شرایط ورود به دوره ‏های تخصص پزشکی چیست؟

شرایط ورود به دوره ‏های تخصص پزشکی چیست؟

شرایط ورود به دوره ‏های تخصص پزشکی برای فارغ ‏التحصیلان در رشته ‏های علوم پزشکی

 طبق قوانین آلمان، قوانین مربوط به پزشکانی که تبعه‏ ی اتحادیه‏ ی اروپا نیستند و فارغ‏ التحصیل پزشکی‏ عمومی از خارج از اتحادیه‏ ی اروپا هستند، با قوانینی که شامل حال پزشکان آلمانی و پزشکان تبعه‏ ی کشورهای اتحادیه‏ ی اروپا می‏شود، متفاوت است. برای پزشکان ایرانی‏ای که می‏خواهند در آلمان ادامه‏ ی تحصیل بدهند، دو گزینه وجود دارد؛ یکی ادامه‏ ی تحصیل در مقاطع تخصص بالینی یا کلینیکال در رشته‏ های مختلف و دوم ادامه‏ ی تحصیل در مقطع دکترا یا (PhD) در رشته‏ های پایه‏ ی علوم پزشکی در دانشگاه‏های مختلف آلمان است که هرکدام از آن‏ها شرایط خاص خود را دارد و سیستم ورود به آن متفاوت است. در آلمان مدرکی که فارغ‏ التحصیلان رشته‏ های علوم پزشکی، چه دندان‏پزشکی و چه خود پزشکی عمومی، در نهایت می ‏گیرند، برخلاف ایران، مدرک دکترا نیست، بلکه مدرکی معادل فوق‏ لیسانس یا کارشناسی ارشد است و گرفتن مدرک PhD همانند تحصیل در مقطع دکترا در سایر رشته‌هاست. ولی بسیاری از داوطلبان تحصیل در رشته‏ های پزشکی که از ایران فارغ ‏التحصیل شده ‏اند، علاقه دارند تخصصی در دانشگاه ‏های آلمان بگیرند. شایان ذکر است که بین فارغ‏ التحصیل یکی از واحد‏های دانشگاه آزاد اسلامی و فارغ‏ التحصیل دانشگاه سراسری تفاوتی وجود ندارد و در هر دو صورت، می‏توانند برای ورود به دوره ‏های تخصصی در آلمان اقدام کنند. البته با داشتن مدارک کامل فارغ‏ التحصیلی شامل ریزنمرات کامل و دانشنامه پزشکی و پروانه دائم و . . . با توجه به این‏که دوره ‏های تخصص پزشکی در آلمان، برخلاف رشته‏ های علوم پایه‏ ی پزشکی به زبان آلمانی است و نه به زبان انگلیسی، آشنایی با زبان آلمانی لازم و ضروری است.

در آلمان، در مقطع دکترا و PhD علوم پزشکی، امکان تحصیل به هر دو زبان آلمانی و انگیسی وجود دارد. اما در مقطع تخصص پزشکی، در کشور آلمان فقط و فقط به زبان آلمانی می‌توان تحصیل کرد. سطح زبان لازم برای ورود به دوره ‏ی تخصص پزشکی سطح حداقل “B2” است. منتها این سطحی است که در نهایت برای گرفتن تمام مدارک لازم، ضروری است. در شروع کار، یعنی پزشک وقتی می‏خواهد تماس و ارتباط‏ خود را با بیمارستان‏ها و کلینیک‏ها شروع کند و از یک بیمارستان یا کلینیک پذیرش بگیرد، لازم است حتما مدرک “B2” داشته باشد.

شایان ذکر است که در هنگام مراجعه به آلمان جهت وقت مصاحبه، پزشک بایستی در سطح زبان “C1” باشد تا بتواند با خیال راحت از عهده این مرحله برآید.

یک پزشک وقتی می‏خواهد وارد سیستم تخصص این‏جا بشود، باید چند مرحله طی شود و چند کار را انجام دهیم. مرحله‏ ی اول گرفتن پذیرش از یک بیمارستان یا کلینیک است. یعنی یک پزشک متخصص و پروفسوری که بر اساس قوانین آلمان، اجازه ‏ی گرفتن دستیار یا رزیدنت را دارد، باید حاضر شود ایشان را به عنوان دستیار یا رزیدنت خود، در کلینیک، بیمارستان و یا مطب خود بپذیرد. به این ترتیب، اولین مرحله، گرفتن پذیرش از پروفسور یا استاد مربوطه در یک کلینیک یا بیمارستان است. منتها این شرط کافی نیست. یعنی یک پزشک ایرانی وقتی می‏خواهد به آلمان بیاید و وارد سیستم تخصصی این‏جا بشود، علاوه بر این‏که باید از کلینیک یا بیمارستان پذیرش گرفته شود و این مدرک را در دست داشته باشد، باید دو مرحله‏ ی مهم دیگر را هم طی کنیم. یک مرحله‏ ی آن، گرفتن اجازه‏ ی کار طبابت یا اجازه‏ ی کار پزشکی در آن بیمارستان و کلینیک خاص است. یعنی باید به اداره‏ ی مربوطه در آن ایالت مراجعه کنیم. همان‏طور که می‏دانید، سیستم آلمان، سیستم فدرال است. ۱۶ ایالت یا “بوندس‏لند” وجود دارد که بعضی از قوانین در این ایالت‏ها مشترک است و بعضی از آن‏ها متفاوت است. بعد از آن‌که از آن بیمارستان یا کلینیک برای یک پزشک پذیرش گرفتیم، باید از اداره ‏ی صادرکننده‏ ی مجوز طبابت یا پزشکی بابت اشتغال به کار پزشکی در آلمان هم مجوز بگیریم.

سیستم تخصص در آلمان، علاوه بر تحصیل، کار هم هست. یعنی وقتی یک پزشک ایرانی می‏خواهد وارد سیستم تخصص در آلمان ‏شود، تحصیل و کار در کنار هم است. پس مثل سیستم دانشجویی نیست که فقط همان پذیرش از دانشگاه یا پذیرش از بیمارستان یا کلینیک دانشگاهی و یا غیردانشگاهی کافی باشد. قدم اول پذیرش است. قدم دوم گرفتن مجوز طبابت یا پزشکی از اداره‏ی صادرکننده‏ در آن ایالت است که اصطلاحاً به آن “Berufserlaubnis ” می‏گویند. قدم سوم، بعد از گرفتن این دو مدرک، مراجعه به اداره‏ ی کاری آن شهری است که بیمارستان یا کلینیک در آن‏جا واقع شده و گرفتن اجازه‏ ی کار، یعنی “Arbeitserlaubnis” است. بعد از این‏که برای پزشک ایرانی، هرسه‏ ی این مدارک را تهیه کردیم، با دردست داشتن آنها، یعنی پذیرش از بیمارستان یا کلینیک، اجازه ‏ی کار پزشکی (Berufserlaubnis) و اجازه‏ ی کار از اداره‏ی کار آن شهر (Arbeitserlaubnis)، به سفارت آلمان در ایران و یا در کشور دیگری که سکونت دارد مراجعه می‏کند و از آن‏ طریق درخواست ویزا می‏نماید. دقیقاً. یعنی اگر پزشکی فقط از بیمارستان و یا کلینیک پذیرش داشته باشد، ولی اجازه‏ی طبابت و یا کار پزشکی و همین‏طور اجازه‏ ی کار نداشته باشد، سفارت آلمان به او ویزا بابت آمدن به آلمان و شروع کردن دوره‏ ی تخصص را نخواهد داد.

نکته بسیار مهم: بر اساس تغییراتی که در قوانین صدور اجازه طبابت برای پزشکان خارجی مایل به ادامه تحصیل در مقطع تخصص در کشور آلمان اعمال شده است، بایستی جهت اخذ اجازه طبابت دائم (Approbation) بر اساس ایالت ورود برای گذاران دوره (در شروع دوره رزیدنتی یا حداکثر ظرف مدت ۲ سال اول این دوره) در امتحان ارزش مساوی دانش پزشکی (Gleichwertigkeitsprüfung) شرکت کرده و قبول شوند.

در سیستم پزشکی آلمان، یک پزشک می‏تواند دوره‏ ی تخصص خود را در انواع مختلف بیمارستان‏ها طی کند:

ما چندین نوع بیمارستان در آلمان داریم؛ از جمله:

 • نوع اول: بیمارستان‏های دانشگاهی (Universitätsklinikum) که بیمارستان‏هایی هستند که مستقیماً در تملک دانشگاه‏ها هستند و زیر نظر دانشگاه اداره می‏شوند.
 • نوع دوم: بیمارستان‏های آموزشی آکادمیک (Akademisches Lehrkrankenhaus) هستند. این‏ها بیمارستان‏هایی هستند که مستقیماً در تملک دانشگاه نیستند، ولی با دانشگاه همکاری آموزشی دارند و با دانشگاه کار آموزشی انجام می‏دهند. یعنی دانشگاه‏ها، دانشجوهای خود را برای طی دوره‏های عملی، در طی مدت تحصیل پزشکی یا تحصیل مقاطع تخصصی، به این بیمارستان‏ها می‏فرستند. این بیمارستان‏ها که می‏توانیم از آن‏ها به عنوان بیمارستان‏های آموزشی نام ببریم، با بیمارستان‏های دانشگاهی فرق دارند. تفاوت‏شان هم در این است که مستقیماً زیر نظر دانشگاه‏ها اداره نمی‏شوند و در تملک دانشگاه نیستند، ولی با دانشگاه‏ها کار می‏کنند و همکاری آموزشی دارند. در سربرگ‏های‏شان هم اسم آن دانشگاه را می‏آورند.
 • نوع سوم: بیمارستان‏های خصوصی (Privat) هستند که خود این‏ها هم انواع و اقسام دارند. بیمارستان‏هایی که در تملک شهرداری‏ها هستند، بیمارستان‏هایی که در تملک کلیساها و نهادهای مذهبی هستند و یا بیمارستان‏هایی که کاملاً خصوصی‏ اند و زیر نظر بخش خصوصی اداره می‏شوند.

اولین نکته‏ی مهمی که یک پزشک ایرانی باید به آن توجه کند، این است که بعد از این‏که دوره‏ی تخصص‏ در آلمان به اتمام رسید، اگر تمایل داشته باشند که به ایران برگردند و بخواهند که مدرک تخصصی صادره از آلمان طبق ضوابط اعلام‌شده ارزش‏یابی شود و موردتأیید وزارت بهداشت قرار بگیرد، حتماً و حتماً مدرک شما باید از بیمارستان دانشگاهی (Universitätsklinikum) باشد. بر اساس قوانین جاری وزارت بهداشت ایران، مدارک تخصصی صادره از آلمان، تنها در صورتی قابل ارزش‏یابی خواهد بود که آن پزشک دوره‏ی تخصص خود را از یک بیمارستان دانشگاهی یا (Universitätsklinikum) ویا بیمارستان‏های آموزشی آکادمیک (Akademisches Lehrkrankenhaus)گذرانده باشد. لیست دانشگاه‏های معتبر هم در سایت وزارت بهداشت ایران وجود دارد.

 

 

 Dr         english-in-germany       icon-germany


 پذیرش در دوره‌های تخصصی پزشکی  (Facharzt Weiterbildung)آلمان به ۲ شیوه می‌باشد:

۱ – بدون دریافت حقوق و دستمزد (پزشک مهمان):

در این روش شما به عنوان گاست (Gastärztin) دوره تخصصی خود را بدون حقوق سپری می کنید این روش شایع ترین نوع اخذ پذیرش جهت دوره های تخصصی پزشکی است.

علاوه بر مدارک دانشگاهی و سابقه کار و یک سری مدارکی که تهیه آنها مشکلی نیست مدارک مهم موردنیاز برای اخذ این نوع از پذیرش عبارتند از:

a-مدرک زبان برای اخذ اجازه کار و ویزا شما باید مدرک B2 آلمانی را داشته باشید

b-مدرک بورسیه یا نامه حمایت مالی (Stipendiumیعنی گواهی مبنی بر دریافت مبلغی از یک کلینیک یا بیمارستان یا سازمان دولتی در کل مدت زمان تحصیل از ایران می‌باشد. در اکثر ایالت ها این گواهی حتماً باید از سازمان دولتی باشد و بعضی ایالت ها گواهی کلینیک یا بیمارستان خصوصی را نیز قبول نمی کنند

چون در آلمان کار در دوره رزیدنتی بدون دریافت پول امکان‌پذیر نمی‌باشد و شما با دادن این گواهی مدعی می‌شوید که مبلغی را ماهیانه از کشور خود دریافت می‌کنید.

 

۲- با دریافت حقوق و دستمزد :

در این روش شما به عنوان اسیستانت (Assistenzärtz)دوره تخصصی خود را با حقوق سپری می کنید

عملاً شانس کمتری برای گرفتن پذیرش به عنوان اسیستانت با حقوق کامل برای پزشکان غیراروپایی وجود دارد. البته مواردی بوده است که پزشک غیراروپایی توانسته است به عنوان اسیستانت با حقوق کامل پذیرفته شود. البته این سخن در مورد بیمارستان‌های دانشگاهی صادق است ولی در بیمارستان‌های آکادمیک و خصوصی امکان دریافت حقوق وجود دارد.

بر اساس قوانین جدید در کشور آلمان، متخصصان در حال تحصیل در دوره تخصص پزشکی، بعد از ۲ سال تحصیل در دوره رزیدنتی به صورت با حقوق، امکان اخذ اقامت (Blue Card) را نیز دارند. این قانون شامل پوزیشن های بدون حقوق نمی شود.

 


مصاحبه:

در اکثریت موارد قبل از صدور پذیرش مصاحبه حضوری انجام می شود و این مورد ربطی به مشاوری که شما انتخاب می کنید ندارد و بر اساس نظر رئیس بخش بیمارستان است.

حالت دیگر ورود پزشکان به آلمان به صورت دستیار متخصص ویا به عبارت دیگر پزشک کار یا پزشک یار می باشد. در این حالت برای پزشکان دو مزیت وجود دارد:

 • اخذ حقوق در هنگام کار به عنوان پزشک کار
 • آمادگی لازم از لحاظ زبان آلمانی و مهارت جهت شرکت در آزمون های ورودی و مصاحبه در کشور آلمان

پزشکان بعد از طی مدت کوتاهی به عنوان پزشک کار، راحت تر می توانند اقدام به اخذ پذیرش تخصص پزشکی به صورت با حقوق نمایند و احتمال پذیرش و قبولی آن ها در مراکز پزشکی آلمان افزایش می یابد.

207 دیدگاه

 1. با سلام و عرض خسته نباشید
  از توضیحات خوبتون ممنونم
  میشه لطفا یه تاپیک هم مخصوص دندان پزشکی بنویسین
  مرسی

  پاسخ
  • lotus

   Chashm be zudi dar Site gharar migire

   پاسخ
 2. با سلام و با تشكر فراوان بابت توضيحات كاملتون…سوالي كه خيلي ذهنمو مشغول كرده اينه كه بالاخره براي گرفتن پذيرش تخصص باليني تو رشته پزشكي چه مدرك زباني ميخوان؟ايا همون B2 رو ميخوان يا c1 ميخوان؟چون خيلي اين روزها به گوش ميرسه كه قراره مدرك زبان C1 بشه يا شده و از اين حرفا…

  پاسخ
  • lotus

   Salam Duste Aziz

   man peyghame shoma ro moshahede kardam. lotf befarmaeed ba bande tamas
   begirid ta eetelaate kamel ro khedmatetun arz konam.
   Proseye takhasos besyar pichide hastesh v baste be line ke baratun eghdam mishe motavafot hast. age lot konif tamas begirid ya besyar behtar ast ke hozuri tashrif biyarid chonke moshavereye takhasos zaman bar v besyar daghigh hastesh.

   Tel: (021) 222 53 875
   ۸۸۱ ۵۳ ۲۲۲

   Cellphone: 0912-327 9 327
   ۱۸۰۰ ۷۸۰ ۰۹۳۶

   (۱۰:۰۰ – ۱۷:۰۰)

   Montazere Tamase shoma hastim.
   ba tashakor
   Sehri
   Lotus Cultural Institute

   پاسخ
 3. با سلام و عرض خسته نباشید
  از توضیحات خوبتون ممنونم
  میشه لطفا یه تاپیک هم مخصوص دندان پزشکی بنویسین
  مرسی

  پاسخ
  • lotus

   Chashm hatman dar chand ruze Ati dar site gozashte mishe

   پاسخ
 4. با سلام و عرض احترام فراوان من فرزندم ( احسان – حفظ اللسان ) از دانشگاه حاجت تپه ترکیه در رشته دندانپزشکی فارغ التحصیل میشود (خرداد ماه امسال ) . میخواهم برای تخصص به کشور المان و یا هر کشور دیگر اروپایی که امکانش هست برود . در حالت کلی ایا امکان اینکه از کمکها و رهنمود های شما بهره مند بشویم وجود دارد یا نه ؟ اگر جواب مثبت است لطفا موارد لازم برای اقدام را بفرمایید . متشکرم

  پاسخ
 5. سلام
  متشکرم بابت اطلاعات کامل و مفید تون. لطفا در رابطه با تخصص دندانپزشکی نیز اطلاعات مشابهی را در سایت قرار بدید.
  پیشاپیش از توجهتون متشکرم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Motassefane Alman hich niazi be dandanPezeshk nadashte v nadarad.

   baraye hamin paziresh baraye dandun pezeshki besyar sakht bude v zaman bar v daraye riske besyar ziad.

   baraye hamin niaz hast shoma zabane Almani besyar basyar ghaviee dashte bashin unvagh shayad n ghatan beshe kari kard.

   in be in dalil hast ke dandun pezeshkaa bad az teye doreye takhasos daraye daraamade besyar baalaaee mishan baraye hamin in sakhtigiriha vojud dare v unghadi ke reghabat beyne Almaniaa ziade be International Student nemirese.

   Sehri

   پاسخ
 6. سلام
  مرسی از تاپیک مفیدتون. ظاهرا باید از ایران یک مرکز دولتی بهمون نامه حمایت مالی بده, شما راهی میدونید که این مشکل رو حل کنید؟!
  مرسی.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   behtarinn raah baraye khalasi az in moshkel akhze pazireshe ba hoghugh hast ke baratun akhz mishe.

   dar surate tamayol be ettelaate bishtar, bayesti hozuri ba vaghte ghabli tashrif biyarid.

   Sehri

   پاسخ
 7. سلام،ممنون از اطلاعات خوبتون
  لطف ميكنيد بيشتر در مورد پزشك يار يا پزشك كار و نحوه اقدام واسش توضيح بديد

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age Lotf konid tamas begirid mamnunetun misham.

   in ham ghablesh begam ke madrake hade aghal B2 Almani niaz hastesh. vagarna hich karish nemishe kard.

   Sehri

   پاسخ
   • سلام من یه سوال مهم دارم…
    من در فروردین ماه سال در پیش از رشته پزشکی فارق التحصیل میشم و میخوام که با وثیقه طرحم رو آزاد کنم و به ادامه خوندن زبان آلمانی بپردازم، میخوام بدونم برای ادامه تحصیل جهت تخصص توو آلمان نیاز به سابقه کار هست یا نه؟؟؟
    خواهش میکنم کمکم کنید…
    از شما ممنونم

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     baraye akhze pazireshe doreye takhassos hade aghal 2 saal sabegheye karie pezehski niaz hastesh

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
 8. سلام بنده از کارشناسی ارشد میخواهم رشته زنتیک پزشکی که تخصصی علوم پایه هست بخونم شرایط ما چگونه است مثل پزشک عمومی. ?

  پاسخ
  • lotus

   Salam Duste Aziz

   man peyghame shoma ro moshahede kardam. lotf befarmaeed ba bande tamas
   begirid ta eetelaate kamel ro khedmatetun arz konam.

   Tel: (021) 222 53 875
   ۲۲۲ ۵۳ ۸۸۱

   Cellphone: 0912-327 9 327
   ۰۹۳۶-۷۸۰ ۱۸۰۰

   (۱۰:۰۰ – ۱۹:۰۰)

   Montazere Tamase shoma hastim.
   ba tashakor
   Sehri
   Lotus Cultural Institute

   پاسخ
 9. سلام . میشه بهترین کشور برای تخصص دندانپزشکی در اروپا رو معرفی کنید. یک دانشگاه معتبر که هزینه زیادی هم مثل اتریش نداشته باشد.ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   maa Baraye Alman v Italy eghdam mikonim ke dar har 2keshvar chenin emkani baraye takhasose dandun pezeshki vojud nadare.

   chon sharayetesh besyar sakht hastesh v maa chenin kari nemikonim, v age moassese ham mige karetunro anjam midam ghate be yaghin kare besyar besyar doshvar v dar hadde nashodan hast.

   Sehri

   پاسخ
 10. با عرض سلام من فارغالتحصیل رشته پزشکی از دانشگاه بوگامولتس اوکراین هستم میخواستم بدونم من شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه آلمان هستم یا نه،آیا حقیقت داره که باید برای ورود آزمون نظام پزشکی داد؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye chenin tozihati ke aya mishe karetun ro anjam dad ya na bayad hozuri tashrif biyarid madareketun ro befrestim Alman bebinim mishe karetun ro anjam dad ya kheyr.

   matlabe badi inke ta shoma hade aghal madrake B2 ro nadashte bashin nemishe kari anjam dad baratun.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 11. با سلام و سپاس آیا سابقه کار برای تخصص در آلمان ضروری است

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hade aghal 2 sal elazami hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 12. با سلام و عرض ادب
  ایا موسسه شما اخذ پذیرش با حقوق را تضمین میکند؟ و اگر تضمین میکند ایا در متن قراردادتان این تضمین قید میشود یا خیر؟ اینجانب فقط ریسک پذیرش اسیستنت با حقوق را میتوانم قبول کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   tamame pazireshha faghat ba hoghugh hastesh. dar mozue gharardad ham daghigh v bedune hich ebhami gheyd shode hastesh.

   vali inam bedunid, age madrake zabane Almani B2 ro nadashte bashin, hich kari nemitunim baratun anjam bedim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 13. سلام. مرسی از توضیحات کاملتون.
  میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل پزشکی در آلمان برای تخصص علاوه بر مدرک زبان B2 شرط معدل خود پزشکی چگونه باید باشه؟
  حداقل معدل پزشکی که میتونه برای ادامه تحصیل اقدام کنه چقدر است!؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Pezeshki baraye takhasos ye chize nesbi hast ke ghabl az starte kar barresi mishe vali age moadel dar hade manteghi bashe moshkeli ijad nemikone.

   baaz age soal dashtin ba dashtan madrake B2 dar khedmatetun hastam.

   Sehri

   پاسخ
 14. سلام لطفا شرایط تحصیل در المان با زبان انگلیسی در مقطع پزشکی عمومی برام ارسال کنید ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   vojud nadare ke bekham baratun tozih bedam

   Sehri

   پاسخ
 15. سلام ممنون از توضيحتون، بعد از إتمام دوره پزشكي عمومي گذروندن طرح لازمه؟ و أيا طرح به عنوان سابقه كاري محسوب ميشه؟ و اينكه تخصص از ألمان معادل كارشناسي ارشد هستش؟ كلا كدوم مدرك از پزشكي معادل ارشد هستش ؟ توضيح مقطع شفاف نبود، بسيار ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma baste be reshteiee ke dar systeme Science entekhab mikonid, moshakhas mishe ke dar hadde Master hast ya na.

   vali dar aksare mavared be onvane Master tatbigh nemishe chon ye seri vahedaa ro nagzarundin vaghti mikhayn biayn tu systeme Science

   vali age bekhayn takhasos eghdam beshe baratun k ebayad darsetun tamum beshe v hade aghal 2sal sabegheye kari biyarid ke in sabegheye kari bayad be surate gavahie sabegheye kari bashe v na chize dg

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 16. با سلام و تشکر از نپائضیحات خوبتون
  میخام بدونم امکان شروع آمورپزش زبان آلمانی در خود آلمان هست و اهذ مدرک b2چقد معمولا زمان می بره؟
  ازاین جهت که حضور در محیط آلمانی سرعت آموزش رو چند برابر میکنه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chenin emkani nistesh v shanse akhze visa ba chenin pazireshi kheili kame

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 17. با سلام
  من رزیدنت سال اخر جراحی زنان هستم ،میخواستم در خصوص گذرووندن دوره لاپاروسکوپی در المان اطلاعاتی کسب کنم ،اینکه طول دوره چقدره ،مدرک زبان انگلیسی یا المانی نیازه؟ هزینه ودانشگاه …
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in doreha mamulan dar Alman v baghieye keshvarhaye donya chand ruze hast v hatta be yek maah ham nemirese. vali maa dar in zamine kari anjam nemidim.

   movafagh bashid

   پاسخ
 18. سلام ، من دانشجوی ترم ۷ پزشکیم قصد خوندن تخصص تو رشته جراحی مغز المان رو دارم ، اما معدلم زیاد خوب نیست البته زبان المانی رو تا حدی بلدم و میخام تو ۴ سال اینده هم به سطح بالایی برسونمش سوالی ک دارم اینه ک تو این هفت ترم اینده چجوری اقدام کنم و لازمه تو زمینه مغز و اعصاب کاری انجام بدم یا معدلم رو بالا بکشم یا هر نکته ی دیگه ای بتونه کمکم کنه بدونم ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ta un moghe malum nist sharayet chejuri bemune.

   az alan hich harfi nemitunam bezanam. maa baraye sale bad nemitunim nazar bedim che berese be ….

   Sehri

   پاسخ
 19. با سلام مجدد
  من چند هفته پیش سوالی در مورد گذروندن دوره لاپاروسکوپی در المان پرسیدم ،خیلی وقته منتظر جواب هستم متاسفانه جواب ندادید ،از چه طریقی می تونم اطلاعات کسب کنم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bande Soaletun ro az namayandam dar Alman porsidam v montazere javabeshun hastam. harvagh javab dadand behetun javab midam. chon morede khas bud bayad miporsidam.

   Sehri

   پاسخ
 20. Ba salam va tashakor az ettelaate khubetun
  Man sale akhare pezeshkiam gharare beram tarh mikhastam tu in moddate tarham zabane almaniro dar hadde b2 beresunam ama ye seri soalati dashtam inke tu har reshteti mishe edame dad ? Masalan jarrahia ?! Maghale ham taasir dare ?! Va in pezeshkyar chiye ?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   man mitunam inja raahnamaeetun konam vali age betunid ba man tamas begirid ta raahnamaeetun konam kheili kheili behtar hastesh.

   baste be entekhab reshte sharayete kari besyar fargh mikone v shanse karitun besyar kam mishe.

   vali ino bedunid ke dar Alman emkane taghire reshte ro darid.

   Sehri

   پاسخ
 21. سلام..من ٣٨سالمه و ٦سال است به عنوان متخصص زنان در ايران كار ميكنم ..در حال حاضر در حال تمام كردن A1 هستم .ميخواستم سوال كنم آيا احتمال اينكه بتوانم در بيمارستاني در المان با حقوق وارد تخصص زنان شوم شانس بالاتري را نسبت به يك پزشك عمومي دارم…ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti madrake zabane B2 ro hade aghal dashte bashin, v inke takhassos darid behtar hast.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 22. باسلام و تشکر او مطالب مفیدتون …
  من دانشجوی پزشکی شهید بهشتی تهرانم ترم ۷ . میخواستم رشته ی تخصصی جراحی قلب یا رادیولوژی رو در آلمان بخونم . سوالم اینه که برای طی این مراحل چقدر هزینه لازمه و چقدر زمان میبره ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma alan baraye in tasmim besyar besyar zud hast, chon sharayete Alman dar hale taghir hast v nemishe az alan goft.

   vali hamin alanesham unghad ke shoma fek mikonid dastetun tu reshte baaz nist v shodani nis.

   vali dar kol alan kheili zude ke bekhayn ru in dastan sarmaye gozari konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 23. Salam mamnun az tozihatetun in 2roste ke ghabl az shoru residenti bayad dore gozarund ya yek sal be onvane pezeshke omumi kar kard?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na be hich vajh chenin chizi dorost nist v age az kasi mishnavid bedunid sare kari hastesh.

   shoma bayesti madrake zabane Almani ro dar hadde B2 – C1 ro dashte bashin ta beshe karetun start zad, age Almani khundid v dar un hadde ya nazdikesh hastin biayn ke ettelaate kamel v be ruz be shoma dade shavad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 24. با سلام و تشکر از اطلاع رسانيتون. ببخشید من فارغ التحصیل رشته دامپزشکی از ایران هستم. تا اونجایی که شنیدم در کشورهای اروپایی بیشتر رشته های بالینی پزشکی مشترک با دامپزشکی هست. میخواستم ببینم در کشور آلمان امکان تحصیل در رشته های بالینی پزشکی برای من وجود داره?ممنون می شم اگر بتونبد راهنماييم کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   sharayete vorud be reshteye pezeshki ye chize moshkhash hast ke dar site v dar linke zir umade v taghir nemikone:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 25. ba salam
  mikhastam bedunam mosahebe be chesheklie ???
  baraye ghabuli tu mosahebe manbae khassi o khode keshvare al,man moshakhas karde ???
  ba tashakor

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma madrake zabane B2 ro age darid biyan baraye moshavereye hozuri ta ettelaat begirid

   Sehri

   پاسخ
 26. rezome kheili moheme ???
  man kare tahghighati anjam nadadam …. nomrehahamam top nist
  :/

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Madrake zabane Hade aghal B2 v hade aghal 2 saal sabegheye kari elzami hastesh.

   inke maghale v karaye tahghighati nadarid mohem nistesh

   khaheshan baraye kasbe ettelaate bishtar tamas begirid

   Sehri

   پاسخ
   • tarhe 2sale ke bade 7 sal bayad berim va sarbazimun ham hast , sabeghe kar hesab mishe ????

    پاسخ
 27. با عرض سلام و خسته نباشید ممنون از راهنمایی هاتون من دانشجوی کارشناسی علوم آزمایشگاهی هستم می خواستم بدونم برای تحصیل در آلمان چه برای ارشد و چه برای دکتری دقیقا باید چه کارکنم؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age bekhayn tu field khodetun edameye tahsil bedid bayad madrake zabane Almani dashte bashid v tahsiletun be zabane Almani hastesh.

   vali age bekhayn reshtehaye mortabet bekhunid shayad beshe be zabane En ham tahsil konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 28. امکان ادامه تحصیل دانشجویان دامپزشکی در مقاطع phd پزشکی (انسانی)در کشور آلمان وحود دارد، کدوم رشته ها هستند؟و چه شرایطی داره!اگر ممکنه راهنماییم کنید…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebninid reshteye shoma be zabane Almani hastesh, v inke bekhayn taghire reshte bedin be ehtemale kheili ziad bayad bargardid Master be khatere nagozarundane bazi vahed haye Laboratory leza, age tamayol be in amr darid bayad begid ke che zabani ro mikhyan bekhunid ke maa bar asaase un bebinim che reshtehaee mishe eghdam kard.

   Albate in manut be in hast ke shoma zabanetun ro key amade mikonid v be che termi miresid v …

   inam dar nazar begirid ke be khatere reshtatun v reshtehaaye mortabeti ke mikhayn bekhunid bayad moadeletun balaye 16-17 bashe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 29. سلام وقت بخیر سوالی داشتم با این موضوع که در ابتدا باید بگم من موارد مربوط به دوره تخصص دندانپزشکی رو مطالعه کردم در حال حاضر من به عنوان مدرس زبان المانی یک زبان آموز دارم که دکترا دندانپزشکی داره و چند ماه دیگه طرح خودش رو هم در شهرستان به پایان میرسونه حالا سوال اینه که در ایران ب۱ رو بگیره به همراه پذیرش دانشگاه و سفارت قبول میکند و بعد از آن ب۲ را در آلمان بگیره یا اینکه همینجا باید ب۲ را بگیره بفرسته از طریق ایمل یا خیر در حال حاضر دانشگاه فرایبورگ هایدلبرگ ماینس دندانپزشکی دارند اگر قابل به ترانس فر شدن هست در مورد حداقل معدل ایمل برای فرستادن مدارک نحوه پیدا کردن پروفسور خوابگاه هزینه و مقدار دست موزد حین کار راهنمایی بفرمایی ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan inke maa takhasose dandun pezeshki dg eghdami anjam nemidim, chon madrake C1 elzami hastesh v bayad aval az hame emtehane Approbation ro bedan.

   v ba madrake B1 aslan samte injur proseha nemitune berand, be hich vajh emkane transfer vahedhaa vojud nadare.

   in prose besyar sangin bude v hade aghal 1.5-2 saal tul mikeshe v hich chize 100% nistesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 30. با عرض سلام و خسته نباشید، من پزشک عمومی هستم و میخواستم برای رزیدنتی در کشور آلمان اقدام کنم، مدرک B2 آلمانی هم دارم. فقط چیزی که الان برای من سوال شده این هست که ما دقیقا چه زمانی بلو کارت را دریافت میکنیم؟ اگر تمام مدارک ما (پذیرش از بیمارستان و اجازه کارها و …) آماده باشن و ما اون را به سفارت بدیم بلو کارت دریافت می کنیم؟ یا نه از اینجا ویزا میگیریم میریم آلمان و بعد اونجا بلو کارت میگیریم؟ و یا اینکه بعد از ۲ سال بلوکارت میگیریم؟ آخه در سایت شما یک جا گفتین (بر اساس قوانین جدید در کشور آلمان، متخصصان در حال تحصیل در دوره تخصص پزشکی، بعد از ۲ سال تحصیل در دوره رزیدنتی به صورت با حقوق، امکان اخذ اقامت (Blue Card) را نیز دارند. این قانون شامل پوزیشن های بدون حقوق نمی شود.) این یعنی بعد از ۲ سال بلوکارت میگیریم؟ ولی در صورتی که از بدو ورود ما در آلمان حقوق دریافت می کنیم و اقامت موقت میگیریم. لطفا در اینباره توضیح بفرمایید.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr shoma bad az 2 saal tahsil dar doreye residenti ba hoghughe residenti (4-5,000 EU) (v na har positione ba hoghughi) mitunid Blue Card ro daryaft konid.

   badam shoma age zulassung v Berufserlaubnis ro age darid bayad in ettelaat ro beunid.

   chon gereftane pazireshe baraabare tule dore v mojaveze kar besyar sakhti hast ba madrake zabane B2.

   age mikhyan maa karetun ro anjam bedim bayad tajil konid chon zaman kheili kheili mahdud hast v taghriban hame jaye Alman madrake C1 elzami dare mishe v shode. baraye hamin age mikhayn karetun anjam beshe bayad besyar ajale konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 31. سلام خسته نباشین ببخشید شرایط ادامه تحصیل در رشته داروسازی چجوریه؟!

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baste be moadeletun kamelan fargh mikone v be zabane Almani hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 32. سلام،ضمن تشکر بابت توضیحات و همچنین پاسخدهی خوب به پرسش های دوستان که کمتر در وبلاگ های دیگه دیدم،خواستم بپرسم امکانش هست که مثلا تا ۴سال آینده ظرفیت پذیرش آلمان برای دستیاری پزشکی تکمیل بشه و زحماتی که الان برای خوندن زبانش میکشیم هدر بره؟بخاطر هجومی که در حال حاضر به سمت خواندن آلمانی در بین دوستان و هم کلاسی های خودم میبینم کمی نگران شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale motassefane chenin chizi emkanesh mire v ghatan sharayete vorud az ini ke hast sakht tar khaahad shod.

   masalan ghatan madrake C1 elzami hastesh v dg ba B2 nemishe hich kari kard v . . .

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 33. سلام خسته نباشید
  ممنون از سایت بسیار خوبتون . اطلاعاتی که گذاشتین خیلی عالی هستن.
  من مطلب رو خوندم اما میخواستم چند تا سوال بپرسم ممنون میشم اگر جواب بدید.
  ۱) رشته ی پزشکی (عمومی) چند ساله در کشور المان ؟
  ۲) من دانشجوی ترم اول پزشکی دانشگاه ازاد هستم . میخواستم ببینم شرایط رفتن برای تحصیل در المان چطوریه ؟
  اونطور که متوجه شدم بعد از اتمام دوره ی پزشکی عمومی در المان مدرکی معادل فوق لیسانس میدن . اگر من بعد از تحصیل در المان بخوام برگردم ایران میتونم اونو تبدیل به مدرک دکترای عمومی بکنم و با اون کار کنم؟(مطب ، کلینیک، بیمارستان )
  ۳) ایا با بورسیه ی همسرم در یکی از دانشگاه های المان به من هم در رشته ی پزشکی(که در ایران مشغول به تحصیل اون هستم )بورسیه تعلق میگیره یا خیر؟
  همسرم ارشد برق هست و برای دکترا قصد داره بورس یکی از دانشگاه های المان رو بگیره.
  یکی از دوستانش که لیسانس برق بوده بورسیه ی یکی از دانشگاه های المان شده و همسرش هم که هم رشته باش بوده به خاطر بورسیه ی همسرش به اون هم بورسیه و ویزا و اجازه ی اقامت دادن.
  میخواستم ببینم اگه همسرم در رشته ی برق (مقطع دکترا)بورسیه بشه منم هم میتوتم با استفاده از بورسیه ی اون در رشته ی پزشکی بورس دانشگاه المان بشم ؟ یا این فقط برای کسانیه که هر دو رشته هاشون فنی باشه؟؟
  عذر خواهی میکنم بسیار طولانی شد .
  ممنون میشم اگر پاسخ بدید به تمام سوالاتم .
  مچکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ ۶ saal
   ۲٫
   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   ۳٫ in ke migin ghalat hast va systeme Clinical hich rabti be Science nadare ke Master bedan. hamun pezeshki dade mishe age vared beshid

   bebinid aslan hich rabti nadare sohbati ke mikonid, shoma pezeshki darid ke bayad bebinid dar Iran che juri moaadel Sazi mishe v madrakesh ro ghabul mikonan

   ۴٫ bursie ye nafar be hamraahesh hich rabti nadare khanum. har parvande baraye paziresh sharayete khodesho mibinan v paziresh midan.\

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 34. خیلی خیلی ممنون از پاسخ سریع و کاملتون .

  پاسخ
 35. سلام ایا شرط معدل در دوره ورود به تخصص در المان لازم هست یانه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na unghadi mohem nist. madrake zaban v sabegheye kari mohem hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 36. با سلام و تشکر از این سایت خوب و مفیدتون
  من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای ۱۸ هست و علاقمند به تحصیل در رشته داروسازی در آلمان هستم.مدرک زبان ندارم. ایا باید اول b2بگیرم و بعد اقدام کنم؟ و آیا مدرک داروسازی آلمان که احتمالا لیسانس هست مورد پذیرش در ایران هست ؟
  با سپاس

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale shoma bayad madrake zabane B2 ro dashte bashin, alaave bar un bayad moshkele khuruj az keshvar ham az lahaaze nezam vazife nadashte bashin. chon moaafiyate tahsili dar maghtae Lisasn baraye tahsil dar kharej dade nemishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 37. من بالاخره متوجه نشدم که آیا معدل دانشگاه برای تخصص در آلمان مهم هست یا نه؟؟؟
  و درضمن معدل حدودا چند خوبه برای پذیرش؟؟؟
  با تشکر از اطلاعات کاملتون.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moadel ham bayad dar ye hadde manteghi bashe dg bettab.

   vali sharayete koliee baraye moadel vojud nadare ke man begam az in nomre be paeen mishe ya nemishe.

   badam shoma age madrake zabane B2 ro darid madareketun ro biyarid man barresi mikonam v javab midam.

   vali jaye negarani babate moadel unghadi nistaaa ke baese negaranitun beshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 38. سلام ضمن تشكر از پاسخهاتون من پزشك عمومي هستم ٤٥ساله
  باسابقه ١٨ سال كار در زمينه پزشكي قانوني براي ادامه تحصيل در المان ايا سابقه كاريم ميتونه تاثير داشته باشه ضمنا اگه بخوام درزمينه ژنتيك phdبگيرم چه مراحلي بايد طي بشه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   paziresh az pezeshki be genetic shayad behetun nadan. chon tamame vahedhaaye un reshte ro shoma pass nakardin.

   behtare baraye Master eghdam konid.

   baraye PhD sabegheye kaari melaak nistesh v maghaalaate khareji chaap shode melaak hastesh.

   az hame v hame mohemtar ine ke chon faseleye akhze madrake pezeshki ta alaan bishtar az 3 saal hastesh shoma riske sefarat ham khaahid dasht.

   age baraaye takhassos mikhayn ham bayad madrake B2 Almani ro hade aghal dashte bashin ta kuchektarin eghdami ro beshe start zad. vagarna kaari nemishe anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 39. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون. من فارغ التحصیل رشته ی پزشکی از دانشگاه آزاد تبریز با معدل دانشگاهی ۱۹ هستم و دارای ۳ مقاله ی بین المللی در زمینه های مختلف پزشکی. میخوام برای گرفتن تخصص در رشته های کلینیکال در کشور آلمان اقدام کنم. معدل دیپلمم هم ۱۸.۲۰ هست. خواستم بپرسم چه مراحلی باید دقیقا طی بشه و اینکه شانس من برای پذیرش چقدره؟ زیاده یا کمه؟ با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age madrake zabane B2 Almani ro darid ya nazdik be gereftanesh hastin mitunid ba taeene vaghte ghbali hozuri biyan ta ettelaate kamel behetun dade beshe v moasseseye maa tanha namayandeye enhesaarie Alman dar Iran hastesh ke mitune bedune emtehane vorudi (Approbation) baraye shoma gharardade kaarie ba hoghughe takhassos bebande baraabare tule doreye takhassosetun.

   ke hich moassese v hatta pezeshki dar Iran chenin emkani ro nadare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 40. باسلام.ببخشیددرموردازادکردن مدرک پزشکی سراسری واینکه چه مقدارهزینه میبره هم توضیح میدین؟؟
  اخه به من گفتن ازادکردن مدرک پزشکی هزینه زیاد داره.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   khanum ino bayad berid az vezaarate behdasht beporsid chon malum nist cheghadr begirand.

   in ke hazineye balaee dare bande ham shenidam.

   Sehri

   پاسخ
 41. بعدببخشیدبرای اتریش هم اقدام میکنیدیافقط المان؟ اگه اره میشه بگیدپذیرش اتریش راحت تره یانه؟باتشکرازشماوسایت خوبتون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   takhassos faghat baraye Alman eghdam mikonim v otrish kheili sakht hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 42. با سلام من دانشجوی سال اخر داروسازی هستم میخواستم برای ادامه تحصیل به المان بروم اگر ممکن هست شرایط را برایم بنویسین، ایا امکان اخذ ویزای کار در. المان برای رشته داروسازی هست؟
  باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی دارای معدل بالای ۱۶-۱۷ باشید تا بشود کوچک ترین اقدامی را انجام داد. درضمن باید مدرک زبان آلمانی را حداقل در حد B2 داشته باشین تا بشود پروسه شما را اجرایی نمود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 43. سلام.من پزشکی اصفهان میخونم میخواستم ببینم مقاله و…..دررفتن به المان اثرداره یانه

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   داشتن مقاله الزامی برای رفتن به تخصص نمی باشد ولی به عنوان یک Certificate اثر دارد. ولی نه آنقدر که فکر می کنید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 44. با سلام.اگه یه نفر بخواد از اول تو المان پزشکی بخونه بعد از دوره شش ساله که میشه کارشناسی ارشد باید دو سال دوره رزیدنتی هم بگذرونه تا وارد دوره تخصص بشه؟!

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دوره تخصص در کشور آلمان اکثراً ۵-۶ ساله می باشد.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 45. سلام. اگه دوسال توی ایران تو رشته زیست درس بخونیم و بخوایم برای پزشکی اقدام کنیم باید امتخان بدیم برای ورود به پزشکی؟؟؟؟ منظورم امتحانی به چز امتحان زبانه المانیه

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با گذراندن دوره ۲ ساله در ایران و ارائه چنین مدرکی، شما شانس ورود به کالج و ترمیم معدل خود را از دست خواهید داد.

   لذا درصورتی که معدل هم دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای ۱۹٫۵ هست و مدرک زبان آلمانی در حد مکفی دارید می توان به طور مستقیم اقدام نمود.

   در این صورت باید مستقیم برای پزشکی اقدام شود. حال درصورتی که شرایط شما قابل قبول باشد پذیرش به شما داده می شود و درصورت تأیید احتمال این که امتحان ورودی هم داشته باشید، هست.

   راه حل دیگر این است که ۲سال تحصیل را اصلاً نشان ندهید و برای کالج اقدام و بقیه پروسه ….

   درضمن شما در پیغام قبلی خود تازه می خواستین برای لیسانس اقدام کنید و معدل خود را ۱۹٫۷۶ اعلام کرده بودید.

   برای همبن اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 46. سلام میخواستم ببینم درسته که میگن با مدرک دکتری عمومی دامپزشکی میشه در المان تخصص جراحی مغز و اعصاب خوند

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   من چنین مطلبی را نشنیده ام و فکر نکنم درست باشد. چون چنین موردی را در این سال ها ندیده ام.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 47. سلام ميخواستم بدونم ايا ميشه بدون گذراندن طرح پزشكي عمومي براي گرفتن تخصص المان اقدام كرد ؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   الزامات اولیه جهت شروع پروسه اقدام جهت تخصص به شرح ذیل می باشد:

   ۱٫ مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B2

   ۲٫ حداقل دو سال سابقه کاری به عنوان پزشک عمومی

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 48. با سلام
  می خواستم بدونم اطلاعاتی در مورد کشور انگلیس ندارین ؟
  پزشک هستم
  می خواستم شرایط اونجارو بدونم
  مرسی

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   برای تحصیل در مقطع تخصص پزشکی در کشور انگلستان ما هیچ گونه اقدامی را انجام نمی دهیم.

   ولی نیاز به مدرک زبان انگلیسی (IELTS 7 Ac. به بالا) می باشد و دارای دو امتحان ورودی به نام PLAB 1 , 2 می باشد که بعد از قبولی در این امتحان و ورود به دوره تخصص، مخصوصاً در رشته های جراحی حق تیغ ندارید در کشور انگلستان و کاملاً تئوری برگزار می شود.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 49. با سلام.من پزشک عمومی هستم که ده سال سابقه کاری دارم.معدل دوره پزشکی هم ۱۵ بوده است. ایا میشه برای تخصص چشم اقدام کرد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مشاوره تخصص پزشکی تنها حضوری بوده و با تعیین وقت و صرف هزینه اطلاعات کامل به شما ارائه خواهدشد.

   درضمن پروسه تخصص بسیار سنگین بوده و زمان بر و این نکته را درنظر بگیرید که به این حالت نیست که فقط شما یک رشته را انتخاب نمائید و درخواست دهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 50. سلام ، من دانشجوي سال آخر دندانپزشكي هستم ، ميخواستم بدونم اگر بعد از فارغ التحصيلي و گذراندن طرح ، بخوام برم آلمان براي دوره تخصص ، آيا نياز به تطبيق واحدهاي دوره عمومي هست ؟ امتحان ورودي تخصص دارن ؟ تقريبا هزينه تحصيل چقدر ميشه ؟ ميشه اونجا با مدرك عمومي مشغول به كار شد ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   پروسه کاری بسیار پیچیده بوده و نیاز به مدرک زبان آلمانی در حد C1 می باشد.

   درضمن در انجام پروسه کاری شما، دوره Hospitation سه الی شش ماهه جهت ارزشیابی شما وجود دارد و بعد از تأیید شما در آن دوره بایستی امتحانات ورودی را نیز قبول شوید که به دلیل رقابت بسیار بالا در رشته شما شانس این قضیه در حد منطقی نمی باشد.

   شایان ذکر است که امتحان ارزش مساوی Gleichwertigkeitsprüfung جهت تطبیق مدارک شما با مدارک اروپا بوده که یکی از امتحانات می باشد.

   هزینه تحصیل رایگان بوده و تنها هزینه زندگی دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 51. با سلام و تشكر از اطلاعات خوبتون. من دندانپزشك هستم ٢٦ سالمه و حدود ٢٠ ماه هم طرح گذروندم. ميخوام براى تخصص اطفال به اروپا برم. شما راجب اسلواكى و شرايط تخصص دندانپزشكى توى اين كشور اطلاعاتى دارين. در كل براى تخصص دندانپزشكى به چه كشورهايى ميتونم فكر كنم. ، خيلى ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت اخذ پذیرش تخصص، کشور مناسبی برای تحصیل و زندگی می باشد.

   درضمن درصورت تقاضای شما، امکان اخذ اقامت نیز برای شما مقدور می باشد و بالطبع بعد از آن اقدام جهت تخصص بسیار ساده تر خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 52. با سلام و خسته نباشید از راهنمائی خیلی دقیق شما
  من پزشک هستم و درحال گذراندن طرح عمومی ام.نصف طرح سپری شده و مشغول خواندن زبانم.میخواستم بپرسم کدوم ایالت ها راحت تر میشه پذیرش گرفت برای تخصص و کدوم مراکز دانشگاهی به تلاش بیشتری نیاز دارن؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ایالت های جنوبی راحت تر انجام شده ولی بالطبع نیاز به ارتباطات جهت انجام این پروسه وجود دارد.

   در کشور آلمان سخت ترین مراکز اقدام جهت تخصص همان مراکز دانشگاهی بوده که به دلیل بدون حقوق پذیرش دادن نیاز به نامه تأییدیه مالی (Stipendium) می باشد که نشاندهنده ساپورت از کشور ایران در یکی از مراکز دولتی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 53. سلام من در حال تحصيل در رشته ي داروسازي عمومي هستم. آيا امكانش هست براي تخصص براي آلمان اقدام كنم؟ چه شرايطي دارد؟ آيا آزمون ورودي بايد بدم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بایستی فارغ التحصیل شوید و با داشتن مدرک زبان B2 اقدام به پذیرش نمائید. درضمن مدارک شما باید بررسی شود و درصورت معادل سازی با Master به شما Phd تعلق می گیرد و نه تخصص.

   پروسه دکترا هم بسیار سنگین است و ک پروسه تضمین شده نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 54. سلام
  من و همسرم پزشک عمومی هستیم، و هردو میخواهیم برای تخصص خوندن و اقامت دایم به آلمان مهاجرت کنیم.
  من ۳۱ ساله و همسرم ۳۰ ساله هستیم.
  من ۵سال سابقه کار در اورژانس ،۴ سال ریاست بیمارستان و ۳ سال کار در کلینیک شخصی ترک اعتیاد دارم.
  همسرم هم ۲ سال کار اورژانس و ۲ سال کار در سازمان انتقال خون دارند.
  میخواستم از موسسه شما به عنوان مشاور استفاده کنم و کمک.اما دو سه تا سوال دارم اول:
  ۱٫این تجارب به درد می خورند؟
  ۲٫میشه هردو با هم پذیرش بگیریم؟ودر یک شهر یا بیمارستان؟
  ۳٫قصد بازگشت نداریم، و حقوق مهم نیست یعنی میتونیم حقوق ماهانه نداشته باشیم و الزامی نیست از یونی کلینیک پذیرش بگیریم، و لی حقوق باشه بهتره، آیا خصوصی ها راحت ترند یا آکادمیک ها یا یونی ها؟
  ۴٫نحوه انتخاب رشته تخصصمون چطور خواهد بود؟من رادیولوژی یا نورو رادیولوژی و همسرم پوست میخوایم، آیا دلبه خواهی یا نمیذارند بعضی رشته ارو بریم بخونیم..
  منتظر پاسخ هستم تا تماس بگیرم باهاتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ۱٫ شما قطعاً درصورت نداشتن سوابق کاری، امکان اقدام برای شما وجود نداشت و سابقه کاری های شما این امر را محقق خواهدکرد.

   ۲٫ امکان چنین اقدامی می باشد، البته درصورتی که نسبت به شرایط پذیرش انعطاف داشته باشید.

   ۳٫ مؤسسه ما این امکان را دارد که درصورت دارا بودن مدرک زبان، برای شما قرارداد کاری باحقوق، آن هم بدون امتحان ورودی محقق سازد. مؤسسه ما تنها مؤسسه ای بوده که چنین امکانی را در ایران دارد.

   ۴٫ برای کسب جزئیات این امر بایستی حضوری وبا وقت قبلی برای مشاوره به مؤسسه مراجعه نمائید.

   ولی این نکته را گوشزد می نمایم که شرایط پذیرش تخصص در کشور آلمان روز به روز سخت تر شده و آنقدر همه این پروسه در انتخاب شما نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 55. سلام من من فارغ التحصیل از دانشگاه بوگامولتس کیف اوکراین در رشته پزشکی عمومی هستم و مدرک زبان C1 را اخذ کرده ام ایا می شود برای تخصص المان اقدام شود با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت اقدام برای قرارداد تخصص در کشور آلمان، حداقل مدارکی که نیاز می باشد، علاوه بر مدرک زبان، نیاز به حداقل دو سال سابقه کاری به عنوان پزشک می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 56. سلام.ممنون از مطلبتون.میخواستم بدونم پذیرش پزشکی از دانشگاه المان برای بعد از پیش دانشگاهی راحت تره یا تخصص؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   کلاً شرایط اقدام برای چنین رشته هایی بسیار سخت بوده و در هر صورت شما پزشکی را دریافت نمائید، چه در ایران و چه در آلمان، پذیرش تخصص پروسه بسیار سختی بوده که روند آن رو به سمت سخت تر شدن هم می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 57. سلام من ۴۲ ساله هستم و مهندس عمران و مدرک B2 رو دارم میخاسم بدونم امکان تحصیل و گرفتن پذیرش در رشته پزشکی عمومی در المان یا اتریش برای من هست؟ ضمنا هزینه این دو کشور سالی چه مقدار هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با سنی که شما دارید و شرایطی که از لحاظ تحصیلی دارید، طبق درخواستی که دارید (پزشکی)، شدنی نمی باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 58. با سلام خدمت شما و اطلاعات خوبتون.
  من مدرك پزشكي از دانشگاه تبريز دارم و همين طور ٢ سال سابقه كار.ميخوام براي پذيرش تخصص در آلمان اقدام كنم و دوست دارم بعدش برم آمريكا.آيا اينكار ممكنه؟يعني بعد از تخصص آلمان براي فوق تخصص آمريكا و اقامت دائم اونجا اقدام كرد؟؟چه شرايطي داره؟
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما تنها یک سری از مراکز موردتأیید آمریکا برای کار بوده و بقیه مراکز باید در آمریکا ارزشیابی شود و معادل سازی شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 59. Salam… Aya baraie kasani ke pezeshki omomi ro dar etehadie europa mesle majarestan migirand edame tahsil takhasos dar alman rahat tar ast va inke aya mostaghiman vared takhasos mishavand ya inke byad manannde pezeshkam iran dire 2.3 sale bogzaranand

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما برای پذیرش تخصص، حداقل باید دوسال سابقه کاری به عنوان پزشک داشته باشید که این امر مستلزم تأیید مدارک پزشکی شما در ایران می باشد.

   هیچ تضمینی به این امر نمی باشد. ولی این نکته را درنظر بگیرید که برای اخذ پذیرش تخصص نیاز به قبولی در امتحانات ورودی و دوره های کلینیکال می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 60. با سلام من فارغ التحصيل پزشكي هستم،و در حال حاضر دوره ي طرح پزشكيم رو ميگذرونم،
  خواستم بپرسم اين كه اين مدركحتما بايد از موسسه ي تحت نظر سفارت آلمان باشه؟و اينكه هر رشته ي تحصيلي رو ميتونم انتخاب كنم براي تخصص؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مدرک زبان علاوه بر این که باید مورد تأیید سفارت آلمان باشد، باید سطح زبان آلمانی شما توسط مؤسسه ما سنجیده شود و صحت آن تأیید شود.

   درصورت انتخاب رشته های مورد قبول شما بالطبع شرایط پروسه این امر به نسبت رشته انتخابی متفاوت بوده و دارای شرایط خاص تر خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 61. شما برای فلوشیپ پزشکی در آلمان اقدام می کنید؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط اخذ پذیرش برای فلوشیپ و تخصص بسیار شبیه بوده و چندان تفاوتی نمی نماید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 62. سلام
  من فارغ التحصیل رشته کارشناسی بیهوشی هستم . اگر امکانش هست در مورد ادامه تحصیل رشته های پیراپزشکی هم اطلاعاتی بدین ؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورت آزاد بودن مدارک شما و گذراندن طرح در ایران، بایستی برای شما در رشته های مرتبط اقدام شود.

   احتمال این که پذیرش لیسانس به شما داده شود، وجود دارد. لذا بایستی شرایط سنی شما و کلیه شرایط شما بررسی شود تا بتوان در مورد پرونده شما نظر داد.

   درضمن باید به دلیل تحصیل به زبان آلمانی، مدرک آن را نیز درصورت تأیید مدارک شما توسط مؤسسه، تهیه نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 63. سلام ببخشيد شرايط من خيلي پيجچيدست اگه مي شه كمك كنين من تو آذربايجان پزشكي سال٥ هستم شوهرم عراقيه اونم دكتر ه مدركم مورد تاييد وزارت علوم هستش واسه رفتن به آلمان واقعا واسه من اجازه كارو مطب تو ايران لازمه ؟؟من اصلا شوهرم امكان نداره قبول كنه اين همه هزينه و وقت تلف كنه بعد ٢سالم بيشينم واحد تكميلي بخونم تو ايران يعني ميشه دقيق واسم بپرسين خيلي نگرانم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   حداقل شرایط برای ورود به دوره تخصص پزشکی:

   ۱٫ دارا بودن مدرک زبان مناسب

   ۲٫ حداقل به مدت دو سال به عنوان پزشک مشغول به کار باشید. این امر نیز منوط به تأیید مدارک و . . . می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 64. سلام. اون ٢ سال سابقه كاري كه براي شروع تخصص در المان لازمه طرح جزوش محسوب ميشه؟ كارورزي( اينترني) چطور؟ و ايا همه ايالتها اين رو ميخوان؟ از طرفي وزارت بهداشت ايران با گذاشتن وثيقه بعد از فارغ التحصيلي و قبل طرح مدرك طبابت رو براي مدت محدودي ازاد ميكنه تا اگر كسي ميخواد براي تخصص خارج از ايران اقدام كنه بتونه. ايا از طرف كلينيك در المان در مورد ٢ سال كار در ايران تحقيق ميشه يا اونا صرفا گواهي طبابت رو ميخوان كه وزارت بهداشت با وثيقه قبل از طرح ازادش ميكنه؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   سابقه کاری که شما به عنوان پزشک کار کرده اید، ملاک می باشد و می تواند طرح را نیز شامل گردد.

   اکثر مراکز سابقه کاری می خواهند و جزو اصول انجام کار می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 65. سلام. من امسال استریت میشم,دندانپزشکی خوندم.ولی خب سابقه کار ندارم,b2 هم دارم.ایا با توجه ب اینکه استریت علمی شدم و بدون سابقه کارم,امکان پذیرش تخصص هست?
  و یک سوال دیگم دارم.من دانشگاه علوم پزشکی کردستان درس خوندم, اینکه تو دانشگاههای سطح بالاتر نبودم تاثیری در گرفتن پذیرش تخصص داره ?
  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مؤسسه ما برای تخصص دندانپزشکی برای کشور آلمان اقدامی نداشته ولی شما می توانید، براساس دوره هایی که در سایت برای کشور اتریش قرار داده شده، وارد اتریش شده و آن جا اقدامات لازم را برای تخصص دندانپزشکی انجام دهید.

   http://www.lotus-inst.com/?p=1464

   در این حالت شرایط شما بسیار سهل تر خواهد بود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 66. سلام
  من دامپزشک هستم و میخوام شرایط تحصیل در رشته های علوم بالینی پزشکی در آلمان رو بدونم
  ممنوم میشم اگه کمک بفرمایید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این گونه رشته ها اکثراً به زبان آلمانی بوده و شرط معدل برای صدور پذیرش نیز وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 67. سلام
  من امسال از دانشگاه مرسین ترکیه مدرک پزشک عمومی رو میگیرم به نطرتون میتونم برای آلمان دوره تخصصی امیدوار باشم و اینکه هطینه دانشگاه به چه صورتی است
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی ابتدا مدرک خود را در ایران معادل سازی نموده و حداقل دو سال سابقه کاری به عنوان پزشک داشته باشید تا بتوان برای شما اقدام انجام شود.

   راه حل دیگر که بعد از تأیید دانشگاه شما مقدور می باشد، کار به عنوان پزشکی با مدرکی که دارید در ترکیه می باشد (به مدت حداقل دوسال)

   شایان ذکر است که دارا بودن مدرک زبان آلمانی حداقل در حد B2 الزامی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 68. سلام من سال اخر پزشکی مجارستان هستم و مدرک زبانb2 المان دارم برای ورود به تخصص با توجه به اینکه مجارستان جز اتحادیه اروپاست بازم باید ازمون پزشکی المان بدم؟ و باید طرح در ایران بگذرونم؟ کلا شانس من چقده لطفا راهنمایی کنید خیلی برام مهمه

  مرسی از سایت خوبتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مدرک شما باید معادل سازی شده و به عنوان پزشک حداقل دو سال سابقه کاری داشته باشید.

   حال اگر این امکان برای شما وجود دارد که به عنوان پزشک در کشور مجارسان کار کنید و آن را ارائه دهید، مدارک شما بررسی شده و به عنوان یک ایرانی به شما جواب داده خواهدشد.

   درضمن آزمون های ورودی جزو الزامات بوده و بایستی داده شود.

   جهت بررسی دقیق تر پرونده خود می توانید، مدارک خود را به مؤسسه تحویل داده تا طبق شرایط قرارداد استعلام مدارک شما بررسی شده و جواب دقیق به شما داده شود.

   گر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 69. سلام. میخواستم بدونم واسه پزشکی تحصیل تو دانشگاه های آزاد یا سراسری فرقی برای ادامه ی تحصیل در خارج کشور نداره؟ دانشگاه های شهر های مخلف فرقی تو اعتبارشون نیست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت اقدام بعد از دوره پزشکی به مقاطع بالاتر آن در کشور آلمان، مدرک سراسری ویا آزاد آنقدر تفاوتی نداشته و نمی کند.

   ولی بالطبع بایستی دانشگاهی باشد که موردتأیید بوده و وزارت بهداشت تأیید نماید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 70. سلام ممنون ميشم پاسخ بديد كه امكانش هست كه بعد از گرفتن مدرك دكترى عمومى داروسازى براى phd از دانشگاه هاى آلمان فاند گرفت؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بالطبع بحث کمک خرج ویا فاند بستگی به شرایط تحصیلی شما، مقالات و پروپوزال شما و مدارک جانبی شما دارد.

   درصورت دارا بودن پرونده خوب چرا که نه، قطعاً می توانید کمک خرج دریافت نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 71. salam doreye 2saleye tarh ke sarbazie ma pesarha ham mahsoob mishe,sabegheye kari mahsoob nemishe?

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورتی که سابقه کاری بتوانید از آن مرکز بگیرید که به عنوان پزشک در آن جا مشغول به کار بودید، به عنوان سابقه کاری محسوب خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 72. باعرض سلام و خسته نباشید.من فارغ التحصیل رشته پزشکی عمومی از کشور آذربایجان هستم.برای پذیرش تخصص آلمان میخوام اقدام کنم،آیا هر تخصصی که خودم بخوام میتونم بخونم یانه؟ایا تمام دانشگاههای آلمان مورد تایید وزارت بهداشت است یا مثل همین آذربایجان باید مدرکمون موقع برگشت معادل سازی بشه؟لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط پذیرش در دوره تخصص این گونه که شما فکر می کنبد نمی باشد و دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. لذا شما نمی توانید یک رشته را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمائید.

   ولی بالطبع بایستی لیست رشته ها را به ترتیب اولویت اعلام نمائید، مؤسسه نیز طبق آن لیست برای شما به دنبال قراردادکاری می گردد.

   این پروسه به دلیل دارا بودن جزئیات فراوان بایستی حضوری مراجعه نموده و اطلاعات آن را کسب نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 73. سلام خسته نباشید بنده ۱۵سال سن دارم و میخواهم درجا بعد از اتمام سال دوازدهمم(سال اخر) برای تحصیل در المان اقدام کنم.ایا میشود کنکور ندم؟

  اگه من بخوام برای مقطع لیسانس دندانپزشکی بخوانم در المان. باید در کنکور ایران دندانپزشکی رو قبول شدم؟؟

  مچکرم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   درصورتی که در کنکور شرکت نمائید و تنها گواهی شرکت در آزمون و مجاز به انتخاب رشته را بیاورید، مراکزی بیشتری می توان برای شما اقدام نمود. ولی بالطبع بدون آن گواهی هم می توان پذیرش را اخذ کرد. بالطبع درصورت شرکت در آزمون، مدرک آن نیز بایستی ارائه گردد. ولی الزامی به قبولی در آن رشته انتخابی شما، نمی باشد.

   دوره پزشکی و دندانپزشکی در آلمان همه و همه به زبان آلمانی برگزار شده و شما بایستی مدرک زبان آلمانی را کسب نمائید، بعلاوه شما باید کالج تجربی M-Kurs را در آلمان با موفقیت پاس نمائید.

   جهت کسب اطلاعات به لینک های زیر مراجعه کنید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید:

   ۱٫ لینک اول: http://www.lotus-inst.com/?p=941

   ۲٫ لینک دوم: http://www.lotus-inst.com/?p=1504

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 74. با سلام و خسته نباشید . بنده دانشجوی پزشکی هستم و ترم آخر هستم و طرح پزشکی ندارم و معاف هستم میخواستم بپرسم که آیا اگر بنده ۲ سال درآلمان به عنوان پزشک کار یا همان پزشک کار مشغول به کار شوم برایم سابقه کاری محسوب میشود؟ و من بعد از دو سال میتوانم پذیرش برای تخصص بگیرم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   پروسه اقدام حتی برای پزشک یار نیز مانند تخصص می باشد. ولی بالطبع ما برای شما دوره در کشور آلمان گذاشته و بعد از آن دوره امکان اخذ پذیرش تخصص وجود دارد و می توانید سابقه کار هم نداشته باشید و کارتان شدنی شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 75. سلام خسته نباشيد من دانشجوي سال دوي پزشكي هستم .
  ايا راهي هست كه من بتونم بعد از ازمون علوم پايه در ايران به المان برم و ادامه ي پزشكي رو بخونم ؟؟؟ دوباره كالج نخونم و دوباره ازمون ندم .

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این امر بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما داشته و درضمن فکر نکنم قبل از گذراندن طرح مدرک ویا ریز نمراتی که تأیید شوند به شما داده شود که بتوانید این اقدام را انجام دهید.

   شما درکل براساس معدل دیپلم و پیش دانشگاهی خود در رقابت با بقیه قرار می گیرید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 76. سلام من کارشناسی روانشناسی دارم میخواستم بپرسم وضعیت رشته ی روانشناسی در دانشگاه های المان در سطح ارشد چطوره؟ یعنی سطح تدریس و کیفیت اموزشی
  و بعد اینکه برای دانشجویان خارجی یعنی ما ایرانی ها کار برای روانشناسی وجود داره ؟ اجازه ی کار میدن یا خیر ؟
  و اینکه خیلی شنیدم میگن برای روانشناسی دنبال کشوری باش که در این زمینه قوی باشه و شرایط کاری وجود داشته باشه المان برای روانشناسی چطوره؟

  و یه سوال دیگه اینکه شما دانشگاه هایی که توی زمینه ی روانشناسی کار میکنند رو میشناسید ؟؟؟ که بهم معرفی کنید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   سطح علمی این رشته در کشور آلمان که در دانشگاه های معتبر که مشخص می باشد. ولی بالطبع این رشته به دلیل این که یک رشته کلامی می باشد، امکان موفقیت شما در این رشته نسبت به دیگر رشته ها کمتر خواهد بود.

   شرایط کاری در این رشته در همه کشورها تقریباً مانند یکدیگر می باشد و احتمال موفقیت افراد بومی بیش از دانشجویان غیر بومی می باشد و بالطبع بایستی زبان آلمانی بسیار قوی داشته باشید تا شانس موفقیت شما جهت پذیرش و … بالاتر گردد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 77. سلام
  ببخشید یک پزشک عمومی که به تازگی دوره عمومی پزشکیش رو گذرونده و مدرک c1 آلمانی هم داره + مدرک زبان انگلیسی و یک سری مدارک بین المللی هم داره, شما تضمین می کنید پذیرشش رو از آلمان بگیرین؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   پذیرش تخصص یک پروسه دو جانبه بوده و تنها به مؤسسه مروبط نمی باشد و در این پروسه نیاز به تأیید تجربیات شما در بیمارستان توسط متخصصین آلمانی می باشد.

   شما جهت پذیرش در رشته های تخصص، ملزم به قبولی در مصاحبه ورودی ویا دوره های بیمارستانی که در بدو امر انجام می شود، دارد. بالطبع درصورت تأیید شما و ارتباطات مؤسسه قطعاً به نتیجه خواهیم رسید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 78. سلام من سال آخر پزشكي هستم و شهريور ٩٧ فارق التحصيل ميشم، چون اعزام به طرح كمي تاخير داره، من تا مهر ٩٩ دو سال سابقه كارم كامل نميشه، ميخواستم ببينم زمان شروع دوره تخصص در المان از چه ماهيه و مثلا ميشه از بهمن ٩٩ شروع كرد يا خير؟
  و اينكه هزينه مشاوره تون حدودا چقدره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما درصورتی که مدارک تحصیلی شما در هر پارت زمانی آزاد باشد، امکان اقدام برای تخصص در شرایط جدید وجود دارد. در زمان دوره تخصص مانند دوره لیسانس و فوق لیسانس نمی باشد که دارای زمانبندی ترمی باشد. در هر زمان که تأیید شده و مجوز های لازم را کسب نمائید، امکان ورود به دوره تخصص را خواهید داشت.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 79. ممنونم
  فقط یک سوال دیگه که از خدمتتون دارم: برای ورود به غیر از شرایطی که فرمودین ازمون ورودی هم مثل کشورهای انگلیسی زبان داره؟ مصاحبه به چه صورته؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   مصاحبه جهت تخصص پزشکی به زبان آلمانی بوده و قطعاً شامل موارد پزشکی هم خواهدبود.

   مصاحبه امکان دارد در حد یک مصاحبه عادی بوده ویا یک دوره Hospitation به صورت کار در کلینیک به مدت ۳-۶ ماهه باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 80. سلام.
  میخواستم بدونم شما فقط برای کشور المان اقدام میکنید؟ و اینکه کدوم کشور برای اقدام تخصص راحت تره؟ و برای ورود به دوره های تخصص در المان علاوه بر مدرک زبان و سابقه کار ازمون ورودی کتبی هم گرفته میشه؟
  پزشکان عمومی چقدر شانس برای پذیرفته شدن دارن؟
  باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بالطبع در تمامی کشورهایی که مدرک تخصص آن ها مورد تأیید می باشد، جهت پذیرفتن شما برای دوره تخصص پزشکی یک سری ارزشیابی وجود خواهدداشت.

   در تمامی موارد، درصورتی که درخواست متقاضی با شرایط آلمان هم خوانی داشته باشد، موفق به اخذ قرارداد کاری با حقوق برای دوره تخصص پزشکی شده ایم.

   در صورت دارا بودن انجام و طی مارحل کار، بالطبع نتیجه حاصل خواهدشد ولی این پروسه مانند پذیرش فوق لیسانس و لیسانس نمی باشد و پیچیدگی های خاص خود را داشته و از طرفی دیگر نیاز به همکاری شما در این پروسه می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید ( زیرا اطلاعات دوره و پروسه اخذ قرارداد کاری برای تخصص پزشکی، دارای جزئیات و شرایط خاص می باشد.)، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 81. Salam,khaste nabashid.bebakhshid mikhastam bedunam alman maghate arshad baraye reshteye hematology dare?va agar nadare baraye vurud b doreye PhD k eare midan baraye arshad Che reshteyi bayad khund ? Mercy

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این گونه رشته ها معمولاً در مقاطع بالا به صورت کلینیکال برگزار شده و به عنوان دوره های تخصصی محسوب می شود.

   لذا اکثر افراد با داشتن مدرک مربوطه بایستی به دنبال قرارداد کاری از مراکز مربوطه باشند.

   ولی بالطبع در مقاطع پائین تر این دوره به صورت Ausbuildung بوده و مختص بومی های خود آلمان می باشد.

   البته شایان ذکر است اکثراً دارندگان مدرک داروسازی در مقاطع بالاتر برای دوره تخصص به این رشته تمایل دارند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 82. سلام خسته نباشین

  ایا امکان داره بعد از تحصیل در phd در اتریش اقدام برای تخصص در المان و سایر کشورا داشته باشیم؟ یعنی اول برای اتریش اقدام کنیم

  و این مورد که:امکان بازگشت به ایران بعد از گرفتن مدرک تخصص به چه صورته؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نیازی به گذراندن دوره دکترا در اتریش نمی باشد، دوره هایی برای ورود به دوره تخصص اتریش وجود دارد که به مدت ۱/۵ تا دو سال بطول می انجامد که بعد از گذراندان آن می توانید وارد تخصص در اتریش شوید.

   قطعاً بعد از گذراندان دوره تخصص امکان بازگشت به ایران می باشد.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید. درضمن به دلیل پیچیدگی های پروسه تخصص حضوری به مؤسسه مراجعه نمائید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 83. عذر میخوام منظور من این بود که بعد از گذراندن دوره phd در المان یا اتریش میشه بدون ازمون و دشواری کمتری وارد دوره تخصص در المان یا هر کشوری مثل کانادا و… شد؟

  ممنون از پاسخگویی

  پاسخ
 84. سلام
  آیا در آلمان برای پذیرش در دوره های تخصص محدودیت سنی هم وجود داره یا نه…مثلا یک پزشک عمومی نهایتا با چه سنی میتونه برای پذیرش اقدام کنه… ممنون میشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به آن صورت سن ملاک پذیرش قرار نمی گیرد. تنها در بعضی از رشته های جراحی شرایط سنی دخیل خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 85. با عرض سلام و خسته نباشید . بنده میخواستم بپرسم که تحصیل تخصص پزشکی در آلمان و یا اتریش آیا به زبان انگلیسی هم وجود دارد؟ و اگر تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد آیا شهریه دارد یا رایگان است؟ با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   خیر همگی به زبان آلمانی برگزار می شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 86. سلام.
  خسته نباشید
  من دانشجوی پزشکی سال پنجم مدرک زبان آلمانی هم دارم.
  امکانش هست من ادامه تحصیلمو داخل آلمان بگذرونم و مدرکم رو از اونجا اخذ کنم؟
  مدرک پزشکی و تخصص پزشکی المان رو کدوم کشورها قبول دارند؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایطی انتقالی به رشته پزشکی بسیار راحت نبوده و نیاز به ارتباطات فراوان می خواهد. البته درصورت نرمال درصورتی که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بسیار بالا باشد، امکان چنین مطلبی شدنی تر خواهدبود.

   مدرک پزشکی آلمان را اکثر کشورها قبول داشته ولی شرایط ارزشیابی آن بالطبع متفاوت خواهدبود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 87. ممنون از پاسخگوییتون.
  مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در چه حد و نمره ای باشه؟
  ارزشیابی مدرک پزشکی المان در کشور های دیگه شامل کانادا,استرالیا نیاز به قبولی در ازمون تئوری ایست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   در کشور آلمان، بسته به مرکزی که دوره پزشکی ویا تخصص پزشکی را گذرانده اید، طریقه ارزشیابی متفاوت می باشد.

   درضمن این که در نهایت آزمون بورد را بدهید ویا خیر متفاوت می باشد و دارای ریزه کاری های بسیار زیادی می باشد که نمی توان کلی جواب شما را به این راحتی داد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 88. سلام.خسته نباشید
  ایا هزینه تحصیل تخصص پزشکی در المان رایگانه ؟ یا باید سالانه مبلغی رو بپردازیم؟
  در اتریش چطور؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تحصیل در دوره تخصص پزشکی رایگان بوده و حتی امکان دریافت حقوق نیز برای شما وجود دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 89. سلام
  اقدام برای تخصص پزشکی در المان ساده تره یا اتریش؟ و کدوم مدرکش معتبر تره و میشه همه جا باهاش کار کرد؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تقریباً از لحاظ اعتبار شبیه هم هستند ولی پروسه های متفاوتی دارند، که بایستی حضوری تشریف با وقت قبلی تا اطلاعات هر دو کشور را دانسته و بین دو کشور انتخاب نمائید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 90. سلام
  من دندانپزشک هستم و همسرم مهندس عمران هست و سنمون کمتر از ۳۰ سال هست. با توجه به اینکه همسرم می خواد اقدام بکنه و من به عنوان همراه ویزا دریافت می کنم آیا امکانش هست راهی برای قبول مدرک من باشه؟ اونطوری که من از پاسخ های شما دریافت کردم امکان پذیرش مدرک دندانپزشکی ایران و ورود برای گذراندن تخصص احتمالش خیلی خیلی ضعیفه

  ممنون از پاسخ گوییتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   همسر شما درصورتی که تنها مدرک لیسانس را دارند، به خودی خود درصورتی که فاصله فارغ التحصیلی ایشان از ۳-۴ سال فراتر رفته، تا حدودی ریسک دریافت ویزا دارند.

   پذیرش در مقطع تخصص دندانپزشکی، به دلیل محدودیت رشته های ارائه شده و سطح زبان ضعیف متقاضیان کار را دشوار می کند، درصورتی که شما دارای تجربیات خوب و … و امکان اخذ مدرک زبان آلمان را دارید، امکان انجام پروسه شما همزمان با پروسه همسرتان وجود دارد.

   پروسه تخصص و کار در آلمان به عنوان دندانپزشک، بسیار ارتباطی بوده و بایستی از ایران انجام گردد و از عهده شما به تنها به سختی برمی آید. ولی بالطبع این پروسه شدنی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 91. سلام
  دانشجو سال اخر پزشکی هستم می خواستم بدونم معدل تاثیر زیادی داره؟ و اینکه سابقه کار ۲ سال نیز مهم هستش؟ طرح دوره عمومی به عنوان سابقه کار حساب میشه؟ و اینکه چطور واسه سفارت باید وقت گرفت

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   – معدل در حد منطقی امکان اقدام داشته و در این پروسه اثر معدل بسیار کم می باشد. البته معدل های بسیار بسیار کم قطعاً تأثیر خواهد داشت.

   – در حال حاضر داشتن سابقه کار به عنوان یک پارامتر مثبت در پرونده شما محسوب شده ولی نداشتن آن هم خللی در پروسه کاری ایجاد نخواهدکرد.

   – درصورتی که بتوانید از مرکزی که در آن مشغول به گذراندن طرح هستید سابقه کاری به عنوان پزشک اخذ نمائید، سابقه کاری بالطبع محسوب خواهدشد.

   – وقت سفارت به صورت آنلاین تنها از طریق سایت صورت می گیرد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 92. با سلام و ممنون از مطالب ارزنده شما
  من رزيدنت سال اخر پوست هستم ،در حال خوندن زبان الماني بوده و ميتونم سطح اون رو تا پايان تحصيلاتم حدود يك سال بعد به B2برسونم
  چند سؤال داشتم ممنون ميشم پاسخ بدين
  أيا موسسه شما ميتونه در ابتداي كار پوزيشن assistant با حقوق در رشته تحصيلي من يعني پوست پيدا كنه? و اگر بله اين موضوع در قراردادتون ذكر ميشه؟
  أيا همسرم نيز ميتونه به عنوان همراه با من وارد المان بشه؟
  امتحان gleich رو كي بايد بديم ؟و منظور از دوره تطابق دوره خاص جداگانه اي هست يا همون مدت ي هست كه قبل از امتحان به عنوان پزشك دستيار ميگذرونيم؟
  ممنون از وقتي كه ميگذاريد

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   هیچ مؤسسه در ایران چنین امکانی را نخواهدداشت. زیرا قوانین آلمان بسیار تغییر کرده و شما درصورت نداشتن یک سری مدارک امکان ورود به دوره تخصص را نخواهید داشت. لذا درصورتی که پذیرشی هم به صورت باحقوق برای شما اخذ گردد، در ابتدا قطعاً با امتحان ورودی ویا مصاحبه بوده که موفق شدن در آن نیاز به زبان آلمانی بسیار قوی تر از سطی که قرار است بگیرید خواهدداشت. حال با فرض این که حتی قبول هم شوید، نمی توانید مجوزکار و طبابت را اخذ نمائید و وارد دوره تخصص شوید.

   مؤسسه ما چنین امکانی را برای شما فراهم خواهدکرد که بتوانید بعد از ورود خود، درخواست ویزای همراه نموده و همسر خود را به آلمان منتقل نمائید.

   امتحان ارزش مساوی، بسته به ایالت و مرکزی که قرارداد کاری با حقوق از آن اخذ می نمائید، شرایط و زمان بندی این امتحان متفاوت خواهدبود.

   مشاوره تخصص پزشکی به دلیل دارا بودن شرایط و پیچیدگی فراوان درحد یک جواب نمی تواند اطلاعات را به شما منتقل نماید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.
   جهت مشاوره حداقل یک ساعت زمان نیاز می باشد.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 93. سلام برای اقدام جهت تخصص پزشکی در المان باید در ازمون معادل سازی شرکت کنیم؟الان پزشک عمومی هستم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بله شما بایستی در دو امتحان شرکت نمائید:

   ۱٫ امتحان Approbation

   ۲٫ امتحان ارزش مساوی دانش پزشکی Gleichwertigkeitsprüfun

   درصورت طی راه درست، این دو امتحان را به راحتی پشت سر خواهید گذراند و مانند امتحان USMLE یا امتحان های دیگر کشورها نمی باشد که قصد آن ها ریزش است.

   مشاوره تخصص دارای پیچیدگی فراوان بوده و مشاوره حضوری بسیار راه حل درست تری می باشد.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 94. سلام

  من دانشجوی ترم اخر پزشکی یک دانشگاه ازکشور روسیه هستم ک البته مورد تایید ایران هم نیست
  چون قبل اینکه بخام به روسیه بیام قصدم المان بود و زبان خونده بودم برای همین تو این شش سال سطح زبانم رو حفظ کردم یعنی تقریبا هفت سال پیش b2 المانی گرفتم و تو این شش سال هم ول نکردم زبانو و زبانم عالیه تقریباً مثل یک نیتیو تسلط دارم. اگر من باهاتون اقدام کنم برای رزیدنتی حداکثر چقدر زمان خواهد برد تا پوزیشن پیدا کنید
  چون اینکه من تصمیم دارم تو مسکو رزیدنتی وارد شم ایا شانسم بیشتر میشه یا خیر.

  ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط ورود به دوره رزدینتی در کشور آلمان دارای جزئیات فراوانی بوده و بایستی مدارک شما به آلمان ارسال شده و کاملاً بررسی شده تا بدانیم براساس مدرک اخذ شده شما، تخصص داده می شود ویا بایستی در ایران معادل سازی انجام شود که برای شما چنین چیزی عملاً شدنی نیست. پس بایستی مدارک شما بررسی شده که بدانیم بدون معادل سازی در ایران امکان اقدام وجود دارد ویا خیر.

   این امر تحت قراردادی به نام استعلام برای شما انجام شده که بایستی شخصی را برای مشاوره به دفتر بفرستید و درصورت تأیید مدارک شما را جهت بررسی به مؤسسه تحویل نماید.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 95. سلام
  روزتون بخیر
  عذر میخوام، من دانشجوی سال ۵ دندانپزشکی هستم و سال ۹۸ فارغ التحصیل میشم
  میخوام بعد از طرحم برای یکی از تخصص های دندانپزشکی المان اپلای کنم، اینجور که شما گفتین احتمال قبول شدن دندونپزشکا خیلی کم هست؟ و اینکه بعد از ازمون aprobation نیاز به گذروندن دوره ی خاصی قبل از شروع تخصص هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما بایستی مدرک خود را در ایران اخذ، حال با گذراندن طرح ویا آزاد کردن آن، سپس بعد از گذراندن دوره هایی که مؤسسه در کشور آلمان برای شما اخذ می نماید، اقدام برای تخصص نمائید.

   البته تعداد گزینه های تخصص برای دندانپزشکان محدودتر بوده و لذا رقابت شدیدتری برای پذیرفته شدن وجود خواهدداشت.

   به دلیل حجم بالای اطلاعاتی که در زمینه تخصص وجود دارد، بایستی مشاوره حضوری به مؤسسه مراجعه نموده و اطلاعات و جزئیات آن را کسب نمائید.

   لطفاً اگر دیگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 96. lotus

  ۱۵۱٫۲۴۰٫۳۴٫۱۸۳ در پاسخ به sara.
  سلام

  این رشته ها که شما مدنظر دارید همه به زبان آلمانی بوده و نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد.

  جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی و حتی داروسازی، می توانید به دو لینک زیر مراجعه نمائید:

  ۱٫ لینک اول: http://www.lotus-inst.com/?p=941

  ۲٫ لینک دوم: http://www.lotus-inst.com/?p=1504

  همانظور که در دو مطلب فوق هم قید شده است، گذراندن دوره کالج به شما این کمک را خواهدکرد که شرایط معدلی خود را بهبود دهید. درضمن بالطبع آخر دوره کالج از دورس و مواردی که خوانده اید یک امتحان بایستی گرفته شود که منجر به نمره شود.

  مؤسسه ما این امکان را دارد که حتی بدون گواهی قبولی در کنکور سراسری امکان پذیرش کالج M-Kurs را خواهد داشت. شایان ذکر است درصورت قبولی در رشته پزشکی، این بدان مفهوم نمی باشد که با هر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ورود به این رشته هستید.

  اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

  باتشکر و آرزوی موفقیت
  مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

  پاسخ
 97. سلام

  من دانشجوی پزشکی در لهستان هستم می خواستم بدونم می تونم بعد اتمام تحصیل برای تخصص المان اقدام کنم؟ شرایط اقدام در ایران سخته یا یک کشور که عضو اتحادیه اروپا هست؟ و به چه مدارکی نیاز دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بله چنین مطلبی امکان پذیر می باشد ولی بالطبع بعد از بررسی مدارک و سطح تجربیات شما که براساس مصاحبه و … مشخص خواهدشد.

   بالطبع در هر کشوری یک سری شرایط جهت تطبیق واحدها وجود دارد که براساس اون پارت زمانی بایستی مقایسه صورت پذیرد.

   قطعاً نیاز به کلیه مدارک تحصیلی و کاری به همراه مدرک زبان الزامی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 98. ورودش به نسبت ورود از ایران پیچیدگیش کمتره؟
  من زبان المانی هم درسطح b2 رو دارم

  پاسخ
  • lotus

   بله ساده تر و روند آن مشخص تر است

   پاسخ
 99. سلام
  من امسال رتبه قبولی پزشکی در کنکور۹۷ کسب کردم و b2 آلمانی هم دارم معدلم ۱۸ هستش میخواستم بدونم میتونم برای تحصیل پزشکی در المان و اتریش اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با وجود این که در قبل پیغام گذاشته بودید که دانشجوی پزشکی لهستان هستید و به دنبال تخصص پزشکی ولی پاسخ سوال شما در زیر آورده شده است.

   مؤسسه ما این امکان را دارد که حتی بدون گواهی قبولی در کنکور سراسری، امکان پذیرش کالج M-Kurs و پزشکی را خواهد داشت. شایان ذکر است درصورت قبولی در رشته پزشکی، این بدان مفهوم نمی باشد که با هر معدل دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ورود به این رشته هستید.
   بالطبع مؤسسه این امکان را نیز دارد که با گواهی مجاز به انتخاب رشته اقدام به پذیرش نماید، بالطبع این که شما در اصل چه دانشگاهی قبول شده اید دیگر اثری نداشته و جای نگرانی در این پروسه نمی باشد.

   شما چه با داشتن و نداشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری بایستی در کالج یک ساله ای که در آلمان برگزار می شود شرکت نمائید. این امر به دلیل بایستی انجام شود:

   ۱٫ به دلیل امکان استفاده از سیستم تحصیلی در تمام ایالات آلمان (نگذراندن دوره کالج باعث عدم قبولی در برخی دانشگاه ها برای ورود به چنین رشته هایی می شود.)

   ۲٫ گذراندن دوره کالج به نفع شما بوده، زیرا تا حدودی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما را بهبود داده و شانس شما را برای ورود به رشته پزشکی بیشتر خواهدنمود. درضمن درصورت دارا بودن مدرک کالج میزان اثر بخشی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی نیز به نصف کاهش یافته و می توانید روی نمره کالج خود نیز حساب نمائید.

   این رشته ها که شما مدنظر دارید همه به زبان آلمانی بوده و نیاز به مدرک زبان آلمانی می باشد. ولی بالطبع بر اساس ارتباطات امکان اقدام بدون مدرک زبان نیز در برخی موارد وجود دارد ولی بایستی قطعاً مدرک زبان را به سفارت ارائه داده و سطح زبان شما در حد B2 به بالا باشد.

   جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی و حتی داروسازی، می توانید به دو لینک زیر مراجعه نمائید:

   ۱٫ لینک اول: http://www.lotus-inst.com/?p=941

   ۲٫ لینک دوم: http://www.lotus-inst.com/?p=1504

   همانظور که در دو مطلب فوق هم قید شده است، گذراندن دوره کالج به شما این کمک را خواهدکرد که شرایط معدلی خود را بهبود دهید. درضمن بالطبع آخر دوره کالج از دورس و مواردی که خوانده اید یک امتحان بایستی گرفته شود که منجر به نمره شود.

   در ابتدای ورود به کالج M-Kurs امتحان ورودی ای برگزار شده که بسته به کالج شامل علوم پایه به همراه زبان آلمانی ویا تنها سطح زبان آلمانی می باشد. این امتحان برای همه الزامی بوده و هیچ ارتباطی به گواهی قبولی در کنکور سراسری نداشته و ندارد.

   براساس دو لینک فوق برخی کالج ها می باشند که درصورت قبولی در آن ها با معدل بالا امکان این که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما را لحاظ ننمایند نیز هست.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 100. سلام لطفا در مورد شرایط گرفتن phdبرای مزشکان در المان توضیح بفرمایید.واسه گرفتن ویزای پی اچ دی چه شرایطی لازمه؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   پزشکان خیلی بهتر است برای تخصص اقدام نمایند. زیرا این تصور که با دکترا وارد شوید و بعد می توانید وارد دوره تخصص شوید، کاملاً اشتباه بوده و دقیقاً همین پروسه که از ایران باید انجام گیرد باید انجام شود و این که به تنهایی از عهده شما برآید و بتوانید پروسه صحیح را انجام دهید، جای فکر دارد و مشخص نیست. چون طرق مختلف برای این سیستم وجود دارد.

   وقتی پزشکان از سیستم کلینیکال می خواهند وارد سیستم Science شوند، امکان این که واحدهای پیش نیاز داده شود و مستقیم به شما دکترا داده نشود وجود دارد. لذا در بسیاری از موارد که مشاهده شده، به دلیل نگذراندن برخی دوره های Laboratory به آن ها پذیرش فوق لیسانس داده شده است.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 101. سلام و خسته نباشيد.
  من در حال تحصيل رشته ارشد در آلمان هستم و همسرم دانشجوي اخر دندان پزشكي هست و مي خواد كه براي تخصص در رشته فك و صورت در آلمان اقدام كنه.
  مي خواستيم بدونيم كه آيا مدرك دندان پزشكي ايران را قبول دارند يا بايد يك سري پيش نياز بگذرونه و تا قبل از شروع رشته تخصص چقدر زمان مي بره؟
  امكانش هست كه پذيرش بگيره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما که در آلمان هستید و مشرف تر به شرایط تخصص دندانپزشکی در آلمان هستید.

   آلمان شرایط بسیار محدودی برای پذیرفتن دندانپزشکان برای بحث تخصص دارد.

   لذا ایشان بایستی بعد از گذراندن دوره هایی خاص بابت این موضوع، جهت پیدا کردن قراردادهای کاری بابت تخصص دندانپزشکی اقدام نماید.

   مشاوره بابت این موضوع بسیار زمان بر بوده و دارای هزینه مشاوره می باشد.

   لذا اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 102. سلام
  وقت شما بخیر
  آیا دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت برای دوره های تخصص و فوق تخصص رشته های مختلف پزشکی همون لیستی هست که سالانه وزارت بهداشت برای دوره عمومی پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی تایید و منتشر می کنه توی سایتشون ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   سیستم پذیرش بری دوره تخصص دارای پیچیدگی های فراوانی بوده و انتخاب مرکز بستگی به بسیاری از پارامترها داشته و این گونه نمی توان در مورد آن نظری داد.

   ولی بالطبع لیست وزارت بهداشت نیز شدنی خواهدبود.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 103. سلام این درسته که کسایی که مدرک پزشکی دانشگاه آزاد دارن نمیتونن با حقوق برای تخصص پذیرش بگیرن ؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   این مطلب کاملاً نادرست می باشد و این که شما صرفاً چون دانشگاه آزاد هستید چنین مطلبی برای شما صادق شود، کاملاً نادرست است.

   لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 104. با سلام و خسته نباشید
  من سال اخر رزیدنتی طب اورژانس هستم میخواستم بپرسم برای ادامه کار به عنوان متخصص طب اورژانس در المان چه شرایطی لازم هست و ایا شرایط من بعد از دریافت تخصص با شرایط GP که قصد تحصیل رزیدنتی در المان رو داره تفاوتی میکنه؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بحث پذیرش کاری تخصص پزشکی، دارای پیچیدگی های فراوانی بوده و امکان دارد شما با یک پروسه وارد آلمان شوید ولی درنهایت برای دریافت پوزیشن های کاری و تخصص دچار مشکل گردید.

   ولی بالطبع تمامی این اقدامات توسط مؤسسه انجام و بهترین روند برای رسیدن به هدفتان برای شما به اجرا درخواهدآمد تا بعد از ورود به کشور آلمان دچار این مشکلات نگردید.

   درضمن شما با داشتن مدرک تخصص، شرایط بهتری نسبت به افرادی که دکتری عمومی دارند، دارید و در حال حاضر آلمان تمایل بیشتری به دریافت متخصص داشته تا دکتر عمومی، ولی بالطبع با داشتن مدرک دکترای عمومی نیز کار شما انجام خواهدشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ

بازخورد

 1. هزينه و شرایط زندگی در آلمان - مؤسسه فرهنگی و هنری نیلوفرآبی (لوتوس) - […] شرایط ورود به دوره ‏های تخصص پزشکی چیست؟ […]

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *