bedim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 111. سلام
  من دانشجو ترم مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد واحد علوم تحقیقات هستم
  برای ادامه تحصیل میخوام برم آلمان اولا کدوم دانشگاه ها این رشته رو دارن و شهریه شون چقدره؟و برای ثبت نام در دانشگاه ها چه مدارکی و چقدر زبان باید بگذرونیم وچه مدارکی میخواد؟
  دوما در چه مقطعی به نظر شما برم و آیا امریکا و کانادا هم خوبه برای این رشته و هزینه هاش چقدر هست ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid injuri ke shoma soal miporsin bande nemitunam javab bedam, chon shoma aval az hame bayad begid baraye che maghtaeiee v detail moadel v rize nomratun ro man bayad bedunam, bad taze shoma bayad begid be che zabani mikhayn tahsil konid ke taze begim mishe ya na.

   hazineye tahsil be mavarede bala bastegi dare vali hodude maahi 500-800 EU koli hazine darid.

   baraye Canada v USA hazineye tahsil v zendegi taghriban 29,000 $ hazine dare saliyane. ke moasseseye ma hich eghdami baraye in keshvarhaa anjam nemide chon mojavzesh ro nadarim.

   az hameye inaa begzarim bahse sarbaazie shoma ham mohem hast ke shoma moaaf hastin ya sarbaazin v moshekele khuruj az keshvar khodesh prose dare unam ba daneshgahi ke shoma mikhunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 112. سلام
  من ۲۶ سالمه و مدرک مهندسی عمران را از دانشگاه غیرانتفایی دریافت کردم
  درخواست ادمه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته خودم یا رشته دیگری را دارم
  ممنون میشم از راهنمایی شما دوست عزیز
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bastegi be moadel v rize nomaraat v madrake zabani ke mikhayn erae bedin dare v injuri man nemitunam javab bedam duste aziz.

   taze bahse sarbaazi ham moheme ke aya sarbaz hastin ya na.

   age hozuri tashrif biyarid madareketun ghable har eghdami barresi mishe bad karetun anjam mishe ke motmaen ghadam bar daarid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 113. سلام خسته نباشید.من ۲۲ سالمه لیسانس حسابداری با معدل ۱۵ از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.زبان آلمانی در حد b1 بلدم و انگلیسی هم چند وقت ديگه ایلتس امتحان میدم.میخواستم ببینم تو رشته های مرتبط با حسابداری بهترین رشته تو آلمان از نظر درآمد و میزان تقاضا چی میتونم برم؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   resheteye Hesaab dari ya Accounting kheili kam hastesh tu Alman, vali reshtehaaye mortabet kheili hastesh masalan Finance v kheili reshtehaaye dg.

   vali bayad madareketun ro biyarid v daghigh begid be che zabani mikhayn tahsil konid.

   bad madareketun ro gerefte mishe barresi mishe v daghigh behetun ettelaa dade mishe ke karetun start khord bedunid.

   darzemn chon karetun daste kasi hast ke tu field shoma ya ostad daneshgah hastesh ya PhD dare. baraye hamin mitunan reshtehaaye khub ro behetun moarefi konand.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 114. سلام
  من ۱۷ سالمه.الان پیش ریاضی ام
  معدل دیپلمم متاسفانه ۱۵٫۵۰شده
  اگر من بتونم دانشگاه سراسری قبول بشم میتونم تو کالج های آلمان ورود پیدا کنم؟؟؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age 2ta moshkel nadashte bashin mishe karetun ro anjam dad:

   ۱٫ Moshekele Sarbazi nadashte bashin chon age dashte bashin ejazeye khuruja az keshvar ro nadarid v bayad vared daneshgah beshid bad azun tarigh kharej beshid

   ۲٫ age College pezeshki nakhayn v hadafetun pezeshki nabashe okey hast vagarna age pezeshki mikhyan ba in moadelhaa nemishehaaa

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 115. سلام. تشکر بابت وقتی که برای جواب دادن میگذارید.معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای ۱۹٫۵ هست.پارسال کنکور دادم و مجاز به انتخاب رشته سراسری شدم.اما انتخاب رشته نکردم.تا چند ماه دیگه B2 میگیرم. برای پزشکی چقد شانس پذیرش دارم؟ ایالازمه اینجا دوباره کنکور بدم و پزشکی قبول شم؟ چطور میشه بورسیه شم ؟چقدر پول لازمه؟ با ماهی ۱ میلیون میشه رفت انجا؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh Shoma shansetun khub hastesh v kamelan manteghi.

   na niazi be konkure mojadad nist man karetun ro mitunam anjam bedam.

   bursie hich mafhumi nadare vali tebghe ghanun daneshgah tahsile shoma baraye hame rayegan hastesh v hazineye zendegi be ohdeye khodetun hast ke be in bursie nemigan.

   hazineye zendegie shoma ham mahiyane 600-700 EU hastesh.

   omidvaram betunid in hazine ro faraaham konid v shanse tahsil dar Alman ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 116. سلام من ۲۱ سالمه دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته رشته مهندسی تکنولوژی برق قدرت با معدل کل ۱۸ (تخصصی ۱۸/۵) از دانشگاه آزاد، آیلتس ۸ و در روز های آینده مقاله ISI در رابطه با رشته دانشگاهی خودم هم ارائه خواهم داد.
  ولی مشمول خدمت هستم و هنوز آلمانی رو شروع نکردم.
  اولین سوالم اینه که آیا با این شرایط میتونم پذیرش دانشگاهی از آلمان رو بگیرم؟ چه دانشگاه هایی؟ دولتی یا آزاد؟ اصن کدوم بهتره دولتی یا آزاد؟
  آیا عدم آشناییم با زبان آلمانی مانع تحصیلم میشه؟
  اول خدمت برم و بعد اقدام به رفتن کنم یا بعد از رفتن به آلمان برگردم و خدمتمو برم؟(اگه بعد از برگشتن خدمت کنم دوباره میتونم جهت کار و اقامت به آلمان برگردم؟ )
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   fek nakonam moshkeli bashe v niazi be khundane zabane Almani ham nistesh.

   bayad pazireshe Master baratun gerefte beshe v be gheyde vasighe az keshvar kharej beshid v berid.

   dg inke che daneshgahi v … inaa dg tu proseye kari malum mishe vali 100% daneshaghe morede taeed bude v hazinasham ziad nist.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 117. سلام
  من مدرک دیپلم و پیشم حدود ۱۹ هست و میخواستم بدونم کالج آلمان مدرک پیام نور هم قبول میکنه یا حتما باید روزانه سراسری قبول بشم.ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age payam noor ro az tarighe Konkur e SaraaSari sherkat kardid moshkeli nist.

   mitunid age madarake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 118. سلام
  من متولد ۷۷ هستم در رشته مکانیک خودرو
  می خواستم بدونم تو کنکور باید رتبه بین چند تا چند بگیرم تا بورسیه بشم؟؟
  با کاردانی می تونم بورسیه بشم ؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   salam

   age Sarbaaz hastin ke ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid, mage inke Sarbaaz nabashin.

   Darzemn inke konkur che rotbeiee dashte bashin v chi ghabul beshin mohem nist.

   v mishe age moadele Diplom v Pishetun okey bashe v sennetun ham okey bashe, ba tahsile rayegan baratun paziresh gereft vali in be mafhume burs nist v hazineye zendegi be ohdeye khodetun hastesh dar hadde maahi 600-700 EU.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 119. سلام.من رشتم کامپیوتر.میخوام برنامه نویسی بخونم.هنوز کنکور ندادم.میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم؟؟لطفا جواب رو ب ایمیلم بفرستید آخه من زیاد تو این سایت نمیام…ممنونم.

  پاسخ
  • lotus

   salam

   shoma bayad hatman Pishdaneshgahi v madrake zabane B1 ro dashte bashin ta beshe karetun ro anjam dad, darzemn bayad moadeletun ham dar hadde manteghi bashe ta beshe eghdam kard.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 120. سلام .
  من هفده سالمه و چند روز دیگه کنکور دارم . معدلم خیلی تعریفی نداره . معدل دیپلم هفده و معدل پیش دانشگاهی شونزده . بعد کنکور هم برای کلاس زبان المانی اقدام میکنم و فکر میکنم حدود یک سال دیگه بتونم testdaf بدم .
  خواستم بدونم اگر من اینجا داروسازی دانشگاه دولتی (هر شهری) قبول بشم ، میتونم اونجا همین رشتهر بخونم ؟ یا بستگی به معدل داره ؟ بعد یه قسمتی هم نوشته بودید یکسال کالج هست و اخرش امتحان پایانی و با توجه به نمراتمون در اون ازمون میتونیم انتخاب رشته کنیم . این یعنی نمیشه رشته ای که اینجا قبول میشیم رو بریم ؟ کالج دانشگاه هامبورگ به چه صورت هستش ؟ و اینکه اگر من در دانشگاه دولتی رشته ای قبول بشم ، و گواهی رو بفرستم و رشته ی دیگه ای در دانشگاه ازاد قبول بشم و اون یک سالی که تو ایران هستم رو در دانشگاه ازاد مشغول به تحصیل باشم ، مشکلی ایجاد میکنه ؟و یک سوال دیگه : دانشگاه هامبورگ(به خاطر وجود بستگانم) ته ی داروسازی داره ؟ قبولیش سخته
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadel yeki az melak haaye entekhabe reshte hastesh v niaz nist TestDaf ro dashte bashin ba B2 ham mishe kar ro anjam dad.

   darzemn un College ke tu Alman migzarunid mitune moadeletun ro kami behbud bede age khub beshid.

   inja konkur har chi ghabul beshid gharar nist hamun ro tu Alman bekhunid v melak ghabuli dar konkur nistesh.

   ghabuuli dar daneshgahe azad aslan melak nistesh.

   vali age reshteiee bekhunid ke be reshteye unjatun rabt dashte bashe un vaght dg College nemikhorid in ham khube ham bad.

   khubish ine ke dg college ro nemigzarunid v badish ine dg paziresh bar asaase hamin moadel behetun midan ya na v dg shanse ino nadarid ke ba gozarundane College M-Kurs moadeletun behbud bedin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 121. سلام
  من ۱۷ سالمه،ریاضی فیزیک میخونم و معدل دیپلمم ۱۹٫۷۰ هست
  تویه یکی از پاسخ هاتون به دوستان گفتید که کالج برا ترمیم نمرس
  آیا من حتما باید برا کالج اقدام کنم؟؟
  بعد مدرک زبانمو میتونم چند روز قبل از ثبت نامم ارائه بدم؟؟؟
  واقعا؟؟؟

  اگه میشه از طریق ایمیلم در ارتباط باشیم
  مرسی
  به راهنماییتون احتیاج دارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na ki gofte, shoma bayad baraye eghdam jahate paziresh madrake zabane B1 ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 122. سلام ۳۴ ساله هستم مدرک کارشناسی روانشناسی عمومی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۳/۱۸آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی عمومی(به زبان انگلیسی) در آلمان برای من وجود دارد ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr ham moadeletun kame ham be zabane Almani hastesh v bayad madrake zabane Almani dar hadde C1 ro dashte bashin ke ba sharayete shoma shodani nistesh.

   movafagh bashid
   Sehri

   پاسخ
 123. سلام.کتاب هایی که برای پزشکی المان در کالج یک ساله خوانده میشه ایا ایران وجود داره بریم بخریم با امادگی بهتر بریم کالج؟ ایا میشه از المان سفارش داد؟ ایا نمونه سوال های ازمون پایانی کالج سال های قبل در بازار موجود است؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na chenin manbaee vojud nadare, shoma age ruye zabanetu tamarkoz konid v doruse hamin ja ro khub balad bashin moshkeli pish nemiad.

   nemune soaalat ham baste be College v dorusi ke behetun yad midan fargh mikone v kasi nadare chenin moredi ro. magar inke az kasi ke unja College dare mikhune begirid ke ziad be darde shoma nemikhorehaaa.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 124. با عرض سلام و خسته نباشید. بنده ۲۸ سالمه و کارشناسی ارشد مهندسی معماری از دانشگاه آزاد تبریز با معدل ۱۷/۷۵ هستم . میخاستم برای تحصیل دوره دکترا به المان برم.من فقط بین زبان آلمانی و انگلیسی مانده ام که مدرک کدام را بگیرم.اگر ایلتس بگیرم راحت تر میتوانم پذیرش و بورسیه بگیرم برای دکترا یا مدرک B2 آلمانی. ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye besyar sakhti hast baraye Phd, vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1-1.5 saal hast. yeki az moshkelaate parvandeye shoma ine ke Lisans ba foghetun reshtash motafavet hastesh.

   darzemn dashtane maghale besyar tasir gozar hastesh dar in prose. v faghat maghalaate Publish shode ye khareji melake amal hastesh.

   Albate in Prose bedune Madrake zaban shodani nist v bayad hatman madrake zaban bashe. hala bar asaase sharayete shoma ye Almani ya En.

   Darzemn shoma bayad ghatan Portfolio bedin gheyre Proposal ke age unam rad beshe shoma ro rad mikonan. ke hamun tarhaaye Memari hastesh dar har zamineiee ke darkhaste paziresh darid.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun kheili bishtare, Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ darzemn shoma mitunid baraye Master ye reshteye por karbord tar v ba bazare kare behtar ro entekhab konid

   be nazare ma ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   age az lahaaze maali moshkeli nadarid shayad beshe behetun pishnahaadaate dgiee ham bekonim

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 125. باسلام .من دارای مدرک کاردانی پیوسته ماشین های کشاورزی دانشگاه آزاد ودیپلم کاردانش و متاهل هستم. خواستم بدونم میشه از اول با دیپلم به رشته مهندسی مکانیک در المان تحصیل کرد و یا در همون رشته خودم ادامه تحصیل بدم.ممنون از راهنمایتون.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba sharayeti ke shoma darid baeed midunam, vali baaz age mikhayn man bayad rize nomaraate Diplom v Kardanitun ro dashte basham ta betunam nazar bedam. darzemn bayad sennetun ham kam bashe ke beshe eghdami anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 126. سلام
  ببخشيد شما تو مطالب سايتتون زديد كه حتما نيازمند قبولي در دانشگاه سراسري ايران هست
  ولي نظرات و پاسخ هاتون رو كه ديدم
  گفتيد كه رتبه كنكور هيچ تاثيري در قبولي دانشگاه هاي المان نداره…
  ميشه لطفا راهنمايي كنين؟
  من ١٧ سالمه و معدلمم كه تا حالا بالا بوده و ميخوام تا ديپلمم رو گرفتم برم
  ميخواستم بدونم فقط شرط ورود به دانشگاه هاي المان براي رشته دندونپزشكي فقط معدل بالاي پيش دانشگاهي و مدرك B2الماني هست؟
  يعني نيازي به قبولي در كنكور سراسري ايران نيست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ niaz be madrake PishDaneshgahi hastesh

   ۲٫ konkur ham hamun tor ke goftam maa chenin emkan i ro darim ke bedune konkur ham paziresh begirim, vali behtare berid konkur ro ham bedin hatta age mojaaz be entekhab reshte ham beshid v hatta age hichiam ghabul nashid, maa mitunim kar ro anjam bedim.

   ۳٫ Moadele Diplom v Pish joda joda mohem hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 127. سلام
  دانشجوی مهندسی برق دانشگاه آزاد نجف آباد ترم ۳ هستم
  ۴۰ واحد با معدل ۱۷ پاس کردم
  برای مدرک زبان انگلیسی ۳ ترم دیگه تمامه و آلمانی خود خوان کار میکنم
  معافیت سربازی دارم و برای سال اول هزینهء خودم را آماده کردم
  جدای این مسایل ۳ کتاب هم نوشته ام که انتشار در ایران غیر ممکنه
  قصدم رفتن به آلمان پس از گرفتن ۷۲ واحد از ترم ۵ یا ۶ است
  آیا اقامت از طریق تحصیل در دانشگاه دولتی آلمان ممکنه و برای اون چه چیزایی لازم دارم؟
  ممنون از پاسخگوییتون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moshkele khuruj az keshvaretun ro bayad khodetun hal konid

   darzemn madrake zabane B1 Almani elzami hastesh

   moadele Diplom v PishDaneshgahi melake paziresh hastesh v bayad rize nomaraate daneshgahetun ham begirid ke tarjome v taeed beshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 128. سلام…خسته نباشید.
  خیلی ب راهنماییتون احتیاج دارم ممنون میشم کمک کنید اگرم امکان توضیح جامع نبود بگید تماس میگیرم…
  من لیسانس حسابداری دارم..معدلمم کمه علاقه ای هم نداشتم و ندارم ب این رشته…خ دوست دارم بورسیه بگیرم کشورش زیاد مهم نیست واسم..ولی زبان واسم مهمه ک انگیسی بخونم..
  و به سه رشته تمایل دارم..فیزیوتراپی…هوشبری..تکنسین اتاق عمل…تمایل ب ادامه تحصیل در یکی از این سه رشته هستم حالا بنا بر اینده کاری بهتر هرکدوم..
  میشه راهنمایی کنید باید چ کارایی انجام بدم ک بتونم بورس رایگان بگیرم؟ ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye keshvara haaee ke maa eghdam mikonim reshtehaaee ke shoma goftin be zabane En maghdur nistesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 129. سلام
  ۱-چقد احتمال داره سفارت برای پزشکی المان به من که ۲۲ سالمه ویزا بده؟ به چند درصد متقاضی ها معمولا ویزا میدهند؟
  ۲-اگر من خرداد ۹۶ مدرک b2 را تحویل بدم دیره برای انجام کارا و میفته به سال بعد؟ از طریق کالج میخام اقدام کنم
  ۳-نمره ی لازم برای قبولی پزشکی در m-kurs چقدر است؟
  با تشکر

  پاسخ
 130. سلام
  در المان معمولا در امد رشته هایی مثل فیزیوتراپی ، پرستاری ، هوشبری ، اتاق عمل ، رادیولوژی و …. چقدر نسبت به پزشکی کمتره؟ ایا با این رشته ها امکان زندگی مرفه در المان وجود دارد؟
  با تشکر

  پاسخ
 131. سلام . ایا این امکان وجود داره برای پزشکی المان اقدام کنیم و اگر در ازمون نمره ی لازم را کسب نکردیم رشته ی دیگری را انتخاب کنیم؟

  پاسخ
 132. سلام
  من دبیرستانم رو فرزانگان بودم.لیسانس الکترونیک سراسری با معدل ۱۳٫۶وفوق لیسانس مخابرات سراسری با معدل ۱۵ هستم.یک مقاله کنفرانسی معتبر دارم چطور می تونم در خواست پذیرش وبورس برای دکترا در آلمان بدهم.آیا اگر مقاله ی ژورنال هم بدهم کارم راحت تر میشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadelhaaye shoma besyar bad hast baraye in reshte be zabane En.

   vali age beshe kari kard baraye shoma bayad baraye Master be zabane Almani faghat baratun eghdam kard v be nazare man in behtarin pishnahaad hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 133. با تشکر از پاسختون
  ولی اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی پایین باشه ولی ریز نمرات دانشگاهی بالای ۱۶ باشه امکان پذیرش در رشتهء برق در آلمان وجود داره؟
  یا بهتره تا گرفتن مدرک لیسانس صبر داشته باشم؟

  پاسخ
 134. سلام،
  خسته نباشید،
  من دانشجوی ترم ۳ ژنتیک دانشگاه سراسری هستم،معدل ترم ۲ و ۳ بالای ۱۶ و معدل دیپلم ۱۷ به بالاست،
  مدرک b1 المانی رو دارم،زبان انگلیسیم هم قویه،
  برای اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی میتونم اقدام کنم؟اونجا هم باید کنکور داد؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in Sharayet baeed midunam karetun be saran jaam berese v dar zemn be dalile inke age shoma moshkele Sarbaazi dashte bashin ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid.

   bebakhshid age rok budam.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 135. با سلام
  من ۲۸سالمه و دارای مدرک لیسانس مکانیک سیالات هستم ولی متاسفانه به دلیل برخی مشکلات معدل لیسانسم ۱۲ است حال میخواستم بدانم ک امکان شرکت در کالج را دارا میباشم یا خیر؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayad Almani bekhunid, age moshkele sarbaazi nadarid behtare baratun pazireshe lisanse mojadad begirim, v vahedaatun tatbigh mishe v baghiyasho bekhunid biayn balaa.

   ma in emkan ro darim ke masteh ham baratun begirim ba vakil Almani vali bayad barresi konim bebinim bahse visaatun chi mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 136. سلام
  ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
  من در حال حاضر کارشناسی پرستاری دارم و مشغول به طرح تو ی بیمارستان هستم
  و میخوام که برای ارشد پرستاری توی آلمان اقدام کنم
  و واقعا به اطلاعاتی نیاز دارم که کمکم کنه
  اینک چه چیزایی واسه درخواست دادن لازمه و اصلا از کجا باید شروع کرد
  ایا ملاک دونستن زبان المانی به ساعت های گذرونده شده ست یا مدرک معتبر میخواد
  چقدر معدل کارشناسی تاثیر داره توی اخذ بورسیه و ایا میشه همزمان اونجا توی بیمارستان به عنوان پرستار کار کرد ؟؟ از کجا میتونم این اطلاعاتو بدست بیارم ؟ 🙁

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma bayad madrake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashin, ta beshe kuchek tarin eghdami anjam dad baratun.

   in dorehaa mamulan chon clinical hastesh, banaa bar in bayad baratun gharardade Kari bast v proseye karitun kheili fargh mikone ba paziresh gereftan.

   doreye kar v tahsil ba ham hastesh v emkane inke hoghugh ham daryaft bokonid hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • سپاس گذارم از پاسختون،حتما باهاتون تماس میگیرم 🙂

    پاسخ
 137. Salam
  Ozr mikham baraye entekhab e reshte ch mahdoodiat haei dare?yani Baad az college emtehan gerefte mishe o bar asas oon taein mishe?mese konkoor?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na mahdudiyati nadarid, fek konid nemikhayn berid Alman hamunjuri zendegi konid v entekhab reshte konid.

   bad ke vared shodid harche moadeletun v sharayetetun dar Diplom + PishDaneshgahi + college M-Kurs behtar bud reshtehaaye behtar ro mitunid entekhab konid..

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 138. ممنون از بابت پاسخگویی . بنده کاردانی معماری و لیسانس معماری و فوق لیسانس معماری هستم. و لیسانس رو در سال ۸۹ از دانشگاه آزاد گرفته ام و فوق لیسانس رو هم در سال ۹۲ از ازاد گرفته ام. شما گفتید برای ارشد مجدد از المان درخواست بدید شاید راحت تر بشه. خوب اگر من برای ارشد مجدد از المان اقدام بکنم باز نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس دارم؟؟و بیشتر میخوام در همون رشته خودم ارشد مجدد مثلا در رشته معماری داخلی یا معماری منظر ارشد مجدد بگیرم.در واقع نمیخام تغییر رشته بدم. و اون جوری که شنیده ام دانشگاه های المان رایگان هستند و سالی فقط ۲ ملیون تومان هزینه بیمه و …. فقط میگیرن. ممنون میشم باز هم منو راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 139. salam va khaste nabashid
  man motevalede 68..vurudi 87 daneshgahe esfahan..reshteye bargh dar maghtae lisans..sale 91 enseraf va madrake moadele kardani gereftam..moadele diplom 18/99 va pishdaneshgahi 17/5
  mikhastam azatun beporsam mitunam baraye kalejhaye alman eghadam konam..darsade dadane visa va pazireshe unja cheghade..mamnun

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma be dalile Gappe tahsilie bishtar az 3 saal riske rad shodane sefarat r darid paziresh ro ke mishe gereft.

   age riskesho ghabul darid mitunid biyayn karetun ro anjam bedim.

   vali sefarat be dalile parvandatun kheili rush zoom hast, age kasi ke balad nabashe karetun ro jam kone ghatan rad hastin v hatta nemitunid shansetun ro emtehan konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 140. سلام
  من برای دکتری میخوام اپلای بگیرم و فول فاند بودنش برام خیلی مهمه
  ایا تو رشته ی حسابداری میتونم اپلای بگیرم؟ اصلا دانشگاهی هست که حسابداری پذیرش کنه؟
  خیلی دوس دارم تو المان باشه
  الان دانشجوری ارشد حسابرسی هستم
  میخواستم از الان برنامه ریزی کنم
  سپاسگذارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kare sadeiee nist chenin sohbati ke shoma mikonid.

   proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye besyar sakhti hast baraye Phd, vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1-1.5 saal hast.

   darzemn reshteye shoma be in naam dar Alman kam hast v aksaran zir majmueye reshtehaaye dg gharaar migire.

   darzemn dashtane maghale besyar tasir gozar hastesh dar in prose. v faghat maghalaate Publish shode ye khareji melake amal hastesh.

   Albate in Prose bedune Madrake zaban shodani nist v bayad hatman madrake zaban bashe. hala bar asaase sharayete shoma ye Almani ya En.

   Darzemn shoma bayad ghatan Portfolio bedin gheyre Proposal ke age unam rad beshe shoma ro rad mikonan. ke hamun tarhaaye Memari hastesh dar har zamineiee ke darkhaste paziresh darid.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun kheili bishtare, Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ darzemn shoma mitunid baraye Master ye reshteye por karbord tar v ba bazare kare behtar ro entekhab konid

   be nazare ma ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   az hame mohem tar inke hich kas tu Iran nemitune baraye Alman ghole bursiyeye kamel behetun bede, chon ostad sanieyey akhar elam mikone. badam shoma be mahze tamum shodane darsetun nemitunid eghdam konid, bayad maghaalaatetun chap beshe ke beshe ru parvandatun hesab kard. vagarna ye foghe lisans v ye madrake zaban ro ke hame darand.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • slm mojadad
    sepas be khatere pasokh goi
    age bekham arshade mojadad begiram to kodom reshte behtare?
    va inke hazinash cheghadr mishe?
    va cheghadr time daram bara gereftane zaban?
    mrc az rahnmai

    پاسخ
 141. با سلام. من ساکن المان هستم،مدرک c1 گوته وتست داف دارم.معدل دیپلم ۱۸.۴۳وپیش ۱۷.۲۶.لیسانس و فوق مدیریت از ایران گرفتم.میخواستم بدونم،با این شرایط شانسی برای پذیرش در رشته ی داروسازی در یکی از دانشگاه های المانو دارم؟؟ سپاسگذارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma ke unja hastin ghatan behtar az bande sharayet ro midunid.

   baraye injur reshtehaa be dalile inke shoma diplom v PishDaneshgahitun riazi bude v moadeletun bad nist behtare college M-Kurs ro sabte nam konid bad ke college ro gozarundin reshtatun ro entekhab konid.

   age enghad be sathe zaban v sathe elmiyetun motmaen hastin mitunid emtehane TestAs ro bedin ke hamun emtehane akhare college hastesh, age betunid un emtehan ro ba nomreye bala pas konid mitunid apply konid baraye daru Sazi ke tu kheili az daneshgahha emtehane vorudi ham darid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 142. salam.17 salame va toye madrese iranie malezi dars mikhonam.moadele sevom kheyli jaleb nashode (hodude 15) mikhastam beporsam age moadele pishe man balaye 18 beshe vali B1 ya B2 begiram mitonam vase college apply konam? mikham vase mohandesi mechanic apply konam va konkur iran ham mitonam bedam va ba sahmie i k daram fek mikonam k kokur ro mitonam pass konam.va inke age man beja pish beram madrake A level begiram taqiri toye apply kardanam mishe ya kheyr.mamnon misham k rahnamiihatono vasam email konid va shomare telephone iran ro vasam befrestid.merci

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma hamun Pishdaneshgahi ro begirid v konkur ro okey konid, ba dashtane madrake zabane Almani mishe karetun ro anjam dad.

   fek nakonam jaye negarani bashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 143. سلام ..من لیسانس زبان انگلیسی دارم خواستم بدونم ایا از دانشگاههای المان واسه ارشد در همین رشته میتونم پذیرش بگیرم ..۴۶ساله هستم ..ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba sharayete senni ke darid shodani nist v sefarat be shoma visa nemide

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 144. سلام خدمت شما
  من ۳۳ سالمه و دیپلم فنی حسابداری و فوق دیپلم حسابداری از دانشگاه دولتی و لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۶ به بالا دارم،زبان انگلیسی بلدم ولی هنوز مدرکی بابتش ندارم و در حال حاضر زبان آلمانی را هم شروع کردم ، آیا میتونم واسه ارشد حسابداری از یکی از دانشگاه های رایگان آلمان پذیرش بگیرم؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   pazireshe shoma shayad shodani bashe vali, parvandatun bayad barresi beshe chon fek mikonam riske sefarat darid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 145. ممنون از جوابتون،چشم من حتما زنگ میزنم
  من نگرانی بابت زبان ندارم چون میتونم زبان را از پسش بربیام،فقط نگرانی من سنم هست و اینکه پیش دانشگاهی ندارم و گپ تحصیلی بین کاردانی و کارشناسی دارم ، میخوام مطمعن بشم که اگه نمیتونم ، بیخود زبان آلمانی نخونم .مرسی

  پاسخ
 146. سلام، من ٢٢ سالمه و ليسانس برق دانشگاه سراسري تهران با معدل ١٦ هستم، زبان انگليسيم خوبه و تافل بالاي ٩٠ ميتونم بگيرم
  ميخواستم بپرسم امكان پذيرش از دانشگاههايي مثل هامبورگ و مونيخ وجود داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid emkanesh hast kheili daneshgahha be shoma paziresh ro bede vali time sodure pazireshesh dir bashe v shoma be sefarat naresid. ya in term ke terme naghese aslan baaz nabashe v . . . inam dar nazar begirid shoma moadeletu ruye marz be samte paeen hastesh.

   bezarid paziresh baratun gerefte beshe berid Alman unja emkane taghire daneshgah vojud dare, age daneshgahe dge be shoma paziresh dad mitunid change konid.

   darzemn ta Avayele shahrivar bayad hameye madareketun kamel bashe v madareketun ham barresi shode bashe. pas age baraye in term mikhayn zud bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 147. سلام دانشجوی فوق دیپلم رشته برق با معدل ۱۹ از دانشگاه ازاد هستم .درسم خوبه تو کنکور سراسری هم قبود شدم.فقط میخواستم بدونم اگه بخوام المان تحصیل کنم انگلیسی بخونم بهتره یا المانی؟کدوم شرط قبولی بهتر و بالاتری داره ؟ایا امکان قبولی پذیزش هست؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   behtare bettab Almani bekhunid ke gozinehaaye bishtari dashte bashin baraye eghdam.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 148. سلام من از دانشجوهای پزشکی هستم و تازه سال ۴ تموم کردم و میخواستم بدونم راهی هست که بتونم ب دانشکده پزشکی در یکی از شهرهای آلمان راه پیدا کنم و از اونجا ادامه بدم حالا یا تطبیق واحد کنم یا اینکه کلا ورود پیدا کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   inke shoma Pezehski darid mikhunid melak nistesh ke pezeshki ro begirim v tatbighe vaahed surat begire, chon melaake asli moadele Diplom v PishDaneshgahi hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   age moadeletun zire 19 hastesh bettab bayad baratun paziresh College gerefte beshe ke moadeletun ro cover kone baraye hamin nabayd hatta rize nomaraate pezeshkitun ro ru konid chon age ino neshun bedid dg behetun college nemidan.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 149. با سلام خسته نباشیدمن ۱۶سالمه و می خواهم برای سال اخر رشته عمران بخونم ما کنکور نداریم و شرط معدل است و می تونم معدلم را به ۱۸برسونم زبان هم مشکلی ندارم
  و تنها پول است من اونجا می تونم کار کنم و تنها مشکل من پول اولیه است باید چقد پول داشته باشی تا بتونی بری. ایا راه دیگری هم است که پول ندم. اگه می شه شروع کنم به خوندن و اگه نمی شه ادامه ندم
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayad Diplom v PishDaneshgahi dashte bashin be hamraahe madrake B1.

   darzemn bayad age moaafi nadarid moshkele khuruj az keshvaretun ham bayad okey konid.

   unja ham hade aghal dg hazineye zendegi be ohdeye khodetun hastesh v 600-700 EU bayad pardakht konid v inke begam pool nadin aslane aslan nemishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 150. سلام ممنون میشم منو راهنمایی کنید بنده فوق لیسانس مهندسی مکاترونیک از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۹ و دو تا مقاله isi از پایان نامه و دو مقاله مجزا میخواستم بدونم امکان پذیرش در مقطع دکتری دارم یا نه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye Besyar sakhti hast baraye Phd, vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1-1.5 saal hast.

   darzemn dashtane maghale besyar tasir gozar hastesh dar in prose. v faghat maghalaate Publish shode ye khareji melake amal hastesh.

   Albate in Prose bedune Madrake zaban shodani nist v bayad hatman madrake zaban bashe. hala bar asaase sharayete shoma ye Almani ya En.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun kheili bishtare, Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ darzemn shoma mitunid baraye Master ye reshteye por karbord tar v ba bazare kare behtar ro entekhab konid

   be nazare ma ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   age az lahaaze maali moshkeli nadarid shayad beshe behetun pishnahaadaate dgiee ham bekonim

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 151. سلام.من ۱۸ سالمه ‘ امسال پزشکی قبول نشدم.ولی از رشته های دیگه میتونم قبول شم.معدل دیپلم ۱۹٫۳۲ و معدل پیش ۱۴٫می تونم به کالج المان برم به شرط اینکه از پزشکی یا دارو یا دندان قبول شوم؟؟؟؟؟سربازیم به خاطر شماره ی چشمم معاف خواهم شد همین فردا هم اقدام میکنم.اگر معدل پیش مشکل داره میتونم خرداد ۹۶ ترمیم معدل برمو به ۱۷ یا ۱۸ برسونم.اگه هم ترمیم نمیخواد چه عالی.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba moadele pishi ke shoma darid shansi baraye vorud be reshteye pezeshki nadaridaaaa motassefane

   Age Pezehski ham ghbaul beshin melak nistesh ke pezeshki betunid berid, chon melaake asli moadele Diplom v PishDaneshgahi hastesh.

   moasseseye ma in tavan ro dare ke ba mojaaz be entekhab reshte ham mitunim baratun eghdam konim v tebghe ghanune Alman hich niaz be gavahiye ghabuli dar un reshte nistesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 152. سلام من مدرک مهندسیم رو از دانشگاه ازاد بامعدل ۱۸ تموم کردم وعضو انجمن علمی نخبگان ایران هستم میخواستم ببینیم برای پذیرش در دانشگاه های آلمان ازکجا باید شروع کنم من کاردانیم رو در دانشگاه دولتی گذروندم ممنون از اطلاعات شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Bayad madrake zaban ro begirid, v mogheiee ke madareketun kamel bud eghdam konid baraye terme bad paziresh begirid. inke che zabani bekhunid v … basegi be in dare ke reshtatun chie v …

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 153. سلام خسته نباشيد
  من ١٩سالمه و معدل ديپلمم ١٩.٧٥ و معدل پيش دانشگاهيم ١٥.٢٢ هست و قبولي در دانشگاه دولاي و دارم، قصد تحصيل پزشكي يا دندان در المان،ميتونم اقدام كنم؟معدل هم مشكلي نداره؟و اينكه تحصيل در المان محدوديت سني داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba moadele pishi ke shoma darid shansi baraye vorud be reshteye pezeshki nadaridaaaa motassefane. baaz age mikhayn shansetun ro emtehan konid dg bahse dg hastesh

   Age Pezehski ham ghbaul beshin melak nistesh ke pezeshki betunid berid, chon melaake asli moadele Diplom v PishDaneshgahi hastesh.

   moasseseye ma in tavan ro dare ke ba mojaaz be entekhab reshte ham mitunim baratun eghdam konim v tebghe ghanune Alman hich niaz be gavahiye ghabuli dar un reshte nistesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 154. سلام من ۱۸ سالمه
  و دیپلمم ۱۸.۴۱ و پیش دانشگاهیم ۱۵ شده و کنکور قبول شدم میتونن پذیرش بگیرم برای کالج؟ برای رشته ی روانشناسی

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in reshte besyar vorudesh sakht v hatta bazare kaarie khubi baraye international Student nadare chon zabane Almani fajihan ghavi mikhad v movafaghiyat tu in reshtehaaa besyar sakht hast.

   vali age Almani balad bashid mitunim baratun College ro begirim v varede Alman beshid v badesh ke sathe zabanetun okey shod, taghire reshte bedid be reshteiee ke mikhayn.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 155. سلام. معدل دیپلم من ۱۹٫۱۲ و پیش ۱۸٫۵۰میخواستم بدونم امکان داره بتونم کالج برای پزشکی اقدام کنم .؟حتما باید هردو معدل بالای ۱۹ باشه ؟ واینکه ازمون نهایی کالج سطحشون چجوریه مثل کنکور ایرانه ظرفیت کم بر میدارن واسه رشته های پزشکی و دندون؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh. inke bade College 100% betunid varede pezeshki beshid chize ghati nistesh vali shoma bayad ino bedunid badesh eghdam konid ke badan pashimun nashid.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 156. سلام
  من ١٩ سالمه…ديپلم تجربي دارم معدل ديپلمم هم بالاي ١٩ هست
  رتبه ي كنكورم هم ٧٦٠٠
  ميخواستم بدونم ايا شانسي دارم واسه تحصيل در المان؟
  و اينكه به طور كلي هزينه ها به چه صورت هست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   sharayetetun az lahaaze eghdam khube, az lahaaze hazine ham unja tahsiletun rayegan hast ya hazineye kheili kami dar bar dare.

   hazineye zendegi ham be ohdeye khodetun hastesh ke dar hadde 600-700 Eu dar maah hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 157. باسلام من کاردانیم ازدانشگاه دولتی بودم ولیسانسم ازدانشگاه غیرانتفاعی بامعدل۱۴٫۳۰الان دارم بطورفشرده ایلتس درموسسه زبان میخونم میخواستم ببینم المان میتونم پذیرش بگیرم دریک دانشگاه خوب رشتم مهندسی برق قدرت هست لطفا پاسخ به ایمیلم ارسال شود

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma moadeletun kheili kame baraye in reshte, age bekhaym ham eghdam konim bayad zabane Almani bekhunid ta beshe karetun ro anjam dad.

   injuri shayad beshe karetun ro anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 158. درود … من ۱۸ ساله هستم . رشته ی تجربی
  معدل کتبی نهاییم ۱۳ شده ولی معدل کل سال پیش دانشگاهیم ۱۶٫۴۰ هست
  و معدل سال سوم هم حدودا ۱۶ و ۱۷ هست …
  میخواستم ببینم برای اگر قبولی کنکور رو داشته باشم ، الزاما همون رشته ای که اینجا قبول شدم رو باید انتخاب کنم ؟ یا میشه تغییرش داد ؟!
  برای پزشکی یا دندان پزشکی شانس قبولی دارم یا خیر ؟!
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma aslane aslan nabayd fekre hatta pezeshki v dandun ro dashte bashin chon nemishe, vali age manteghi fek konid ba moadeli ke darid varede systeme fanni beshid v unja edameye tahsil bedid ke shanse movafaghiyatetun bishtar bashe.

   bebakhshid rok sohbat mikonim chon nemikham alaki omidvar beshid.

   inke inja chi ghabul beshid melak nistesh ke hatman mitunid hamun reshte ro bekhunid. age sharayetetun ro behtar konid tu Alamn v jaye behtar v reshteye behtari be shoma paziresh bede mitunid change konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 159. سلام و خسته نباشید م
  من ۲۲ سالمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی رشته تجربی دارم و معدل کل من ۱۹/۶۶ هست امسال دوباره کنکور تجربی دادم اما میخام رشته ی مهندسی برق بخونم ایا امکان داره یا نه و هزینه های رشته های مهندسی بیشتر از پزشکی هست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age moadeletun dar in had hastesh, baraye tahsil dar reshteye Bargh hazineye tahsiletun ya raygan hast ya haziney e kheili kami dar bar dare.. masalan termi 600-700 EU

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 160. بعد ببخشید اگه واسه مهندسی برق نمیشه ایا میتونم واسه پزشکی اقدام کنم که اول همون کالجو برم و بعد امتحان مخصوص ورود به دانشگاهای پزشکی رو بدم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   behtare baraye hamun bargh eghdam konid chon sharayete paziresh gereftanesh raahattar hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 161. سلام
  من۲۲سالمه و لیسانس شیمی از دانشگاه سراسری دارم،معدل دیپلمم ۱۸٫۲۴ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۷٫۹۴
  اگر تا دو سال آینده مدرک b2 را بگیرم امکان پذیرش من در دندانپزشکی هست؟
  رشته معماری چطور؟
  ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   mostaghim nemishe eghdam kard chon sefarat radetun mikone. bayad bar asaase Lisanse Shimitun eghdam konid bad unja change konid.

   sharayete vorus be reshteye dandun tu Site hastesh.

   vali bettab reshteye memaari ham bekhayn bekhunid bayad Portfolio ya kare amali dashte bashin ke beshe paziresh ro gereft.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 162. واقعا ممنونم از پاسخگویی خوبتون
  راستش من هنوز لیسانسم رو نگرفتم،الان ترم ۶ هستم و یکسال آینده لیسانسم رو میگیرم،شما چه پیشنهادی برای من دارین؟ اصلا راهی هست که بتونم در آلمان دندونپزشکی بخونم؟یا دور از انتظاره؟ میشه یک شماره تماس به من بدین، متشکرم

  پاسخ
 163. سلام برا ما افرادی که تو دانشگاهای علمی کاربردی هستیم هیچ راهی برای رفتن به دانشگاه تو آلمان نیست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age lisans darid shayad beshe kari kard, vali age kardani darid v PishDaneshgahi nadashte bashin, bayad parvandatun barresi beshe v age beshe bayad baratun vakil gerefte beshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 164. سلام من ۲۴ سالم هست دیپلم فنی فوق دیپلم نقشه کشی معماری از موسسه ی اموزش عالی دارم پایان خدمت هم دارم زبان بلد نیستم بنظرتون با کاردانی اقدام کنم یا کارشناسی بخونم/ برا ایتالیا ارشد اقدام کنم پیش دانشگاهی از من نمی خوان بعد

  روسیه هم باهمین مشخصات چطور هست

  وضعیت مالی خوبی ندارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid inke bedune PishDaneshgahi beshe kar ro anjam dad, bayad barresi beshe madareketun.

   dar bazi mavaared shode vali ghole 100% nemitunam behetun bedam.

   age PishDaneshgahi ro begirid karetun kam naghs tare.

   baaz age khastin mored shoma khas hast, v bayad barresi beshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 165. سلام خسته نباشید … من مدرک کاردانی حسابداری گرفتم و الان دارم به زبان المانی میرم برای دریافت مدرک B1
  .خواستم بپرسم که مشکلی ندارم برای گرفتن لیسانس در المان ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   inke PishDaneshgahi Dashtin ya na bastegi dare. v inke moadele diplom v Pish v kardanitun chande v hatta sennetun bastegi dare.

   albate age mikhayn javabe manteghi begirid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 166. سلام،
  من رشتم ریاضی بود،سال سوم دبیرستان تغییر رشته دادم رفتم هنرستان، رشته ی تئاتر خوندم.یعنی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم هنره. کنکور هنر دادم و دانشگاه رشته ی مرمت بناهای تاریخی، سراسری قبول شدم. حالا می خوام برای کالج اقدام کنم.مدرک B1 زبان آلمانی هم تازه گرفتم. سوالم اینه: رشته ی مرمت بناهای تاریخی و معماری و معماری داخلی رو نگاه کردم. اونجا جزو مهندسی ها محسوب میشه. و احتمالا می شه کالج T-kurs . خب حالا اینکه من دیپلم و پیش دانشگاهیم هنره مشکلی ایجاد نمی کنه؟ قبول می کنن؟ ولی معدلم بالاس. ۱۹/۲۳
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale shoma dorost migin vali age bekhayn baratun Memari begirim bayad hatman Portfolio dashte bashin ke behetun paziresh bedan yani tarhaaye Memari. age ino nadarid nemidan behetun..

   behtarin kar ine ke baraye reshteye dg eghdam konid.

   Albate tu badve kar ke bayad T-Kurs bekhunid.

   badam inam bedunie Aksare unaee ke fogh memari mikhunan, lisanseshun Omran hastesh.

   injuri darde sare Portfolio ro nadarid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 167. سلام.
  معدل سوم من ۱۸ هسته ولی پیش دانشگاهیم ۱۲!
  هیچ شانسی برا پزشکی آلمان هست؟؟؟
  رتبه خوبی هم تو کنکور سراسری نیاوردم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hich shansi nadarid motassefane.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 168. سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه مدرک دیپلم معماری دارم میخواستم بدونم باید چه مراحلی رو انجام بدم تا بورسیه تحصیلی بگیرم لطفا خلاصه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ Diplom v Pishdaneshgahi ba moadele ghabele ghabul
   ۲٫ Madrake zabane Almani
   ۳٫ Portfolio
   ۴٫ sherkat dar konkure saraasari
   ۵٫ hale moshekel khuruj az keshvar be dalile sarbaazi

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 169. ببخشيد من اگه بخوام از موسسه شما اقدام كنم چطوري ميتونم از اعتبارش با خبر بشم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moasseseye maa mojaveze vezarate olum ro dare v az ghadimi tarin moassesaate ezam hastim.

   darzemn dar gharardade maa hastesh ke age rad beshid kole pool behetun bargasht dade mishe ke fek nakonam moasseseiee ba in sharayet kaar kone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 170. سلام من ۱۸ سالمه میخواستم برای کارشناسی به المان برم رشته م کامپیوتر و معدل دیپلم ۱۷ و احتمالا دانشگاه ازاد هم برم و بتونم تا اون موقع مدرک b2 رو بگیرم از نظر مالی هم مشکلی ندارم میخواستم بدونم شانسی برای پذیرش تو یه دانشگاه برای رشته نرم افزار ویا ای تی رو دارم یا نه ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی پیش دانشگاهی هم داشته باشین. درضمن داشتن مدرک زبان آلمانی که گفتین بسیار عالی هستش و کارتون شدنی هستش. معدل دیپلم شما خوبه. اگر معدل پیش دانشگاهی شما هم در همین حد و حدود باشه و جای نگرانی در کار شما نمی بینم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 171. سلام من ۱۸ سالمه امسال کنکور دادم وبا توجه به رتبم قبولی دانشگاه دولتی رو دارم معدل سال سومم ۱۹٫۱۱ معدل پیش دانشگاهیم پایین هست۱۶٫۹۰ ولی نمرات دروس اختصاصیم بالا است اگر زبان المانی رو فشرده بخونم و از الان برای کالج وازمون ها بخونم چقدر شانس پذیرش در رشته پزشکی یا دندون پزشکی رو دارم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷-۱۸ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹-۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷-۱۸ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد B2 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 172. سلام من دانش اموز پيش دانشگاهي هستم . معدل ديپلم رياضيم شده ١٨.٠٩ ميخواستم بدونم ميتونم بدون گذروندن پيش دانشگاهي براي تحصيل برم اتريش؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت ورود به کشور اتریش نیاز به پیش دانشگاهی و قبولی در کنکور سراسری می باشد.

   البته راه هایی هم هست برای ورود با فقط مدرک دیپلم که بالطبع نیاز به مدرک زبان آلمانی ویا انگلیسی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 173. سلام و خسته نباشد خدمت شما من در حال یادگیری زبان المانی هستم و میخاهم تا b 2 بخوانم رشته حقوق لیسانس دارم دانشگاه پیام نور بوده ام بامعدل زیر ۱۴ ایا میتوانم در آلمان پذیرش فوق لیسانس بگیرم وادمه حقوق را دهم در ضمن اگر میشود کدام دانشگاهها با تشکر فراوان

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته حقوق، یک رشته کلامی هست و احتمال موفقیت کاری شما بعد از تحصیل به نسبت دانشجویان بومی تقریباً زیر ۲۰ درصد می باشد. چون این رشته کلامی بوده و بالطبع یک آلمانی، برای سپردن پرونده خود، به یک آلمانی بیشتر اعتماد می نماید.

   درضمن شما از این نکته بگذریم که معدل شما برای ادامه تحصیل خوب نیست و دانشگاه شما هم، دانشگاه درنظر داشته باشید که دانشگاه پیام نور می باشد.

   با همه این اوصاف برای اقدام جهت پذیرش در رشته حقوق باید مدرک زبان آلمانی در حد C1را بلد باشید. درضمن قطعاً امتحان ورودی هم خواهید داشت.

   پیشنهاد دیگر بری شما، ادامه تحصیل در رشته حقوق بین الملل می باشد که به زبان انگلیسی برگزار شده ولی این رشته به دلیل بین الملل بودن آن بایستی هزینه تحصیل پرداخت کنید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 174. با سلام. من ۳۰ سالمه .کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی سلولی و ملکولی از دانشگاه دولتی میباشم. سال ۱۳۹۲ فارغ التحصیل شدم. ایا میشود در رشته غیر مرتبط با رشته خود (داروسازی، علوم ازمایشگاهی) پذیرش گرفت؟ با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به دلیل شرایط سن و تحصیل شما در این حد برگشت به عقب شدنی نیست. بایستی با یک پذیرش وارد آلمان بشوید و در خاک آلمان این تغییرات را اعمال نمائید.

   شما در حال حاضر باید هرچه سریع تر اقدامات خود را شروع کنید. وگرنه حتی اگر پذیرش هم دریافت نمایید، شامل ریسک سفارت (به دلیل فاصله اتمام فوق لیسانس تا حال حاضر) خواهید شد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 175. سلام
  برای ورود به کالج میشه زبان آلمانی رو خصوصی یاد گرفت ؟
  ینی غیر اکادمیک ؟
  حتما باید مدرکشو گرفت؟
  راهی نداره بشه فقط امتحانشو داد برای گرفتن مدرک؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت ورود به کالج باید در یک سطح ابتدابب آلمانی را بلد باشید و بعد از آن به کالج وارد شوید وگرنه سفارت در بحث صدور ویزا شما را دچار مشکل خواهد کرد.

   اینکه اینجا امتحان نهایی کالج را بدهبد، چنین چیزی وجود دارد ولی قبولی در آن امتحان به دلیل سطح زبان آلمانی ضعیف متقاضیان، نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

   در بسیاری از موارد شما با قبولی در امتحان TestAS می توانید کالج را نگذرانید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 176. دانشجویی زیست شناسی آزادم مدرک زبان c2دارم. برای فوق هم به معدل پیش دانشگاهی نگاه میکنن؟من معدلم دیپلمم ۱۹هست ولی پیشم ۱۳

  پاسخ
 177. سلام,خسته نباشید.من مدرک دیپلم با معدل ۱۹/۷۳دارم و امسال مشغول آمادگی برای کنکور بودم و پیش می خونم ولی با توجه به کار پدرم تا چندماه آینده باید یا به عنوان همراه یا با ویزا دانشجویی به المان برم,اما هنوز کنکور ندادم,میتونم با مدرک دیپلم و بدون پیش به کالج ورود کنم؟ و درسم رو ادامه بدم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما برای ورود به کالج، نیاز به ۱۲ سال آموزش دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 178. باسلام.من ١٩ سالمه وامسال كنكور تجربي دادم ومجاز به انتخاب رشته سراسري هم شدم.معدل كل ديپلم١٨/٢٠و معدل پيش دانشگاهي ١٥/٨٦ هستش.قصد دارم در رشته پزشكي در كشور آلمان تحصيل كنم ممنون ميشم اگه بگيد بااين معدل و شرايط ميتونم اقدام كنم يا خير!باتشكر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷-۱۸ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹-۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷-۱۸ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد B2 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 179. باسلام وخسته نباشید.من دیپلم تجربی با معدل ۱۹٫۶۰و معدل پیش۱۵٫۵۰ .به دلایلی معدل پیش دانشگاهی خوبی نداشتم با این شرایط می تونم برای کالج و رشته پزشکی اقدام کنم یا معدل پیش دانشگاهی ام را ترمیم کنم.ممنون از شما

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با شرایطی که دارید، احتمال ورود شما به رشته پزشکی با این معدل کم می باشد.

   اگر بتوانید معدل پیش دانشگاهی خود را ترمیم کنید بهتر می باشد.

   مگر این که در تصمیم خود صرف نظر کرده و در مورد رشته های دیگر فکر کنید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 180. سلام من ۲۳ سالم هست و لیسانسم رو از یک دانشگاه غیر انتفاعی در رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار با معدل ۱۶ گرفتم و در کنکور ارشد ۹۵ مجاز به انتخاب رشته شدم، سربازی رو هم باید برم یعنی معاف نیستم.
  حالا میخواستم بدونم آیا میتونم در همین رشته خودم در کشور آلمان در دانشگاههای بدون شهریه ادامه تحصیل بدهم؟
  اگر میشود آیا محدودیت سنی دارم یا نه میتونم چند سال دیگه اقدام کنم؟
  و لصفا بگید که آیا میتونم فول فاند یا اصلا فاند بگیرم؟
  لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اولاً قبولی ویا مجاز بودن در انتخاب رشته در کنکور ارشد هیچ اثری در پرونده شما ندارد. این نکته را هم درنظر بگیرید که اگر ارشد را در ایران ثبت نام کردین، دیگه نمی توانید قانونی از کشور خارج شوید و معافیت تحصیلی بگیرید.

   شرایط شما جهت اقدام برای پذیرش خوب هست. فقط باید تکلیف مدرک زبان را مشخص نمایید. اگر می خواهید رایگان تحصیل کنید، باید آلمانی در حد حداقل مدرک B1 را داشته باشید.

   غیر از این دیگه کمک خرج هیچ مفهومی ندارد و شانس آن بسیار کم هست.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 181. سلام
  من دانشجوی سال دوم میکروبیولوژی از بهشتی هستم.فعلا معدلم ۱۸٫۴۴ هست. برای کارشناسی ارشد تو المان میخواستم بدونم چه کارایی باید بکنم تا اون موقع که بورسیه بشم؟از یه دانشگاه خوب. واقعا باید برم ممنون میشم کمکم کنید.
  مرسی

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، به دلیل کمی ارائه این رشته در آلمان، رقابت در پذیرش داشته و لذا شرط معدل داشته و بایستی معدل شما بالای ۱۶-۱۷ باشد.

   درضمن داشتن مدرک زبان آلمانی ویا انگلیسی الزامی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 182. سلام
  رشته های فنی و حرفه ای پیش دانشگاهی نداره چکار باید کرد؟
  معدل دیپلم ۱۰
  معدل کاردانی ۱۳ (روزانه)
  معدل کارشناسی ۱۶ (آزاد)
  میشه واسه کارشناسی ارشد برم آلمان؟
  میخواهم هزینه تحصیلم رایگان باشه، بورسیه از چه طریق هایی میشه گرفت؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ببنید حتی اگر به هر نحوی هم برای شما پذیرش گرفته شود در مقطع فوق لیسانس، به دلیل معدل های کمی که دارید ریسک سفارت خواهید داشت.

   با شرایطی که دارید بهتر است برای کشور دیگه ای اقدام بشه که سفارت آن خیلی سخت گیرانه نباشه.

   باز اگر ریسک سفارت را قبول دارید که کارتون را می شود انجام داد. حتماً باید مدرک زبان آلمانی را در حد حداقل B1 را داشته باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 183. سلام خسته نباشید
  من ۱٨ سالمه و دانشگاه دولتی رشته کامپیوتر قبول شدم میخواستم بدونم برای رفتن ب کالج های المان و هلند باید ویزای ازاد بگیرم ؟ و شرایط ویزای ازاد چیه

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی درخواست ویزای تحصیلی نمایید. درضمن بایستی مشکل خروج از کشور به خاطر نظام وظیفه حل فرمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 184. ببخشید منظورم بورسیه ازاد بود اشتباه گفتم ویزای ازاد

  پاسخ
  • lotus

   هیچ بورسی به شما تعلق نمی گیرد.

   هزینه های تحصیل برای همه به طور متوسط بین رایگان تا ترمی ۶۰۰-۷۰۰ یورو می باشد.

   پاسخ
 185. سلام خسته نباشید

  من ترم ۴ فیزیک دانشگاه دولتی هستم . و قصد دارم از ابتدا دوره کارشناسی رو در المان بخونم . بدون اینکه درسهای گذرانده شده درایران تطبیق بخوره با دروس دانشگاه المان . راهی وجود داره بدون گذراندن دوره کالج مستقیما برای دانشگاه اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با نشان دادن ۴ ترمی که گذرانده اید، احتمال این وجود دارد که بتوان دوره کالج را حذف نمائیم.

   ولی بایستی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی شما در حد کافی باشه برای درخواستتان.

   درضمن داشتن مدرک زبان آلمانی هم جزو الزامات هست. فقط این نکته را درنظر بگیرید که بایستی مشکل خروج از کشور خود را درصورت استفاده از معافیت تحصیلی (نظام وظیفه) نیز حل نمایید که مشکل خروج از کشور نداشته باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 186. سلام خدمت اساتید
  من امسال سوم دبیرستان میخونم رشته ریاضی و فزیک نمره سال قبل من خوب نبود ۱۶ بود
  ولی امسال زیادش میکنم میخوام به رشته فناوری اطلاعات برم ویا برق
  من به زبان انگلیسی کمی مسلط هستم ولی المانی نه باید توی چه سطحی بلد باشم؟
  ایا امکانش هست توی کشور خارجی تحصیل بکنم ؟کدوم دانشگاه المان فناوری اطلاعات قبول میکنه؟ربته کنکورم باید چند باشه ؟و غیر از المان میشه توی فرانسه یا کانادا تحصیل کرد؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای ورود به کشور آلمان و دانشگاه های غیرخصوصی آلمان، بایستی:

   ۱٫ دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل مکفی
   ۲٫ شرکت در کنکور سراسری و حداقل دارا بودن گواهی مجاز به انتخاب رشته
   ۳٫داشتن مدرک زبان آلمانی در حد مدرک B1 و مدرک زبان انگلیسی الزامی به داشتن آن نیست.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 187. سلام من هجده سالمه معدل دیپلم ریاضیم هفده و نیم هستش و معدل پیش دانشگاهیمم هفده .واز دانشگاه سراسری رشته برق هم قبول شدم .چطور میتونم در المان وارد رشته های پزشکی یا داروسازی بشم؟فقط متاسفانه به این سایت کم میام اگه امکان داره به ایمیلم بفرستید ممنون میشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد B2 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 188. سلام و خسته نباشین
  من با معدل ۱۷٫۲۷ از دانشگاه آزاد، کارشانسی پیوسته معماری رو به اتمام رسوندم، میخواستم شرایط پذیرش کارشناسی ارشد؛ ترجیحا با بورسیه، رو بدونم، زبان انگلیسیم میشه گفت ۵۰% هسنش، سنم ۲۴ و مشکل سربازی هم ندارم.
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اولاً شرایط شما آن قدر خاص نیست که به شما بورس تعلق بگیرد.

   درصورت دارا بودن مدرک زبان آلمانی امکان پذیرش با تحصیل رایگان وجود دارد ولی درصورت تقاضا برای تحصیل به زبان انگلیسی، مخصوصاً به خاطر رشته شما، که یک رشته عملی می باشد هزینه تحصیل در حد ترمی ۶۰۰-۱۰۰۰ یورو محتمل می باشد.

   درضمن برای اخذ پذیرش در رشته شما نیاز به دارا بودن Portfolioی مناسب در هر گرایشی می باشد که همان طرح های به روز معماری می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 189. سلام برای پذیرش گرفتن در مقطع فوق لیسانس باید کنکور ارشد بدم و یه دانشگاه دولتی قبول بشم که بتونم پذیرش بگیرم؟؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر هیچ نیازی به این مورد نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 190. salam
  man daneshjooye reshte computer narm afzaram mikhastam bdoonam ba madrak foq diplom eqdam b mohajerat va tahsil konam ya inke madrak karshenasi gerefte va bad eqdam konam? mamnoon

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت اقدام برای آلمان این که شما پیش دانشگاهی دارید یا نه و معدل آن ها مهم هست.

   اگر می خواهید در حال حاضر اقدام نمایید باید مدارک خودتان را ارائه دهید تا بررسی شود و بعد از آن به شما اطلاع دهیم که کدام تصمیم درست تر می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 191. سلام من دانشگاه دولتی تفرش روزانه قبول شدم و شرایط گفته شده رو هم دارم زبان انگلیسی رو فول بلدم المانی هم تعریفی نداره اما همه رو خودم یاد گرفتم میخواستم بدونم باید برای قدم اول چکار کنم ؟ کلاس های المانی که مورد تایید باشه مثل گوته هنوز توی صف هستم نمیشه زبان المانی رو اونور یادگرفت ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ برای جواب به سوال شما باید معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما مشخص باشد

   ۲٫ مشکل خروج از کشور به واسطه نظام وظیفه نداشته باشید ودرصورت دارا بودن چنین مشکلی بایستی براساس پذیرش اخذ شده و مدرک زبان معافیت تحصیلی بگیرید.

   ۳٫ بهتر می باشد مدرک زبان آلمانی را ارائه دهید و برای یادگیری زبان هم هر مؤسسه که برای شما مطلوب است می توانید بروید و بخوانید و برید گوته امتحان آن را بدهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • ممنون از پاسخ شما،
    معدل دیپلمم ۱۴/۱۵ و پیش دانشگاهی ۱۷/۸۰ هستش، چه تاثیری روی موضوع دارن ؟ معدل دیپلمم کم هستش یعنی باعث میشه جواب منفی بگیرم ؟ مسئله ی دوم اینکه من سوال کردم از پلیس +۱۰ گفتن با قید وثیقه و سه ضامن میتونید خارج بشید که با گفته ی شما تناقض داره علتش هم این بود که متولدین ۷۲ به بعد شامل کسری نمیشن برای همین اینو اضافه کردن.

    پاسخ
 192. Salam khaste nabashid
  Man danesh amooze maghta pish daneshgahi reshte riaziam
  Moadele diplomam ziad khub nashod 16-17
  Vali vase konkour sakht daram mikhunam ke ye daneshgahe dolatie khub too tehran ghabool
  Hala mikham bedunm age ye daneshgahe khub ghabool sham va moadele pish daneshgahie behtari nesbat be sevom dashte basham che shamsi daram?

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ببینید این که چه رشته ای انتخاب می کنید، شرایط ورود متفاوت می باشد.

   این که کنکور تهران قبول شوید ویا شهرستان زیاد ملاک عمل برای پذیرش نمی باشد.

   ملاک های اصلی:
   ۱٫ معدل دیپلم و پیش دانشگاهی
   ۲٫ دارا بودن گواهی سازمان سنجش

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 193. Ye soale dige cheghad moheme ke che daneshgahi too iran ghabool misham?

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این که در ایران، چه دانشگاهی قبول شوید، آن قدر تفاوتی نمی کند و این مطلب تأثیر چندانی در انجام پروسه شما نمی کند که به خاطر آن سعی و تلاش دو چندان کنید که نتیجه دیگری حاصل شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 194. باسلام من۲۶سالمه لیسانس پرستاری بامعدل ۱۷٫۰۵ازدانشگاه شهیدبهشتی هستم ومایل به گرفتن ارشد بااسکولارشیپ میباشم مسلط به انگلیسی وبزودی ایلتز۷میگیرم میشه راهنماییم کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این رشته ها چه برای تحصیل، چه برای کار نیازمند زبان آلمانی می باشد و زبان انگلیسی هیچ کمکی در این پروسه نمی کند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 195. سلام عزیز
  من ۲۴ سالمه و مدرک فوق دیپلم شیمی از دانشگاه صنعتی اصفهان دارم میخواستم بدونم آیا امکانش هست در رشته فلسفه در آلمان تحصیل کنم؟اگه هست کدوم دانشگاه میتونم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این رشته به زیان آلمانی می باشد و زبان آلمانی قوی می خواهد. درضمن شما بهتر است ابتدا برای رشته خود اقدام نمایید و بعد از ورود به آلمان تغییر رشته دهید.

   دارا بودن شرایط و مدارک ذیل الزامی است:

   ۱٫ داشتن مدرک پیش دانشگاهی جزو الزامات می باشد. درصورتی که پیش دانشگاهی نداشته باشین، شانس پذیرش شما کاهش می یابد.
   ۲٫ شرایط سن و سال شما باید در حد منطقی برای چنین اقدامی باشد.
   ۳٫ دارا بودن مدرک زبان آلمانی در حد مکفی
   ۴٫ مشکل خروج از کشور به واسطه نظام وظیفه نداشته باشین.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • سلامی دوباره عزیز
    منو به دلیل چند ترم غیبت غیر مجاز اجازه نمیدن مدرک لیسانسمو از صنعتی اصفهان بگیرم .اگه تو دانشگاه پیام نور مدرکمو بگیرم قابل قبوله؟
    مدرک پیش دانشگاهی دارم.
    منظورتون چیه سن سال شما باید در حد منطقی باشه؟
    هزینه شخصی اقامت که ۸۰۰یورو هستش ماهی هست یا ترمی؟
    تشکر

    پاسخ
 196. سلام من۱۵ سالم هست و سال سوم راهنمایی هستم میخواستم بدونم برای تحصیل در کالج های المان ایا سن من مناسب هست و من امسال تعین رشته دارم ایا اول باید تعین رشترو انجام بدم بعد می تونم برم یا باید دیپلم بگیرم بعدش

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   الزام ورود به کشور آلمان، دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 197. سلام . من تازه کنکور دادم و دانشگاه سراسری هم قبول شدم . معدل دیپلمم ۱۷/۷۰ و معدل پیش دانشگاهی هم ۱۶/۷۷ هست . رشته ای هم که قبول شدم نرم افزار هست . چقدر احتمال داره که من بتونم تو دوسلدورف دانشگاه برم . خالم اونجا زندگی می کنه و من توی دوران تحصیل مشکلی برای جای زندگی ندارم چون می تونم با اون زندگی کنم . بعد سوال دیگه ی من هم اینه که هزینه ی دانشگاه برای من حدودا چقدر میشه ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بررسی این که چه دانشگاهی می شود ویا نه، در این محل نمی گنجد و بایستی مدارک به ریز بررسی شود و زمان ارائه مدرک زبان هم مهم می باشد.

   ولی شرایط شما برای ورود به کشور آلمان با داشتن مدرک زبان آلمانی منطقی می آید. حال بعد از ورود به آلمان امکان تغییر دانشگاه و رشته و … دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • خیلی ممنون از پاسخ تون . سوال دیگه هم داشتم . جزو شرایط لازم برای تحصیل فقط باید مدرک زبان المانی داشته باشیم یا مدرک انگلیسی هم لازم داریم ؟

    پاسخ
 198. سلامی دوباره عزیز
  منو به دلیل چند ترم غیبت غیر مجاز اجازه نمیدن مدرک لیسانسمو از صنعتی اصفهان بگیرم .اگه تو دانشگاه پیام نور مدرکمو بگیرم قابل قبوله؟
  مدرک پیش دانشگاهی دارم.
  منظورتون چیه سن سال شما باید در حد منطقی باشه؟
  هزینه شخصی اقامت که ۸۰۰یورو هستش ماهی هست یا ترمی؟
  تشکر

  پاسخ
 199. سلام خسته نباشید
  من معدل دیپلمم ۱۶/۸۰و معدل پیشم ۱۵هستش،میخواستم بدونم آیا با داشتن مدرک b2 میتونم برای تحصیل در رشته دندان پزشکی اقدام کنم؟
  آیا با گذراندن دوره کالج میتونم نمره لازم برای تحصیل در این رشته زو کسب کنم؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه به دلیل معدلی که دارید نباید به چنین چیزی فکر کنید، چون شانس شما برای به نتیجه رسیدن بسیار پائین می باشد. (حتی با گذراندن دوره کالج)

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 200. با سلام و ممنون از راهنمایی هاتون..بنده ترم ۷کارشناسی مهندسی شهرسازی هستم در ایران.اما خودم تبعه افغانستان هستم که در ایران زندگی کرده ام و درس خوانده ام.معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۹هست.معدل دانشگاهمم ۱۸/۷۵میباشد تا الان.غریر انتفاعیه دانشگام.یه نظر شما میتونم تحصیل رایگان تو کشور های اروپایی داشته باشم؟واینکه ایا میتونم در ایران باشم و ازافغانستان درخواست بورسیه برای کشورهای اروپایی یا هرجای دیگه ای بدم؟؟شانسم چطوره بع نظرتون؟؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به نظر من در نگاه اول شرایط شما خوبه و با داشتن مدرک زبان آلمانی می توانیم برای شما پذیرش با تحصیل رایگان اخذ کرد.

   درضمن برای تحصیل شما حتماً باید در خاک آلمان باشید.

   تحصیل رایگان می باشد و به این بورس گفته نمی شود و هزینه زندگی به عهده خودتان می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 201. سلام،من ۱۷ سالمه و ساله سوم هنرستان هستم و رشتم برق هست،میخواستم بدونم میتونم بعد از قبول شدن در کنکور به کالج های آلمان برم برای ورود به دانشگاه هاشون؟ممکنه بورسیه هم بکنن؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر زیرا که نیاز به مدرک پیش دانشگاهی برای ورود به کشور آلمان می باشد.

   البته مدرک زبان آلمانی هم جزو الزامات می باشد.

   با مدرک دیپلم، شما امکان ورود به مراکز فنی اتریش را دارید که بایستی در آن حالت هم مدرک زبان داشته باشید (انگلیسی و یا آلمانی)

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 202. سلام خسته نباشید.من دانشجو ترم ۳ دانشگاه ازاد هستم.معدل دیپلم بنده ۱۴ ولی نمرات دانشگاهی خوبیو کسب کردم .میخواستم بدونم شرایطم برای ادامه تحصیل در المان چگونه خواهد بود ؟ ممنون میشم اگه جواب بدید
  سپاس

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بستگی به رشته ای دارد که در دانشگاه می خواهید بخوانید. درضمن به معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی شما با هم بستگی دارد.

   ولی این نکته قطعی است که باید مدرک زبان آلمانی ارائه و پذیرش به زبان آلمانی برای شما اخذ گردد که شانس کاری شما را افزایش دهد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 203. با سلام من كارشناسي ارشد حسابداري دارم و براي زندگي به آلمان مي روم اطلاعي در ارتباط با دوره هاي كوتاه مدت حسابداري در آلمان داريد؟ ميشه راهنمايي كنيد چه دوره هايي براي حسابداري وجود دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این دوره ها اکثراً در مراکز فنی و مراکز تحقیقاتی برگزار می شود.

   ولی برای اطلاع از شرایط و زمان بندی آن باید با مراکز مختلف و سایت های آن ها در ارتباط باشید تا مطلع شوید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 204. خیلی ممنون میشم اگه سوالمو جواب بدین!
  منو به دلیل چند ترم غیبت غیر مجاز اجازه نمیدن مدرک لیسانسمو از صنعتی اصفهان بگیرم .اگه تو دانشگاه پیام نور مدرکمو بگیرم قابل قبوله؟
  مدرک پیش دانشگاهی دارم.معدل پیشم۱۷٫۷۴ومعدل دیپلمم ۱۸٫۴۸ هستش.
  منظورتون چیه سن سال شما باید در حد منطقی باشه؟
  هزینه شخصی اقامت که ۸۰۰یورو هستش ماهی هست یا ترمی؟
  تشکر

  پاسخ
 205. سلام من ۱۷ سالمه با معدل دیپلم۱۶٫۷۰ رشته ریاضی میخوام برای لیسانس برم المان میشه درباره ی هزینه و شرایطی که باید داشته باشم بگید و ایا در حال تحصیل میتونم کار کنم و کی باید اقدام کنم…..

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت اقدام نیاز به مدارک ذیل می باشد:

   ۱٫ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل کافی

   ۲٫ مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1

   ۳٫ شرکت در کنکور سراسری و ارائه حداقل گواهی مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری

   ۴٫ هرینه تحصیل رایگان و هزینه زندگی در حد ماهیانه ۶۰۰-۷۰۰ یورو می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 206. سلام
  من از لحاظ ویزا مشکلی ندارم مدرکم دیپلم کامپیوتر کارودانش و ۲۹ سالمه
  آیا میتونم برای تحصیل در آلمان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر نیاز به مدرک پیش دانشگاهی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 207. سلام.من بیست و پنج سالمه و دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه سراسری هستم و معدل کل من ۱۷٫۵۰ میباشد. خواستم بدونم اگر بخوام برای بورسیه شدن در دانشگاهی در المان برای مقطع دکتری اقدام کنم ایا بهتره که به سراغ دانشگاه های انگلیسی زبان برم؟ و این که ایا پذیرش برای رشته من در این مکان میسر هست؟
  با احترام

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، رشته بسیار سختی بوده، زیرا علاوه بر داشتن مدرک زبان IELTS 7.5 Ac. بایستی به یک ویا دو زبان دیگر مسلط باشید.

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه ملاک نیست، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشد.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 208. سلام
  من دانشجوی شیمی دانشگاه زنجان هستم .
  معدل کل من تا الآن ۱۹ است و نفر اول ورودی های خودمونم.
  به نظر شما من با این وضعیت میتونم به راحتی در دانشگاه های آلمان پذیرش بشم .

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   سوال شما کمی مبهم می باشد.

   ابهام آن در این مطلب می باشد که می خواهید، بعد از اتمام تحصیل اقدام نمایید ویا در حال حاضر؟

   معدل شما در مقطع لیسانس خوب می باشد ولی این نکته را درنظر بگیرید که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی در پروسه کاری شما بسیار نقش خواهد داشت.

   ولی درکل اگر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما، درحد مکفی باشد، کار شدنی خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • سلام
    من ۱۹سالمه ودیپلم تجربی دارم بامعدل کل ۱۷معدل پیش دانشگاهیمم ۱۷ شده.چطوری میتونم برای تحصیل دررشته ی پزشکی در المان اقدام کنم و اینکه من تبعه ی افغانستان هستم چه شرایطی بایدداشته باشم برای تحصیل؟اگررتبه ی خوبی درکنکورسراسری کسب کنم تاثیری داره یانه؟ممنون از سایت خوبتون

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

     معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

     شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

     اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

     به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
     http://www.lotus-inst.com/?p=941

     معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

     در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

     اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

     این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

     شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

     از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

     درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

     درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

     اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
 209. سلام من دانشجوی ترم اول رشته ی رادیولوژی هستم.آیا بعد از اخذ مدرک لیسانس میتونم در آلمان لیسانس به پزشکی بخونم؟؟؟آیا واحدها تطبیق میخوره؟؟؟به نظ شما همین الان بیام کالج بهتره یا اینکه اول لیسانس بگیرم و بعدن بیام؟؟در ضمن آیا ایران معافیت تحصیلی میده یعنی خدمت سربازی دردسر نمیشه؟؟منتظرم لطفا سریع جواب بدید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با داشتن لیسانس، به صورت مستقیم نمی شود اقدام کرد، چون سفارت ردتون می کند. در آن شرایط باید براساس رشته خودتان برای فوق لیسانس مجدد اقدام نمائید و وقتی وارد آلمان شدید آن جا تغییر دهید که شرایط آن بسیار ساده نمی باشد.

   باز شرایط ورود به رشته پزشکی در ذیل آمده است:

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   البته این نکته حائز اهمیت می باشد که درصورت گذراندن و نشان دادن ۲-۳ ترم بیشتر در ایران احتمال این که کالج M-Kursهم به شما داده نشود هست. در آن صورت معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما مستقیماً اعمال شده و امکان تصحیح آن را با گذراندن کالج ندارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   درضمن شما به دلیل استفاده از معافیت تحصیلی اجازه خروج از کشور را ندارید. مگر این که درخواست پاسپورت توریستی کنید و از آن طریق خارج شوید که در آن صورت حق برگشت به ایران را نداشته و مبلغ وثیقه شما هم برگشت داده نمی شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 210. سلام من ١٧ سالمه و در حال حاضر دارم پيش دانشگاهي ميخونم و در حال تكميل زبان آلمانيم هستم خواستم بدونم آيا امكان داره بدون قبولي وارد كالج شد؟ و اينكه اگر نميشه من كه ميخوام پزشكي بخونم حتما بايد پزشكي قبول بشم ؟ معدل كلم ١٨/٨٠ هست

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 211. سلام ببخشید من ۱۷ سالمه و خودم دانش آموز رشته ریاضیم ولی میخواستم تو یکی از رشته های هنر ( مثل بازیگری و سینما و … ) تو آلمان ادامه بدم.به نظر شما من از کالج شروع کنم یا خود دانشگاه؟ کدوم دانشگاه برای پیشرفت بهتره؟ و در ضمن در کل چقدر میتونین کمکم کنین(در صورت مراجعه)؟ ممنون میشم وقت بذارین

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته هنر جهت پذیرش نیاز به موارد ذیل می باشد:

   ۱٫ دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل مکفی

   ۲٫ نداشتن منعی جهت خروج از کشور به واسطه نظام وظیفه

   ۳٫ دارا بودن کار عملی در زمینه مورد درخواست و درصورت رد شدن کار عملی و رزومه ارائه شده، قطعاً رد خواهید شد.

   ۴٫ داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در حد B2

   این رشته ها بسیار پروسه ای پر ریسک می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 212. با سلام.
  تحصیلات دبیرستان و پیش دانشگاهی را گذرانده ام. و در کنکور سراسری در رشته زیست شناسی سلولی مولکولی قبول شده ام.
  آیا امکان معافی از دوره کالج در آلمان را دارم ؟
  اگر نه شرایط آن چیست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اگر منظور شما معافیت سربازی می باشد، معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور در مقطع لیسانس داده می شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 213. با سلام و عرض ادب
  من مدرک کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه غیر انتفاعی دارم مجرد هستم و ۳۵ سالمه دارای هیچ نوع مدرک زبانی نیستم و آشنایی نسبی با زبان انگلیسی دارم.
  میخواستم بدونم آیا می تونم در یک رشته ی غیر مرتبط در دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟ هزینه ی ادامه تحصیل و زندگی به صورت نسبی چقدر هست؟ ممنون می شم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درمورد پرونده شما، چیزی که من را نگران می کند، سن شما و تاریخ اخذ مدرک لیسانس شما می باشد.

   زیرا با سنی که شما دارید، اخذ پذیرش شاید برای شما مشکل ساز نگردد ولی بحث سفارت و اخذ روادید شامل ریسک خواهد بود و امکان ردی ویزا را دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 214. سلام.من مهندسی تاسیسات ازدانشگاه ازاددارم معدل ۱۷.میخوام رشته انرژی هایه نوین و تجدیدپذیربخونم درمقطع ارشد ودکترا.زبان ب۲دارم.شرایطم چگونه هست.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این ترم اکثر دانشگاه ها بسته شده و یک سری دانشگاه باقی مانده که جزو Uni-Assist می باشد.

   شرایط پذیرش با این شرایط بالطبع سخت گیرانه تر خواهدبود. این نکته را نیز درنظر بگیرید که این ترم، ترم ناقص آلمان بوده و خیلی از دانشگاه ها، دانشجو نمی پذیرد.

   برای بررسی دقیق تر پرونده شما، بایستی بعد از ارائه مدارک کامل به مؤسسه، استعلام صورت گرفته و شانس پذیرش و انجام کار شما سنجیده و به شما اطلاع داده شود.

   شرایط استعلام را بعد از تماس با مؤسسه جویا شوید تا مدارک شما قبل هر اقدامی بررسی شود و بعد از مثبت بودن استعلام، کار خود را استارت زنید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 215. با سلام و خسته باشید من کاردانی معماری دارم با معدل ۱۵ از دانشگاه دولتی.آیا باید برای ادامه تحصیل درآلمان مدرک B2 داشته باشم ؟ و باید برای دوره کالج درخواست بدم؟
  الان در حال گذران زبان انگلیسی در مقطع CAE3 هستم و همچنین المانی
  ممنونم اگه راهنماییم کنید.
  سپاس

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در مقطع لیسانس اکثر دانشگاه ها به زبان آلمانی ارائه شده و با شرایطی که شما دارید، درصورتی که سن شما در حد منطقی می باشد، بهتر است در سیستم آلمانی تحصیل نمایید.

   ولی اگر اصرار در تحصیل به زبان انگلیسی دارید باید پرونده شما دقیق بررسی و این نکته را درنظر بگیرید که تحصیل شما، شامل هزینه خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 216. سلام
  من ۱۹ سالمه و معدل دیپلم تجربیم ۱۹.۳۶ و معدل پیش ۱۸.۲۸ هستش
  میخواستم در المان دندانپزشکی بخونم
  البته من امسال کنکور دادم و مجاز به انتخاب رشته شدم یعنی در حد هوشبری و پرستاری‌اما انتخاب رشته نکردم میخواستم بپرسم دقیقا چیکار باید بکنم تا بتونم در المان دندانپزشکی بخونم
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۸-۱۹ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته دندان پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته دندانپزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۸ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته دندانپزشکی را دارید.

   اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی، الزاماً وارد رشته دندانپزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 217. من دانشجوی دندانپزشکی دانشگاه کرمان هستم و رتبه کنکورم هم ۶۰۰مخوام بدونم شرایط ادامه تحصیل برای من چجوره
  یعنی نیاز ب گذراندن کالج هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۸-۱۹ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته دندانپزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته دندانپزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۸ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته دندانپزشکی را دارید.

   اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی، الزاماً وارد رشته دندانپزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 218. khundne doreye 1saleye kaleg ejbarie vase kasaii l diplomo grftn v kokur hm dadan?!

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دانشگاه تصمیم می گیرد که به شما کالج تعلق می گیرد یا خیر.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 219. سلام بنده دانشجوی رشته الکترونیک تومقطع کاردانی(فوق دیپلم)در دانشگاه ازاد هستم ولی دیپلم فنی کامپیوتر دارم.میخواستم بپرسم میتونم برای تحصیل در المان اقدام کنم؟شرایطش چجوریه؟هزینه اش چقدره؟(هزینه اقدام برای تحصیل).راستی معافیت پزشکی میتونم بگیرم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اگر مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید، شدنی نیست.

   درصورت اخذ مدرک کاردانی هم، بایستی به دلیل نداشتن مدرک پیش دانشگاهی، پرونده شما بایستی بررسی شود تا ببنیم می شود با شرایطی که دارید کار شما را براساس شرایطی که دارید، انجام داد ویا خیر و بعد از آن اقدامات انجام شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 220. سلام. مادرم مدرک لیسانس زیست شناسی دارن و میخوان در مقطع کارشناسی ارشد رشته ای مثل روانشناسی در آلمان ادامه تحصیل بدهند. آیا این امر امکانپذیر هست؟ آیا باید حتما از لیسانس شروع کنند؟ اگر اینطور هست آیا شهریه لیسانس پایین هست در آلمان؟ خیلی ممنون از توجهتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   یکی از شرایط انجام پرونده سن و سال می باشد.

   درصورت فاصله زیاد از تاریخ فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس تا حال حاضر، حتی درصورت اخذ پذیرش امکان رد شدن ویزا برای ایشان وجود دارد.

   رشته روانشناسی نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی بالا بوده در حد C1 و احتمال داشتن امتحان ورودی هم می باشد.

   درضمن با لیسانسی که مادر شما دارند، به ایشان فوق لیسانس داده نمی شود و بایستی از لیسانس شروع کنند و درصورت بالا بودن سن ایشان قطعاً سفارت به ایشان ویزا نخواهد داد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 221. با عرض سلام و خسته نباشید..من امسال پیش دانشگاهی هستم و معدل کتبی دیپلمم ۱۷/۸۰ و معدل دیپلم سه ساله م ۱۶/۷۰ شد
  با وجود اینکه ۱۸ ساله هستم به نظرتون میشه برای تحصیل در دبیرستان آلمان اقدام کرد؟
  یکی از دوستان دو سال پیش با شرایط بنده به آلمان رفتن و دبیرستان رو در اونجا خوندن و بعد از همون طریق وارد دانشگاه شدن
  ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نیازی به تحصیل در دبیرستان نمی باشد.

   شما بایستی مدرک پیش دانشگاهی را اخذ و در کنکور سراسری شرکت نمایید. حداقل مجاز به انتخاب رشته خواهید شد.

   با آن شرایط می شود و با داشتن مدرک زبان آلمانی می توان برای شما اقدام نمود.

   ولی اگر بخواهید در حال حاضر وارد آلمان شوید، بنده توصیه نمی کنم و نیاز به داشتن قیم در کشور آلمان می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 222. سلام.من دانش آموز سال نهم هستم.درسم خوبه و میخوام یه رشته ی هنری انتخاب کنم.حدودا تا ۴ سال دیگه مدرک زبان انگلیسیمو میگیرم.تو سایت توضیح صریحی راجبش ندادید.شرایط دانشگاه های هنری برای بورسیه چیه؟مسلما سوالاتشون با رشته های دیگه متفاوته.چه مدارکی قابل قبول هست براشون؟هزینه ی تحصیل در دانشگاه های هنری چیه؟اگه آلمانی یاد بگیرم میتونم بعد از گرفتن دیپلم برم یا نه؟مرسی

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مدارک لازم:

   ۱٫ دیپلم و پیش دانشگاهی
   ۲٫ مدرک زبان آلمانی حداقل B2
   ۳٫ ارائه کار عملی و طرح هایی که دارید در هر زمینه هنری
   ۴٫ امکان امتحان ورودی

   رشته هنر فقط به زبان آلمانی برگزار می شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 223. سلام خسته نباشید.لطفا کمکم کنید.من معدل دیپلمم بالای ۱۸٫ولی معدل پیشم پایینه.کارشناسی وارشدبرق الکترونیک دانشگاه ازاد دارم.کارشناسی معدل۱۵وارشد۱۷٫۹٫۲۴سالمه.میخوام واسه دندونپزشکی المان اقدام کنم.به نظرتون منو قبول میکنن؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه خیر ولی این امر برای شما نباید زیاد مهم باشد، زیرا با رشته خودتان می توانید با فوق لیسانس مجدد وارد آلمان شوید، و با گذراندن یک و یا دو ترم وارد بازار کار ویا دکترا شوید و امکان اقامت هم دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 224. سلام خسته نباشید.معدل دپیلم من ۱۸معدل پیشم ۱۳٫معدل کارشناسی برق۱۵٫معدل ارشد برق۱۷٫چیکار کنم؟۲۴سالمه.ایا شانسی برای پذیرش دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با معدل پیش دانشگاهی که دارید به هیچ وجه نمی توانید در مورد رشته دندانپزشکی فکری داشته باشید ولی احتمالاً برای فوق لیسانس مجدد امکان پذیرش را دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 225. سلام خسته نباشین
  من ۱۸ سالمه معدل نهاییم تجربی ۱۶ هس ومعدل پیش دانشگاهیم ۱۸اما میخام تو ترمیم معدل نهایی ثبت نام کنم اگه معدلم افزایش بیایه همین معدل جدید قابل قبوله برا ورود به کالج های المان؟؟؟؟؟؟؟
  در ضمن دارم مدرک B2 میگیرم
  ایا میتونم در رشته پزشکی المان تحصیل کنم؟؟؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابم بدین

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 226. سلام من دانش اموز سال نهم هستم رشته تاسیسات میخواستم بدونم میتونم خارج از کشور تحصیل کنم مشکل خانوادگی و هزینه ام ندارم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای انجام این پروسه بهتر است به لینک زیر مراجعه کنید تا سوال های شما برطرف شود چون نیاز به قیم برای چنین پروسه ای دارد.

   http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/teheran/fa/08__visa/NEU__Minderj_C3_A4hrige__S.html

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 227. سلام من ۱۶ سالمه و در هنرستان در رشته گرافیک تحصیل میکنم تو این نه سال تحصیلمم همه نمره هام خوب بوده
  میخوام بدونم اگه به راحت بورسیه دانشگاه های المان رو بگیرم باید چه کار کنم و زندگی در انجا چطور است هزینه ها و …..
  ممنون میشم جواب بدین
  و اگه میشه به جیمیلم بفرستین چون نمی تونم بازم پیدا کنم مرسی از سایت خوبتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای ورود به چنین رشته هایی (رشته هنر) نیاز به مدارک ذیل می باشد:

   ۱٫ مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل مکفی

   ۲٫ مدرک زبان آلمانی در حد B1 و در بسیاری از موارد مدرک زبان B2

   ۳٫ امتحان ورودی قطعاً دارید، حال یا به صورت ارائه کار عملی و طرح های شما می باشد که درصورت رد شدن آن، پذیرش شما رد خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 228. سلام من ١٧ سالمه رشته ي رياضي فيزيك معدل سال سومم ١٦.٥ و معدل سه سالم ١٥.٩ و امسالم كنكور ميدم ميخواستم بدونم با اين معدل دانشگاهي توي ألمان قبول ميشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بستگی به رشته ای دارد که می خواهید انتخاب کنید.

   در رشته های فنی شدنی هست و فقط نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 229. با عرض سلام وخسته نباشید.
  من دانش آموز سال سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم. و امسال همراه خانواده قصد مهاجرت دایمی به آلمان را داریم .سوال من اینه که آیا برای من هم شرایطی مانند اتمام کنکور و …. لحاظ میشود یا اینکه اگر سال آخر را در این کشور(آلمان) به ادامه تحصیل بپردازم شرایط من مانند یک دانش آموز آلمانی است؟(با فرض اینکه زبان آلمانی را هم نسبتا کامل بلدم )
  همچنین میخواستم بپرسم که من که به عنوان یک دانش آموزی که در یک مدرسه تیز هوشان درس میخونم و مطالبی نسبتا سنگین را مطالعه میکنم و یا آموزش میبینم برای امتحان کالج کافی است؟ یا اینکه سطوح امتحانات کالج های آلمان از سطح آموزشی در ایران بیشتر است؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما به دلیل اینکه یک ایرانی هستید، بعد از مهاجرت به کشور آلمان، در بسیاری دانشگاه ها دچار نقصی مدرک به واسطه کنکور خواهید شد. ولی امکان اخذ پذیرش برای شما وجود دارد و بایستی شرایط خود را برای دانشگاه توضیح دهید تا تأیید نمایند.

   درضمن امتحانات کالج براساس دروسی می باشد که در کالج می گذرانید و زیاد سخت نیست پاس کردن آن. البته درصورتی که بخواهید برای رشته های فنی و انسانی اقدام کنید به دلیل ظرفیت بالاتر شانس بیشتری خواهید داشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 230. سلام من ۱۹ سالمه در دانشکده فنی دولتی درس میخونم با دیپلم فنی و میخواستم بدونم برای پذیرش در کالج با دیپلم من مشکلی نداره رشتم کامپیوتر (نرم افزار ) هستش .

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نیاز به مدرک پیش دانشگاهی برای اخذ پذیرش کالج می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 231. با سلام
  من فارغ التحصیل رشته ژنتیک از واحد علوم و تحقیقات تبریز با معدل تقریبا ۱۵ در مقطع کارشناسی ارشد هستم. یک مقاله isi دارم. و یک وروپوزال که گفتن در ایران قابل اجرا نیست. در حال یادگیری زبان المانی هستم. ایا میتوانم در مقطع دکتری در المان ادامه تحصیل دهم؟؟؟ اصلا با شرایط من امکان ادامه تحصیل وجود دارد؟؟؟
  با سپاس

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، رشته سختی است و شرایط پذیرش در مقطع دکترا دارای پیچیدگی فراوان می باشد. (درضمن شرط معدل هم وجود دارد در این رشته ها)

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 232. سلام من محصل رشته مکانیک هستم از شاخه فنی حرفه ای ینی ۱۱سال درس خوندم
  برای پذیرش در دانشگاه های فنی آلمان حتما باید مدرک پیش دانشگاهی رو داشته باشم یا با داشتن مدرک دیپلم فنی حرفه ای میتونم پذیرش بشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بله بایستی مدرک پیش دانشگاهی را داشته باشید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 233. سلام خسته نباشید من دانشجویی رشته مهندسی نرم افزار از دانشگاه ازاد شیراز کارشناسی فارغ التحصیل با معدل ۱۴٫۵۰ میخواستم بدونم که میتونم توی دانشگاه bonn پذیرش بشم؟ زبانم هم تا b2 تموم کردم ممنون میشم راهنمایی کنید …

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت این گونه بررسی ها باید پرونده کامل با جزئیات به مؤسسه تحویل داده شود و طبق شرایط استعلام صورت گرفته و به شما پاسخ داده شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 234. با عرض سلام من یک سوال مهم دارم ؟ من یک سال هست درالمان زندگی میکنم مدرک دیپلم تجربی دارم و الان میخواهم ادامه تحصیل بدم الان من میتونم مدارکم را در المان ترجمه کنم و به اداره ی مربوطه بفرستم یا من باید این مدارک از ایران استعلام کنم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نه درصورت ترجمه توسط مترجم در خود آلمان، امکان چنین موردی وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 235. با سلام.
  من مدرک کارشناسی دانشگاه ازاد تهران در رشته مهندسی نرم افزار با معدل ۱۵٫۳۳ و مدرک ارشد نرم افزار دانشگاه تهران با معدل ۱۷٫۸۵ دارم. پایان نامه را هم با نمره ۱۹٫۵ دفاع کردم.
  مدرک زبان تافل اینترنتی هم دارم با نمره ۹۱٫ میخواستم ببینم شرایطم برای دکترا در دانشگاه های آلمان متناسب هست یا خیر؟ زبان آلمانی هم نخوندم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   رشته شما، رشته سختی نیست.

   در کل این نکته را درابتدا متذکر می شوم که مؤسسه ما هیچ گونه اقدامی بابت پذیرش برای مقطع دکترا انجام نمی دهد. درضمن دانشگاه های آلمان ملاک نیستند، اساتید راهنما ملاک عمل پذیرش می باشند.

   درصورت درخواست مجدد شما، پیشنهاد مؤسسه اقدام جهت فوق لیسانس مجدد می باشد که شما امکان تغییر مقطع تحصیلی به دکترا در آلمان در هر زمانی وجود دارد. حداقل زمان برای دریافت جواب برای مقطع دکترا یک الی یک سال و نیم به طول می انجامد.

   البته پیشنهاد فوق درصورتی برای شما عملی می شود که مدارک زبان فوق را داشته باشید.

   برای کسب اطلاعات تکمیلی لطفاً به لینک زیر مراجعه فرمائید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=1224

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 236. سلام خسته نباشید من دیپلم و پیش ریاضی دارم با معدل بالا ۱۷ میتونم با دیپلم ریاضی اقدام کنم واسه رشته داروسازی المان ؟
  قبولی دانشگاه دولتی هم در رشته مکانیک دارم ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   امکان اقدام دارید، ولی بایستی بعد از گذراندن کالج تجربی M-Kurs درصورت کسب نمرات بالا و انتخاب از بین متقاضیان دیگر در این رشته تحصیل نمایید.

   این نکته را درنظر بگیرید که شما امکان اقدام دارید ولی موفق شدن شما در این پروسه بستگی به نمرات و رقابت در کشور آلمان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 237. سلام می خواستم بدونم نمره کنکوره تجربی هیچ کمکی به قبولی در رشته بزشکی می کند ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر هیچ تأثیری نداشته و ندارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 238. سلام من دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی در مقطع کارشناسی هستم.میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای این رشته در آلمان وجود داره و چه شرایطی لازم داره؟ممنون.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت دارا بودن معدل بالای ۱۶-۱۷ و داشتن مدرک زبان آلمانی در حد مدرک B2 شانس اقدام برای چنین رشته هایی وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 239. salam khaste nabashid man 21 sale hastam va diplom riazi fizik daram ba moadel 15 moshkel sarbazi nadaram va oonam be etmam resoondam mikhastam bebinam mitoonam dar alman dar reshtehaye honari mesl bazigari sherkat konam ? darzemn pish ro ham nakhundam ama age niaz bashe mikhunam miram pas mikonamesh

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نیاز به مدرک پیش دانشگاهی می باشد و قطعاً امتحان ورودی و ارائه کار عملی دارید که درصورت رد شدن شانسی برای ورود ندارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 240. سلام . خسته نباشید . من در کنکور سال ۹۵ تونستم رتبه ی ۶۰۰۰ رو کسب کنم و معدل دیپلمم ۱۸٫۴۹ و معدل پیش دانشگاهیم هم ۱۹٫۵ هستش میخواستم بدونم که میتونم بطور مستقیم برای خود دانشگاه ها اقدام کنم ؟ در ضمن گواهی مجاز بودن به انتخاب رشته رو هم از سازمان سنجش گرفتم . لطفا راهنمایی بفرمایید .

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در بعضی ایالت های آلمان، کالج حذف شده و می توانید مستقیماً برای دانشگاه اقدام نمایید.

   ولی دو نکته حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ درصورتی که شما شرایط لازم را نداشته باشید رد خواهید شد و فرصت رفتن به کالج و ترمیم شرایط خود را ندارید.

   ۲٫ بایستی با شرایط گواهی مجاز به انتخاب رشته شما را بپذیرند.

   ۳٫ مدارک شما بایستی آزاد و مشکل خروج از کشور را نداشته باشید.

   که بایستی قبل از هر اقدامی این موارد بررسی شده و سپس اقدام به پذیرش انجام شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 241. سلام وقت بخیر
  من ۱۷ سالمه و رشته ی تحصیلیم تجربی است و قصد دارم در رشته ی دندانپزشکی تحصیل کنم میخواستم بدونم که معدل بالا و مدرک زبان در سطح B1 کافیه برای ورود به کالج های المان یا اینکه قبولی در کنکور ضرورت داره ؟و اینکه برای ورود به کالج حتما باید ازمون ورودی بدیم ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۸-۱۹ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته دندانپزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته دندانپزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۸-۱۹ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته دندانپزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته دندانپزشکی، الزاماً وارد رشته دندانپزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 242. سلام وقتتون بخیر.من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم هر کدام ۱۹٫۸۰ می باشد و رتبه کنکور سراسریم ۱۵۰٫
  مدرک زبان b1 هم دارم.میخواستم در آلمان پزشکی بخونم.منتها من لیسانس دارم. و ۲۳ سالمه.و قصد دارم از کالج شروع کنم.چیکار باید بکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   معدل شما خیلی مناسب می باشد و به دلیل اینکه لیسانس دارید امکان اخذ کالج برای شما کاهش پیدا کرده ولی به دلیل داشتن معدل خوب می شود درصورت ندادن کالج برای شما مستقیماً برای پزشکی اقدام نمود.

   مگر این که دیپلم و پیش دانشگاهی شما ریاضی باشد که احتمال ارائه کالج برای شما بیشتر خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 243. سلام،خسته نباشید.من دانشجو ترم ۵ مهندسی برق دانشگاه دولتی امیرکبیر هستم،میخواستم برای دانشگاه TUM(تکنولوژی مونیخ) یا دانشگاه TUW (تکنولوژی وین)اقدام کنم.میانگین معدل تا این ترمم ۱۴ است و معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۷ هست .زبان المانی تا سطح a2 دارم .چقدر امکان قبولی دارم؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای اتریش که با شرایطی که دارید شرایط پذیرش را دارید.

   برای آلمان بایستی زبان آلمانی خود را بیشتر تقویت نمایید و شرایط پذیرش و سفارت دارای پیچیدگی بیشتری خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 244. سلام خسته نباشید . من ۱۶ سالمه و در پایه سوم دبیرستان رشته ریاضی هستم می خواستم بدونم حداقل معدل مورد نیاز برای ورود به کالج یا دبیرستان در المان باید چه مقدار باشه ؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما جهت ورود به کشور آلمان، جهت تحصیل بایستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، با معدل مکفی براساس رشته انتخابی دارا باشید گه بتوانید اقدام به پذیرش نمایید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 245. سلام من ۲۴ سالمه و لیسانس معماری از دانشگاه هنر اصفهان دارم و میخوام تو آلمان تو همین رشته ادامه تحصیل بدم
  معدل کارشناسیم ۱۷٫۵۸ و معدل پیش دانشگاهیمم ۱۹٫۵۲ بود
  من چقدر امکان قبولی دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت تأیید و قبول Portfolio ی شما که همان طرح های معماری شما می باشد، شانس پذیرش به نسبه خوبی دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 246. سلام من سال سوم دبیرستان هستم و رشته ی تجربی ،قصد دارم قبل از کنکور برای تحصیل به المان برم در حال حاظر در حال خواندن زبان المانی هم هستم میخواستم بدونم که حتما به مدرک قبولی کنکور سراسری نیاز است؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 247. سلام. ببخشید من دانش آموز دهم تجربی هستم. و میخوام بعد یا قبل از قبولی در آلمان پزشکی بخونم من الان معدلم ۱۸٫۵ است و سال های قبل نزدیک ۱۹٫۵ بود. و میتونم بازم به ۱۹٫۵ برسونم ولی بخاطر اینکه معدلم اینطوری شد به درس های بیهوده ایران مثل امادگی دفاعی و تفکر سواد رسانه ای ارزشی قائل نیستم وبه جای انها به درس های اختصاصی توجه بیشتری میکنم. و میخوام به زودی خوندن زبان آلمانی رو هم شروع کنم. شما گفتین که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مهم است ایا معدل پیش دانشگاهی و دیپلم بر حسب میانگین نمرات امتحانات نهایی در نظر گرفته میشه یا معدل مدرسه و یا هردو؟؟؟ من شب روز رو از خودم حروم کردم و برای پزشکی دانشگاه های دولتی بخصوص دانشگاه علوم پزشکی تهران و تبریز درس میخونم. اگه یکی از دو تا قبول شم شرایط چی میشه از بورسیه تحصیلی برخوردار میشم یا نه؟ اگه قبل کنکور بخوام برم چی میشه بازم از بورسیه تحصیلی برخوردار میشم؟ لطفا هر دو شرایط رو برام بنویسید. ممنون میشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   تحصیل شما یا رایگان هست ویا هزینه بسیار کمی در بردارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • یعنی اگر بنده معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم ۱۹٫۵باشه و مدرک زبان B2 هم بگیرم میتونم درخواست کالج کنم یا دانشگاه در رشته پزشکی؟؟؟ اگر هزینه سالانه ۵۰۰۰ یورو باشه هیچ مشکلی ندارم.

    پاسخ
 248. سلام میخواستم بپرسم منظور از معدل پیش دانشگاهی معدل کتبی ۵درسیه که نهایی برگزار میشه یا معدل کل چون من الان پیش دانشگاهیم و رشتمم تجربیه و معدل سال سومم هم ۱۹٫۳۶ هست ولی امسال چون به قصد کنکوری می خونم امتحانا رو فقط به قصد پاس کردن میدم واسه همین خواستم بدونم الان وضعیتم چجوریه؟ شانسی واسه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی یا یکی از رشته های پیرا پزشکی در آلمان دارم یا نه؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای اقدام جهت رشته دندانپزشکی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی، بایستی بالای ۱۹ باشد که بشود در مورد چنین موضوعی فکر کرد.

   ولی برای رشته های پیراپزشکی معدل ۱۶-۱۷ به بالا نیز کافی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 249. با سلام بنده چهارم تجربی هستم و معدل دیپلمم ۱۸٫۳۰ و احتمالا معدل پیشم هم بالای ۱۹ میشه شانسم برای رشته داروسازی چقدره؟واینکه چکار باید بکنم؟کالج باید برم ؟واینکه دانشگاه رایگان هست چون من دیدم چند دانشگاه برای داروسازی رایگان هستن

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۸-۱۹ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته داروسازی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا می باشد.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته داروسازی، الزاماً وارد رشته داروسازی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   درکل شرایط شما برای اقدام خوب می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 250. سلام خسته نباشین…من ۲۷ سالمه در حال تحصیل دانشجوی مکانیک سراسری هستم با واحد گذرانیده ۱۲۰ معدل ۱۲ (احتمالا اخراج و کاردانی میدن)……معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ۱۷ بود…..
  زبان المانی و انگلیسی بلدم میتونم مدرک زبان هردو رو بگیرم…..
  من کارشناسی بخونم بعد اقدام کنم؟با وضع موجود چیکار میشه انجام داد؟؟
  یه ترم تعلیق انضباطی هم دارم (بدحجابی )

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی در حال حاضر هرچه سریع تر اقدام به پذیرش نمایید تا با پرونده دانشجویی و اشتغال به تحصیل اقدام انجام بشود و نه اخراج.

   با داشتن مدارک زبان آلمانی اقدام باید انجام شود.

   فقط این نکته را درنظر بگیرید به دلیل، سن شما پرونده شما بسیار حساس بوده و کوچک ترین اشتباهی باعث رد شدن پرونده شما خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 251. سلام خسته نباشید
  ۲۱ سال دارم، و دارای دیپلم تجربی هستم و درحال حاضر دانشجو فقه و حقوق دانشگاه آزاد میباشم
  اما قصد دارم مجددا کنکور انسانی شرکت کنم
  و قصد گرفتن ویزای تحصیلی آلمان را دارم
  چندتا سوال داشتم از خدمتتون
  ۱_آیا بهتر است برای کارشناسی اقدام کنم یا ارشد؟
  ۲_هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان حدودا چقدر است؟
  ۳_از زیر شاخه های رشته علوم انسانی چه رشته هایی راحت پذیرش دارن و آینده کاری روشن تری نسبت ب بقیه رشته ها دارد؟
  ۴_من دختر داییم مقیم آلمان هستن ایا تاثیری در گرفتن ویزای تحصیلیو هزینه ها دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ قطعاً شما با شرایط و رشته ای که دارید، بهتر می باشد برای لیسانس اقدام نمایید. چون رشته شما بعد از اتمام، موردتأیید آلمان نمی باشد.

   ۲٫ ماهیانه ۶۰۰-۷۰۰ یورو کلیه هزینه های ماهیانه شما خواهدبود.

   ۳٫ رشته های مدیریت دارای پتانسیل کاری خوبی در کشور آلمان می باشد.

   ۴٫ هیچ تأثیری نخواهدداشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 252. ببخشید پس با معدل دیپلم و پیش بالای۱۸٫۵۰ میشه کالج m-kurse رفت؟(با سن ۱۸)شما منظورتون اینه که بعد کالج پذیرش در رشته دارو و پزشکی و.. اینا سخته؟یا خود کالج هم نمیشه با این معدلا رف؟وضعیت تحصیل در اتریش چطوره؟مثل المان رایگانه؟

  پاسخ
 253. با سلام ببخشید منظور از قبولی در کنکور سراسری چیه مثلا من در یک رشته قبول بشم ایا باید انتخاب رشته کنم و سرکلاس ها هم برم تا زمانی که بخام پذیرش کالج بگیرم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تنها ملاک قبولی در کنکور سراسری بوده و نیاز به شرکت در دانشگاه نمی باشد.

   اما برای خروج از کشور، درصورت دارا نبودن کارت معافیت، بایستی پذیرش را اخذ و با دادن مدرک زبان جهت اخذ معافیت تحصیلی اقدام نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 254. با سلام و خسته نباشید خدمت شما ادمین عزیز یه سوال داشتم خدمتتون !‌ من رشته ی تجربی هستم و امسال کنکور دارم میخواستم بدونم شرط کنکور سراسری به طور کلی منظورش چیه یعنی باید ربته ی خاصی اورد؟ یا هر دانشگاه دولتی و غیر دولتی قبول شد مشکلی نداره !‌من تحصیل در دانشگاه های پزشکی رو میخوام ممنون میشم پاسخ بدید! با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست. یعنی نیازی نیست، کنکور سراسری حتماً قبول شوید.

   ولی این نکته را درنظر بگیرید اگر می خواهید گزینه هایی که برای شما اقدام می شود افزایش یابد بهتر است، انتخاب رشته نمائید و یک رشته در رشته تجربی قبول شوید.

   براساس آن برای شما اقدام انجام می شود.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 255. سلام
  من سال بعد دیپلم معماری میخوام بگیرم .
  ۱٫میخواستم بدونم معدل مورد قبول برای بورسیه شدن حداکثر چند باید باشه؟
  ۲٫تقریبا چند درصد از هزینه ها پرداخت میشه ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی مدارک زیر را داشته باشید تا بشود در مقطع لیسانس برای شما پذیرش لیسانس معماری درخواست داد:

   ۱٫ دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل مکفی

   ۲٫ شرکت در کنکور سراسری و داشتن گواهی حداقل مجاز به انتخاب رشته

   ۳٫ ارائه طرح های معماری Portfolio که درصورت تأیید آن به شما پذیرش داده خواهدشد.

   ۴٫ مدرک زبان آلمانی

   ۵٫ بابت تحصیل هزینه ای به شما پرداخت نخواهدشد و شما بایستی تمام هزینه ها را شخصاً پرداخت نمائید. (ماهیانه به طور متوسط ۶۰۰-۷۰۰ یورو)

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 256. سلام من ۲۳ سالمه و لیسانس حسابداری با معدل ۱۷ از دانشگاه آزاد دارم. دیپلم و پیش دانشگاهیمم با معدل ۱۶در رشته ریاضی گرفتم.میخواستم ببینم اگه مدرک زبان آلمانی بگیرم میتونم برای یکی از شاخه های رشته مدیریت برای مقطع فوق لیسانس در آلمان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط شما برای اقدام خوبه و به نظر من کار شما شدنی خواهدبود ولی خواهش دارم، برای بررسی دقیق تر مدارک خود را به مؤسسه تحویل دهید و طبق شرایط استعلام، مدارک شما بررسی شود که درصورتی که این کار را شروع کردید دچار مشکل نشوید و بنده شرمنده نشوم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 257. سلام میخواستم بدونم زمان بین دو ترم کالج چند ماه است و با کار کردن در ان زمان میشه خرج کل سال در دوره ی کالج رو بدست اورد

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر به این صورت که شما می گویید، نمی شود. تعطیلات بین ترم درست است که می توانید نامحدود کار نمایید، ولی این که احتساب نمایید همه هزینه های شما را جواب دهد، خیر بدین گونه نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 258. سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سال سن دارم و مشغول به تحصیل در پایه پیش دانشگاهی در مدارس سمپاد هستم و معدل هام حدود ۱۹٫۷۰ ایناست
  میخاستم بدونم برای اینکه بتونم در رشته های پزشکی و دندون پزشکی درآلمان ادامه تحصیل بدم چه اقداماتی باید انجام بدم.آیا لازم است در ایران کنکور بدم یا نه؟و اینکه در کنکور حداقل باید چه رتبه ای کسب کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   اقدامات زیر را باید انجام دهید:

   ۱٫ معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خود را در حد ۱۹٫۷۰ – ۱۹٫۸۰ حفظ نمایید.

   ۲٫ دارا مدرک زبان آلمانی B2 (البته با مدرک زبان آلمانی B1 هم می توان کار را انجام داد ولی امتحان ورودی سخت تری خواهید داشت.)

   ۳٫ شرکت در کنکور سراسری و حداقل مجاز به انتخاب رشته شوید که اصلاً مطلب سختی نخواهد بود. (هیچ الزامی به قبولی در رشته پزشکی و دندانپزشکی نیست.)

   البته مواردی هم هست که بتوان بدون کنکور هم پذیرش را اخذ نمود. ولی با داشتن شرایط فوق گزینه های بیشتری برای اقدام وجود دارد.

   ۴٫ مشکل خروج از کشورتان را به واسطه نظام وظیفه نیز باید حل شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • بعد اگر کنکور در رشته ای غیر از پزشکی و زیر شاخه ۱ مجاز بشم آیا میتوان در کشور آلمان در رشته پزشکی به ادامه تحصیل بپردازم؟
    و سوال دیگ اینکه بحث هزینه ها و خرج و مخارج چگونه می باشند؟

    پاسخ
 259. با سلام . ببخشید الان که امتحانات نوبت اول(امتحانات نوبت اول در استان ما نهایی بوده یعنی از اموزش پرورش استان اومده و در سطح امتحان نهایی است ) تموم شده من معدلم شده ۱۹٫۵۵ . اگه بخوام تابستون برم آلمان . چه شروطی داره(برم کالج) . و قبولی تو رشته پزشکی اونحا چجوریه .؟ و این که شهرش با شما است ؟ یا با من؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در ابتدا چند نکته دارای اهمیت می باشد:

   ۱٫ مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالا الزامی می باشد.

   ۲٫ شرکت در کنکور سراسری و ارائه گواهی آن کار شما را کامل تر خواهدنمود.

   ۳٫ درصورت نداشتن معافیت، برای خروج از کشور باید بعد از اخذ پذیرش از معافیت تحصیلی استفاده نمائید.

   شما با معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   تحصیل شما یا رایگان هست ویا هزینه بسیار کمی در بردارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 260. سلام من پیش دانشگاهی میخونم معدل دیپلمم ۱۹٫۴۵ هست و اینکه من داییم در مونیخ زندگی میکنه در مونیخ کالج هست؟چون برام مهم هستش که حتما در کالج مونیخ باشم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در شهر مونیخ کالج وجود دارد و در بسیاری از موارد، چند دانشگاه در یک محل کالج برگزار می کند.

   درصورتی که کالج تجربی می خواهید، بایستی مدرک زبان B2 الزامی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 261. سلام
  من دانشجوی انصرافی ترم ۱۰ رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد دارم
  معدل پیش دانشگاهیم ۱۲/۱۳ و معدل دیپلم ۱۵/۹۹
  می خواستم بدونم شانسم برای گرفتن پذیرش در کالج و ادامه تحصیل بعدش در رشته کامپیوتر چقدره؟
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دو نکته حائز اهمیت می باشد:

   ۱٫ با معدل پیش دانشگاهی که شما دارید، حتی درصورت اخذ پذیرش، ریسک سفارت جهت اخذ روادید دانشجویی را دارید.

   ۲٫ بحث سن و سال و تاریخ اخذاین مدارک مهم می باشد.

   لذا جهت بررسی دقیق تر بایستی حضوری تشریف بیاورید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 262. سلام من میخواهم برای تابستان سال ۹۶ کالج باشم پیش دانشگاهی هستم و در حال یادگیری زبان المانی پذیرش کالج تا کی هست و من کی باید اقدام کنم نمره ی معدل سه سال دبیرستان هم همه بالای ۱۹٫۵ هستند

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت اقدام باید مدرک پیش دانشگاهی شما هم آماده باشد و تمام کرده باشید.

   شما خرداد ماه ۹۶ پیش دانشگاهی خود را تمام می کنید. بالطبع با داشتن مدرک زبان می توان برای ترم بهمن / اسفند ۹۶ برای شما اقدام کرد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 263. و اینکه من شیراز هستم چجوری میتونم باهاتون در ارتباط باشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   می توانید با تلفن های ثابت تماس بگیرید تا راهنمایی شوید و بعد از آن حضوری تشریف بیاورید برای بقیه امور.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 264. سلام من با سایت داد که صحبت کردم گفتن تو همون رشته ای ک قبول شدی در کنکور در کالج هم میتونی ادامه تحصیل بدین چجوری شما میگید کنکور مهم نیست

  پاسخ
 265. سلام وقتتون بخیر ، ببخشید یه سوال داشتم برای پذیرش رشته پزشکی با وجود داشتن معدل دیپلم و پیش خوب ( ۱۹ ) آیا حتما باید قبولی در دانشگاه و یا کارنامه صادره داشته باشیم ؟ اگه نداشته باشیم باید چه کار کنیم ؟؟؟ ۱۹ سالمه و در حال خوندن زبان آلمانی هستم ( a1 ) … و یه سوال دیگه زمان ددلاین برای پزشکی کی هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی گواهی سازمان سنجش را داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام د