شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان

شرایط افراد جهت ورود به رشته پزشکی متفاوت بوده و براساس شرایط شخص احتمال ورود به چنین دوره ای وجود دارد.

دسته اول: متقاضیانی که آخرین مدرک کسب شده ی آن ها پیش دانشگاهی می باشد، بایستی شرایط زیر برای ایشان اعمال گردد تا چنین امری محقق گردد:

 1. دارا بودن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (با معدل به نسبه بالا )
 2. دارا بودن مدرک زبان آلمانی حداقل B1 اخذ شده از موسسه گوته ویا انجمن فرهنگی ایران و اتریش (شایان ذکر است خیلی از مراکز آلمان شما را تنها با مدرک زبان آلمانی در حد B2 می پذیرند، بنابراین اگر مدرک B2 را داشته باشید شانس بهتر و گزینه های بیشتر برای اقدام وجود خواهد داشت.)
 3. برای این دسته از متقاضیان بایستی پذیرش کالج یک ساله M-Kurs اخذ شود.
 4. فارغ التحصیلی از کالج M-Kurs با معدل بالا (هرچه معدل در این مرحله بالاتر باشد، ضعف معدل در مراحل اول و دوم را جبران می نماید و احتمال پذیرش پزشکی را بالا می برد. زیرا این دوره کمک می کند که تا حدودی معدل را سامان دهد و احتما پذیرش را افزایش دهد.)
 5. نمره کالج بسیار تأثیر گذار بوده و تأثیر آن خیلی بیشتر از معدل دیپلم و پیش دانشگاهی به تنهایی می باشد.
 6. محاسبه معدل: (معدل دیپلم+معدل پیش دانشگاهی+نمره کالج*۲)/تقسیم بر ۴

دسته دوم: متقاضیانی که چه در ایران و چه در خارج از ایران، دانشگاه رفتند و یا کالج خاصی را طی کردند، این دوره ها هیچ مزیتی جهت ورود به رشته پزشکی برای ایشان نخواهد داشت و حتی بالعکس شرایط ورود را سخت تر هم می کند. چون برای ایشان امکان اخذ کالج M-Kurs وجود نداشته و نمی توانند معدل و شرایطشون را بهبود دهند.

لذا به دلیل اینکه این متقاضیان امکان ورود به کالج تجربی را نداشته، بایستی مستقیماً وارد رشته پزشکی شوند و باید برای آن ها پذیرش پزشکی اخذ گردد.

این متقاضیان جهت ورود به رشته پزشکی بایستی حداقل دارای شرایط زیر باشند:

 1. دارا بودن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالا که در رقابت با دیگران موفق به اخذ پذیرش شوند. این معدل نسبی بوده و نمی توان نظر قطعی در مورد آن داد.
 2. داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل B2
 3. درضمن بایستی دوره دانشگاهی گذرانده شده آن ها نیز با معدل بالا باشد.

الزام تک تک موارد بالا جهت اخذ پذیرش قطعی است و درصورت نقص در هر کدام احتما پذیرش بسیار اندک است.

دسته اول این شانس را دارند که با گذراندن دوره تکمیلی یک ساله کالج M-Kurs معدل خود را بالاتر کشیده و شانس قبولی در رشته پزشکی را افزایش دهند.

شایان ذکر است، اقدام جهت پذیرش با مدرک زبان آلمانی در حد B1 علاوه بر این که محدودیت جهت اقدام برای مراکز وجود دارد و اکثر مراکز را نمی توان اقدام نمود. زیرا کثر مراکز مدرک موردنیاز در سطح B2 می باشد. علاوه بر آن، امتحان ورودی برگزار شده، برای ورودی کالج، برای عزیزانی که با مدرک زبان B1 اقدام شده است، سخت تر بوده و رقابت بالاتری خواهند داشت.

به دلیل ورود بسیار سخت به این رشته، پیشنهاد  می کنیم در کل آمادگی این رو داشته باشند که درصورت عدم موفقیت در این پروسه، رشته دیگری را انتخاب و ادامه تحصیل نمایند و به صورت منحصراً پزشکی را انتخاب ننمایند، چون این انتخاب خالی از ریسک نمی باشد.

به دلیل الزام داشتن مدرک زبان آلمانی B2 در بسیاری از کالج های معتبر آلمان، درصورتی که کسی بخواهد با مدرک زبان B1 این پروسه را انجام دهد بایستی یا برای ایشان وکیل گرفته شود و پروسه کاری از طریق وکیل انجام شود ویا بایستی از کالج خصوصی پذیرش گرفته شود که دارای هزینه بوده و سالیانه حدود ۵۰۰۰ یورو هزینه تحصیل بایستی پرداخت نمایند.

 نکته بسیارمهم: پذیرش در کالج یک ساله M-kurs به مفهوم پذیرش پزشکی به هیچ وجه نمی باشد. به دلیل این که دیپلم آلمان ۱۳ ساله بوده هرکسی براساس رشته تحصیلی خود بایستی یک سال کالج بگذرانند. افرادی که رشته آن ها تجربی می باشد باید کالج M-Kurs و افرادی که رشته فنی و مهندسی را انتخاب می کنند، کالج T-Kurs را باید بگذرانند. برای همین پذیرش M-kurs با پذیرش رشته پزشکی بسیار متفاوت می باشد.

این تصور متأسفانه توسط بعضی افراد به متقاضیان اعلام می گردد که درصورت تحصیل در کشور مجارستان یا هر کشور دیگری مانند بلاروس و . . . ، امکان انتقال به کشور آلمان را در رشته پزشکی با هر شرایطی را دارند. که این مطلب کاملاً اشتباه بوده و تحصیل در کشور مجارستان و بلاروس، شرط معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و سطح زبان آلمانی را تغییر نداده و هنوز پا برجا است و انتخاب بهتر به جای تحصیل در کشور مجارستان و بلاروس، انتخاب دوره M-Kurs در خود آلمان بوده که باعث بهبود شرایط و افزایش احتمال پذیرش در رشته پزشکی در آلمان می باشد.

امید است که با بهره گیری از مطالب بالا انتخاب درست را در این زمینه انجام و راه درست را برگزینید.

با تشکر و آرزوی موفقیت برای تک تک عزیزانی که هدف های زیبا دارند.

مؤسسه نیلوفر آبی (لوتوس)

835 دیدگاه

 1. سلام یعنی من اگه در کنکور سراسری پزشکی قبول شوم و معدل دیپلمم ۱۹٫۱۴ باشد ومعدل پیش دانشگاهی ام ۱۵ باشد نمی توانم در المان به صورت رایگان پزشکی بخونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam duste aziz

   sherkat dar College ta haddi mitune moadele pish ro pushesh bede v in 100 % nist ke man begam be shoma ke age nomreye College ro aali beshin 100% mitunid varede pezeshki beshin.

   vali age shoma ba in sharayet varede Alman beshid ke age pezeshki ham nashod reshteye BIOLOGY ya reshtehaye khube dg ro mikhunam unvagh mishe rush sarmaye gozari konid.

   vali ino be shoma begam ke kare shoma khali az risk nist

   lotfan jahate kasbe ettelaate bishtar ba moassese tamas begirid.

   Sehri

   پاسخ
   • سلام من یه سوال خیلی ضروری داشتم
    من اگه قبولی کنکور سراسریم رشته اقتصاد باشه اما دیپلمم تجربی باشه میتونم واسه کالج mkurs اقدام کنم؟

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     bale chenin chizi momken hastesh vali na hame jaye Alman

     mishe az yeki az college haye daneshgahi paziresh gereft.

     Albate in kaar, ke goftam ro hameye moassesat v ya ashkhas chenin emkani ro nadarand

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
 2. با سلام خدمت شما
  من پسری ۱۸ ساله هستم و ساکن کشور ارمنستان و یکسالی هست اینجا زندگی میکنم و یکسال دانشگاه پزشکی در کالج اینجا درس خواندم و الان پشیمان هستم و علاقه مند به تحصیل در کشور آلمان هستم. پیش دانشگاهی ندارم و برای پیش دانشگاهی اینجا به سختی به دلیل اینکه یکسال غیبت داشتم ثبت نام کردم و معدل دیپلمم ۱۸٫۸۵ است و میخواستم بدانم اگر معدل پیش دانشگاهی من ۲۰ یا ۱۹٫۸۰ شود آیا احتمال این هست کالج را بتوانم دور بزنم؟ آیا راهی برای دور زدن کالج وجود دارد؟ زیرا نمیخوام تحصیلم بیش از این طول بکشد به خاطر یکسالی که اینجا معطل شدم با تشکر از شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan Pish Daneshgahi elzami hastesh v un moadeli ke goftin khube.

   vali chon diplome Alman 13 sal hastesh shoma bayesti hatamn College ro begzarunid v inam bedunid ke College be nafe shoma hastesh chon moadele Diplometun ro behbud mide v amadegieye behtari jahate vorud be doreye pezeshki ro baratun faraaham mikone.

   darzemn bayad Almani ro bekhunid v moshkele sarbazzi ham nabayad dashet bashin chon ehtemal dare sefarate Alman dar Armanestan be shoma bege shoma sefarat khune Alman dar keshvaretun darid pas be unja moraje konid.

   moshkele badi gavahiye ghabuli dar konkure saraasari hast ke ma mitunim halesh konim vali chon moadele diplome shoma zire 19 hast v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ro nadarid bayad College be hamrahe ye Bachelore tajrobi baratun begirim bad ke college ro ba moadele aali gozarunidn emkane taghire positionetun ro darid.

   lotfan jahate kasbe ettelaate bishtar ba moassese tamas begirid.

   Sehri

   پاسخ
 3. Salam
  Mqan ye soale mohem daram akhe harja va dar har sitiin masale motefavet gofte shode, moadele pish ya moaadele kole diplom moheme vase pezeshki, va man moadele pisham 17.82 va kole diplomam 19.62 bb man goftan shansi nadaram vase pezeshki nazare shoma chiye?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye vorud be reshteye Pezeshki mitunid be Linke Zir moraje konid kamel tozih dade shode ke mishe ya na

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   lotfan in linko bebinid hameye soalaatun bar taraf mishe.

   dar zemn moadel kole diplom melak hastesh

   shoma mitunid baraye College M-Kurs be hamrahe pazireshe Bachelor ye reshteye tajrobi baratun eghdam konim.

   age betunid College ro ba movafaghiyat v nomreye khub pass konid ke betune moadele pishetun ro pushesh bede mitunid vagarna nemishe.

   age nashe ham chizi az dast nemidin, shoma varede ye reshteiee mesle Biology mishid ke besyar besyar reshteye TOP v aaliee hast dar Alman v bazare kari v pisrafte besyar behtari be nesbeye pezeshki darid.

   Sehri

   پاسخ
 4. من دانشجوی سال اول دندان پزشکی در بلاروس هستم آیا می توانم پذیرش دانشگاه دندانپزشکی آلمان را بگیرم؟
  اگر میتوانم با چه شرایطی؟
  زمان اقدام برای گرفتن پذیرش تا کی وقت دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye inke bebinid karetun shodani hast, be linke zir moaraje konid ta shanse karitun ro besanjin.

   albate begam age moadeletun paeene 19 hast raftanetun be Belarus kamelan eshtebah bude age maghsadetun Alman hastesh.

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   baaz age soali dashtin ba moassese tamas begirid ta rahanaeetun konand.

   Sehri

   پاسخ
  • سلام.وقتتون بخیر.میتونم چندتا سوال ازتون بپرسم؟به راهنماییتون نیاز دارم.این آدرس ایمیلمه:fm825452@gmail.com

   پاسخ
   • lotus

    سلام

    لطفاً با تلفن تماس مؤسسه تماس بگیرید ویا با تلفن مستقیم بنده، تا راهنمایی شوید.

    البته بهتر است بعد از راهنمایی تلفنی برای کسب اطلاعات دقیق تر حضوری بیاین دفتر.

    باتشکر و آرزوی موفقیت
    مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

    پاسخ
 5. سلام
  ممنون میشم به این سوالا جواب بدین:
  ۱٫چه درسایی در M_kurs امتحان گرفته میشه؟
  ۲٫با چه نمراتی میشه پذیرش پزشکی گرفت؟
  ۳٫چند نفر شرکت میکنن؟
  ۴٫سطح درس ها نسبت به ایران چطوریه؟سخت تره یا هم سطح ن؟

  پاسخ
  • ای بابا،زنگ بزنیم به این سوالا جواب میدین؟ 🙁

   پاسخ
  • lotus

   Salam

   injuri man nemitunam komaketun konam, Lotf konid ba Moassese Tamas begirid ta ettelaate daghigh az shoma begiran ke bedunim rize nomarate shoma chie v pish daneshgahi darid ya nadarid.

   montazere tamasetun hastim ta betunim daghigh rahnamaaeetun konim.

   Sehri

   پاسخ
 6. با سلام .لطفا بفرمایید پس از فارغ التحصیلی از کالج با معدل خوب و اخذپذیرش پزشکی ایا مقطع تحصیلی برای این پزشکی درالمان،لیسانس است یا مشابه ایران مقطع ان پزشکی عمومی خواهد بود؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma dar surate vejede sharayet budan varede doreye pezeshki mishi ke shabihe Iran hast v Clinical mahsub mishe v hich rabti be Science v systeme amuzeshiye un nadare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 7. سلام
  ممنون میشم کمکم کنید
  من معدل دیپلمم شد ۱۸/۳۳ ، ولی معدل پیش دانشگاهی چون بم گفتن مهم نیست در حدود ۱۴-۱۵ هست.
  میخواستم بدونم من هیچ شانسی برای تحصیل تو رشته ی پزشکی در کشور آلمان دارم؟
  اینم اگه میشه لطف کنین بگین که اگه بخوام تو رشته ی پزشکی تو یه دانشگاه به صورت پولی بخونم چطور؟ چقدر شانسش هست و هزینه هاش چقدره؟
  پیش پیش مرسی از جوابتون ;))))

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Avalan inke daneshgahaye Alman hame ya rayegan hastesh ya hazineye kami dare v daneshgahe International nadare ke masalan pooli bashe v beshe vared beshid.

   hame be zabane Almani hastesh

   v dar akhar shoma moadeletun (PishDaneshgahi) kam hastesh v ehtemale vorudetun be pzeshki ro besyar kahesh mide v taghriban door az entezar hastesh

   behtarin raah baraye shoma be jaye sarfe hazineye gazaaf v daneshgah ba etebar paeen, in hastesh ke ye kam manteghi fek konid v dar morede reshtehaye dg ham fek konid.

   kheili az reshtehaa ham bazare kar ham jaye pishrafte besyar aali dar Alman dare.

   age ke na bayad soraghe keshvaraye pooli berid v be nesbate pooli ke midid etebaresh ham fargh mikone.

   baz age khastin be linke zir moraje konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 8. سلام می خواستم بدونم فقط اتباع ایرانی شامل این بورسیه میشن؟؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in burse makhsuse khavare miyane hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 9. من يعنى با معدل ۱۳:۴۰ ديپلم
  كجا ميتونم برم؟راهنمايى لطفا

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadel age baratun paziresh ham akhz beshe dar sefaarat v akhze visa dochare moshkel khahid shod.

   baaz age khastin ba moassese tamas begirid ta raahanaaeetun konand.

   Sehri

   پاسخ
 10. Salam man emsal miram sale sevom reshtamam tajrobiye moadelamam balaye 19 o nime hatman bayad sabr konam sale sevom va pisham tamum she bad vase raftan be alman va reshteye dandoon pezeshki eghdam konam ya az alanam mishe eghdam kard? Va ye soale dg , in sharayeti k vase reshteye pezeshki zadid vase dandoon pezeshki ham sedgh mikone ya kheyr?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   jahate vurud be reshteye dandun v kolan pezeshki bayesti shoma diplom v pishdaneshgahi dashte bashin + madrake zabane Almani dar hadde B2 + konkur sherkat konid v baraye sohulate karetun hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid.

   bad az gozarundane hameye bayad deghat konid ke pishDaneshgahi ham bayad moadeletun hamin holo hosh bashe v age kamtar beshid sharayetetun riski mishe.

   badesh bayad paziresh baratun gerefte beshe varede Alman beshid v yek sal College begzarunid age betunid tu un yek saal College ham nomreye khubi begirid mitunid varede in reshte beshid vagarna age hatta pazireshe dandun Pezeshki ro dashte bashid v natunid in college ro ba movafaghiyat pass konid, nemitunid dandun pezeshki bekhunid.

   bazam age khastin ettelaate bishtari begirid mitunid ba moassese tamas begirid v ya hozuri biayn v ettelaat begirid.

   Sehri

   پاسخ
 11. سلام.من لیسانس کشاورزی _ آب از دانشگاه سراسری قزوین دارم.قصد دارم برای ادامه تحصیل به آلمان برم.امامایل نیستم رشته کشاورزی را ادامه بدهم.آیا برای اینکه یک رشته دیگه را در مقطع کارشناسی در آلمان بخونم لازم هست در ایران در همون رشته در دانشگاه سراسری قبول شده باشم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na chenin chizi lazem nist vali bayad bettab kheili bi rabtam nabashe dg. mesle Biotechnology v … ke mishe eghdam kard.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 12. سلام
  من ۱۸سالمه وامسال یعنی۱۳۹۴کنکورتجربی دادم رتبه ام جوری نشدکه بتونم پزشکی یادندونپزشکی قبول شم معدل دیپلمم هم ۱۸٫۷۰تازه تعیین رشته کردم میتونم توی کشورآلمان پزشکی یادندونپزشکی بخوانم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba moadele PishDaneshgahi ke dari ehtemale vurud be reshteye pezeshki v dandun pezeshki taghriban kheili kheili kame.

   darzemn inam begam ke gavahie ghabuli dar konkure saraasaritun pezeshki bashe melak nist ke behetun pezeshki paziresh bedan.

   vali shoma bayesti un yek saal college ro dar alman begzarunid ke hame bayad pass konand age betunid ba moadele khub fareghottahsil beshin mitunid reshtehaye khubi ro entekhab konid v edame bedid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 13. با عرض سلام و خسته نباشید

  من ۲ سال در کشور اوکراین پزشکی خوندم و خواهرم یکسال دندانپزشکی خوند ولی بخاطر گران شدن ارز و مشکلات مالی مجبور به ترک تحصیل شدیم و به ایران برگشتیم .

  ولی تمامی مدارک و واحدهای درسی گذرانده شده را از دانشگاه اوکراین گرفته ایم

  میخواستم بپرسم من و خواهرم چطور میتونیم به صورت رایگان به زبان انگلیسی در کشور آلمان تحصیل کنیم؟

  آیا واحدهای گذرانده شده ما را تطبیق میکنند ؟

  واقعآ خیلی نا امید شدم الان نزدیک ۳ سال هست که به ایران برگشتیم و امسال همکلاسی هایم فارغ التحصیل میشوند

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan Pezeshki dar Alman hame jash be zabane Almani hastesh v be zabane En. nadare.

   darzemn injuri man nemitunam javab bedam v moadele diplom v pishe shoma melak hast.

   age mikhayn ettelaate kamel ro bekhunid be linke zir dar saite khodemun moraje konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 14. من دیپلم تجربی رو با معدل ۱۹٫۴۰ از ایران گرفتم و امسال پیش دانشگاهی را تمام میکنم می خواستم بدونم هزینه های رشته پزشکی برای. تحصیل بعد از پیش چقدر است و از اونجایی پایان خدمت ندارم آیا مشکلی برای گرفتن ویزا خواهم داشت یا خیر با تشکر از جواب شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma be dalil sarbaz budan dar in moghta ejazeye khuruj az keshvar ba paziresh lisans ya … nemidan.

   baz age mikhaym motmaen beshid berid vezarate olum dar meydane ferdosi v begin age paziresh lisans begiram az Alman ejazeye khuruj az keshvar v moaaafiyate tahsili be man midid ya na.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 15. درود
  معدل دیپلم من ۱۷٫۵۴ و پیش دانشگاهی ۱۵٫۸۴ هست و مدرک لیسانسم هم زیست شناسی عمومی هست
  میخواستم بدونم برای رشته دندان پزشکی کدام کشور میتونم اقدام کنم که هزینه تحصیل هم زیاد بالا نباشه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Alman nemitunid in eghdam ro anjam bedid

   Sehri

   پاسخ
 16. سلام برای اخذ پذیرش پزشکی فقط دیپلم و پیش دانشگاهی با معدل ۱۸ به بالا لازم هست؟ لازم نیست در ایران کنکور تجربی شرکت کنیم و در رشته پزشکی گواهی داشته باشیم؟ آیا شرایط سنی هم برای اخذ این پذیرش وجود دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hamun gavahiye mojaz budan be entekhab reshte ya gavahiye ghabuli dar ye reshteye tajrobi mesel BIOLOGY kafi hastesh.

   age nadashtinam mishe karish kard ke baratun eghdam beshe.

   madrake B2 almani mikhad v senno sal ham mohem hastesh v nabayad ziad bala bashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 17. سلام،اگه رتبه کنکورمون زیرِ ۳۰۰ باشه تاثیری در گرفتن پذیرش داره؟مثن میتونه معدل پیش رو بپوشونه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Rotbeye konkur hich komaki dar paziresh nemikone v melake asli moadele Diplom v pishdaneshgahie shoma hastesh.

   v pushesh ham nemide

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 18. سلام من ۱۹سالمه ودانشجوی ژنتیک هستم میخواستم ببینم شرایط کاروزندگی درآلمان واسترالیا چطور؟
  بارشته خودم میتونم درکشورهای دیگه درآمدی داشته باشم وزندگی کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   injur reshteha sharte moadel dare v moadel besyar mohemme.

   vali az lahaze kari jozve reshtehaye TOP mahsub mishe v chon mahdud eraae mishe kar khub dare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 19. سلام من دیپلم ریاضی دارم میشه تو المان دندون بخونم معدل هم دیپلم هم پیش ببالای ۱۸است

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Lotfan be Linke zir moraje konid, inke diplometun riazi hast unghad moshkel saaz nistesh:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 20. salam danesh joe genetic hastam mishe ba lisans eghdam be mohajerate kar va zendegi kard?
  hazine zendegi va daramad hododan cheghare?
  mishe sari kar peyda kard ya behtare ke foghe lisans amo begiram badan eghdam konam?
  mamnon va khaste nabashid

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na be in raahati ke fek mikonid nistesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 21. سلام من معدل دیپلمم بالای ۱۴ است و اینجا لیسانس زیست شناسی هم داشتم آیا هنوز هم امید هست که بتوانم برای پزشکی پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   aval az hame be linke zir moraje konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bad ba in moadeli ke darid tebghe hameye harfaeeke zade shod, shanse shoma kheili kheili kam hast

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 22. سلام من معدل پیش دنشگاهیم بالای ۱۸ است ولی مودل کتبی دیپلمم۱۶٫۷۲ است و معدل کلش۱۷٫۷۷ یعنی نمی تونم پزشکی بخونم ۱۸ سالمه امسال کنکور دادم و دانشگاه اصفهان مدیریت اوردم ایا تاثیری داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   gavahie ghabuli dar konkure saraaSari kari baratun nemikone.

   darzemn shoma age moafiyate sarbazi nadarid ke behetun ejazeye khuruj az keshvar ro nemidan dar in maghta

   sharayet ro behetun goftam, age harche azun moadel durtar bashid shansetun kamtar khahad shod.

   moadele College yek sale M-Kurs ham mohem hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 23. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی پزشکی ترم۳در ایران هستم میخواستم بپرسم که جه جوری میتونم در کشور خارجی بورسیه تحصیلی بگیرم ودر چه کشور هایی
  من یک مقاله در یکی از مجلات داخلی دارم و روی یک تحقیق دارم کار می کنم ک احتمالا در یکی از مجلات خارجی چاپ میشه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma age sarbaz hastin v darid az moafiyate tahsili estefade mikonid ke ejazeye khuruj az keshvar nadarid.

   badam baraadaaane behetun migam ke pezeshkie naghde inja ro az dast nadin chon sharayete vorud kheili sakht hastesh v hich chize 100% nist

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 24. سلام،من متولد۶۴هستم ولیسانس مامایی از شهیدبهشتی دارم و امسال دوباره کنکورسراسری شرکت کردم و دکتری حرفه ای دام پزشکی قبول شدم ،مدرک زبانمم A2هستش،حالا سوالم اینکه ایا تنها باگواهی سازمان سنجش وبدون ثبت نام تودانشگاه میشه برا دام پزشکی پذیرش گرفت؟آیا دام پزشکی ازمون ورودی داره؟؟؟آگه پذیرش دادن مستقیم وارد دانشگاه میشم یا اول کالج روباید گذروند؟ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bahsi ke mano negaran mikone, bahse senno sal shoma hast ke bayesti kamel bande sharayetetun ro bedunam. chon emkan dare hatta ba paziresh shoma dar bahse sefarat dochare moshkel beshin v in moshkel age eshtebah amal konid 100% sefarat rad mishid v dg nemishe eghdam mojadad anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 25. سلام
  من ۱۹ سالم هست و فارغ التحصيل از مدارس سمپاد(فرزانگان) معدل کل دیپلمم ۱۹٫۷۱ و معدل پبش دانشگاهی هم ۱۸٫۴۰ هست و امسال رشته مترجمی زبان آلمانی دانشگاه اصفهان روزانه قبول شدم ولی مایل به تحصیل در رشته پزشکی یا دندون آلمان هستم چون شنیدم دانشگاه هاش free هستش….
  میخاستم بدونم من با این شرایط میتونم این رشته ها رو بخونم و باید از کی اقدام کنم؟
  واگه بخوام مثلا برم بلاروس برای تحصیل و بعد به آلمان انتقالی بگيرم شرایط چه گونه است؟ و باز هم دانشگاه برای من مجانی هست؟
  و اینکه اگه بخوام بعدا برای تخصص بیام آلمان آیا اجازه کار در رشته مربوطه دارم و میتونم حقوق دریافت کنم؟
  و باز هم در تخصص تحصیل رایگان هست؟
  ممنون میشم سریع جوابم رو بدهید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan lotfan be Linke zir moraje konid ettelaate kamel dar morede pezeshki v enteghali dar un hast:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   vali age darsetun ro dar keshvare dg tamum konid bayad be Iran biyayn v madareketun ro taeed konid bad mitunid baraye takhasos eghdam konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 26. با سلام
  بنده دارای دیپلم فنی و حرفه ای هستم و لیسانس کامپیوتر نرم افزار ،اکنون قصد دارم در رشته دندان پزشکی ادامه تحصیل بدهم. شرایط خاصی برای اینجانب وجود دارد یا می توانم با داشتن مدرک تافل یا آیلتس در دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل بدهم.
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Lotfan be Linke zir moraje konid hameye ettelaati ke shoma lazem darid tush hast:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   baz Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 27. سلام
  ۱۹سالمه ودانشجوسال اول ژنتیکم میخواستم بدونم میتونم برای زندگی وکارمهاجرت به آلمان کنم؟بالیسانس اقدام کنم یافوق لیسانس موهم بخونم بعد درخواست پذیرش بدم؟راستی دانشگاه فعلی من غیرانتفاعیه مشکل نداره؟حداقل چه مقدارپول به عنوان پس اندازوشروع زندگی باید داشته باشم؟
  ممنون خسته نباشید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in tasmime shakhsi hastesh v man nemitunam begam key berid behtar hastesh.

   shoma ham mitunid alan berid ham mogheiee ke lisansetun ro gereftin.

   ekhtiyar ba shomast. faghat age gharare lisans ro harjaee bekhunid bayad be moadel v noe khundanetun bishtar deghat konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 28. سلام خسته نباشيد
  من معدل ديپلمم ١٩.٣٠ هستش ولي پيش رو چون ميگفتن مهم نيست ١٧.٧٥ شدم مي خواستم بدونم شانسي واسه پزشكي دارم؟ چون به هـيچي جز پزشكي علاقه ندارم . وً اينكه هزينه ي زندگي در المان خيلي زياده؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid pezeshki khundan dar Alman chon shoma sharayete avaliyatun okey nist nemishe 100% nazar dad. chon sharayete vorud dar Linke zir hastesh mitunid motale konid v tasmim giri konid.

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   dar zemn hazinehaye kolitun mahiane ba hazineye zendegi 600-800 EU hastesh
   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • آخه من دارم واسه كنكور ميًخونم دوباره ، ولي مي خوام خيالم راحت باشه كه اگه باز قبول شدم امكان پزشكي خوندن رو دارم 🙁
    پس با معدل ١٧.٧٥ پيش اين امكان نيست؟ خب اگه دوباره تو امتحاناي پيش دانشگاهي شركت كنم چي؟ بعد چون بين سال اخذ ديپلم و اخذ پيش دانشگاهي فاصله ميافته به مشكل نمي خورم؟ تنها راه كسب اطلاعات دقيق وً مربوط به خودم تماس گرفتنه؟ نميشه با ايميل بهم اطلاع بدين؟ :((

    پاسخ
    • عذر مي خوام منظورم باز قبول نشدم بود تو خط سوم

     پاسخ
 29. سلام معدل دیپلمم ۱۷٫۱۴وپیشم ۱۴٫۷۰هست خاستم ببینم میتونم در المان دندون پزشکی پذیرش بگیرم//

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   motassefam, shoma be hich vajh baraye Alman shansi nadarid harkasam behetun mige durugh mige. kafie be Linke zir moraje konid ta ettelaate kamel ro bekhunid.

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 30. من هردو معدل دیپلم و پیشم بالای۱۹و تمام نمراتم بالای۱۹
  الان احتمال پذیرش من چطوری میشه؟!!

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayad madrake zabane B2 ro erae bedin v bad baraye College M-kurs baratun eghdam beshe age betunid in college ro ba movafaghiyat pass konid mitunid varede pezeshki beshin be ehtemale kheili ziad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 31. سلام.
  من معدل دیپلمم ۱۹٫۷۰ و مدرک B1 رو دارم.اما هنوز مدرک پیش و قبولی کنکور رو ندارم.
  با این شرایط کی باید به موسسه مراجعه کنم؟
  و اینکه مدرک B1 لازمه یا B2?
  و احتمال قبول شدن واسه پزشکی حدودن چقدر هستش ?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti Pishetun ham ba moadele bala Pass bokonid v inam bedunid gavahie ghabuli dar konkure SaraaSari ziad melak nistaaa. vaghtetun ru un mozu ziad nazarid. va hatta age dar konkure SaraaSari ham mojaz be entekhab be reshte ham beshid karetun shodani hast v ruye moadele Pishetun tamarkoz konid.

   darzemn madrake Zaban B2 mikhad na B1 baraye College M-Kurs ke dar daneshgah bargozar mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 32. با سلام من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای۱۷ هست و میخوام زبان المانی هم شروع کنم به نظرتون چه مدت طول میکشه B1 المانی رو بگیرم و اینکه چندتا کالج هم بهم معرفی کنید ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age baraye Pezeshki mikhayn ke bayad B2 dashte bashin. age reshteye dg mikhayn ke shayad beshe ba B1 ham anjam dad.

   Doreye B1 baste be noe College tafaavot mikone az 4-6 maah tul mikeshe.

   liste moassesate zaban ham dar Site hastesh.

   http://www.lotus-inst.com/?page_id=838

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • ممنون بابت راهنمایی
    خب گرفتن مدرک b2 چه مدت طول میکشه؟ و یه سوال دیگه دارم کالج شهریه میگیره یا نه ؟

    پاسخ
 33. Man lisans bargh ghodrat daneshga bahonar kerman ba moadel 15 hastam,moadelswvom 19.58 va pish dasshgahi 19.18
  Emkan paziresh dar reshteye dandan pzeshki ro daram?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   be linke zir moraje konid ta bishtar sharayet ro motavajeh beshin.

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   darzemn bayad in lisaneun ro ham aslan ru nakonid v engar ke hichi.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham mikhad

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 34. سلام.من قبولی کنکور سراسری مکانیک و قبولی کنکور سراسری پرستاری ومدرک. زبان b1خدمت سربازی رو هم تموم کردم.. میخوام کالج نرم ومستقیم برم دانشگاه حالا هر کدوم از رشته هایی که گفتم. دانشگاه های با رنک پایین. ترم باشه مشکلی نیست.. ممنوم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid College jozve Systeme Amuzeshie Alman hastesh v madraketun ro bazi daneshgahha barresi mikonan v age lazem nabashe nemidan behetun vali bastegi be moadel v reshteiee ke mikhayn bekhunid v noe diplom v pishetun ke riazi hast ya … dare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 35. سلام خسته نباشید، ببخشید من ایران دندانپزشکی عمومی را تمام کرده ام و باید به طرح بروم، و همسرم در رشته فنی در مقطع دکترا تحصیل میکنند، میخواستیم ببینیم در چه شرایطی امکان تحصیل تخصص به صورت رایگان در آلمان رو خواهم داشت؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Takhasose Dandun pezeshki besyar sakht midan v emtehane vorudi dare v bayad madrake zaban C1 ro dashte bashin ta beshe kuchektarin kari kard.

   vali kolan besyar moshkel hastesh chon Alman hich niazi be dandun pezeshk nadare.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 36. سلام و خسته نباشید
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۴۶ و پیش دانشگاهی معدل ۱۷/۷۰ از مدارس سمپاد دارم…یکسال هم مهندسی مکانیک روزانه تهران خوندم اما ترم ۳ انصراف دادم.در واقع مدرک پیش دانشگاهی رو دارم.میتونم اقدام کنم برای یکسال کالج و شانسم رو امتحان کنم؟کالج هم رایگان هستش؟چون خواهرم درسدن هستن میتونم اونجا کالج برم؟یا شهرای خاصی هست؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   emkane pazireshe College dar surati vojud dare ke bedunam chand saaletun hast v ba paziresh behetun visa taalogh migire ya na.

   darzemn baste be inke che college mikhayn bayad zabane Almani ro bekhunid B1-B2 ro dashte bashin

   badam inke age College M-Kurs mikhyan khob tu har daneshgah v shahri bargozar nemishe. v bayad bebinim bar asaase karetun kudum daneshgah mishe vali shoma mitunid bad az gozarundane College M-Kurs taghire shahr bedin v berid un daneshgahi ke mikhayn. albate ba in farz ke un daneshgah reshteyee ke shoma mikhayn ro dashte bashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 37. خسته نباشین.میخوام بدونم تافل هم اجباریه؟چون شنیدم باید مدرک انگلیسی هم داشته باشیم واسه ویزا؟دندانپزشکی هم همینطوره یا داروسازی؟یا این شرایط فقط واسه کالج پزشکیه؟و اینکه موسسه شما تهران هستش اگر بخوام حضورا بیام خدمتتون؟متشکرم پیشاپیش

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in reshteha dar Alman tanha v tanha be zabane Almani bar gozar shode v faghat v faghat niaz be madrake zabane Almani dashte v hich gune madrake zabane dgiee che dar sefarat v che dar daneshgah niaz nist.

   v har kasi be shoma elam mikonad ke madrake zabane En ham mikhad bedunid kareshun ro aslan v abadan balad nistan

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 38. salam khaste nabashid
  man 22 salame lisanse mamaei az daneshgah sarasari kerman daram moadele diplom va pish daneshgahim balaye 19 hastesh mikham bedonam agar madarake zabane almanimo begiram baraye tahsil dar alman reshteye dandon pezeshki moshkeli nadaram? va tahsil kamelan rayegane??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   injuri nemishe goft, chon nomreye College M-Kurs moheme.

   baz age sharayete vorud be reshteye pezeshki dar Linke zir umade:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 39. با سلام و خسته نباشید من ۱۹ سال دارم و پشت کنکوری با معدل دیپلم ۱۸/۳۲ و معدل پیش دانشگاهی ۱۴ میخواستم بدونم اگر من سال دیگه کنکور سراسری قبول شم میتونم کالج m-Kurs برم با توجه به اینکه سرباز به حساب میام و اینکه اگر کالج رو با نمره عالی قبول بشم احتمال رفتن به دانشگاه دندانپزشکی یا داروسازی وجود دارد یا نه

  پاسخ
  • lotus

   Salaam

   ۱٫ shoma chon sarbaz hastin ejazeye khuruj az keshavr nadaarid
   ۲٫ ba in moadel nemitunid shansi baraye dandun pezeshki dashte bashid
   ۳٫ vali age moshkelaatetun ro hal konid mitunim paziresh M-Kurs ro baratun begirim v shanse inke beshe tu reshtehaye Biology paziresh begirid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 40. با سلام وعرض خسته نباشید
  من امسال دارم سال سوم دبیرستان رشته تجربی می خونم .می خواستم بدونم اگر امسال معدلم بالای ۱٨.۵ شود وسال بعد هم بالای ۱۷شود ،شانس پذیرش خوبی دارم ؟
  لازم به ذکر است که دایی و خاله ی من در فرانکفورت هستند و از نظر مسکن تامین خواهم بود.شرایط مالی متوسطی هم دارم.با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   sharayete vorud be reshteye pezeshki dar Linke zir umade:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   tahsil ayegan v mahiyane 600-700 EU hazineye zendegio chizaye dg hastesh

   Albate shoma bayad moshekele khuruj az keshvaretun ro ham hal konid age sarbaz hastin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 41. سلام.
  از ابتدا (کالج) بخوای پزشکی تو آلمان بخونیم چند سال طول میکشه و چقدر تقریبا هزینه میخواد ؟

  پاسخ
  • lotus

   salam

   Mahiyane 600-800 EU v taghriban ba College 7 sal tul mikeshe.

   Sehri

   پاسخ
 42. سلام خسته نباشید من معدلم در رشته تجربی ۱۹٫۵۵ هست و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷٫۵ هست میخواستم بدنم شانشسو دارم که برای رشته پزشکی اقدام کنم یا نه ؟!ممنون میشم پاسخ بدین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   sharayete vorud be reshteye pezeshki dar Linke zir umade:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 43. سلام من دانشجوی ارشد برق از دانشگاه تهرانم ولی دوست دارم پزشکی بخونم معدل دیپلمم ۱۹٫۵۴ و معدل پیش ۱۹٫۶۲ و معدل لیسانسم ۱۵٫۶۲ و ۲۴ سالمه میخوام بدونم امکان پذیرش از دانشگاههای تاپ آلمان برای رشته پزشکی برای من هست؟ و اینکه سفارت به خاطر سنم بهم گیر نمیده؟ آخه یه نفر بهم میگفت حتی اگه پذیرش هم بگیری سفارت نمیذاره بری!
  و اینکه هزینه تحصیل پزشکی در آلمان چقدره؟
  ممنون میشم اگه همه سوالامو پاسخ بدید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti bar asaase reshteye khodetun vaarede Alman beshid, v vaghti ke visatun ro gereftin raftin Alman unja mitunid taghire reshte bedin v chon moadeletun okey hast mitunid baraye pezeshki eghdam konid v dg bahse visa baratun matrah nist v faghat bahse paziresh mohemme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 44. سلام و خسته نباشيد !
  من معدل دیپلمم بالاتر از ۱۹٫۵۰ هست ..
  و امسال در حال گذراندن دوره پیش دانشگاهی هستم که با توجه به وضعیت فعلی درسی ام انتظار می رود معدل این دوره هم بیش از ۱۹٫۵ شود ، برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آلمان باید پس از اخذ مدرک پیش دانشگاهی چه زمانی اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti madrake PishDaneshgahi ro dashte bashin, bettab konkuram shoma midin dg, man mitunam hatta ba gavahie mojaz be entekhab reshte konkure saraasari ham baratun eghdam konam.

   albate madrake zaban Almani ham mikhad ke baste be reshteiee ke mikhayn bekhunid B1- B2 ro mikhad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 45. سلام …من پیش دانشگاهی تجربی هستم…میخوام برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به آلمان بروم…
  نمیدونم شرایط پذیرش چیه سایتا مختلف نوشتن یه جا نوشتن که معدل ملاک هست وباید ۱۷ به بالا باشه یه جاهم نوشتن باید در کنکور سراسری دندانپزشکی قبول شی که بپذیرن .تنها وجه مشترک مدرک زبان آلمانی بود…
  تورو خدا راهنمایی کنید شروط پذیرش چیه دقیقا؟
  آیا برای پذیرش حتما باید در کنکور سراسری رشته دندانپزشکی قبول شوم؟….

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   konkur mohem nis man uno baratun hal mikonam negarane un nabashin vali bagheieye sharayet dar Linke zir umade in safhe ro daghigh bekhunid age baaz soali dashtin baaz zang bezanid raahnamaaeetun konam ke hich nokteye mobhami baratun baghi namune.

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 46. سلام
  من الان سوم دبیرستان هستم و معدلم هم بالای ۱۸/۵ است
  میخواستم بدونم برای پزشکی بهتر نیست ابتدا اقامت بگیرم بعد اپلای کنم
  یعنی پیش دانشگاهی را ابتدا در المان بخوانم و بعد برای پزشکی اقدام کنم

  ممنون میشوم اگر راهنمایی کنید

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid shoma bayesti baraye eghdam jahate in mored pishdaneshgahi ham dashte bashin.

   vali age shoma mitunid eghamatetun ro okey konid ke hich. man baeed midunam shoma betunid tu in fasele eghamate Alman ro begirid.

   darzemn moshkele sarbazitun ham paa barja hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 47. معدل دیپلمم ۱۸٬۸۶وپیشدانشگاهی ۱۶ومدرک کارشناس پرستاری دانشگا ازاد۱۶٫۵.میخاستم ببینم میتونم چه جوری میتونم تحصیل پزشکی رایگان درالمان داشته باشم.؟اصلا این مشخصات من شامل چ شرایطی میشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma ba in moadel nemitunid.

   sharayet ro mitunid dar Linke zir bekhunid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941
   darzamn age bekhayn tu resheteye khodetun kar v ya tahsil konid bayad madrake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashid.

   ruz khosh
   Serhi

   پاسخ
 48. سلام.من دیپلم تجربی با معدل ۱۹و با معد پیش دانشگاهی ۱۸٫۳۰ دارم.بفکر بورسیه شدن تو هر کشوری بجز ایران هستم..میخواستم بدونم امکان بورسیه شدن برای شروع دندانپزشکی برای من وجود داره یا نه؟
  ممنون میشم اگه کمکم کنین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bursie mafhumi nadare, darzemn reshetey dandun pezeshki sharte moadele 19.5 be bala ro dare ham Diplom v ham Pishdaneshgahi.

   chon chenin sharayeti nadarid, bayad College M-Kurs ro dar alman begzarunid age moadeletun tu in college yek saale kheili bala beshe dar haddi ke beshe moadeletun ro ta 19.5 Cover kone shayad beshe.

   sharayet ro mitunid dar Linke zir bekhunid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941
   darzamn age bekhayn tu resheteye khodetun kar v ya tahsil konid bayad madrake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashid.

   matlabe dg inke shoma tahsil dar Alman ya rayegan hast ya hazieneye kheili kheili kammi dar bar dare.

   esme in burs nist sharayete daneshgahi hamine.

   ruz khosh

   پاسخ
 49. سلام.آیا امکان تحصیل در رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه های آلمان وجود دارد؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr vali mitunid dar Italy pezeshki ro be zabane En. bekhunid

   Sehri

   پاسخ
  • سلام، می خواستم بدونم امکان داره من دو سال عمومی رو اینجا بخونم بعدش ادامه ی عمومی و تخصص رو تو المان یا حتما باید قبل و بعد از عمومی باشه

   پاسخ
   • lotus

    سلام

    ۱٫ در صورت تحصیل در دانشگاه امکان عدم ارائه کالج به شما وجود نخواهد داشت و بالطبع شانس این که بتوانید به واسطه کالج معدل خود را اندکی بهبود دهید هم از دست خواهید داد. در این حالت ملاک ورود به رشته پزشکی تنها و تنها معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بوده که در رقابت با دیگر شرکت کنندگان این رشته قرار گرفته و بالاترین نمرات را انتخاب می نمایند.

    ۲٫ شما می توانید دانشگاه خود را ادامه دهید و در آن زمان که اقدام به پذیرش می نمائیم، درصورتی که ببینیم ارائه مدارک دانشگاهی شما، برایتان به صرفه نیست، آن را ارائه نداده و نشان نمی دهیم. ولی شما هم فرصت های زندگی خود را به خاطر رفتن به آلمان از دست نمی دهید.

    ۳٫ جهت اطلاع دقیق از شرایط ورود به رشته پزشکی و دندانپزشکی و حتی داروسازی، می توانید به دو لینک زیر مراجعه نمائید:

    ۱٫ لینک اول: http://www.lotus-inst.com/?p=941

    ۲٫ لینک دوم: http://www.lotus-inst.com/?p=1504

    همانظور که در دو مطلب فوق هم قید شده است، گذراندن دوره کالج به شما این کمک را خواهدکرد که شرایط معدلی خود را بهبود دهید. درضمن بالطبع آخر دوره کالج از دورس و مواردی که خوانده اید یک امتحان بایستی گرفته شود که منجر به نمره شود.

    اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

    باتشکر و آرزوی موفقیت
    مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

    پاسخ
 50. سلام.من دانشجوی پزشکی ترم ۵ در ایران هستم.میخواستم ببینم امکان تطبیق واحد برای ادامه ی تحصیل در المان هست یا نه؟ میشه مدرک زبان رو تو ایران گرفت که وقفه ای ایجاد نشه؟ اگه فرضا امکان این مورد باشه و من پزشکی رو در آلمان تموم کنم مدرک رو از المان میدن که مورد تایید وزارت علوم ایران نیست ؛ درسته؟ اخه قصد دارم برای تخصص هم در آلمان تحصیل کنم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid chandta nokte:

   ۱٫ baraye inke vahedaatun tatbigh beshe bayad moadele Diplom v Pishe shoma balaaye 19-19.5 bashe ham pish ham Dipmlom

   ۲٫ age halate 1 nist v modeletun har 2ta balaaye 17-18 hastesh, bayad aslan ru nakonid ke pezeshki khundid v berid unja Collee yek saleye M-Kurs ro begzarunid age betunid moadeletun ro ta hadde 19-19.5 cover konid mitunid varede pezeshki beshid

   ۳٫ madrake zaban ro bayad inja dar Iran dar hadde madrake B2 bekhunid v emkane inke in dore ro tu Alman begzarunid nistesh

   ۴٫ Darzemen madraki ke az Alman migirid morede taeede Vezarate behdasht hast v niazi be taeede vezarate olum nadare. ba inek daneshgah morede taeede vezarate olum ham hast vali dar bakhshe pezeshki vezarate behdasht tasmim girande hastesh

   ۵٫ baraye tasmim baraye takhassos zude shoma aval bayad in marahel ro dar nazar begirid bad eeshalla badan dar un mored tasmim begirid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 51. با سلام
  ایا میشود کسی با مدرک دیپلم و پیش دانشگاه ریاضی در کالج m-kurs که کالجی مرتبط با رشته های پزشکی است شرکت کند ?
  با تشکر.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Bale emkan pazir hastesh

   Sehri

   پاسخ
 52. خیلی ممنون
  لطفا اگر شرایط خاصی هم دارد برایم بنویسید .
  با تشکر

  پاسخ
 53. سلام . من دانشجوی پزشکی سال دو دختر با معدل ۱۷٫۴۴ هستم . معدل پیش دانشگاهی ۱۹٫۹۴ و دیپلم ۱۹٫۷۵ است .می خواستم ببینم احتمال پذیرش به نظر شما چقدر است … اگر اقدام کنم ..دیپلم انگلیسی هم سال آخر در یک کشور خارجی بودم با معدل بالآ دارم ..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age Almani dar hadde madrake zabane B2 ro dashte bashin shansetun khube v mishe eghdam kard

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 54. سلام.خسته نباشيد..من امسال پيش دانشگاهي دررشته ي تجربي هستم.معدل ديپلمم ۱۸/۵۰ شده..ميخواستم بدونم ميتونم دندون يا دارو درآلمان بخونم؟؟ واينکه بايد حتما دردانشگاه دولتی يکی ازاين ٢ رشته رو قبول شم؟؟ خواهش ميکنم اگه ميشه جوابمو بدين..ممنون ميشم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   sharayete dandun pezeshki kheili kheili sakht hast vali age nashod mitunid reshteiee ke dar field tajrobi be shoma paziresh dad ro edame bedid.

   darzemn madrake zabane Almani dar hadde B2 niaz hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 55. سلام من لیسانس مهندسی برق هستم.میتونم برا دندانپزشکی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast v inke sarbaz nabashid

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 56. Salam..khaste nabashid..bebakhshid mikhastam beporsam baraye tahsil dar alman dar reshteye daroo sazi ya dandun pezeshki hatman bayad tooye iran daneshgahe dolati un reshte ro ghabul shod??? Mamnoon misham pasokh bedid..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr chenin sharti lazem nist.

   kasi ke inja dandun pezeshki ghabul she be nazare man Aghelaane nist ke dg baraye Alman eghdam kone

   movafagh bashid
   Sehri

   پاسخ
 57. ببخشيد اينکه ميگن قبولی درکنکور سراسري منظورشون چيه؟؟ ميشه يکم توضيح بدين؟؟ ممنون ميشم..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma konkur sherkat konid v ghbabul beshid v ya mojaz be entekhab reshte beshid kafi hastesh

   Sehri

   پاسخ
 58. سلام .من معدل پیش دانشگاهی و دیپلم م بالای ۱۸٫۵ هستش .و اتاق عمل سراسری دانشگاه تهران درس میخونم و سال آخر هستم.برای آموزش زبان هم در گوته اقدام کردم.آیا شانس گرفتن پذیرش برای پزشکی رو دارم از آلمان؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 59. سلام وقتتون بخیر. سوالی که بنده از شما داشتم اینکه آیا امکان بورس شدن در رشته پزشکی برای بنده وجود دارد؟معدل دیپلم و پیش دانشگاهی من بالای۱۸هست و اینکه من ۲۵ سال دارم.در واقع میخواستم بدونم که سن میتونه مانعی برای بورس شدن ایجاد کنه؟ ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast , inke behetun paziresh bedan tahsiletun rayegan hast. v hich rabti be burs.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 60. سلام خسته نباشيد.. من سال دومی هست که دارم براي کنکور ميخونم..پشت کنکوري هستم..معدل ديپلمم ١٨/٢٠ شده و معدل پيش دانشگاهيم ١٧/۵۰٫٫ميخواستم بپرسم ميتونم براي دارو سازي درکشور آلمان اقدام کنم؟؟ ممنون ميشم اگه پاسخ بدين..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti varede Alman beshid ba dashtane madrake zaben B2 v bad az gozarundane yek sal college M-Kurs mitunid age un yek saal ro ba moadele bala pass beshid shanse vorud be reshteye darusazi ro darid . v ma kari ba konkuretun nadarim age be khatere Alman darid konkur midid lazem nistaaaaa

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 61. سلام خسته نباشيد..اينکه ميگيد قبولی درکنکور سراسری يعنی مجاز به انتخاب رشته براي دانشگاه دولتی بشيم؟؟
  اگه ميشه جواب سوالمو بدين..ممنون..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moasseseye maa in emkan ro dare ke mitune bar asaase atta mojaz be entekhab reshte ham baratun paziresh begirim. vali dar haalate norm bayad konkure saraasari dar maghtae lisnas ghabul beshid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • نه من کنکوريم..نميخوام دانشگاه برم توو ايران.. ميخوام بلافاصله بعداز کنکور براي تحصيل برم آلمان..ولی گفتين مجاز به انتخاب رشته بايد بشين..منظورم اينه بايد براي دانشگاه دولتي مجاز به انتخاب بشم يا بطور کل مجاز بشم؟؟ نميدونم تونستم منظورمو برسونم يانه!!

    پاسخ
 62. سلام خسته نباشيد..من درحال حاضر درمقطع پيش دانشگاهی دررشته ي تجربی هستم..معدل ديپلم۱۸/۴۰…من قصد دارم بدون تحصيل درايران بعدازکنکور اقدام کنم براي پذيرش درآلمان.. بايد براي اين کار حتما کنکور شرکت کنم؟؟ بازم تاکيد ميکنم که قصد تحصيل دردانشگاه هاي ايران رو ندارم ..
  ممنون ميشم از پاسختون..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid maa emkanaati darim ke bedune sherkat dar konkure saraasari mitunim karetun ro anjam bedim vali shoma be har surat konkur bedin v kame kam ke mojaz be entekhab be reshte mishid dg. maa ba hamunam mitunim karetun ro anjam bedim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 63. سلام، ببخشید منظور از قبولی کنکور سراسرس چیه؟
  من دانشگاه سراسری لیسانس زیست شناسی گرفتم اما مدارک قبولی کنکور سراسری و قبولی در دانشگاه رو گم کردم.
  می شه راهنمایی کنید من برای دریافت المثنی مدارکم کجا باید مراجعه کنم . سازمان سنجش یا وزارت علوم؟و ازشون دقیقا چه مدرکی رو بخوام ؟قبولی در رشته یا اون مدرکی که نشون می ده مجاز به انتخاب رشته روزانه بودم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   eshkal nadare, hamun kafie behetun migam ke che juri bayad in gavahi ro begirid.

   shoma bayad berid Sazman Sanjesh darkhaste gavahie ghabuli dar konkure saraasari ro bokonid behetun midan chize khassi nist

   Sehri

   پاسخ
 64. سلام.معدل كتبى نهايى من١۷/۵٣ومعدل كل١٥/٥هست،امسال هم پيش ميخونم،آيامن شرايط تحصيل درآلمان رودارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   ghabuli dar konkre SaraaSari dar reshteye pezeshki melak nistaaaa.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 65. سلام معدل پیش دانشگاهی بنده ۱۵ هست اینجا اجازه ترمیم معدل را نمیدهند ایا راهی برایه ورود من به رشته پزشکی وجود دارد؟ ایا محدودیت سنی هست؟ متوجه نشدم دانشگاههای المان رایگان است یا اینکه ترمی ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو هزینه دار؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   man fek nakonam, sharmandam, moadeletun baraye in kar kame.

   darhamin hadd hastesh bastegi be daneshgah v reshte dare. beyne reygan ta termi 1000 EU shayad balataram beshe ke mavarede khas v reshtehaye khas hastesh.

   vali pezehski rayegane

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 66. با سلام
  من مدرک دکترای داروسازی دارم. معدل دیپلمم بالای ۱۹ . معدل پیش ۱۸٫۵ هستش می تونم برای پزشکی اقدام کنم؟ مدرک داروسازی امتیازی محسوب خواهد شد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   madrake Darusazie shoma emtiaz mahsub nemishe v noghteye zafam hast. mitunid be linke zir moraje konid ta ettelaate behtari begirid.

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   vali age madrake zabane B2 ro dashte bashin, shansetun bad nist, bayad aval College M-Kurs ro begzarunid bad. hala bayad parvandatun barresi beshe . age madrake zabane Almani dar hadde B2 darid biyayn ke karetun ro start bezanim

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 67. با سلام و تشکر از توضیحاتتون میخواستم در مورد شرایط ورود به دوره تخصصی دامپزشکی در آلمان توضیح بدهید.متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in reshte kolan be dalile daraamad zaee vorudesh besyar sakht hast vali age bekhaym chenin kari ro bekhaym star bezanim bayad madrake zabane almani dar hadde C1 ro dashte bashin

   Sehri

   پاسخ
 68. سلام ببخشید با معدل دیپلم۱۸وپیش ۱۸٫۵ونمرات خوب کالج امیدی به پذیرش در رشته پزشکی هست یا اینکه الکی هزینه صرف نکنم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 69. سلام میخاستم بدونم باید معدل سوم بالای ۱۷باشد یا معدل کل دبیرستان

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moadele 3saleye dabirestan moadele diplom ro shamel mishe

   Sehri

   پاسخ
 70. سلام میخواستم بدونم برای تحصیل تو رشته های پزشکی و داروسازی و دندان پزشکی شما معدل کتبی سوم که کشوری هست رو میخواید یا معدل کل رو اخه من خودم تو تیزهوشان درس میخونم و به خاطر امتحانای سخت این مدارس معدل دیپلمم ۱۷٫۵۰ شد اما معدل کتبی ۱۹٫۷۵ایا شانسی هنوز دارم برای تحصیل پزشکی در المان من مدرک b2المانی هم دارم و دارم پیش میخونم با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .Moadele kole Diplom (shamele 3 sale dabirestan) v pishDaneshgahie shoma melak hast

   bebinid shoma moadeletun baraye eghdam khube vali baraye inke behetun tazmine paziresh dade beshe kam hastesh

   vali sharayetetun tori hast ke maa ertebaatati daram ke ehtemale inke beshe baratun eghdam kard hast.

   aval baratun pezeshki eghdam mikonim age nashod mostaghim pezeshki begirim bayad College yek saaleye M-kurs ro begirim ba ye lisanse ye reshteye tajrobi ke varede Alman beshid v ba khundane un yek sal College moadeletun ro behbood bedin

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare.

   badam shoma age sarbaz hastin ejazeye khuruj az keshvar ro nadaridaaaa. unam dar nazar begirid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 71. باسلام……من دانشجو ترم ۱ شیمی کاربردی هستم و ۱۹ سالمه معدل کل دیپلمم ۱۸/۵۷و سه سال دبیرستان ۱۷/۹۸ و پیش دانشگاهی ۱۳/۵۹ و معافیت تحصیلی دارم ….میخواستم بدونم میتونم در المان داروسازی بخونم یا خیر….ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moadeletun kheili kheili kamme, darzemn shoma ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid, v age bekhayn ham berid bayad darkhaste visaye tourist konid v 15 toman bezarid v age ba in sharayet berid dg haghe bardashtan nadarid v 15 tomane shoma ham bardashte mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • با سلام و ممنون از جوابتون….میخواستم بدونم با شرایطی که قبلا گفتم اگه امتحان سده سفارت رو بگذرونم میتونم برا داروسازی پذیرش بگیرم یا خیر ..در کل ایا با توجه به شرایط من …من میتونم برای داروسازی المان اقدام کنم یا خیر؟…با تشکر

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     bebinid man be shoma goftam, moadele Pishe shoma kame v inke shoma betunid ghatan varede injur reshtehaa beshid, ye chizi 100% nist. badam in ghazie bastegi be nomreye College M-Kurs shoma ham hast.

     vali dar kol sharayetetun tori nist ke man betunam ghatti sohbat konam.

     sge khodetun Salah midunid

     Sehri

     پاسخ
 72. سلام
  میخواستم بدونم من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم ۱۶/۵۰ هستن میشه برا پزشکی المان اقدام کنم
  با تشکر از موسسه خوبتون که واقعا به بهترین شکل بچه هارو راهنمایی میکنه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   .Moadele Diplom v pishDaneshgahie shoma mohem hast

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   badam moadele shoma kheili kheili kamme shansetun kam hastesh. badam shoma sarbaz age hastin, ejazeye khuruj az keshvar ro dar in maghta nadarid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • با سلام
    من پایه دهم هستم و مشتاقم پزشکی را در آلمان بخوانم . تقریبا تا دو سال بعد می توانم به زبان آلمانی کمی تسلط داشته باشم . می خواستم ببینم اگر معدل بالای ۱۹ داشتم آیا می توانم رایگان بورسیه آلمان شوم ؟
    اگر پاسخ بفرمایید بسیار ممنون می شوم . با تشکر

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     بحث و شرایط ورود به رشته پزشکی که در سایت هست و می توانید مطالعه نمائید.

     اما هزینه تحصیل در کشور آلمان شاید رایگان باشد ولی هزینه زندگی به عهده شما بوده و بایستی پرداخت نمائید (ماهیانه ۵۰۰-۷۰۰ یورو)

     لطفاً اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
 73. سلام من میتونم از طریق عموم که اقامت المان رو داره و در شهر اخن زندگی میکنه اقدام به پذیرش در رشته داروسازی کنم(عموم واسطه و یا تعهد بده) معدل کل دیپلم ۱۷٫۴۵و پیش ۱۷٫۵ و معدل نهایی سومم ۱۹٫۳۰اختلاف معدلام به خاطر این هست که در مدرسه تیزهوشان درس میخونم و امتحانای سختی در این مدارس گرفته میشه.سوال بعدیم کنکور باید در رشته داروسازی قبول شم یا فقط باید گواهی سبز انتخاب به رشته رو داشته باشم(کنکور مهم هست؟)سربازی هم به با وثیقه بیست میلون تومن معاف تحصیلی شدم باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moasseseye maa mitune ba gavahie mojaz be entekhab be reshte v ya hatta beduna un ham paziresh begire, vali age khodetun bekhayn eghdam konid bayad ghabuli dar konkre saraasari ro dashte bashin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 74. سلام من دیپلم ریاضیم معدل سومم۱۷/۷۵و معدل پیشم ۱۵/۷۵٫هیچ امکانی وجود نداره بتونم واسه پزشکی پذیرش بگیرم؟؟؟هیچ وقت فکر نمیکردم معدل پیشم بدردم بخوره

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba in moadelha shansetun kheili kam hastesh vali chera ru reshtehaaye dgye tajrobi fek nemikonid. unhaa ham reshtehaye besyar por karbordi dar Alamn hastesh v mitunid koli tush pishraft konid v messe Iran nistesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   badam moadele shoma kheili kheili kamme shansetun kam hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 75. سلام میخواستم بدونم اگه من ویزای تحصیلی المان رو بگیرم میتونم مادرم رو با خودم ببرم مادرم مربی رسمی ایروبیک هست و اونجا مادرم کار کنه و هم چنین مدرک مهندسی نقشه کشی هم داره

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na visaye hamraah be maadar taalogh nemigire, man bahatun sohbat kardam, vali madaretun bayad ye parvandeye joda rush kar beshe. v parvandeye shoma ham joda gune bere sefarat.

   hala hozuri umadin ettelaate takmili v raahhaye dg ham behetun elam mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 76. سلام ۲۷ سالمه معدل دیپلم ریاضی ۱۸٫۳۴
  معدل پیش ریاضی ۱۷٫۹۰
  لیانس مامایی از دانشگاه تهران
  می تونم برای دندان پزشکی آلمان اقدام کنم
  لطفا جواب بدهید تا زبانم رو شروع کنم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba in moadelha shansetun moshkhas nist chon az moadelhaye balaye 17 mitunid be chenin chizi fek konid. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dnadun moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 77. سلام
  بسیار ممنونم از اینکه پاسخ سوالا ها رو میدین.
  من معدل دپلمم۱۸٫۹۵ و پیشم ۱۶٫۵۰ هست.
  ایران در دانشگاه سراسری پرستاری خوندم با معدل۱۷٫۵۰ و سابقه ی کار در بخش ویژه رو هم داشتم.
  همچنین ۴ مقاله ی isi و دو اختراع ثبت شده هم دارم.
  آیا میتونم با این ها کمبود معدل پیشم رو جبران کنم و وارد کالج پزشکی بشم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba in moadelha shansetun moshkhas nist chon az moadelhaye balaye 17 mitunid be chenin chizi fek konid. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dnadun moadele 19 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   Albate bayad madarake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashin, age khastin varede proseye pezeshki beshin ke bayad nagin Parastari khundid. va age parastaaritun ro darnazar nagirid sefarat aziyatetun mikone.

   behtarin kar in hast ke bar asaase Parastaari baratun kar ba hoghugh begirim, bad ke varede Alman shodid mitunid varede College M-Kurs beshid. chon baraye pazireshe College pezeshki ke hamun College tajrobi hast (M-Kurs) moadel zaid melak nist. chon harkasi ke mikhad varede reshetye tajrobi beshe behesh pazireshe M-kurs ro midan.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 78. سلام دوباره
  ممنون از پاسختون
  من در چند سایت خواندم کسی که لیسانس تهران داره ، دیگه نیاز به رفتن به کالج رو نداره و اینکه معدل دو ترم آخر رو در نظر میگیرن و میانگین دو ترم آخرم ۱۸ به بالا میشه ولی معدل کلم ۱۷٫۱۰ هستش
  این واقعیت داره
  اگه زبانم رو با سطح cبرسونم چقدر احتمالش هست

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid khanum, shoma moadeletun baraye rehsteye pezeshki be moadele Diplom v PishDaneshgahi bastegi dare na lisans, badam age moadeletun balaye 19-19.5 hast lisasn be dardetun mikhore vagarna age bekhaym eghdam konim nabayad begim Lisans darid ke behetun un College taalogh begire ke betunid moadeletun ro behbud bedin.

   vali kolan age mikhayn bedunid, ba moadele 17-181 be bala mitunid be pezeshki fek konid v madrake zaban ham elzami hast, maa aval baratun pezeshkie mostaghim ro eghdam mikonim age nashode bayad College M-Kurs + Bachelor reshteye tajrobi baratun eghdam beshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 79. با سلام و خسته نباشید من معدل دیپلمم ۱۹٫۱۲ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷ به بالا هست. البته امسال شرایطی رو برای بهبود معدل گذاشتن و من می تونم دوباره برم امتحان بدم و معدلمو بالاتر ببرم. میخواستم ببینم میتونم با این شرایط برای رشته داندانپزشکی یا پزشکی در آلمان برای تحصیل رایگان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba in moadelha shansetun moshkhas nist chon az moadelhaye balaye 17 mitunid be chenin chizi fek konid. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dnadun moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 80. و ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم آیا کالج M-Kurs رایگان هست؟ و آیا تحصیل در رشته دندانپزشکی یا پزشکی در آلمان رایگان است؟ در چه دانشگاههایی؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hazineye College bastegi be in dare ke in College koja bargozar mishe dar daneshgah ya College haye khosusi, hazinehash motanave hastesh.

   vali age bekhayn az College daneshgahi paziresh begirid hazinash ya rayegane ya hazineye kheili kammi dar bar dare

   Colleghaye khosusi ham az 5000 Eu be bala hastesh

   Sehri

   پاسخ
 81. ممنون از توجه و پاسختون. آیا در آلمان امکان کار دانشجویی در زمان تحصیل هست؟ حقوقش به اندازه ای هست که حداقل بشه نصف هزینه های زندگی رو پرداخت کرد؟ چون ماهانه بین ۸۰۰-۶۰۰ یورو برای زندگی دنشجویی برای ما که قشر متوسط هستیم زیاده. دانشگاه ها وام نمیدن تا بعد از پایان تحصیل بشه تسویه کرد؟

  پاسخ
 82. گرفتن پذیرش از دانشگاه های رایگان اونجا سخت هست؟ هزینه های تحصیلی دردانشگاه های رایگان شامل چه چیزهایی هستش؟ و چقدر میشه ترجیحا برای رشته دندان پزشکی؟ من که معدل کل دیپلمم ۱۹٫۶۵ هست و پیشم بالای ۱۷٫ اگه امسال با طرح ترمیم معدل بتونم معدل پیشمو جبران کنم و بکشم بالای ۱۹٫۵ میتونم بدون ورود به کالج وارد دانشگاه بشم یا کالج M-Kurs باید حتما گذرونده بشه؟ ببخشید این همه سوال پرسیدم ولی واقعا ممنون میشم اگه جواب بدین.

  پاسخ
 83. سلام.بنده ۳۰ دارم.کارشناس ارشد مهندسی منابع اب.میخواستم بدانم برای بنده امکان تحصیل رشته دندان پزشکی در المان هست؟ضمن اینکه رشته بنده در دبیرستان ریاضی هم بوده.اگر پیش تجربی بگیرم چی؟ ممنون.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid senne shoma balast baraye in mozu v bayesti bar asase yek paziresh be tore mesal Master varede Alman beshid badan unja chang konid ke in ham manut be moadele Diplom v PishDaneshgahie shoma hastesh ke age balaye 18 nist har 2tash aslan fekresham nakonid chon hich shansi nadarid.

   inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dnadun moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 84. Slm mn 2sale tu tehran ye unie dolaty reshte pezeshki mikhunm o moadele diplomam balaye 17bude o moadele term haee ke tu iran budm balaye 15 baraye edame tahsil dar alman bayad chikar konm??bayad dobare azmun bedm??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba in moadelha shansetun moshkhas nist chon az moadelhaye balaye 17 mitunid be chenin chizi fek konid. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dnadun moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 85. سلام خسته نباشیدمعدل دیپلم من۱۶٫۵۲بوده ومعدل پیش دانشگاهی من هم درهمین حدودآیامن میتونم در رشته پزشکی تحصیل کنم؟آیارتبه کنکورسراسری هم درپذیرش تاثیرگذارهست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelaaye balaye 17 shanse fekr kardan be in reshtehaa ro darand. vali mitunid age alaaghe darid mitunid reshtehaye mesle Biology v … ro bekhunid

   rotbeye konkur hich asari nadare

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 86. salam man 16 salme o sale sevom hastam man olaviate avalam baraye dars dubai hast va badesh alman mikhastam bebinam sharayet kudum behtare ?! va inke mn nemidoonam iran konkoor bedam baram behtare ya beram oonvar alan vaghan gijam komak konid lotfan 🙂 va maziyat hasho baram begid mamnoon misham

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in porsesh vaghean malume, orupaa koja emaaraat koja.

   Alman kheili sar tar hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 87. سلام
  باتوجه به اینکه ۱۸ سالم شده و وثیقه برای فارق التحصیلان کارشناسی به بالاست آیا راهی برای رفتن به آلمان با شرایط دانشجویی که توضیح دادید وجود داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Shoma tanha raahi ke darid v bacheha man didam raftan. in hast ke shoma chon daneshju hastin mitunid baraye safare Touristi eghdam konid bad passport begirid, bad baraye Alman eghdam konid, vasighe bezarid, bad ke raftin Alman vasighatun ro bar midaran, v dg nemitunid bargardid ta mogheiee ke bahse nezam vazifatun hal beshe. v dg faraari mahsub mishid. in esm ziad khatarnaak nist vali be in mafhum hast ke age be Iran biyayn ye zarb sarbaz hastin. hamin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 88. سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم اگه من معدل دیپلم و پیش بالای ۱۷ باشه ولی کنکورو درحد پرستاری قبول بشم میتونم تو آلمان داروسازی بخونم؟مدرک b2 هم داشته باشم.و در چه سنی میتونم برم.آیا محدودیت سنی داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma varede Alman mishid v dar ebteda varedeyek doreye yek saale college mishid v age betunid un dore ro ba movafaghiyat pass konid varede doreye daru sazzi mishid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat

   پاسخ
 89. ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.شما گفتید که مارو بدون کنکور(یا قبولی پرستاری و دبیری زیست و…) و باداشتن این شرایط میفرستید به آلمان.هزینه ای که ما به شما باید بدیم چقدره برای اینکار؟

  پاسخ
 90. سلام من فارغ التحصیل تجربی با معدل دیپلم۱۸.۶۵ ومدرک پیش با معدل۱۷.۵۶ هستم دارای کارت معافیت سربازی و مسلط به زبان انگلیسی با مدرک میخاستم ببینم شانسی برای تحصیل در پزشکی یا داروسازی دارم لطف میکنید جواب بدید راستی ۱۸سالم هم هست

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   dar Alman, injur reshtehaa faghat v faghat be zabane Almani hast v niaz hast madrake B2 ro dashte bashin.

   barate ettelaa az bahieye sharayet be linke zir moraje konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 91. سلام
  ببخشید من دانشجوی ترم ۵ پزشکی در دانشگاه سراسری ارومیه هستم که میخوام تخصص رو در کشور آلمان بخونم..معدل دیپلمم ۱۸٫۸۰ و معدل پیشدانشگاهیمم حدود ۱۸٫۵۰ هستش..میخواستم ببینم اگه من تو این ۵ سال باقی مونده از دوره ی عمومی بتونم مدرک خیلی خوب زبان آلمانیو بگیرم میتونم ادامه تحصیل در رشته تخصص رو بورسیه بگیرم از دانشگاه های آلمانی یا نه؟ممنون میشم اگه کمکم کنید چون خیلی سردرگم شدم تو این قضیه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebakhshid man nemitunam chenin chizi ro baraye 5 saale ayande behetun bedam. chon aslan moshakhas nist.

   malum nist un moghe ghavanin chehadr sakht tar beshe v chi bekhad

   Sehri

   پاسخ
   • ببخشید اگه بخواییم با قوانین الان بگیم یعنی یه نفر الان با معدل هایی که گفتم و یه مدرک خوب زبان آلمانی آیا امکان بورسیه گرفتنش هست؟

    پاسخ
 92. با سلام…میخواستم بدونم برداشت من درست بوده یا نه:
  من باید ابتدا بیام دفتر شما
  (من هر دو معدلم بالای ۱۸ هست…)
  بعد از انجام دادن کار های اداری و مالی (کلا چقد هزینه میبره؟ برای کارمزد شما و …)
  من باید برم آلمان… و آنجا یکسال باید در کالج M-Kurs تحصیل کنم… این تحصیل یکساله “رایگان” میباشد ( رایگان هست؟؟)
  سپس در صورت آوردن نمره قبولی میتونم و رایگان پزشکی بخونم…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hazinehaa ro ke dar moshavereye hozuri behetun elam mishe, v College emkanesh hast rayegan nabashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 93. سلام.من کارشناس مامایی هستم . دوست دارم دندانپزشکی در المان بخونم. باید کالج برم؟ هزینه های کالج چجوریه؟ خوابگاه داره؟ و اینکه واقعا درسته که دانشگاههای المان رایگانه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid ba in sharayet nemishe nazari dad vali ino bedunid sharayet vorud be in reshte besyar reghabati bude v age moadele Diplom v PishDaneshgahitun zire 18-19 hast aslan fekresho nakonid. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dandun moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali baraye Reshteye Pira Pezeshki shans darid v moshkeli nist v mitunid baraye Alman eghdam konid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 94. Salam
  Man moadele diplomam 16.5 hast va moadele pishdaneshgahim ham 16.5! Khastam bedonam hich joree nemitonam baraye reshteye dandon pezeshki dar alman eghdam konam ?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadelhaa man baeed midunam, ozr mikham, age reshtehaaye dg ro fek konid behtar mitunid pishraft konid.

   chon in jur reshteha tu orupa reghabati bude v badha baraye khundane takhassos ham dochare moshkel mishid hatta age betunid dandun ro bekhunid

   movafagh bashid
   Sehri

   پاسخ
 95. با سلام من دانشجوی سال اول مامایی معدل کل دیپلم ۱۸/۵۹ و پیش ۱۷و اندی هستم…
  من مایلم لیسانسمو بگیرم و بعد اقدام کنم برای پزشکی آلمان
  ضمنا من معدلم توی دانشگاهم بالای ۱۸ هستش
  مشکلم برای زبان هم بزودی حل میشه ضمن اینکه کنار آلمانی به انگلیسی هم تسلط کامل دارم ولی هنوز آزمون تافل یا ایلتس ندادم..
  ۲۲ ساله هستم.
  از نظر مالی میتونم هزینه زندگیمو تامین کنم
  چقد احتما میدید بعد لیسانس من برای پزشکی دردسر داشته باشم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   khundane Lisasn hich komaki be shoma nemikone v dar hangaem eghdam bayad hatman madrake lisansetun ro ru nakonid ke betunid paziresh M-Kurs ya hamun College yek saale ro betunid begirid ta be vaseteye un betunid moadeletun ro behbud bedin dar hadde 19-19.5 ke beshe varede pezeshki beshid. vagarna nemishe

   madrake zaban ham faghat Almani mikhad dar hadde madrake B2

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 96. با سلام بنده یک پسر ۱۰ ساله دارم که میخوام روش سرمایه گذاری کنم اگه امکانش هست لطفا راهنماییم کنید تا بتونه در آینده ۱ تو ۱ رشته پزشکی در آلمان تحصیل کنه ضمنا ایشان مورد سربازی را ندارند زیرا حضانت با بنده است
  ۱_ بهترین موسسه برای آموزش زبان آلمانی
  ۲-باتوجه به کارنامه های کنونی که تماما توصیفی می باشد شرط معدل چطور محاسبه می شود؟
  با سپاس

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 19 mitunand Sharayete khubi baraye pezeshki dashte bashand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunand

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   baraye kelase zabane Almani ham mitunid be linke zir moraje konid:

   http://www.lotus-inst.com/?page_id=838

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 97. سلام
  پسر من دانشجوی سال دوم رشته دندانپزشکی دانشگاه مجارستان با معدل آخرین ترم ۱۸٫۶ هست همونطوری که گفته بودید امکان انتقال به اتریش رو نداره و بهتره براش سعی نکنه؟
  ضمنا زبان المانی رو هم مدرک B1 داره

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 18 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Dandaan Pezeshki moadele Diplom v PishDaneshgahi 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   inam dar nazar begirid ke age moadelesh 19.5 be bala nistesh nabayd darseshun tu majarestan ro neshun bedid, vagarna behetun College ro nemidan v emkane behbude moadeleshun ro nadarid.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 98. سلام
  اگر کسی در ایران فوق لیسانس رشته مهندسی پزشکی (گرایش بیوالکتریک) داشته باشه ، با معدل نسبتا خوب آیا میتونه مستقیما در آلمان در رشته دندان پزشکی پذیرش بگیره؟؟؟

  کلا برای کسی که فوق لیسانس مهندسی پزشکی داشته باشه و بخواد در رشته دندان پزشکی در آلمان تحصیل کنه چه شرایطی وجود داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hich rabti nadare, badtar ham hast chon in madrak ro darid.

   melak moadele diplom v pishDaneshgahi e shoma hastesh v hich rabti be inke shoma Master darid nadare.

   darzemn behtare shoma ba yek Master mortabet varede ALman beshid bad unja taghir bedid hatta age sharayete moadelie un ro darid ke bayad moadele Diplom v pishDaneshgahitun balaye 19.5 bashe

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 18 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shoma master darid in College ham be shoma taalogh nemigire magar inke begid nadarid.

   chon shart vorud be Dandan Pezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 99. با سلام و عرض خسته نباشی.من دانشجوی ترم ۳ رشته ی بیوتکنولوژی هستم.میخواستم بدونم با وضعیت الان من میتونم پذیرش رشته ی پزشکی رو از المان دریافت کنم یا خیر؟با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 100. سلام من دانشجوی ترم یک پزشکی شیراز هستم و توانستم در کنکور سراسری ۹۴رتبه خوبی کسب کنم معدل دیپلمم ۱۹٫۹۲ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۹ است می خواستم بینم که آیا واقعیت داره که میگن اگه در ایران در دانشگاه های دولتی پذیرش رشته پزشکی رو گرفته باشی به راحتی در آلمان بهت پذیرش میدن و اونم بورسیه و بدون دریافت هزینه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   duste aziz, baraye vorud be reshteye pezeshki sharayetetun khube vali bayad madrake zabane B2 ro dashte bashin ta beshe kuchektarin kari baratun anjam beshe.

   shoma sharayetetun baraye eghdam jahate pzeshki okey hast, tahsiletun rayegan hast, bursi behetun dade nemishe, v bayad hazineye zendegitun ro az jibe khodetun bedid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   omidvaram movafag bashid, faghat baraadarane reshteye pezeshki Iran ro az dast nadid, v ta akharesh negahesh darid ke age be har dalili be hadafetun naresidid, polhaye poshte saretun ro kharab nakonid.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat aghaye Doctor
   Sehri

   پاسخ
 101. سلام.باعرض خسته نباشیدبه شما.بنده متولد۶۲ام.لیسانس مهندسی صنایع دارم ازدانشگاه آزادبامعدل۱۲و۴۳وهمچنین معدل دیپلم وپیش دانشگاهیم افتضاحه.یعنی روعدد۱۰میچرخه.زبان آلمانی هم بلدنیستم.زبان انگلیسیمم دررحدخوبی نیست.علاقه دارم تورشته پزشکی درس بخونم.ولی ازبدی روزگاراین شدسهم ما.میخواستم بدونم اگه شرایط پناهندگی ازدولت آلمان روبتونم بگیرم آیامیتونم دررشته پزشکی تومقطع دکترای حرفه ای درس به صورت رایگان درس بخونم.وکلابرای ورودبه این رشته چه بایدکرد.آیاشرط سنی داره؟آیااجازه میدن بااین وضعیت معدل؟؟آیاراهکاری وجودداره برای پذیرش دررشته پزشکی؟؟؟چون واقعاآرزوی من ازبچگی ودوران طفولیت این بودکه پزشک بشم امامتاسفانه ازبدی روزگارنشدبه این آرزوی دیرینه جامه عمل بپوشونم.آیافرصت مجددپیدامیتونم کنم که دراین رشته ودرکشورآلمان به آرزوی دیرینه ام برسم؟؟؟ممنون میشم اگه منودراین زمینه راهنمایی کنید
  منتظرجوابتون میمونم.واستون آدرس ایمیل هم گذاشتم.خواهش میکنم یه نسخه ازجوابتونوواسم ایمیل کنید.ممنون میشم منوراهنمایی کنید.متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   aslan fekresham nakonid, 100% gheyre momken hast ba sharayeti ke elam mikonid,

   az har tarighi ham vared beshid sharayete shoma hamuno baraye vorud be reshteye pezeshki.

   darzemn be dalile senno saale shoma hatta age har pazireshi dar har reshteiee ham baratun gerefte shavad, sefarat be dalile senno saaletun be shoma visa dade nemishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 102. با سلام و خسته نباشید من میخوام بورس تحصیلی بگیرم و رشته تجربی ام با معدل دیپلم۱۲٫۰۸و میخوام در رشته پزشکی در المان تحصیلات کنم .من باید از کجا شروع کنم لطفا راهنمایی کنید.با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Aslan emkan pazir nist, behesh fekram nakonid.

   Sehri

   پاسخ
 103. سلام من ليسانس پرستاري از دانشگاه دولتي مشهد دارم با معدل ١٧.٢٠ و معدل ديپلمم ١٧.٧٥ و پيش دانشگاهيم ١٨.١٠ هستش ميخواستم بدونم ميتونم از يكي از دانشگاه هاي آلمان واسه دندانپزشكي پذيرش بگيرم واينكه واسه رفتن زبان آلمانيم بايد در چه سطحي باشه انگليسيم خيلي خوبه آيا مي تونم از دانشگاه هاي انگليسي زبانش پذيرش بگيرم لطفا راهنماييم كنيد مرسي

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   mostaghim nemishe in kar ro anjam dad, bayad bar asaase parastaari eghdam konid bad ke raftin unja change konid. inam begam moadeletun baraye dandun kam hast v bayad vaghti vared Alman shodid, madrake parastaritun ro neshun nadid v darkhaste College yek saaleye M-kurs konid, age betunid un college ro unghadi khub pass konid ke moadele diplom v pishetun ro dar hade moadele 19.5 be bala pushesh bede ehtemale vorud darid

   madrake zaban ham hade aghal B2 mikhad v daneshgahi ke En tadris beshe nadarim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 104. سلام
  من ۱۹ ساله هستم معدل دیپلم ۱۹٫۲۵ و معدل پیش دانشگاهی ۱۷٫۷۵ است امکان دارد بتوانم در آلمان پزشکی بخونم ؟
  واینکه تحصیل اونجا رایگانه یانه ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi har 2 balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon sharte vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   inam darnazar begirid ke shoma bayad moshekele khuruj az keshvaretun ro hal konid chon moaafiyat tahsili dar in maghta dade nemishe, chon shoma sarbaz hastin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 105. سلام با عرض خسته نباشید.من دانش اموز پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم.کتبی دیپلمم۱۷/۵۸ و معدل کل دیپلمم ۱۸/۷۲ هست.معدل پیش دانشگاهی رو ندارم ولی میتونم خیلی بالا بگیرم.مدرکb2 رو ندارم و می خوام در المان پزشکی بخونم.با گذروندن دوره ی M- kurs احتمال پذیرش چقدره؟و اینکه گرفتن مدرکb2 چه مدت طول میکشه؟(می خوام بدونم از کی باید اقدام کنم تا به موقع تموم شه یا اگه تا سال دیگه برای دوره یM-kurs اماده نمیشم ،بدونم) مدرک زبان انگلیسی هم لازمه یا نه؟ کلا حاضرم همه ی زورمو بزنم.میشه احتمال پذیرشم رو حد اقل با کم یا زیاد گفتن مشخص کنید و راهنمایییم کنید لطفا؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan dashtane madrake PishDaneshgahi elzami hastesh, bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid,

   madrake B2 az Iran elzami hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   madrake B2 ham 8-10 maah tul mikeshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 106. سلام ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم.اگه سال اول دانشگاه بگذره،دیگه نمیشه M-kurs رو گذروند؟یعنی اگه مثلا گرفتنb2یکسال طول بکشه،تو ان یک سال نمیتونم دانشگاهمو برم.میدونم اونجا ترمایی که اینجا گذروندم مهم نیست و باید از اول بخونم،ولی ایا مانع پوشش معدلم به وسیله ی M-kurs هم میشه؟اگر نمره ی پیش دانشگاهیم خیلی خیلی بالا بشه، دیپلم رو پوشش نمیده؟و اینکه تو مشهد مرکز اموزش زبان المانی که معتبر باشه واسه تحصیل ت المان میشناسید؟اخه هرچی سرچ می کنم تو اینترنت،انگار خبری نیست.
  خیلی خیلی ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid age har ruz berid kelas 8-10 maah tul mikeshe, age bekhayn daneshgahetun ro berido melo Almani bekhunid ke emkanesh hast 2 sal tul bekeshe.

   age in dasetun ro mikhayn ru konid dg behetun M-Kurs nemidan, age nemikhayn ru konid che khundanie. be nazare man enseraf nadid v morkhasi begirid ke polaaye poshte saretun ro kharab nakonid.

   moadele diplom v pishe, 2 ta maghuleye joda az ham hastand v hamdigaro pushesh nemidan.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 107. سلام.من میخواستم برای پزشکی یا داروسازی المان اقدام کنم.لیسانس شیمی از دانشگاه سراسری دارم با معدل۱۵.و معدل دیپلمم۱۹.۳۴و پیش دانشگاهیم ۱۷.۵است,ایا احتمال پذیرشم هست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma avalan nabayad lisansetun ro ru konid, badam bayesti madrake zabane B2 ro dashte bashin.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   darzemn age lisansetun ro ru konid behetun M-Kurs nemidan.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 108. سلام نميشه به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

  پاسخ
 109. سلام..من دانش آموز دبیرستان تیزهوشان هستم و معدل کل دیپلمم بالای ۱۷ شد و معدل کتبی دیپلم ۲۰٫٫پیش دانشگاهی رو هم معدل بالای ۱۹ گرفتم
  دوتا مقاله ی کشوری دانش آموزی مرتبط با زیست شناسی دارم که توی کشور اول شد و چندین مقاله دیگه..زبان انگلیسی رو کاملا روان صحبت میکنم و در حال حاضر دارم آلمانی یاد میگیرم
  شانسی دارم برای تحصیل پزشکی در آلمان؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan dashtane madrake ghabuli dar konkur saraSari va ya mojaz be entekhab reshte elzami hastesh,

   madrake B2 az Iran elzami hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   ba sharayeti ke shoma darid shansetun bar asaase mataleb bala khube vali ino dar nazar begirid ke reshteye pezeshki daraye reghabate balaee hastesh.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   madrake B2 ham 8-10 maah tul mikeshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 110. salam man mikham bara alman eghdam konam.bara pezeshki…moadele kole diplomam chon dar dubai hasam ,tarjome kardam va 89 az 100 shode ..emsalam ba nomre khub ishalla pisham ro tamum mikonam…soalam ine ke aya emkan vorood baraye man be daneshgahe pesseshki vojood dare ya na?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan dashtane madrake PishDaneshgahi elzami hastesh, bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid,

   madrake B2 elzami hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. faghat dashtane PishDaneshgahi elzam hasteshaaa.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 111. سلام.وقتتون بخیر
  من دانشجوی phd رشته هماتولوژی (خون شناسی) دانشگاه تهران هستم.معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدم بالای ۱۷ میباشد.اما معدل دیپلمم حدود ۱۵ هستش. میخاستم بدونم میتونم برای رشته پزشکی تو آلمان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba senni ke darid sefarat behetun visa nemide ke bekhayn chenin kari ro anjam bedin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 112. سلام من دیپلم انسانی دارم پیش دانشگاهی ۱۶/۱۶ و سوم ۱۴/۰۲
  زبان آلمانی در حد A2 و فرانسوی در حد B2بلدم
  یه لیسانس ادبیات انگلیسی هم دارم .چطور می تونم در کشور دیگری پزشکی بخونم که هزینه کمتری داشته باشه یا کمک هزینه و وام داشته باشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   dar Alman ba in moadelhaa kari nemishe kard.

   Sehri

   پاسخ
 113. سلام
  مدرک زبان آلمانی رو حتما باید از اون کانون هایی که گفتید باید گرفت یا فرقی نداره؟

  پاسخ
 114. سلام من معدل ديپلمم ١٩.٩٠ و معدل پيش دانشگاهيم ١٩.٨٠ هستش
  به زبان المانى و انگليسى هم مسلط هستم و مدرك B2 رو دارم
  ميخوام بعد از كنكور ( قبل از إعلام نتايج ) برم ألمان
  ايا امكان پذير هست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Sharayetetun khube, mitunid eghdam konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 115. سلام.خسته نباشيد. من ١٨ سالمه. معدل ديپلم ۱۸/۷۰٫امسال کنکور دارم. رشتم تجربیه.. ميخواستم بپرسم براي گرفتن پذيرش از آلمان دررشته ي دندون پزشکی بايد يک رشته ي خاصی رو درايران قبول شد؟ من مدرک B2 هم دارم. ممنون ميشم اگه پاسخ بديد..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid,

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 18 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِDandunPezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 116. سلام خسته نباشيد. من ۱۸ سالمه. معدل ديپلم۱۹٫ رشته تجربی.درحال حاضر پيش دانشگاهي ميخونم. ميخواستم بپرسم گرفتن مدرکb2 چقدرطول ميکشه؟ و اينکه براي گرفتن پذيرش کالج بايد ليسانس داشته باشيم؟؟ خواهش ميکنم جواب بديد..ممنوووون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   madrake B2 khundanesh baste be in dare ke chand ruz dar hafte berid kelas . age doreye Super Intensive ro entekhab konid 8-10 maah tul mikeshe.

   na lisans niaz nistesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 117. سلام. من ۱۸ سالمه. رشته تجربي. مقطع پيش دانشگاهی. معدل ديپلم۱۸٫ امسال کنکور دارم. بعد کنکور ميخوام برم.مدرک b2 دارم. ميخواستم بپرسم اگه دانشگاه آزاد قبول شم ميتونم پذيرش کالج بگيرم؟؟ خواهش ميکنم جواب سوالمو بديد..خيلي ذهنم مشغوله.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ghabulie daneshgahe Azad melak nistesh, v age mitunid bayad dar konkure SaraaSari ya ghabul beshid ya mojaz be entekhab reshte. maa ba joftesh ham mitunid karetun ro anjam bedim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 118. سلام
  من امسال کنکور دارم و معدل دیپلمم ۱۹٫۳۶ هست پیش دانشگاهی هم نوبت اول ۱۹٫۴۳ و مطمئنن کلا از این بهتر میشم ميخواستم بپرسم که اگه در کنکور سراسری پزشکی قبول بشم شرایط تحصیل پزشکی من در آلمان چطور هست؟
  مدرک b2 آلمانی و مدرک دوره ی پیشرفته زبان انگلیسی از کانون فرهنگی ایران رو دارم یعنی به هردو مسلط هستم
  لطفا راهنمایی کنید
  مرسی

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   inke shoma konkur pezeshki ghabul beshid ya na melake amal baraye vorud be pezeshki nistesh. vali tasir dare, vali na dar haddi ke ye zarb berid pezeshki

   vali sharayetetun khube baraye eghdam v shansetun khub hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
  • lotus

   faghat tanha moshkeli ke shoma darid in hastesh ke bayesti moshkele khuruj az keshvaretun ro okey konid. chon moaafiyate tahsili dar in maghta dade nemishe.

   badam age konkure iran pezehski ghabul shodid, ruye Iran ham fek konid, arzesh darehaaa.

   unja unghadi ke fek mikonid aali nist ke shoma hameye polhaye poshte saretun ro kharab konid, be nazare man age Iran ghabul mishid olaviyate aval ba Iran hastesh, chon shoma moshkele sarbazi ham joloye patun hastesh

   پاسخ
 119. سلام
  من تمام مقاطع تحصیلی رو با معدل بیست و یا نوزده گذروندم ولی سال سوم دبیرستان به خاطر مشکلاتی که با مدیر و مشاور داشتم نمرات پایینی بهم دادند و معدلم ۱۴ شد.الان پیش دانشگاهی هستم و داوطلب کنکور ۹۵.اگر امسال نمره و معدل بالایی بیارم چقدر شانس ورود به رشته ی پزشکی رو دارم.
  (ممکنه بتونم معدل سال سومم رو برسونم به ۱۷،اگر برسه چقدر شانس دارم)
  دانشگاه فکر نکنم بتونم پزشکی قبول بشم سراسری ولی زیست شناسی و شیمی و داروسازی میتونم
  به زبان انگلیسی تسلط دارم و اگر اقدام کنم می تونم ایلس و یا تافل بگیرم.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 120. سلام ببخشید شما اطلاعاتی درمورد اعزام توسط خود ایران به خارج از کشور ندارید؟

  پاسخ
 121. سلام من ۱۷ سالمه سوم تجربی و امسال نهایی دارم معدل ترم اول هم۱۸/۱۵هستش و امکان داره ترم دوم معدل کلم پایین تر بیاد میخواستم بدونم من میتونم پیش دانشگاهی را اونجا بگذرونم بعد رشته دندون یا دارو را همون جا بخونم ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na chenin chizi momken nist, darzemn:

   chon shart vorud be Pezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh. zabane Almani ro hatman bayad dar sathe B2 balad bashid.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 122. با عرض سلام من پیش تجربی در یکی از دبیرستان های سمپاد هستم معدل دیپلم و پیشم بالای ۱۸ است.اگه لطف کنید ب سوالهام پاسخ بدید ممنون میشم
  ۱-من تو سایت های دیگه خوندم برای رفتن به کالج حتما باید در یکی از دانشگاه های دولتی ایران قبول بشم؛می خواستم ببینم واقعیت داره؟؟
  ۲-اگه همه ی ویژگی های لازمه رو داشته باشم از کجا باید مطمئن باشم که در کالج پذیرفته میشم؟؟تازه اگه مدرک قبولی در یه دانشگاه دولتی در ایران رو هم بخواد و در کالج پذیرفته نشیم اونوقت ی سال از کنکور محروم میشیم
  ۳-حدودا تعداد نفراتی که باید رقابت کنیم باهشون برای رشته های دندون و پزشکی تقریبا چند نفرند؟؟
  تشکر از اطلاعات بروز شما

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid ke ba in sharayet ke mojaz beshid moassese maa mitune kare shoma ro anjam bede

   ۲٫ ba sharayeti ke darid baraye shoma College akhz mishe vali inke betunid badesh varede dandun pezeshki beshid sharayeteshun fargh mikone

   ۳٫ bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi har 2 tashun balaye 18 mitunand shanse inke betunan varede reshteye dandun pezeshki beshan ro darand. vali in 100% nistesh, shanse inke betunan vared beshan ro darand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee be name M-Kurs hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِDandun Pezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. unam be sharti ke moadele Diplometun ham dar hamin hadda bashe na kheili kam.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Albate harchi sharayetetun khas tar bashe, inke hame ja beshe eghdam kard nemishe v mahdudiyat ijad mikone. vali shodanie.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
  • lotus

   matlabe dg ke faraamush kardam begam inke shoma age moshekel sarbazi darid nemitunid az keshvar kharej beshidaaa.

   chon moaafiyate tahsili dar in maghta dade nemishe v bayad shoma moaafiyat dashte bashin.

   vagarna bayad varede daneshgah beshid bad un moghe tasmim begirid.

   Sehri

   پاسخ
   • عذر خواهی میکنم ولی من شنیدم با وثیقه میشه از کشور خارج شد.تو این مورد نمیشه؟؟

    پاسخ
 123. سلام.من دانشجوی زیست شناسی سلولی مولکولی با معدل لیسانس ۱۵ به بالا هستم.معدل دیپلمم ۱۷/۳۰ و معدل پیش دانشگاهی ۱۴/۷۱ البته دیپلم ریاضی هستم.میخواستم ببینم شانسم برای پزشکی المان چقدره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chenin shansi nadarid, chon moadele PishDaneshgahitun kheili kam hast va in shansetun ro taghriban nadik be sefr mikone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 124. سلام من ليسانس زيست سلولي مولكولي با معدل ١٥ به بالا هستم.معدل ديپلمم ١٧/٣٠ومعدل پيشدانشگاهيم ١٤/٧١ البته ديپلم رياضي.ميخواستم ببينم شانسم برأي پزشكي آلمان چقدره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadele Pishdaneshgahi hich shansi nadarid.
   bebakhshid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 125. سلام ببخشید من ۱۹ سالمه و معدل دیپلمم ۱۷،۵ و پیش دانشگاهیم ۱۳ میخواستم ببینم اینکه مدرسه سطح بالا باشه با یه مدرسه دولتی خوب تو معدل فرق میکنه یعنی واسشون مهم نیست؟
  و اینکه اگه ترمیم معدل بشه و معدل دیپلمم حتی ۱۹ بشه باز هم جبران معدل پیش دانشگاهی را نمیکنه؟
  و اینکه کشورای دیگه که تحصیل رایگان باشه با رتبه دو رقمی یا سه رقمی کنکور واسه پزشکی نیست؟؟

  پاسخ
  • lotus

   salam,

   in matlab aslan barashun mohem nistesh ke madresatun koja bude v che farghi mikone. daneshgah age bud etebaresh tavasote Iran be Alamn ettelaa dade shode bud vali madares ro nadarand.

   moadele Diplom v PishDaneshaghi hich rabti be ham nadarand v har kudum jaye khodeshun moaser hastesh. v nemishe asaresh ro hazf kard

   na sharayete vorud dar keshvaraaye dg fargh mikone, masalan Italia be zabane En. hastesh v emtehane vorudi dare, age emtehan ro ghbaul beshin varede reghabat beyne afraadi mishid ke emtehan ro ghbaul shodan v shansetun bishtar hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 126. سلام وقت بخیر
  من ۲۷ سالمه …با معدل دیپلم و پیش ۱۷٫۵۰ … کلا دانشگاه نرفتم.. سطح زبانمم تا c1 میتونم برسونم…
  شانس پذیرش برای دندانپزشکی رو دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ bayad konkur sherkat konid v hade aghal mojaz be entekhab reshte beshid ke ba in sharayet ke mojaz beshid moassese maa mitune kare shoma ro anjam bede

   ۲٫ ba sharayeti ke darid baraye shoma College akhz mishe vali inke betunid badesh varede dandun pezeshki beshid sharayeteshun fargh mikone

   ۳٫ bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi har 2 tashun balaye 17-18 mitunand shanse inke betunan fekr koanan ke varede reshteye dandun pezeshki beshan ro darand. vali in 100% nistesh, inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee be name M-Kurs hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِDandun Pezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology shans darid v mishe. unam be sharti ke moadele Diplometun ham dar hamin hadda bashe na kheili kam.

   un bahse gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham shoma hatta age mojaz be entekhab reshte ham besid mishe karetun ro anjam dad v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Albate harchi sharayetetun khas tar bashe, inke hame ja beshe eghdam kard nemishe v mahdudiyat ijad mikone. vali shodanie.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 127. سلام خسته نباشید یه سوال داشتم منظورتون از معدل دیپلم معدل کتبی دیپلم هست یا معدل کل دبیرستان

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bishtar moadele Kol melak hastesh, vali unghadi ham nabayd ba moadele Katbi fargh kone v tafavotesh faahesh bashe.

   Sehri

   پاسخ
   • برای مشاوره حضوری باید وقت قبلی گرفته شده باشد

    پاسخ
 128. درود بر شما… من شرایط معدلی رو ندارم ولی گواهینامه ب ۲ رو دارم و هزینه مالی هم دارم… میتونم در کالج پذیرفته بشم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadele 14-15 be bala mishe paziresh gereft vali in sohbataa be khatere in mishe ke fard shoma tu zehnetun bar asaase ye fekr vared nashid v zarbe bokhorid v ba ye dide baaz tasmim begirid.

   faghat har kari mikhayn bokonid tajil konid ke in termo az dast nadin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 129. سلام
  یه سوال داشتم درباره ی نامه ی پشتوانه مالی هست ایا لازم هست یا نه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye Sefarat ye hesabe banki dar hadde hodudan 8000 EU niaz hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 130. سلام یه سوال داشتم ایا نامه ی پشتوانه ی مالی نیاز هست

  پاسخ
 131. با عرض سلام و خسته نباشید
  من الان پیش تجربی هستم و تمام شرایط رو دارم فقط یه سوال داشتم سربازیمو باید چ کنم؟؟حتما باید بخرم؟
  ممنون از شما ک وقتتون رو در اختیار ما میذارید

  پاسخ
 132. سلام من رشته ریاضی هستم و معدل دیپلمم۱۷٫۸۰ است ولی معدل پیشم ۱۵٫۸۰ هست .میخواستم ببینم با این معدل از رشته ی ریاضی امیدی هست که آلمان پزشکی بخونم؟(زیست هم خوندم )

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   motassefane kheyr

   Sehri

   پاسخ
 133. سلام من من مدرك دندانپزشكي از بلاروس گرفتم براي گرفتن تخصص ميتونم براي المان اقدام كنم سابقه كار هم ندارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Sharayete Pazireshe Takhssose Dandun besyar sakht hast v maa eghdami anjam nemidim.

   Sehri

   پاسخ
 134. سلام..معدل دیپلمم ۱۹/۳۷ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷/۸۹ رشته تحربی,مدرک b2 آلمانی هم دارم..میتونم برای m-kurs پذیرش بگیرم..امکانش هست؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ghatan mishe faghat bahse ghabuli dar konkure saraasari ro age nadashte bashin ya hade aghal mojaze be entekhab reshte ro karetun ye kam sakht mishe

   vali dar kol sharayetetun khube

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 135. Salam. Man 17 salame emsal emtehane nahaE dadam va fekr nakonam moadele katbim zire 17 va moadel kollam zire 18 bere. Zaban english dar hade FCE baladam. Aya age pish daneshgahimo moadele balaye 18 bgiram mitunam paziresh begiram? Va in k hazineye tahsil minimum cheqad hastesh? Mamnoon.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare.

   darzemn bayad konur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 136. من ۳۲ سالمه و فارغالتحصیل یه رشته ی مهندسی هستم ایا میتونم برای ورود به پزشکی اقدام کنم؟ چون معدل بالایی تو لیسانس ندارم میتونم از طریق کالج اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Saharayete vorud be reshteye Pezeshki hich rabti e Lisansetun nadare v be moadele Diplom v PishDaneshgahi dare

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 137. سلام
  من برای دیپلم و پیش دانشگاهی معدل بالای ۱۹ را دارم. در ضمن دوران کارشناسی و کارشناسی ارشد را با معدل ۱۶ و ۱۷ در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران در یکی از رشته های علوم پزشکی تمام کردم. آیا شرایط تحصیل در رشته پزشکی در این کشور را دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma be dalile inke Lisans v foghe lisans darid nemitunid be tore mostaghim baraye Pezeshki eghdam konid, behtarin raah in hastesh ke ba Mastere mojadad varede ALman beshid bad unja taghir bedin, chon age bekhayn in karo az inja anjam bedin, ehtemale raddie sefarat ro darid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 138. سلام،خسته نباشید -یک سوال از خدمتتون دارم:
  من شرایط مربوط به معدل رو که در بالا ذیل گردیده دارم و امسال هم کنکور دارم.اولا میخواستم بدونم نتیجه کنکور برای پذیرش دانشگاه های المان تاثیری داره؟؟؟ و دوم اینکه ایا میشه با وثیقه بتونم در المان ادامه تحصیل بدم؟؟؟؟(به خاطر سربازی) و سوم اینکه با وجود تحصیل رایگان در المان به شرط دانستن آلمانی هزینه های مربوط به مسکن چطوری هست؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   mamnunam

   natijeye konkur unghadi asar gozar nist, vali bayad konkure SaraaSari bashe na azad.

   age manzuretun vasigheye nezam vazife hastesh, kheyr.

   vezarate olum baraye maghtae lisans v maghate ebtedaee daneshgah, baraye tahsil dar kharej, moaafiyate tahsili nemide. baraye hamin shoma bayad aval varede daneshgah beshid v moafiyate tahsili begirid dar Iran bad age khastin ba passporte tourist eghdam konid v az keshvar kharje beshid ke dar in haalat, dg nemitunid be Iran bargardid ta moshekele sarbazitun ro hal nakardin.

   hazineye zendegi maahiyane 600-700 EU hastesh ba khabgah v hame chi.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 139. با عرض سلام و خسته نباشید
  من دیپلم ریاضی دارم و سال ۹۴ در کنکور ریاضی شرکت کردم و در دانشگاه سراسری قبول شدم.معدل کتبی نهایی من ۱۹.۷۰و معدل دیپلمم ۱۹.۹۰ هست و برای زبان آلمانی هم کلاس میرم.میخواستم بدونم میتونم برای رشته پزشکی در آلمان بورسیه بگیرم؟و اینکه باید قبل از دانشگاه کالج برم یا نه؟و اینکه هزینه های کالج به چه صورت هست؟ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.
   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 140. salam man daneshjooye sale 3 pezeshki daneshgahe azade tehran hastam mikhastam bedonam k aya emkane edameye tahsil baraye takhasos ba dashtane madrake zabane almani hast ya cheghad riskesh balas?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age moshekeletun ro mikhayn bedunid ke madrake daneshgah azad ro ghabul darand ya na, ghabul darand va bayad madrake zabane B2 ham dashte bashin

   alave bar un bayad hade aghal 2 saal sabegheye kari dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 141. سلام.خسته نباشيد.من تلفني باهاتون صحبت کردم وشرايطوميدونم.١٨ سالمه.کنکوريم.ميخواستم بپرسم بامعدل ديپلم١٨/٣٠ و پيش دانشگاهي ۱۶/۲۰ شانسي براي پذيرش کالج دارم يا خير؟ ممنون ميشم جوابمو بديد..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   College M-Kurs ro mishe gereft vali age manzuretun ine ke mitunid varede pezeshki beshid, kheili shansetun kam hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 142. سلام آقاي سهري.خسته نباشيد.من ١٨ سالمه امسال کنکوردارم.معدل ديپلم ۱۸,۵۰و معدل پيش دانشگاهي۱۷٫٫يکبارحضوري ملاقاتتون کردم..ميخواستم بپرسم اگه قبوليه رشته ي بيولوژي دردانشگاه سراسري نياوم ميتونم باقبوليه يه رشته ي ديگه مثه شيمي پذيرش کالج رو بگيرم؟ واگه نمره ي کالجم بالا شد ميتونم دندون پزشکي بخونم؟ ممنون ميجم اين سوالمو جواب بديد…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Mamnunam khanum, Bale chenin chizi emkan pazir hastesh, v mishe pazireshe College ro gereft.

   bebinid nemikham tu deletun ro khaali konam, vali shansetun kheili kam hastesh. nemikham alaki omidvaretun konam.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 143. با سلام من میتونم از طریق شما برای کالج اقدام کنم ولی زبان آلمانی رو تا قبل بهمن ارایه بدم تا یک سال عقب نیفتم برا بهمن سال بعد
  میانگین معدل پیش و سوم ۱۸/۲۰

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   avalan inke, bayad dar un sath bashid ta beshe eghdam kard, badam baraye Bahmane Saale bad 96, bayad madrake zabanetun ro ta Sharivare 96 beresunid v dalil nadare ghable eyd bedin.
   darzemn inam bedunid ke bayad moshekele khuruj az keshvaretun ro okey konid, chon moaafiyate tahsili baraye in maghate baraye tahsil dar kharej dade nemishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 144. ممنونم از توجه و پاسختون..معذرت ميخوام آقاي سهری. شانسم توو پذيرش دندون کمه؟

  پاسخ
 145. سلام . خسته نباشيد. من ۱۹ سالمه. همه ي شرايطو دارم.معدل ديپلم ١٨ be به بالا و معدل پيش ۱۷ ب بالا..فقط.من مدرک b1 دارم.. مشکلي ايجادميکنه؟؟درضمن مشکل سربازي ندارم..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   be dalile inke bayad baratun pazireshe College M-Kurs gerefte beshe, hameye College haye tajrobi madrake hade aghal B2 ro mikhad, hatta age beshe paziresham ham gereft emtehaane zaban ke azatun migiran dar sathe B2 be balaa hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 146. سلام و خسته نباشيد..ميخواستم بپرسم مدرک موسسه کيهان هم مورد قبول سفارت هست؟ يا فقق گوته وOKF مورد قبوله؟ ممنوون از پاسخ شما..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Moasseseye Kyhan, ye moasseseye khube zabane Almani hastesh vali madrakesh morede taeede sefarat nist va be har surat bayad emtehaan ro dar moasseseye Goethe ya OKF bedin.

   chon hatta bachehaaee ke tu moasseseye Goethe ham dars mikhunan baaz bayad un emtehano bedan v madrake sherkat dar dore melak nist.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 147. سلام..سوالی داشتم. من معدل کل دیپلمم ۱۹٫۹۲ و کتبی ۱۹٫۶۵ هست، پیش دانشگاهی هم معدل کل ۱۷٫۸۷ و کتبی ۱۷٫۰۲ هست.الان هم ۲۰سالمه و دانشگاه نرفتم..چطور میتونم در آلمان رشته پزشکی یا دندونپزشکی رو شروع کنم؟برای بار سوم امسال قرار بود کنکور بدم اما آمادگیشو برای قبولی این رشته ها در ایران ندارم.سال قبل در کنکور سراسری مجاز شدم با رتبه ۱۴۰۰۰تجربی و سال پیش دانشگاهی با رتبه ۱۳۰۰۰تجربی، اما انتخاب رشته سراسری نکردم و دانشگاه آزاد جایی فقط ثبت نام کردم…با این اوصاف اگه میشه سریع راهنمایییم کنید،ممنون میشم،به ایمیل من هم میتونید پاسخ بدین.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham mikhad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 148. سلام.من دیپلم ریاضی دارم و الان سه ساله در مقطع لیسانس مهندسی دانشگاه دولتی میخونم اما میخوام تغییر رشته بدم و پزشکی بخونم تو کشور مجارستان یا آلمان یا اتریش یا ایتالیا..میخوام بدونم امکانش هست و شرایطش به چه صورته؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   khanum in keshvar haa ke shoma goftin har kudum sharayetesh az zamin ta asemun ba digari fargh mikone, pas lotfan tamas begirid ta raahnamaee beshid.

   Sehri

   پاسخ
 149. سلام..من معدل ديپلم وپيش دانشگاهيم بالاي ۱۸ هستش. امسال کنکور دارم.. من مدرک b1 دارم ميخواستم بپرسم کافيه يا بايد مدرک b2 داشته باشم حتما..؟؟ ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye Starte karetun khube vali behtare B2 ro dashte bashin, ta Shahrivar ham vaght darid.

   chon aksare gharib be ettefaghe College haaye tajrobi hade aghal madrake B2 ro mikhad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 150. Zemn arz SLM v khaste nabashid khedmate shoma.rastesh man hame sharayety k goftin ro vase pezeshki daram v agar betonam collage ro ham ba moafaghiyat begzaronam emkanesh hast k Bors nasham?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Burs kasi nemishe, vali tahsile hame dar un reshte rayegan hast v hazineye zendegi ham be ohdeye khodetun hastesh.

   esme in Burs nemishe, sharayeti hast ke baraye hame yeksaan hastesh

   Darzemn bayad bahse Sarbazi ham moshkele khuruj nadashte bashinaaa

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 151. سلام خسته نباشيد.من۱۹ سالمه. پشت کنکوريم.سال دوميه که دارم کنکور ميدم.معدل ديپلم۱۸ معدل پيش دانشگاهي۱۸/۶۰٫٫مدرک.زبان b1 رو تاآذر۹۵ ميگيرم.ميخواستم بپرسم ميشه بااين شرايط برام اقدام کرد براي کالج؟واينکه کالج توو چه ماهي برگزار ميشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid College M-Kurs aksaran madrake B2 mikhad vali shayad beshe karetun ro anjam dad baraye ye seri daneshgah ba ertebaataat. vali bedunid madrake B2 elzami hasteshaaaa

   age mikhayn motmaen ghadam bar darid behtare B2 ro dashte bashin, unam na har vaght bayad madrake B2 ro nahayatan ta Avayele esfand dade beshe.

   ghablesham hameye karaatun ro karde bashin v faghat munde bashe zaban. na inke taaze un moghe biayn.

   bayad harche zudtar biayn ta karetun varede Prose beshe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 152. با سلام
  من ۲۴سال سن دارم و لیسانس مکانیک دارم،حالا قصد دارم دوباره وارد دانشگاه بشم و پزشکی بخونم ،معدل کل دیپلمم۱۹٫۵۱و معدل پیش دانشگاهی ۱۹٫۱۱است،و و شرایط دیپلم مجدد رو پرسیدم و میتونم شهریور امسال دیپلم مجدد در رشته تجربی بگیرم،
  میخواستم بدونم با لین شرایط چقد شانس پذیرش از دانشگاهای المان رو دارم،و چه زمان طول میکشه که مدرک زبان رو بگیرم و اقدام کنم در کل درصورت داشتن شانس قبولی?
  باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   niazi be Diplome Mojadad nistesh v hamun diplom mishe kar ro anjam dad.

   vali chon shoma lisans darid nemishe begid nadarid v mikhayn az aval bekhunid, v riske sefarat kheili ziad mishe.

   shoma bayad Almani bekhunid dar hadde B1-B2 paziresh dar reshteye lisansetun gerefte beshe bad ke varede Alman shodid unja change konid. chon az inja ghalat hastesh.

   unja ham bayad pazireshe College M-Kurs ro begirid v age betunid un ro ba movafahiyat pass konid shanse Pezeshki ro darid. vali nabayad begid dg lisans darid chon dg behetun College nemidan v in aslan khub nistesh.

   bebinid shanse kare shoma ro nemishe alan goft ke chon bastegi be ye parametre dg dare ke hamun College hast ke bayad dar Alman pass konid.

   vali dar kol sharayetetun bad nistesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 153. سلام خسته نباشيد. معدل ديپلم ۱۸/۴۰٫ معدل پيش دانشگاهي ۱۷ . درحال حاضر دارم A1 ميخونم..کنکوري هستم.رشته تجربي..ميخواستم بپرسم وقتي مدرک b2 گرفتم بايد بيام پيشتون يا درحين گرفتن مدرک هم ميشه کارارو انجام داد؟ ميتونم همين امسال برم؟ ممنون ميشم اگه جواب بديد.باتشکر…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti ghable har eghdami biayn baraye moshavere, bad starte karitun mikhore, madarek bayad tarjome beshe v … age emkanesh ham bud ke dar bazi mavared mishe, karetun ro anjam midim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 154. salam,age linsanse shimi dashte bashim ba moadele na chandan bala,az daneshgahe azad,vali zabane almani balad bashim mituni dar alman edame tahsil bedim?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale chera ke na, age moadeletun in na chandaan bala ziad paeen nabashe yani dar hadde 14-15 mishe baraye Master eghdam kard vali age kamtar bashe mishe Lisanse mojadad eghdam kard v ye seri az vahedaatun tatbigh mishe mikhunid miayn bala.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 155. سلام من معدل دیپلمم ۱۹٫۴۰ و پیش ۱۸٫۷۲ . قبولی کنکور هم دارم.مدرک زبان هم تا آخر آذر میگیرم.چه زمانی باید اقدام کنم که زودتر پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma bayesti alan starte karitun ro bezanid ke age shod be in Term beresid age ke nashod, ke khod be khod baray Terme bad baratun eghdam mishe. vali ino bedunid ke madrake B2 niaz hasteshaaaa na B1

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 156. salam
  doroste ke yeki az sharayete pazirofte shodan toye daneshgahaye alman ghabooli dar konkore sarasarie?
  man alan poshte konkori hastam vali ghaboolie konkore94 ro daram.ba ghaboolie konkore 94 karam mishe?
  mamnoon az rahnamaiiton

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale moshkeli nadare ba hamun mishe karetun ro anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 157. Ba salam va arze khaste nabashid khedmateton man ham moadele pishdaneshgahiam balaye 17 va ham diplom alan ham mikham zabanalmani shoro konam baraye paziresh az college hatman bayad konkor sarasari ghabol sham toye reshte pezeshki ya faqat madrake b2 va diplom va pishdaneshgahi kafie?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Gavahie Konkur dashtanesh Kaafi hastesh v niaz nist ke pezeshki ghabul beshid.

   shoma konkur bedid hade aghal mojaz be entekhab reshte mishid, ke ba hamun ham mishe karetun ro anjam dad.

   Albate niaz hast bahse Sarbaazi v moshkele khuruj az keshvar ham jeddi begirid chon moaafiyate tahsili dade nemishehaaa

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   S

   پاسخ
 158. Slm. Khaste nabashiid. Bbakhshid mikhastam beporsam age ta invare sal madrake zaban b1ro begirim mslan ta azar ya dey mishe invare sal baraye colleg paziresh gereft?? 

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye vorud be daneshgah madrake B2 mikhad v hatta age karetun invare eyd anjam beshe, baraye vorud be daneshgah age natunid khodetun ro be un sath beresunid raddetun mikonan.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 159. سلام من فارغ التحصیل پزشکی عمومی از دانشگاه جندی شاپور اهواز با معدل ۱۹٫۲۲ و دارای آیلتس ۷٫۵ و مدرک زبان المانی B2 هستم و نفر اول کلاسمون و ۲ مقاله isi و ۳ توصیه نامه عالی هستم ضمنا ازدواج هم کرده ام گفتم شاید تو روند ویزا و پذیرش تاثیر داشته باشه می خواستم (معدل کل دیپلم:۱۹٫۸۰ معدل کتبی دیپلم:۱۹٫۵۰ ومعدل پیش دانشگاهی :۱۹٫۸۸)سوال کنم که:
  ۱:می تونم برای مقطع تخصص جراحی مغز و اعصاب در یک دانشگاه تاپ و رایگان پذیرش بگیرم؟
  ۲:از اون جایی که وضع مالی خوبی ندارم با این رزومه می تونم کمک هزینه زندگی از دانشگاه بگیرم؟
  لطف کنید به ترتیب به سوالاتم پاسخ بدید
  یک دنیا ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ۱٫ shoma mitunid baraye Takhassos eghdam konid vali bayad harche saritar biayn baraye Moshavere ke kar anjam beshe, chon madrake B2 darid be khatere in migam.

   ۲٫ baraye shoma dar surate eghdam, gharardade Karie ba hoghugh baste mishe ke sali hade aghal 60.000 Eu hastesh.

   faghat khaheshi ke daram saritar eghdam konid ke sharayet az ini ke hast dare sakht tar mishe.

   vali maa be dalile dashtane ertebaataat dar Alman v gharardad ba maraakeze Amuzeshie Alman mitunim in kar ro anjma bedim ba behtarin sharayet. ke in emkan faghat v faghat monhaseran baraye moassesey maa hastesh ke ba in sharayet paziresh begirim v hatta khode pezeshkaa ham ba sharayeti ke maa paziresh migirim nemitunan paziresh begirand.

   pas age tamayol darid bayad ghatan hamaahang konid v hozuri biayn ke in forsat ro az dast nadin.

   Sehri

   پاسخ
   • شما اقدامات مربوط به کاری که گفتید با حقوق حداقل ۶۰ هزار یورو در سال رو هم انجام میدید؟ یعنی هم اخذ پذیرش از دانشگاه هم بستن قرارداد کاری در آلمان؟
    لطفا یک مقدار درباره قرارداد کاری بیشتر توضیح بدید
    من چند روز دیگه جهت مشاوره حضوری به تهران میام البته ممنون میشم اگر همین جا درباره قرارداد کاری توضیح بدید که ایا قطعی هست یا نه؟ و این جور چیزا چون من باید به همراه شوهرم به المان برم و باید قانعش کنم که ارزشش رو داره
    یک دنیا ممنون

    پاسخ
 160. Slm..khaste nabashid..man 18 salame..konkuri hastam..reshte tajrobi. Mikhastam beporsam baraye vurud be colleg madrake b2 elzami hast ya ba b1 ham mishe eghdam kard?? Mamnoon misham age soalamo pasokh bediid vaqn zehnam mashghoole:-(:-(

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   dar bazi mavared mishe ba B1 ham starte karitun ro zad. vali age B1 dashte bashin hame ja nemishe eghdam kard, vali mishe eghdamaat ro anjam dad.

   az tarafe dg ba B1 ham mishe baraye alave bar daneshgah az Collegehaye khosusi ham gereft ke 5000 EU hazineye saliyane dare.vali khubish ine ke emtehane vorudi nadare v kheili raahat ghabul mikonan.

   vali age bekhaynam berid daneshgah bayad harche saritar eghdma konid ke in termo az dast nadin ke age beshe kari akrd, in termo az dast nadim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 161. سلام.خسته نباشيد.من رشتم تجربيه وامسال ۲۰روزديگه کنکوردارم.معدل پيش دانشگاهي ۱۶/۵۰ به بالاومعدل ديپلم۱۸٫٫مدرک زبان b1رو تاآذرماه ۹۵ميگيرم.ميخواستم بپرسم ميتونم بااين مدرک براي کالجm-kurs که رايگان باشه پذيرش بگيرم؟ ممنون ميشم اگه جوابموبديد..باتشکرازشما…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid baray College M-Kurs mishe baratun eghdam kard, vali shaansetun baraye Pezeshki kheili kamehaaa.

   vali mitunim pazireshe M-Kurs begirim ba bachelore ye reshteye Tajrobi baratun.

   darzemn age B2 dashte bashin, bishtar mishe baratun eghdam kard, vagarna sharaayetetun khaas mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 162. سلام، قبولی در آخرین سال برگزاری کنکور لازمه حتما یا با قبولی و مجاز شدن در کنکور پارسال هم میشه اقدام کرد؟باتوجه به اینکه دانشگاه نرفته باشیم بعدش،
  و سوال دوم اینکه چطور میشه هرچه سریعتر پذیرش گرفت؟الان موسستون نزدیکترین ترمی که میتونه برای پذیرش کمک کنه چه ترمیه؟!از شهریور همین امسال میشه؟!کلا کارای سفارت و اقدامات اولیه چقدر طول میکشه؟
  و اینکه مدرک زبان گرفتن بنظرتون با دوره های فشرده گرفتنی هست؟و تاb2چقدر طول میکشه و کدوم موسسه زبانی زبان آلمانی رو تدریس میکنه بغیر از تهران؟
  و اینکه بنظر شما صرف نظر از تخصصتون تو آلمان،کلا ازبین کشور های خارجه کدوم بهتره شرایطش برای رشته های پزشکی؟!
  ببخشید که پشت هم کلی سوال پرسیدم،پاسخ بدین ممنون میشم

  پاسخ
 163. سلام یه سوال داشتم
  الان من دیپلم و کنکورم بالای ۱۸ هست
  الان من اگه سراسری قبول شم
  بعد شرایط چطوریه
  اگه بگید ممنون میشم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham mikhad.

   az hame mohemtar ham bahse khuruj az keshvaretun hastesh ke age Sarbaaz bashin bayad un ham hal konid, chon moaafiyate tahsil dar maghtae Lisans baraye tahsil dar kharej az keshvar dade nemishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 164. سلام، خسته نباشید
  معدل دیپلم من ۱۸٫۰۶ هستش و معدل پیش دانشگاهیم ۱۶٫۸۴
  میخواستم بدونم با فرض قبولی رشته پزشکی تو کنکور سراسری، و داشتن مدرک زبان آلمانی، امکانش هست برای پزشکی آلمان بورس بگیرم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   melake vorud be reshteye pezeshki, sharte ghabuli tu un reshte nistesh, v be moadele Diplom v PishDaneshgahie shoma bastegi dare ke moadele pishDaneshgahi e shoma aaz hadde normaal ham paeentare.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham mikhad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 165. سلام خسته نباشيد.ببخشيد همه ي رشته هاي تجربي براي ورود به کالج مدرکb2 ميخواد؟ يافقط دندون و پزشکي مدرک b2 ميخوان؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Mamnunam, bale College M-Kurs sharte Vorudesh madrake B2 hastesh, vali shayad beshe ba B1 ham kari kard. vali in niaz be ertebaatat dare v dar haalate Norm mikhad dg. magar inke baraye College khosusi bekhayn ke hazineye yek saalash 5000 EU mishe ke ba madrake B1 ham ghabul mikonan.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 166. Slm.khaste nabashid.man emsal konkur daram.va moadele diplomam 18b balas..v moadele pisham 16/50 b bala..mikhastam beporsam madrake b2 ro takey bayad beresunim k vase hamin emsal beshe pazireshe college m-kurs ro gereft?? Man alan A1.1 daram mikhunam..mamnoon misham.age javab bediid..ba tashakor…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Mamnunam, shoma bayesti hozuri tashrif biyarid, shayad beshe karetun ro baraye in Term start zad. vali dar haalate Norm ke khodetun karetun ro anjam bedid, ta shahrivar vaght darid. az Shahrivar be bad daneshgahha deadline unhaa shruu mishe.

   vali chon proseye karish ziad sabok nist v bayad 2ta paziresh gerefte beshe paziresh tul mikeshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 167. باعرض سلام وخسته نباشید
  من رشته ی تجربی هستم می خواستم بدانم که ایا بامدرک زبان انگیسی می توان در المان تحصیل نمود؟درکل هزینه ی سفر وتحصیل در الما ن چقدر است؟لطفا کمکم کنین.متشکرم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   reshtehaaye tajrobi baraye tahsil az ebteda hame be zabane Almani hastesh.

   darzemn bayad Moshkele khuruj az keshvaretun ham okey konid, chon moaafiyate Tahsili dar maghtae Lisans dade nemishe baray e tahsil dar kharej az keshvar.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
  • lotus

   Salam

   reshtehaaye tajrobi baraye tahsil az ebteda hame be zabane Almani hastesh.

   darzemn bayad Moshkele khuruj az keshvaretun ham okey konid, chon moaafiyate Tahsili dar maghtae Lisans dade nemishe baray e tahsil dar kharej az keshvar.

   Tahsil ke rayegane vali hazineye Zendegi 600-700 EU mahiyane hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 168. Slm v arze khaste nabashid..bbakhshid man y soali dashtam inke age kasi nakhad pezeshki v dandun bekhune masln y reshteiy mesle shimi ya daroo ya biology bekhune dar daneshgah.bazam baraye vurud b college m-kurs bayad madrake b2 dashte bashe??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Mamnunam, bale College M-Kurs sharte Vorudesh madrake B2 hastesh, vali shayad beshe ba B1 ham kari kard. vali in niaz be ertebaatat dare v dar haalate Norm mikhad dg. magar inke baraye College khosusi bekhayn ke hazineye yek saalash 5000 EU mishe ke ba madrake B1 ham ghabul mikonan.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
  • lotus

   سلام

   ممنونم، برای ورود به دانشگاه که مدرک زبان الزامی می باشد، حال بسته به رشته و نوع دانشگاه این مدرک متفاوت بوده و از مدرک زبان B1 به بالا خواهدبود.

   این که به شما کالج تعلق بگیرد ویا خیز این بستگی به دانشگاه داشته و این که دربعضی ایالات آلمان کالج برای ورود ندارند و مستقیم بایستی اقدام شود که این هم مزیت دارد و هم ضرر. چون امکان این می باشد که در زمان صرفه جویی شده ولی امکان پوشش معدل و تا حدودی ارتقای سطح پرونده وجود ندارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 169. سلام
  من معدل دیپلمم ۱۹.۹۷ هست و معدلم پیشم ۱۹.۳۰ و امسال انشالا در کنکور سراسری پزشکی قبول میشم ولی از اونجایی ک علاقم ب درس خوندن در المان خیلی بیشتر از ایرانه میخوام اقدام کنم برای پذیرش از دانشگاهای المان فقط چنتا سوال دارم
  یک اینکه من اگه بخوام پزشکی در المان بخونم هزینه ی شهریه تا اخر دوره ی عمومی ندارم یا دارم؟
  دو اینکه من در حال حاضر زبان المانی بلد نیستمو میخوام بدونم باید چه ازمونی بدم که دیگه لازم نباشه اونجا کورس زبان بگزرونم؟
  و سه اینکه ایا لازمه که ازمون SAT بدم یا نه؟
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma sharayete vorudetun kheili khube, vali duste aziz, shoma 2ta moshkel darid:

   ۱٫ moshkele Sarbazi hast ke dar in maghaate, vezarate olum moaafiyate tahsili baraye khuruj az keshvar ro nemide, v shoma bayad konkur bedin daneshgah ghabul beshid berid daneshgah bad darkhaste khuruje touristi konid bad berid Alamn, 15 tomanetun ro mikhoran v dg haghe bargasht be Iran ro nadarid ta moshkele Sarbaazitun hal beshe.

   ۲٫ madrake zaban ham madrake B2 mikhad v bayad un ro dashte bashin

   ۳٫ Tahsil Rayegane v hazineye Zendegi mahi 600-700 EU hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 170. سلام ببخشید . من دیپلم و پیش ریاضی ام ولی بهم گفتن نمیتونم برای پزشکی اقدام کنم . میخواستم ببینم اگه وارد کالج ها ی ریاضی بشم و عید یه لیسانس قبول شم میتونم از لیسانس برای پزشکی انتقالی بگیرم ؟یا اصلا بعد از گرفتن لیسانس میتونم برای پزشکی بدون کالج رفتن اقدام کنم؟ممنون میشم جواب بدید

  پاسخ
 171. Slm..bbakhshid in ke migid age ba b1 eghdam bekhayn bokonin sharayet khaas mishe yani chi? Yani moshkeli pish miad? Ya ehtemale radie sefarato dare?? Torokhoda mamnoonjavabamo bediid..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   yani dar haalate Aadi dg nemishe eghdam kard, v bayad ertebati karetun anjam beshe, bettab hame ja nemishe v inam bayad bedunid ke baraye Sefarat bayad hatman B2 ro dashte bashin v khodetun ro baraye emtehane Vorudie College amade konid ke dar hadde B2 be bala hastesh v kheiliaa ke in masale ro sade fek kardan hast rad shodan v 6 maah tu Alamn tu zamin hava budan.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 172. با سلام من دیپلم ریاضی هستم ومی خوام در رشته پزشکی در دانشگاه آلمان که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است مشغول به تحصیل شوم مدرک زبان ندارم و شنیدم که نیاز به مدرک زبان نیست چون انجا دوره پری مدیکال را باید بگذرانم میخوام با این شرایط منو راهنمایی کنید و هزینه را هم بگین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   in pendari ke darid ghalat hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham ghatan niaz hastesh v bayad dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 173. Slm v arze khaste nabashiid.. man 18 salame v reshteye tajrobi hastam .moadele diplom v pish har2 18 ast..konkuri hastam.. man faghat yek soal dashtam inke age dar iran madrake b1 begirim aya emkane in hast ke baraye alman ham baraye college e m-kurs paziresh begirim v ham baraye doreye zaban? Yani pazireshe doreye zaban begiram v unja madrake b2 ro begiram..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Mamnunam, bebinid moasseseye maa chenin emkani ro dare ke baratun paziresh ro eghdam kone, vali in Prose yek proseye zaman bar hast v shoma elzaman be har surat bayad baraye Sefarat B2 ro beresunid.

   badam shoma age alan B1 ro darid ta shahrivar ya nahayatan Mehr mitunid B2 ro begirid v injuri baraye hameye College haa mitunim eghdam konim.

   bebinid unjuri ke shoma goftin be hich vajh maghdur nist magar inke College khosusi baratun paziresh begirim ke yek saal College 5,000 EU hazineye tahsil dare v ba B1 shoma ro mipazire.

   vali migam hatta age maa ba B1 az daneshgah baratun paziresham begirim emtehane vorudi ke azatun migiran sathesh az B2 ye kam balaatar hastesh v age dar un sath nabashin rad mishid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 174. سلام و درود

  من معدل سومم ۱۹٫۱۵شد و پیشدانشگاهی ۱۸٫۱۲ شدم . سوالم اینه که باید در کنکور چه رتبه ای بیارم که بشه در دانشگاه های اروپایی رایگان تحصیل کنم . کشور مورد علاقم اسپانیاست و زبان اونجا رو هم بلدم . لطفا جواب بدید

  با تشکر فراوان

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   duste aziz maa spania eghdami nadarim.

   ma baraye Alman v Italia eghdam mikonim v age sharayet dashte bashin Otrish.

   Sehri

   پاسخ
 175. ببخشيد ايميل هامونو جواب نميديد؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam khanum

   man javabe shoma ro yek baar dadam khedmatetun

   baaz darkhedmatam.

   Sehri

   پاسخ
 176. Slm man 18 salame ba moadele diplome 19010 va pish daneshgahie 18.90 aya mitoonam dar soorate madrake b2 baraye dandoon pezeshki eghdam konam ya bihoodas??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 18-19 mitunand be chenin chizi fek konand. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِDandun Pezeshki moadele 19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte basshid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke Dandun pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie Dandun pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Tahsiletun rayegan hastesh v hazineye zendedgi mahiyane 600-700 EU hastesh.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   Madrake zabane Almani B2 ham mikhad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 177. سلام من سال دوم رو تموم کردم و باید سوم بخونم معدلم ۱۹٫۱۴میخواستم بدونم میتونم بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم بورسیه شم و تو المان تحصیل کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na baraye vorud be keshvare Alman niaz be madrake PishDaneshgahi hastesh v bayad konkur ham sherkat konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 178. Bbakhshiiid faghat y soal daram..shoma goftiin age b1 dashte basham! Man taze madrake A1.1 ro akhare in mah migiiram..mikhastam.bbinaam chikar bayad konam mitunam b2 ro juri bgiram ke hamin emsal btunam beram ya na bayad gheyde emsalo bezanam?:-(

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na ba sharayet v sorati ke shoma darid mikhunid be in term nemiresid.

   baaz age sharayet ro daghigh tar mikhayn hozuri biayn sherkat.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 179. Salam man moadele sale sevomam 19 30va moadele pisham 19 hastesh mikhastam bedonam ke baraye greftane madrake b2che modat zaman lazem hast va dar in 1sal college che darshaee dade mishe ??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Madrake B2 bastegi be tedad kelas v time ke dar hafte mizarid dare vali age har ruz kelas berid v Super Intensive bekhunid 7-8 maah tul mikeshe.

   dar College baste be daneshgah tafavot mikone ke che silaabesaaee dars dade mishe vali dar kol olume paye hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 180. سلام ببخشید من دانشجوی رشته دندانپزشکی(سراسری) هستم با معدل دیپلم۱۹٫۸۰ و معدل پیش دانشگاهی ۱۹٫۵ و معدل دانشگاه ۱۶…میخواستم بدونم امکان ادامه ی تحصیل بنده در کشور آلمان و پذیرشم وجود نداره؟! و اینکه اگر ممکنه، چه شهرهایی امکان پذیرش وجود داره؟! باتشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bayad madrake zabane Almani dar hadde hade aghal B2 ro dashte bashin v ehtemale inke emtehane vorudi ham dashte bashin hast, chon zarfiyat tu in reshtehaa besya kam hastesh v dar in haalat ham nemishe 100% ghol dad ke chenin chizi mohaghagh mishe ya na.

   baraye hamin age madrake zaban darid madareketun ro biyarid ke barresi konim v daghigh tar behetun javab bedim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
   • ممنون از پاسختون..با ارائه ی مدرک انگلیسی نمیشه اقدام کرد؟! چون من آلمانیم صفره

    پاسخ
    • lotus

     Salam

     bastegi be maghta v reshteiee ke mikhayn bekhunid dare v injuri nemishe goft vali dar maghtae Master be zabane En. reshte ziade.

     Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

     ba tashakor v arezooye movafaghiyat
     Sehri

     پاسخ
     • برای مقطع دکتری رشته ی دندانپزشکی

 181. سلام.من رشته تجربی و پشت کنکور هستم.معدل دیپلمم ۱۷.۴۰ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۶.۳۰ .من میخواستم بدونم میتونم پذیرش کالج بگیرم؟میدونم معدلم پایین هست چون نخوندم ولی اگه کالج پذیرش بگیرم درست میخونم و میخوام فقط داروسازی بخونم.فقط میخواستم بدونم امکان پذیرش کالج دارم یا خیر؟؟ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age moshekele sarbazi nadaashte bashin v madrake zabane B2 ro dashte bashin mishe. vagarna karetun sakht mishe v shayad nashe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 182. Salam khaste nbashid.man konkuri hastam va moadele diplomam 19.16 hast vali moteasefane moadele pisham 15 shod chun fek mikardm ahamiat nadare va aslan tashrihi dars nakhundam…man shenide budam ke baraye pazireshe pezeshki dar alman bayad hatman dar konkure iran ham hamun reshtaro qabul shode bashi,man vase konkur amadam nesbatan hala age haminja pezeshki qabul sham in nemitune komaki kone k zafe moadele pisham jobran she???:((kheili kheili kheili dus daram k beram alman yani hich rahi vujud nadare?!?inke 7 sal danesh amuze sampad budam tu iran ham hich tasiri nadare?mamnoon misham komak konid!
  Kheili kheili pashimunam bekhatere sahl engari ke vase moadele pisham kardm:(((

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte bashid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Albate begam age pezeshki ham ghabul beshid, in be in mafhum nist ke ba har moadeli , kasi pezeshki ghabul she, bezarand bere pezeshki bekhune tu Alman tebghe ghavanine Alamn.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   raahe halesh ine ke Pishdaneshgahitun ro ya mojadad gheyre hozuri emtehan bedid v moadelesh ro dorost konid ya … vagarna omidvar nistam be prosatun.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 183. Slm v khaste nbashid .. bbakhshid mn fqt y soali dashtam inke shoma neveshtid akhze pazireshe takmile doreye zaban.. mikhastam bporsam yani chi? v baraye che kasani ghabele akhz hastesh? mamnoon misham age begiid .. ba tashakor

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   yani bayad alaave bar paziresh dar un maghta bayad pazireshe doreye zaban ham gerefte beshe ke sathe zabane shoma ro be sathe DSH beresune ke betunid varede daneshagh beshid.

   yani shoma ke B1 darid ba B1 ke nemishe varede daneshagh beshid bayad ye doreye takmili baratun gerefte beshe ke be sathe zabane DSH beresid ke varede daneshgah mishid az lahaaze zabani moshkel nadashte bashid.

   Sehri

   پاسخ
 184. salam mn 21 salame va daaraam bara konkur tajrobi 95 emtehan midam.moadelam katbi diplomm 16 va kolesh 18.18 hast pish daneshgahi ham14/15 hast mikhastam bedonm mn chetori mtonm vared daneshgah haye dandan pezeshki besham? ba in moadel ….
  va ye soval dg
  to entekhab reshte haye konkuram bayad che reshte hayi ro made nazar begiram? ehtemalesh hast mno ba maddrake (A1) ghabolam konn??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba moadel haaee ke shoma migid bayad az gushe gusheye zehnetun ham hazf konid.

   ba sharayeti ke darid nemishe.

   darzemn az hame mohemtar age shoma sarbaaz hastin, ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid. v moaafiyat tahsili behetun nemidan.

   aslan inke hatta dandun pezeshki ham ghabul beshin melake amal nist.

   madrake B2 niaz hast.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 185. rahi vase tarmime moalede pish fek nmikonam vujud dashte bashe:((hala peygiri mknm hatmn..vase austria chi?baraye pazireshe pezeshkie unja eqdam nmikonid shoma?sharayetesh moshabehe alman hast??
  yani man kolan bekhatere moadele pisham hich rahi vase tahsile pezeshki tu y keshvare khub nadaram??:(

  پاسخ
 186. Slm khaste nabashid. Mn moadele diplomam 18 b bala v pish daneshgahi 16 b bala hastesh..emsal konkur daram v kelase foghe feshordeye zaban miram v akhare tir mah madrake A1.1 ro migiram.. mikhastm bporsaam k mitoonm pazireshe college m-kurs ro bgiram v hamin emsal bram?? V inke shansam baraye daroo sazi cheghadre??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   pazireshe College M-Kurs niaz be madrake zaban dar hadde hade aghal B2 dare ke beshe karetun ro anjam dad.

   vali hala shayad beshe ba B1 ham kari kard vali be har surat, age pazireshe M-Kurs ham baratun gerefte beshe, shoma ba moadelhaaee ke darid shanse vorud be reshteye pazeshki ro nadaridaaaa.

   vali shayad baraye Daru Sazi beshe v hameye inaa bastegi be in dare ke College M-Kurs ro che juri paas mikonid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 187. Bbakhshid yani age mn madrake b1 ro.dar iran bgiiram mitunam unja edame bedam?? ya in emkan vujud ndre?? mamnoon misham age javab bdiid..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye shoma bayad paziresh be hamraahe doreye takmili zabane Almani gerefte beshe dg.

   v age B1 dashte bashin mishe karetun ro anjam dad.

   Sehri

   پاسخ
 188. با سلام من دیپلم با معدل ۱۹٫۱۰و پیش دانشگاهی با معدل ۱۹ دارم و زبانم در حد b2 دارم فقط میمونه قبولی کنکور که اون پزشکی اگه در نیام و مثلا ژنتیک یا یه رشته دیگه در بیام می تونم برای پزشکی اقدام کنم ؟و احتمال قبولیم به خاطر معدلم بالا هست یا بیشتر ملاک قبولی نمره اون کالج هست ؟

  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid konkure SaraaSari melake amal nist v fek konid mikhayn Iran bemunid v hamunjuri entekhabe reshte konid, chon hatta age pezeshki ham ghabul beshid melak nist ke berid pezeshki chon melaak Diplom v PishDaneshgahi hastesh v ye gavahie konkur SaraaSari.

   yeki dg az melaakhaa nomreye College M-Kurs hastesh v ba sharayeti ke shoma darid shansetun khub hastesh baraye pezeshki

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 189. باسلام
  من کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی از دانشگاه دولتی هستم و مدرک دیپلم فنی
  قصد ادامه تحصیل در کشور المان را دارم
  لطفا امکان چنین برنامه ای هست که ازکارشناسی ارشدجهت رشته پزشکی اقدام کنم ؟؟
  ممنون و سپاسگزارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba senno saale shoma chenin chizi az inja shodani nist v bayad bar asaase resheteye khodetun varede Alman beshid bad age sharayetesh ro dashtin change konid berid pezeshki vagrana az inja nemishe.

   shurute reshteye pzeshki ham dar site hast ke mitunid motale konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 190. با سلام و خسته نباشید. الان من معدل دیپلمم ۱۵/۵۹ هستش. میتونم لا دیپلم ۱۱ ساله برای دانشگاه پزشکی المان اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadel na nemishe

   Sehri

   پاسخ
 191. سلام
  برای کالج چه چیزی دقیقا باید امتحان بدیم؟ سطح درسی نسبت به ایران چطوریه؟ چی باید بدونیم یا بخونیم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Olume Paye be hamraahe Zabane Almani ke zabane Almani ro dar ebteda yaad migirid badesh olume paye v yek emtehane nahaee.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 192. دانش آموز پیش دانشگاهی هستم معدل دیپلمم بالای ۱۸شده.ولی زبان خوبی دارم وفکر کنم بتونم مدارک” ای التز” و”داف “را تا سال دیگه با نمره خوب داشته باشم. فکر میکنید بتونم پذیرش M course بگیرم؟ منظورم اینه که نمره زبان خوب میتونه معدلم را جبران کنه ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid avalan inke shoma bayad PishDaneshgahi ham dar in hadde Moadel ro dashte bashin.

   Saniyan inke madrake zabane En IELTS aslan niaz nist v faghat madrake zabane ALmani dar hadde B2 niaz hastesh ta beshe baratun College M-Kurs ro begirid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 193. سلام خسته نباشید.برای ورود به دانشگاه های المان شرایط سنی وجود داره؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bettab age sennetun bala bashe hatta age beshe paziresham gereft, sefarat behetun visa nemide.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 194. سلام
  من در دانشگاه أزاد تهران سال ٣ پزشكي هستم با ميانگين معدل ١٨/٥ ،معدل ديپلمم ١٩/٨٦ و معدل پيش دانشگاهش ١٩/٢٣ هست،مي خواستم ببينم إمكان اينكه بدون خواندن ١ سال در دوره M-kurs كه ذكر كرديد در آلمان پزشكي بخونم؟ و ايا ميشه واحد هايي در ايران تا به حال پزشكي خوندم و تطبيق داد؟ و تا حدي ادامه ي درسم رو در آلمان بگذرونم؟
  ممنون از پاسخ گوييتون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Chon moadeletun dar hadde manteghi hastesh emkanesh hast ke College ro nagzarunid.

   vali inke behetun pazireshe mostaghime pezeshki ro bedan nemitunim chenin gholi ro bedim v bayad ba dashtane madrake zabane hade aghal B2 starte karitun ro bezanid v eghdam beshe bebinim chi mishe.

   inam dar nazar begirid ke kheili daneshgahha madrake daneshgah Azad ro aslan ghabul nadarand.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 195. سلام،خسته نباشید.زمان دریافت پذیرش برای M-curse کی هست؟؟؟یعنی کی باید اقدام کرد؟؟ایا محدودیت سنی برای دانشجویان وجود داره؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Nahayatan Shahrivar baraye in term ba hameye madarek.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 196. سلام
  من ۲۰ سالمه و دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی دارم که معدل دیپلمم ۱۹٫۸۶ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۹٫۴۵ هست. ولی کنکور تجربی شرکت کردم و الان سال سه رشته رادیوتراپی تو دانشگاه سراسری هستم.
  من میتونم دوره کالج t_kurs رو بگذرونم؟ اصلا امکانش هست بتونم پذیرش پزشکی یکی از دانشگاه های آلمان رو بگیرم؟؟
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   T-Kurs che rabti be Pezeshki dare?

   shoma bayad M-Kurs begzarunid

   sharayete moadelitun khube age mikhayn shansetun ro emtehan konid bayad madrake zabane Almani dar hadde B2 ro dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 197. سلام من خارج از ایران زندگی میکنم میخواستم بدونم اگه دیپلمم ۱۷/۲۹ باشه و معدل پیشم ۱۸/۲۰ میتونم المان پزشکی بخونم؟ مدرک B2 رو هم دارم ؟ اگه میتونم میشه بگین چه دانشگاهی قبولم میکنه ؟ اگه نه هم واسه یه کشور دیگه نگاه کنم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   darzemn bayad konkur ham sherkat konid v gavahie ghabuli dar konkure saraasari ham dashte bashin. ya hade aghal gavahie mojaz be entekhab reshte ham dashte bashid mishe karetun ro anjam dad. v niazi nist ke pezeshki ghabul shode beshin chon ghabulie pezeshki komaki be shoma nemikone.

   Albate begam age pezeshki ham ghabul beshid, in be in mafhum nist ke ba har moadeli , kasi pezeshki ghabul she, bezarand bere pezeshki bekhune tu Alman tebghe ghavanine Alamn.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 198. سلام،وقتتون بخیر،
  من دبیرستان رو در یکی از دبیرستان های مطرح تهران گذروندم و معدل دیپلمم ۱۹٫۴۳ شد، کتبی پیش دانشگاهیم متاسفانه ۱۸٫۳۷شد،اخه میگفتن کتبی پیش تاثیری برای آدم نداره(ولی معدل کل پیشم بالای ۱۹ شد).الان کارشناسی روان شناسی تو دانشگاه علامه میخونم،معدلم هم تا ترم دو بالای ۱۹ بوده،ميخواستم ببینیم اینا کمکی به من برای ادامه تحصیل پزشکی در آلمان میکنه؟؟یعنی شانسی دارم؟؟،چقدر باید برای رفتن پول جمع کنم؟برای زبان هم در نوبت موسسه گوته هستم تا ان شاء الله زبانم رو هم به مقدار لازم برسونم،ممنونم، منتظر جواب هستم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shansetun khube, chon moadeletun khube v balaye 19 hastesh.

   shoma bayad madrake zabane B2 ro dashte bashin v elzami nadare ke tu moasseseye Goethe begzarunid, mitunid har moasseseiee ke delet mikhad bekhunid v unja faghat emtehan ro bedin okey hastesh.

   hazineye tahsilo zendegi ham dar Alman maahi 600-700 EU hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 199. سلام و خسته نباشید.
  من فارغ التحصیل رشته ی رادیولوژی ( پیرا پزشکی ) از علو م پزشکی سراسری داخل ایرانم.معدل کلم ۱۵/۴۵٫ ۲تا مقاله بین المللی یکی در scapus و دیگری isi دارم. مدرک زبان ielts 7 . و ۲ تا گواهیه شرکت در کنگرات رادیولوژی یکی داخلی و دیگری امتیاز بین المللی.و یک کتاب داخلی (مرتبط با رشته ) در دست چاپ. (معدل دیپلم ۱۸/۵ )
  میخواستم بدونم با این شرایط من امکان ورود مستقیم من به رشته ی پزشکی برای استفاده از تحصیل رایگان آلمان امکان داره یا خیر؟
  و اینکه اگه آلمان نمیشه کجا میتونم اقدام کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   darzemn in doreiee ke shoma gozarundin be dalile maodeli ke darid ghabele ghabule Alman nistesh, darzemn age moadele Diplom v PishDaneshgahitun balaaye 19-19.5 nistesh ke bayad kolan ino bezarid kenar vagarna behetun College ham nemidan ke moadeletun ro bebud bedin.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 200. Slm khaste nabashid man 19 salame.. moadele diplom 18 b bala v pish daneshgahi 17 b balae..bahatoon telefoni sohbat kardam.goftid mostaqim nmitoonam vareda daneshgah sham v bayad college mkurs gerefte beshe..khastam bporsam age ta aban mah madrake b1 ro bgirim mishe baraye terme badi eghdam kard baraye college dolatie mkurs??
  Mamnoon age javab bdid..

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid hamun tor ke behetun goftam, shoma baraye vorud madrake zabane B2 ro mikhad hade aghal.

   vali shoma bayad biayan starte karitun ro bezanid shayad beshe kari kard.

   vali ino bedunid kolan be in term baeed hast beresid. chon injur prosehaa tulanie v emkan dare be in term naresid na inke paziresh nayad, yani inke paziresh dir biad v in term be sefarat naresid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 201. با سلام من ۲۲ سالمه کارشناسی بهداشت عمومی دانشگاه علوم پزشکی میخونم سال ۹۶ تموم میکنم کارشناسی رو معدل پیشم ۱۹٫۱۸ومعدل دیپلم ۱۷٫۶۸ معدل کارشناسی هم تا الان ۱۸٫۱۵ شده به نظرتون میتونم المان یکی از رشته های پزشکی یا دندون یا دارو تحصیل کنم ؟هزینه ی کلش تقریبا چقدر برام در میاد؟(کل هزینه تحصیل وپوشاک وخوراکو…)بعد اجازه میدن اونجا کار دانشجویی انجام بدیم ؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   chon moadeletun paaene 19-19.5 hastesh baraye inke behetun College bedan baraye pusheshe moadeletun bayad lisansetun ro aslan ru nakonid v engar ke nakhundin vagarna behetun College nemidan.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 202. سلام من لیسانس مامایی دارم بامعدل نزدیک۱۶ ولی معدل دیپلمم۱۵/۶۰وپیش دانشگاهی۱۲ الان دانشجوی داروسازی ایتالیاهستم امکانش هست برای انتقالی ازایتالیا به المان؟ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba in moadelhaaee ke darin riske shadid darid v behtare hamun Italia ro edami bedin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 203. سلام.
  الان اون افرادی که کنکور دادن و بعدش میخوان از کالج پذیرش بگیرن میتونن انتخاب رشته کنند؟اشکالی نداره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   age manzuretun entekhab reshte dar Iran ro migid ghatan mitunid, vali age Alman ro migid na. masalan begin pezeshki baraye man begirid nemish.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 204. Slm khaste nabashid.. baraye gereftane paziresh baraye college mkurs hatman bayad govahie mojaz be entekhab reshte dar guruhe tajrobi ro dashte bashim ya ba govahie mojaz be entekhab reshteye guruhe zaban khareje ham mishe eghdam kard.. !?mamnoon age javab bedid

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   behtare Tajrobi bashe, unam az lahaaze Sefarat migam, vagarna moasseseye maa in emkan ro dare ke ba hamun ham karetun ro anjam bede.

   vali bayad ye kuchulu riske sefarat ro ghabul konid dg.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 205. سلام من کنکور ۹۵ دادم و پزشکیو نمیارم معدلم ۱۹٫۶۸ میتونم پزشکی بخونم اونجا؟؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age hatta Pezehski ham ghbaul mishodin melak nabud ke pezeshki mitunid berid, chon melaake asli moadele Diplom v PishDaneshgahi hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 206. سلام. سربازی:رفتم
  معدل دیپلم:۱۸:۳۰
  معدل پیش:۱۳
  چند تا سوال داشتم.اول اینکه ما برای پذیرش از دانشگاه های آلمان حالا هر رشته ای که میخوایم. به کالج ها وارد میشیم و‌ سپس با توجه به معدل هاس دیپلم پیش و کالج انتخاب رشته میکنیم؟یا به این صورته که بچه هایی که مثلا پزشکی میخوان یه کالج میرن. دارو سازیا یه کالج میرن و…. ؟؟دقیقا به چه صورته؟
  من به رشته زیست شناسی میخوام با توجه به معدل کم چهارمم میتونم پذیرش بگیرم؟طبیعتا از کالج نمره خوبی میگیرم و معدل دیپلمم بالاست.
  بازار کاری برای رشته هایی مثل زیست شناسی چطوره؟چون من به هیچ عنوان قصد برگشت ندارم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   College tajrobi ba fanni v .. fargh mikone, injuri nist ke reshte be reshte collegesh fargh kone.

   man baeed midunam, baaz ba tamame in osaaf madareketun ro bayad biyarid barresi beshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 207. سلام.من دانشجوی کورس یک پزشکی در بلاروس با معدل پیش دانشگاهی ۱۷.۵۹ و معدل دیپلم ۱۹.۴۷هستم.آیا امکان انتقالی برای من به دانشگاه های پزشکی آلمان وجود داره؟یا باید دوباره دوره کالج آلمان رو بگذرونم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr chenin chizi ba maodel shoma shodani nist.

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh v in melak nistesh ke pezeshki darid jaye dg mikhunid.

   shoma chon moadeletun kame bayad baratun paziresh college ye saaleye M-kurs ro begirim chonke

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi zarfiyate vorudesh kam tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 208. salam .
  mikhastam bedunam hazinehaye tahsil dar alman reshte pezeshki che meqdare.. ba tavajoh b free budan daneshgahash.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   khob khodetun darid migid dg rayegan hastesh pas soaaletun chi hastesh.

   hazineye zendegi darid ke maahi 600-700 EU hastesh

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 209. سلام .
  من پیش دانشگاهیم رو تموم کردم .و معدل هر ۴ سال دبیرستانم بالای ۱۸ می باشد یعنی شرط اول رو دارم.
  راجع به کالج رفتن هم که گفتید الزامی است چون دیپلم آلمان ۱۳ ساله است اما دوتا سوال داشتم:
  ۱٫ فرض کنید که من به کالج رفتم و معدلم خوبی هم بدست آوردم آیا باید آزمونی مثل کنکور بدم و به شرط قبولی اجازه تحصیل در پزشکی رو به دست بیارم یا اینکه نه … اگر دوره ی کالج رو با معدل خوبی گذروندم اجازه ی ورور به رشته پزشکی رو بهم می دن؟
  ۲٫ من اصلا آلمانی بلد نیستم و دوره های زبان آلمانی رو. هم نمی شناسم… می شه راهنمایی کنید که چی کار باید بکنم؟
  مرسی.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   be har surat bayad emtehan bedid ke nomreiee kasb konid dgnomreye un azmun nahaee melaake amal hastesh. darzemn shoma bayad moadeletun ro dar hadde 19-19.5 cover konid age hatta in kar ro ham anjam bedid, chon injur reshtehaa zarfiyatesh mahdud hastesh reghabate har ki behtar bashe un zaman un ro bar midarand.

   madrake zabane Almani ham dar hadde B2 ro bayad balad bashid, har moasseseiee ke bekhayn mitunid bekhunid badesh bayad berid moassese Goethe emtehaanesh ro bedid

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 210. سلام
  دانش آموز سمپاد هستم معدل دیپلمم ۱۹/۴۶ معدل کل دیپلم ۱۹/۷۰
  معدل پیش دانشگاهیمم ۱۸/۹۷
  ۱۸ سالمه امسال(سال ۹۵) کنکور دادم و حتما پزشکی قبول میشم
  بعد قبولی باید برم دانشگاه؟
  یا واسه رفتن به آلمان نباید شروع به تحصیل تو دانشگاه کنم؟
  احتمال پذیرش پزشکی یا دندان تو آلمان هست؟
  حتما دوره M_kurs رو باید بگذرونم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Age hatta Pezehski ham ghbaul beshin melak nistesh ke pezeshki betunid berid, chon melaake asli moadele Diplom v PishDaneshgahi hastesh.

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   darzemn inke pezeshki inja bekhunid melaak nistesh, baraye hamin be khatere maa pezeshki nakhunid, vali age man jaye shoma budam hamin ja pzeshki mikhundam. chon unghadaram ham farghi nemikone. badam inam baaz darnazar begirid ke in prose 100% nistesh v bayad berid jolo ta taklifesh roshan beshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 211. سلام میخاستم بدونم که با توجه به رایگان بودن دانشگاه ها کسی که مهاجرت میکنه از نظر مسکن ساپورت میشه یا به عهده ی خوده شخصه ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   be ohdeye khodetun hastesh v dar hadde maahi 600-700 EU hazineye shomast

   Sehri

   پاسخ
 212. سلام من دانشجوی دارروسازی ازاد تهران هستم با معدل ۱۷٫۷۰ و ۳ ترم خوندم تا الان .معدل دیپلم ۱۹٫۵۹ و معل پیش دانشگاهی ۱۹٫۳۶ و در حال گرفتن مدرک زبان.میخوام ادامه تحصیل در المان یا کشوری که ارزون تر باشه بدم.ایا باید داروسازی رو از اول شروع کنم یا مکانش هست ادامشو بخونم؟در کل چقدر شانس پذیرش دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   chon moadeletun khube shanse ino darid ke vahedaatun tatbigh beshe, vali chon emkane emtehane vorudi dashtan hast, mishe pazireshi baratun begirim tu ye rehsteye dg ke emtehane vorudi nadashte bashe, vared beshid zabane Almanitun ro takmil konid bad betunid az ohdeye emtehane vorudi bar biyayn vali dar kol shaayetetun bad nist va age zabane Almani darid karetun ro start bezanid..

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 213. سلام ممنون ازسایت خوبتون….
  ببخشید میخواستم بپرسم امکان نداره ی نفر به طورمستقیم برای پزشکی توی دانشگاه های المان پذیرفته بشه؟؟؟مثلا من معدل دیپلمم ۱۹٫۴۶ ومعدل پیش دانشگاهیم ۱۸٫۵۰ ورتبه کنکورتجربی هم بد ک نشده به پردیس ودانشگاه ازاد میخوره یعنی نمیشه باگرفتن مدرک زبان المانی به طور مستقیم پذیرش بشم ونخوام اون یکسالی رو که گفتید بگذرونم؟؟؟راستی توی یک سایت خوندم که دانشگاه های المان فقط درماه ستامبر پذیرش دارند واگر از این زمان بگذره باید تاسال دیگه صبرکنیم ایا صحت داره؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na chon Sharayete eghdam mostaghim ro nadarid v age eghdami ham anjam beshe ba emtehane vorudie sangin khahad bud ke ehtemale rad shodane shoma dar un emtehan balaaye 90% hastesh. vagarna paziresh gereftan kari nadare ba emtehane vorudi. shoma zarar mikonid.

   na baset be daneshgahha fargh mikone, 2term dar saal daneshju migirand vali na hameye daneshgahha va dar yek daneshgah shayad bazi reshtehaa v bazi dg hatta fargh kone.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 214. Slm khaste nabashid.. mn mojaz be entekhab reshte baraye daneshgahe pardis va payame noor shodam..mitoonam baraye alman eghdam konam?? Torokhoda javabamo bdid…

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   moasseseye maa mitune ba mojaaz be entekhab reshte ham baratun eghdam be paziresh kone.

   vali inke moadele shoma paeen bashe v behetun paziresh nadan un ye bahse dg hasteshaaa.

   bahse konkur age moshkele shomast, negaran nabashid un ro mishe hal kard v paziresh gereft.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 215. salam khaste nabashin man19 salame va emsal dar konkor mojaz shodam va moadele diplom ha pish hardo balaye 19 hastesh zaban ham daram mikhonam mikhastam bedonam momken has age pezeshki ghabol nashodam reshtehaee mesle parastari otagh amal va protez haye dandani beram va ya hata darsorati ghaboli pezeshki emkanesh has age khosham nayomad reshtamo taghir bedam va soale dg inke in rshte bazare kareshon dar alman chetore? shoma etela darin ye soale dg ham dashtam age man baraye sale dg bekham eghdam konam bayad govahi mojaz shodan dar daneshgahe iran baraye sale 96 dashte basham ya ba hamin govahi ham okaye??

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shoma emkane taghire reshte dar keshvare Alman ro darid, yani age reshteye dgiee behetun paziresh bede, mitunid change konid.

   darzemn hamun gavahie konkur khube v behtare harche saritar baraye starte karetun be moassese moraje konid ke shayad beshe karetun ro jolo endakht baraye in term

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 216. سلام خسته نباشید.من دانشجو لیسانس مامایی هستم .میخواستم بدونم رشته من در کشور المان به چه صورت هست؟چطوری میتونم برای تحصیل مقاطع بالاتر در آلمان اقدام کنم و شرایط کار برای رشته من چطوری هستش اونجا؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bayad madrake zabane B2- C1 ro dashte bashin ta beshe karetun ro anjam dad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 217. سلام.من دیپلم تجربی دارم.معدل دیپلمم ۱۷.۵ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۶.۵ هست.میخواستم بدونم شانس ورودم به رشته های داروسازی و رادیولوژی و فیزیوتراپی چقدر هست؟رشته پزشکی نمیخوام بخونم.مدرک زبان المانی هم تا عید امسال b2 میگیرم.ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   reshetehaaye Radiology v Physiotherapy, injur reshte aksaran baraye bumi hastesh v kheili sakht hast.

   vali ba sharayeti ke dardi nemishe 100% nazar dad. v dar nahayat ham 100% nist tash.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 218. سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه من دیپلومم رو ۱۹٫۵ باشم و معدل پیشم هم ۱۷٫۸ باشه میتونم برا پزشکی المان اقدام کنم ؟
  در ضمن بنده موقعی که کلاس دوم دبیرستان بودم در دانشگاه مدرک ازمایشگاه بیوشیمی و ژنتیک گرفتم و دروس پزشکی رو قبلا مطالعه کردم چون المپیادی بودم سمپادی (فرزانگان) هم بودم
  چقد شانس پذیرش دارم ؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 ham niaz hastesh v bedune un kar sakht mishe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 219. سلام وقتتون به خیر. من امسال پیش دانشگاهی رو با معدل حدود ۱۹ و معدل دیپلمم از مدرسه تیزهوشان ۱۹٫۷۰ گرفتم. به نظرتون اگر مدرک b2 رو بگیرم چقدر امکان پذیرش دارم در کالج M-kurs دارم؟؟
  در ضمن اینکه این کالج به چه زبانی هست؟ و چه درس هایی رو تو این کالج باید بخونیم؟؟ و بعد از فارق التحصیلی از کالج با معدل بالا چه اتفتقی میوفته؟؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   shansetun khube, yani sharayetetun manteghi hast v ehtemalesh manteghie ke betunid pezeshki bekhunid.

   College v kolan pezeshki hame v hame be zabane Almani hastesh.

   tu college olum paye v zabane Almani tadris mishe

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 220. با سلام
  بنده معدل كل ديپلمم١٨/٩٠
  معدل پيش دانشگاهي١٦/٠٢
  اگه بنده ليسانس علوم ازمايشگاهي دانشگاه ازادم رو رو نكنم ميتونم با معدلاي بالا ورود ب كالج تجربي كنم و پذيرش پزشكي يا دندون يا دارو بگيرم؟

  پاسخ
 221. در ضمن قبولي كنكور سراسري ٩٢در رشته شيمي دانشگاه شيراز دولتي را نيز دارم

  پاسخ
 222. سلام.ببخشید.شما واسه ی کشور اتریش هم اقدام میکنید؟اگه میکنید نحوه ورود به رشته داروسازی در اتریش چگونه هست؟ممنون

  پاسخ
 223. slm mn 16salame va diplom ba moadele16/87 daram
  age bekham ta 1ya 2sale ayande vase dandun pezeshki tu alman eqdam konmo beram college bayd hatman aval konkur qabul sham ya sharte moadel dare?

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   ba moadele Diplomi ke shoma darid shansetun baraye vorud be reshteye dandun taghriban nazdik be sefr hastesh.

   behtare ru reshtehaaye dg fek konid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 224. سلام
  من رتبه ۱۹۲ در کنکور سراسری تجربی هستم می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل رشته پزشکی یا دندان پزشکی در آلمان باید چه اقداماتی را انجام دهم؟
  با تشکر.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh. inke bade College 100% betunid varede pezeshki beshid chize ghati nistesh vali shoma bayad ino bedunid badesh eghdam konid ke badan pashimun nashid.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad. Albate in emkanati hastesh ke moasseseye maa faghat darim v ye matlabe koli nistesh ke betunid be hame ja omumiyat bedin.

   darzemn fek nakonid age pzeeshki ghabul beshid dar konkur, hatman behetun tu hamun reshte paziresh midan. bastegi be moadele diplom v PishDaneshgahie shoma ham dare.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 baraye vordu elzami hastesh vali ma ba hamin madrak karetun ro start mizanim. vali mishe karetun ro ba B1 start zad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 225. سلام
  ميخواستم بدونم براي ورود به رشته دندانپزشكي در آلمان مدرك B2 رو بايد اينجا بگيرم ؟ چقدر طول ميكشه؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bale 8-10 maah hade aghal tul mikeshe.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 226. سلام
  خسته نباشید.
  برای پذیرش در کالج mkurs اگر من رشته علوم تغذیه رو انتخاب کنم مناسب تره یا علوم آزمایشگاهی؟
  فقط برای همین چند ماه که برای خوندن آلمانی لازم هست.

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   hich tafavoti nemikone

   va behtare madrake zabane B2 ro ham dashte bashin

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 227. سلام من به تازگی پیش دانشگاهیم تموم شد و دیپلم تجربی گرفتم و زبان انگلیسی هم بلدم آیا کشوری هست که نسبتا ارزان باشه و در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی بورسیه تحصیلی کنه و چند درصد بورس میکنه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Bursie ke nadarim tu in maghaate vali Tahsil dar Alman Rayegan hast v hazineye zendegi be ohdeye khodetun hast vali hame be zabane Almani hastesh.

   age bekhayn En. bekhunid ke Italia mishe eghdam kard ke Pezeshki v daruSazi be zabane En. hastesh.

   ke emkane akhze komak kharj ham hast.

   Albate hameye inaa manut be dashtane moaafiyat hast ke betunid az keshvar kharej beshid vagarna ejazeye khuruj az keshvar ro nadarid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 228. سلام
  دانشجوی سال اول پزشکی هستم
  یکسال مجارستان کالج گذروندم و به دلیل قبولی کنکور به ایران برگشتم ولی پذیرش پزشکی مجارستان هم دارم
  آیا امکان گرفتن انتقالی پس از سه سال از دانشگاه ایران به یکی از دانشگاه های آلمان یا ایتالیا هست؟
  ممنونم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   Baraye Alman v Italia sharayete vorudesh moshakhas hast v ba khundane nime dar jaye dg emkane enteghal nistesh.

   mage inke sharayetesh ro dashte bashin ke bastegi be moadele Diplom v PishDaneshgahi dare ke be site moraje konid ettelaat hastesh.

   baraye Italia ham emtehane vorudi hastesh IMAT

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 229. درود
  من میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه تحصیلی پزشکی از کشورهای اروپایی آیا اینکه دانشگاهی که در ایران تحصیل میکنیم سراسری باشد یا آزاد یا پردیس سراسری فرقی داردیعنی اگرسراسری باشد شانسش بیشتر است یا نه؟
  و اینکه برای گرفتن بورسیه تحصیلی و ادامه تحصیل پزشکی کدام کشور را پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   aslan be in chiza bastegi nadare. be moadele Diplom v PishDaneshgahi bastegi dare.

   darzemn tu in maghate burs nemidan, faghat tahsiletun rayegan hastesh. v hazineye zendegi be ohdeye khodetun hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 230. سلام من امسال کنکور دادم و قبول شدم معدل دیپلم ۱۹٫۸۳ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۹٫۶۲ شده و زبان انگلیسیم خیلی خوبه اما المانیم خیلی مقدماتیه.میتونم برای تحصیل در رشته ی پزشکی اپلای کنم؟ و اگر میتونم بهترین روش و دانشگاه کدومه؟ پیشاپیش مرسی از کمکت مفیدتون!

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   na chon be zabane Almani hastesh v madrake En hich asare mosbati ru parvande nadare v nemishe ba un kar ro start zad.

   bayad Almani dar hadde B1 ro hade aghal dashte bashin ta beshe kar ro anjam dad. darzemn in ro dar nazar begirid, ke ba madrake B1 sharayete paziresh sakht tar khahad bud v ehtemale emtehan vorudi sakht tar ham mibashad.

   behtar hastesh vali niaz nist ke College M-kurs ro begzarunid ham zabanetun ghavi tar mishe ham shanse karitun nazdik be 100% mishe ke Pezeshki bekhunid.

   vagrana kheili az maraakez hamun aval emtehan migiran ke kheili sakhte v be zabane Almani ham hastesh.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 231. سلام من فارغ التحصیل پرستاری هستم دانشگاه بهشتی خیلی دوست دارم داروسازی بخونم آلمان.این امکان هست برای من که مستقیم برای لیسانس اقدام کنم یا اینکه باید کالج بگذرونم خیلی گیج شدم.البته آلمانی هم دارم می خونم فقط نمی دونم از چه طریق باید اقدام کنم

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bastegi be moadele Diplom v PishDaneshgahi dare v injuri nemitunam nazar bedam.
   Salam

   .proseye PhD yek proseye zaman bar hasesh. v hich moshakhas ham nist ke be natije berese ya na. chon bastegi be Proposale shoma dare ke taeed beshe v mozush ghabele ghbaule un ostad Rahnama bashe ya na

   Reshteye Shoma reshteye Besyar sakhti hast baraye Phd, vali be harsurat Proposal v proseye karish age Proposaletun okey bashe 1-1.5 saal hast. tanha maziyate in kaar in hastesh ke ostadaaye ziadi baray mozue shom hastesh.

   darzemn dashtane maghale besyar tasir gozar hastesh dar in prose. v faghat maghalaate Publish shode ye khareji melake amal hastesh.

   Albate in Prose bedune Madrake zaban shodani nist v bayad hatman madrake zaban bashe. hala bar asaase sharayete shoma ye Almani ya En.

   man pishnahad mikonam shoma ba Master mojadad varede Alman beshid:

   ۱٫ vahedaatun tatbigh mishe v bagheieye Master ro mikhunid
   ۲٫ bad az in Master ehtemaale kar peyda kardanetun kheili bishtare, Albate age bekhayn kar konid v be vaseteye un dar khake Alman bemunid
   ۳٫ dar har part zamani ke age baraye PhD eghdam konid v javab begirid mitunid change konid
   ۴٫ inam bedunid ke age baratun Phd eghdam beshe v har ostadi be shoma javabe manfi bede dg nemitunid barash eghdam konid v sukht mishe v in khatarnake, moassesat ye mail az janebetun misazan send to all har chi supervisor hast. har ostadi ke javabe manfi bede sukht mishe v har ostadi ham ke javab nade shoma ro ba contact un moassese mishnase, inam dar nazar begirid ke age be dalil e na balad budan ostad sukht beshe dg kairsh nemishe kard.
   ۵٫ shoma vaghti ba Master vared mishid darid az forsati ke javabe PhD biad darid master mikhunid v mitunid berid faculty haye mokhtalef v bebinid ostada darand ru che zaminehaee kar mikonand ke proposal neveshtan kheili kheili baratun sade tar hastesh
   ۶٫ darzemn shoma mitunid baraye Master ye reshteye por karbord tar v ba bazare kare behtar ro entekhab konid

   be nazare ma ke in behtarin v maghul tarin fekr hastesh chon shoma gozinehaye dgatun ham sare jash hast v kheili behtar az in hast ke 1-1.5 saal montazere javabe PhD bemunid.

   Albate in nazare maast, baaz age madareketun ro kamel konid shayad shans dashte bashid, vali zire 1-1.5 saal javab nemishe gereftaaaa. ino bedunid.
   darzemn inam darnazar begirid ke baraye pazireshe Master be moadele Lisansetun negah mikonan ke unam kam hastesh, chon sharte moadel dare ke moadele aksaran 16-17 be bala ro mipazirand. v in mano negaran mikone. baraye hamin bayad parvandatun ro biyarid ta barresi beshe v daghigh behetun javab badim.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 232. سلام ، خسته نباشید
  من همه فرمایشاتونو مطالعه کردم .
  من دارم اقدام برای گرفتن مدرک b2 میکنم و تا ۹ ماهه دیگه مدرکم رو میگیرم
  رشته ی تجربی هستم ، مجاز به سراسری شدم و به احتمال زیاد دانشگاه زیست شناسی سراسری گنبد قبول میشم .
  معدل دیپلمم ۱۷٫۸۱
  معدل پیش دانشگاهیم ۱۶٫۰۴
  به دلیل مشکلات خونوادگی ۲ سال پایان تحصیلیم افت تحصیلی داشتم که خداروشکر حل شد و این توانایی رو دارم که نمیره ۱ تو کالج اخذ کنم .
  آیا شانس پذیرش در دانشگاه رایگان دندانپزشکی آلمان رو دارم ؟ حتی شانس کم هم باشه من فقط میخوام بدونم شانسشو دارم .
  در ضمن دوستمم با همین شرایط مشابه رفتن و الان تو دانشگاه ینا پزشکی میخونه

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   duste aziz, ba sharayete shoma shansetun baraye vorud be reshteye dandun pezeshki nazdike sefr hastesh.

   duste shoma ham age moadeleshun dar hamin hadd bude bi nahayat khosh shans bude ke dare pzeshki mikhune ke man baeed midunam, ya dare College M-Kurs ro mikhune ya olum payeye pezeshki ro.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 233. سلام من امسال سوم هستم و رشتم تجربى هست ميخوام بعد گرفتن ديپلمم براى المان اقدام كنم معدلمم با توجه به سالهاى پيش زير ١٩.٥٠نيست ايا امكان پذيرش دارم؟مدرك زبانمم B2هست

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr niaz be madrake PishDaneshgahi hastesh v bedune un emkane pazirehsh baraye field Tajrobi kolan nadarid.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 234. سلام امیرم معدل دیپلم۱۹٫۵۳ و پیش بالای ۱۸ شناسم برای پذیرش چقدرم ممنون

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   bebinid moadelhaye Diplom v PishDaneshgahi balaye 17 mitunand be chenin chizi fek konand. paeentaresh dg shansi nemimune. inam darnazar begirid ke yeki dg az melakha nomreye college yek saleiee hast ke bayad dar Alman begzarunid

   chon shart vorud be ِPezeshki moadele 19-19.5 be bala hastesh vali age betunid ba College moadeletun ro ta un had pooshesh bedin shansesh ro darid dg tasmim ba khodetun hastesh.

   be linke zir moraje konid ettelaat ro daryaft konid:

   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   bebinid moadelsaazi bastegi be moadele diplom v pish dare. v moadele College M-Kurs ham ke ta che haddi pooshesh bede moheme.

   vali age baraye reshtehaye mortabet mikhyan mesle Biology baaz shans bishtare. injur reshtehaa (Biology) dar Alman bazare kare khubi dare v jaaye pishraft v mesle Iran aslane aslan nist.

   unja har reshteiee sharayete vorude khodeshun ro darand v har chi reshte TOP tar bashe sharayetesh sakhttar v shanse vorudesh kamtare

   vali ino bedunid ke hich chize 100% nisteshaa man sharayet ro behetun goftam dg tasmim ba khodetun hastesh. inke bade College 100% betunid varede pezeshki beshid chize ghati nistesh vali shoma bayad ino bedunid badesh eghdam konid ke badan pashimun nashid.

   ba hamun gavahie mojaaz be entekhab reshte ham mishe karetun ro anjam dad. Albate in emkanati hastesh ke moasseseye maa faghat darim v ye matlabe koli nistesh ke betunid be hame ja omumiyat bedin.

   darzemn fek nakonid age pzeeshki ghabul beshid dar konkur, hatman behetun tu hamun reshte paziresh midan. bastegi be moadele diplom v PishDaneshgahie shoma ham dare.

   madrake zabane Almani dar hadde B2 baraye vordu elzami hastesh vali ma ba hamin madrak karetun ro start mizanim. vali mishe karetun ro ba B1 start zad.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid ya hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 235. سلام ، من الان سال سوم دبیرستان هستم معدل سال اول ۱۹/۹۲ و معدل سال دومم ۱۹/۶۵ بوده ، و سابقه شرکت تو جشنواره جوان خوارزمی رو داشتم ، مقاله ای نداشتم ولی تا سال پیش دانشگاهی قصد نگارش مقاله رو هم دارم و در حال حاضر هم روی ساخت یک دستگاه پزشکی و دو طرح پزشکی دیگه کار میکنم ، میخواستم بپرسم که احتمال اینکه بتونم برای رشته ی پزشکی یا رشته هایی مثل بیومکانیک یا ژنتیک از آلمان پذیرش بگیرم چقدره ؟؟؟ بعد اینکه آیا میتونم واسه چنتا رشته اقدام کنم ؟؟ آیا نوع دبیرستان مثل تیزهوشان یا نمونه دولتی بودن تاثیری داره ؟؟؟ و در آخر اینکه آیا امکان بورس شدن برای کشور های دیگه هست ؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   baraye eghdam baraye pazireshe Alman niaz be madrake PishDaneshgahi hastesh ta beshe kar ro anjam dad.

   sharayete paziresh pezeshki ke dar site umade v mitunid motale konid.

   ba sharayeti ke darid age PishDaneshgahi ham dar hamin had biyarid moshkeli dar parvandatun nistesh ke bekhad negaranetun kone.

   faghat mimune madrake zabane Almani ke dashte bashin.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 236. سلام
  من دیپلم ریاضی هستم..من میتونم واسه مصاحبه علمی پزشکی تو آلمان شرکت کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   kheyr niaz be PishDaneshgahi hastesh v bedune un shodani nist.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 237. سلام نمیدونم چرا نظر قبلیم بد تایب شد
  می خواستم بدونم منظور از معدل دیبلم معدل سال سوم دبیرستانه یا اول و دوم هم هست؟ و اینکه تسلطی به زبان المانی ندارم چه مدت نیاز د موسسه ی خاصی باید مدرک این زبان را بگیرم؟و اینکه توی ایران چه رتبه ای کسب کنیم و اینکه چه دانشگاهی توی ایران قبول شیم چه تاثیری داره؟

  پاسخ
  • lotus

   Salam

   diplom yani 3 saale dabirestan.

   madrake B2 hade aghal 8-10 maah tul mikeshe

   konkur ziad melak nistesh v inke hatta inja pezeshki ham ghabul beshid, melak nist ke pezeshki shoma ro bepazirand.

   Age tamayol be kasbe ettelaate bishtar v daghigh tar darid, ba moasese tamas begirid v ya ba akhze vaghte ghabli hozuran tashrif biyairid, ta betunim ettelaat dar khore parvande shoma behetun dade beshe na ettelaate koli.

   ba tashakor v arezooye movafaghiyat
   Sehri

   پاسخ
 238. این مدرکB2 را باید از اموزش گاه خاصی بگیریم و جای خاصی باید این زبان را یاد بگیریم؟اگه مکام خاصی مد نظر اسمش را بگید لطفا

  پاسخ
 239. با سلام وممنون از مطالب مفیدتون .من امسال کنکور دادم و قبولی من در پزشکی آزاد قطعی هستش.
  معدل دیپلمم ۱۹ و پیش دانشگاهی ۱۹٫۵ اما متاسفانه زبان آلمانی اصلا بلد نیستم.ولی انگلیسی در حد عالی میتونم صحبت کنم.میخواهم از یک دانشگاه در آلمان برای پزشکی یا دندانپزشکی پذیرش بگیرم اما حتما میخواهم دانشگاه رایگان باشه ب نظر شما شانس من چطوره؟چیکار میتونم بکنم؟
  به نظرتون اگر نمراتم توی دانشگاه خیلی خوب باشند میتونم برای تخصص به یک کشور خارجی برم؟
  ممنون میشم اگر جواب رو به ایمیلم بفرستید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   چون شرط ورود به رشته پزشکی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹ هست، شانس شما برای اقدام جهت رشته پزشکی خوبه ولی این نکته حائز اهمیت می باشد که ظرفیت ورود به رشته پزشکی بسیار محدود بوده و لذا جهت انتخاب رقابت بالایی وجود دارد.

   این موضوع سبب می شود، این پروسه ۱۰۰ درصد نباشد. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است، که با مدرک زبان B1 برای اکثر کالج ها نمی توان اقدام کرد. زیرا اکثر کالج ها نیاز به مدرک زبان آلمانی در حد B2 دارد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه ، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی در کنکور شرکت کنید و حداقل مجاز به انتخاب رشته شوید مؤسسه ما این امکان را دارد که کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 240. معمولا مدرک پیش دانشگاهی خیلی دیر آماده میشه یعنی کسی که خرداد امتحانات پیش دانشگاهی را به اتمام رسونده تازه شهریور ماه بهش گواهی میدهند. و۶ماه بعدش اصل مدرک. امکانش هست با مدرک دیپلم و مدرک B2ولی گواهی پیش دانشگاهی به صورت مشروط پذیرش از کالج المان گرفت

  پاسخ
 241. سلام،من دانشجوی سال ۳ اقتصاد دانشگاه تهران هستم با معدل دیپلم تجربی ۱۹٫۴۷ و دیپلم ریاضی ۱۹٫۴۹
  ۲۵ سالمه.میخواستم بدونم چطور میتونم به صورت رایگان در رشته دندانپزشکی تحصیل کنم.زبانم خوبه ولی مدرک ندارم.ایا امکانش هست برای ادامه همین رشته در کشور مورد نظر اقدام کنم و بعد تغییر رشته بدم به دندانپزشکی؟ممنون.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷-۱۸ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹-۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷-۱۸ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 242. سلام.خسته نباشید.
  من دیپلمم ۸۹هست و پیش دانشگاهیم ۹۰٫معدل دیپلمم ۱۸,۶۴ ریاضی و معدل پیش دانشگاهیم ۱۶,۵٫دوسال مهندسی پزشکی دانشگاه سراری خوندم و بعد انصراف دادم ک کنکور تجربی بدم برای پزشکی ک قبول نشدم سراسری و دانشگاه ازادم دوست نداشتم.متولد۷۱هستم.از چند موسسه پرسیدم میگن محدوده سنی داره و نمیتونی المان پزشکی قبول بشی.میخاستم ببینم من باید چه پروسه ای بگذرونم ک پزشکی المان بتونم بخونم?و تحصیل در کالج المان چه هزینه ای داره?امکانش واسه من هست یانه?ممنون ازراهنماییتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما به دلیل معدل پیش دانشگاهی کمی که دارید، شانس ورود به رشته پزشکی را ندارید.

   شایان ذکر است پذیرش پزشکی برای سن و سال شما هیچ محدودیتی ندارد. ولی درصورت اخذ هرگونه پذیرشی از کشور آلمان به دلیل وجود فاصله تحصیلی شما از پیش دانشگاهی، در سفارت ریس رد شدن ویزا را دارید و این هیچ ربطی به سن شما برای اخذ پذیرش ندارد.

   شما برای بحث پذیرش، معدل پیش دانشگاهی شما بسیار کم هست و برای بحث ویزا فاصله تحصیلی اخذ آخرین مدرک تحصیلی شما تا حال بیش از حد نرمال می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 243. سلام
  من امسال کنکور دادم ، معدل دیپلمم ۱۹٫۹۲ و معدل پیش دانشگاهی ۱۹٫۸۷هست …اصلا المانی بلد نیستم برای همین امسال نمیتونم برای پذیرش اقدام کنم.
  میخواستم بدونم برای پذیرش پزشکی فرقی داره که دانشگاه ازاد بخونم یا سراسری؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   هیچ فرقی نمی کند، شما شرایط زندگی خود را به همان سبک جلو ببرید. معدل شانس شما را جهت ورود به رشته پزشکی، تسهیل می نماید به نسبت بقیه. ولی داشتن مدرک زبان جزو الزامات می باشد. برای همین زبان را که شروع کردید می توانید به مؤسسه مراجعه کنید که دقیق به شما روند کاری اطلاع داده شود که فرصت را از دست ندهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 244. سلام.خسته نباشید.من ۲۹سالمه و اینجا در دانشگاه دولتی مکانیک خوندم درمقطع لیسانس.درحال خوندن زبان هستم..میخواستم بپرسم میتونم برای آلمان دررشته ی خودم برای مقطع دوباره ی لیسانس اقدام کنم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   چرا درخواست لیسانس مجدد دارید؟!!!! پیشنهاد شما برای هر مؤسسه بهتر است درخواست فوق لیسانس می باشد.

   ولی اگر معدل در حد منطقی دارید، به دلیل این که بحث سفارت هم برای شما مطرح می باشد، بهتر است برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایید. بعد که وارد آلمان شدید امکان تغییر در مقطع و رشته و دانشگاه را دارید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 245. سلام
  اگر در آزمون پرشکی آلمان قبول نشدم میتونم پرستاری شرکت کنم یا باید برای اون هم آزمون داد؟
  معدل پیش دانشگاهی:۱۵
  معدل کل دیپلم:۱۹/۳۴

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با این معدل پیش دانشگاهی که شما را دارید، موفق برای پزشکی نخواهید بود. برای رشته پرستاری هم اکثراً بومی می پذیرند و دانشجویان غیر بومی را پذیرش نمی کنند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 246. سلام خسته نباشيد
  من شرايط اوليه كه گفتين يعني معذل بالاي ١٧ رو دارم ، ديپلم ١٩.٣٠ پيش ١٧.٢٥ ، اما سوالي كه واسم پيش اومده اينه كه فرض كنيم من رفتم كالج و معدلمم بردم بالا اما اون ازمون رو نتونم قبول شم! بعد چه راهي ميمونه واسم؟ دست از پا درازتًر بايد برگردم ايران؟ يا اينكه امكان ورود به كشور هاي ديگه هست؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   هیچ راهی نمی ماند، چون شما مجاز هستین دومرتبه آن امتحان را بدهید. اگر نتوانید شرایط را محیا نمائید، شانس ورود به رشته پزشکی را از دست می دهید.

   شما وقتی در ذهنتان فقط و فقط پزشکی هست، راه دیگری خودتان برای خود نذاشتین. وگرنه می توانید، وارد رشته های دیگر شوید که بسیار بسیار رشته های به روز و پر کاربرد می باشد مثل Biology پس شما بهتر است در تصمیم و نظر خودتان منطقی تر فکر کنید که فرصت های زندگی خود را از دست ندهید. همه چیز که پزشکی نیست. البته اگر می گویید هست که شرایط را خدمتتان اعلام کردم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 247. سلام اگه کسی کنکور تجربی بده و رشته پزشکی قبول بشه و در ضمن مدرک زبان آلمانی رو هم داشته باشه میتونه مستقیما وارد رشته پزشکی آلمان بشه آیا قبولی تو ایران یه پوئن مثبت حساب میشه یا نه
  در ضمن معدل دیپلم ۱۹٫۵۶و معدل پیش ۱۷٫۷۵ است
  با تشکر

  پاسخ
 248. slm
  vaght bekheyr
  man daneshjoo term 3 pezeshki hastam
  bara edame tahsil dar alman emkan dare betoonam eghdam konam??

  moadel pisham 18
  va moadel diplom 19hsatesh
  dar che keshvari mitoonam be soorat free edame tahsil bedam\
  age momkene javab ro be emailam ersal konin
  mamnoonam

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تصور نکنید چون این جا پزشکی می خوانید، آن جا هم باید به شما پزشکی داده شود و واحدهای شما تطبیق شود و بقیه آن را بخوانید. این تصور غلط است. درضمن به شما ریز نمره ای هم داده نمی شود که ارزش ترجمه داشته باشد تا طرح را مشخص نکرده اید.

   شرط ورود مستقیم به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹-۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال شما که این معدل را ندارید و شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید. آن هم به شرطی به شما تعلق می گیرد که تحصیلات خود را در رشته پزشکی نشان ندهید وگرنه به شما کالج تعلق نمی گیرد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 249. سلام.دانشجوی سال چهارم پزشکی در کشور ایران هستم.معدل دیپلم وپیش دانشگاهی هردو بالای۱۹ ومعدل کل دانشگاهم ۱۷٫۵هست.آیا میتونم برای گرفتن تخصص چشم پزشکی به کشور آلمان بیام؟آیا داشتن حامی مالی تاثیری در اخذ پذیرش دارد؟گرفتن مدرکB2زبان آلمانی حدودا چقدر زمان نیاز دارد؟ممنون.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   جهت پذیرش در مقطع تخصص پزشکی به دلیل دارا بودن جزئیات فراوان بایستی با داشتن حداقل مدرک زبان B2 یا در نزدیکی گرفتن این مدرک بودید، حضوراً مراجعه کنید برای مشاوره تا اطلاعات به شما داده شود.

   داشتن حامی مالی هیچ تأثیری ندارد. خواندن زبان آلمانی در حد B2 حداقل ۸-۱۰ ماه زمان می برد. آن هم اگر هر روز کلاس بروید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 250. سلام..من دانشجوی انصرافی کارشناسی مکانیک دانشگاه دولتی هستم… ۷۰ واحد گذروندم…یه جورایی کاردانی گرفتم…سربازی هم معافم…۲۶سالمه…معدل پیش ۱۶٫۱۰ ودیپلم ۱۸٫۷۰ میخواستم بدونم میتونم برا کالج Mkurs ویزا بگیرم؟چون بعضیاگفتن با توجه به گپ تحصیلی که دارم بهم ویزابرا کالج نمیدن…اگه بنظرتون برا fachhochschule یه شهرکوچیک پذیرش بگیرم برارشته خودم مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی اونوقت ویزامشکلی پیش نمیاد باتوجه به سن وگپ تحصیلیم؟؟مدرک زبان هم b1 دارم……کلن براتحصیل تو المان چه راهی برام پیشنهاد میکنین باتوجه به وضعیتم؟؟؟ خیلی خیلی ممنون که وقت میزارین و ج میدین…

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   ببنید شما حداقل ۵ سال گپ تحصیلی دارید و بحث نوع پذیرش نیست. سفارت آلمان کاملاً مستقل در این موضوع عمل می نماید. به دلیل گپ تحصیلی، شما ریسک سفارت دارید نه این که ۱۰۰% رد هستین.

   اگر ریسک سفارت را قبول دارید من می توانم کار شما را قبول کنم. مؤسسه ما آن قدر تجربه دارد که این بحث را کم رنگ کند تا حد ممکنه، ولی امکان حذف آن را در پرونده دانشجویی ندارد. بهتر است بگویم هیچ کسی چنین امکانی را ندارد.

   مگر این که شما از لحاظ مالی مشکلی نداشته باشین که بتوانیم پیشنهادات دیگری به شما ارائه دهیم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 251. سلام
  طرح پزشکی عمومی در المان چند سال است؟
  طرح تخصص چطور ؟

  ممنون بابت سایت خوبتون

  پاسخ
 252. سلام
  هزینه تحصیل در رشته ی دندانپزشکی حدودا چقدر هست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تحصیل رایگان می باشد و تنها بایستی هزینه زندگی را پرداخت نمایید که تقریباً ماهیانه ۶۰۰-۷۰۰ یورو هزینه رد بر دارد.

   البته به دلیل هزینه بسیار ناچیز این بحث، شانس پذیرش در این رشته بسیار کم می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 253. سلام خسته نباشيد،
  من پيش دانشگاهي هستم، و معدل كل ديپلمم ١٩ شده، ميخوام واسه دندونپزشكي المان اقدام كنم، ميخواستم بدونم اگه معدل پيشم بالاي ١٩/٥ بشه ديگه نياز نيست يه سال كالج بخونم يا بالا بودن معدلم تاثير چنداني نداره، و اينكه تو ايران نميخوام كنكور بدم و مدرك زبانم و دارم ميخونم تا b2 ، چقدر شانس قبولي دارم؟ ايا كالجاي اونجا خيلي سخته؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   البته من حدس می زنم شما یک بار دیگه پیغام گذاشته بودین و معدل دیپلم تان ۱۸ اعلام کرده بودید ولی با تمام این اوصاف، جواب شما در ذیل آمده است:

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۹ شانس خوبی دارید که به پذیرفته بشید در رشته دندانپزشکی و امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته داندانپزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر شما که این شرط را ندارید و شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتوانید کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته دندانپزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 254. سلام عرض میکنم خدمت مشاورین محترم ، ممنون از پاسخگویی جامع تون. من ١۶ سالمه و به کلاس سوم میرم و رشته امم تجربیه و علاقه شدیدی به پزشکی دارم. با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم نمره دیپلم و پیش دانشگاهی و قبولی کنکور پیش نیاز پذیرش دانشگاه های علوم پزشکی آلمان است ولی من میخوام زودتر اقدام کنم چون اگر دیر بجنبم ممنوع الخروج میشم به خاطر سربازی و بعد یا قبل از گرفتن دیپلم اونجا ادامه تحصیل بدم. آیا با گذراندن یکسال کالج (دوترم) باز هم نیاز به آزمون ورودی دارم ؟ یا براساس معدل و نمرات برای دانشگاه ها پذیرش میشوم ؟
  یعنی فکر کنم بخوام با سیستم آموزشی بچه های آلمان پیش برم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرمنده نمی شود. شرط ورود به آلمان از طریق تحصیل داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

   اگر زودتر بخواهید وارد آلمان شوید نیاز به قیم در آلمان دارید که به سایت سفارت آلمان در تهران مراجعه کنید یک سری اطلاعات برای افراد زیر ۱۸ سال گذاشتند که ما اقدامی انجام نمی توانیم بدهیم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • ممنون از راهنماییتون

    پاسخ
 255. سلام من معدل دیبپلم و پیشم بالای ۱۹ بعد تازه دارم المانی فشرده یاد میگیرم بعد الان من بورسیه میشم بعد از اینکه المانی یاد گرفتم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   تحصیل در دانشگاه های آلمان یا رایگان می باشد، یا هزینه بسیار کمی در حد ترمی ۶۰۰-۷۰۰ یورو در بر دارد که به این بورسیه نمی گویند. این شرایط تحصیل در آلمان می باشد که برای همگی برقرار است.

   درضمن هزینه زندگی در حد ماهیانه به طور متوسط ۶۰۰ یورو به عهده شما می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 256. سلام به خدمت شما…
  من الان پیش دانشگاهی هستم و در رشته ریاضی تحصیل میکنم ولی با بچه های تجربی سر کلاس میرم ، یعنی اخر سال فقط باید یه امتحان دیفرانسیل بدم ولی کنکور تجربی میدم…
  معدل کل دیپلمم شده ۱۷ و زبان آلمانی رو هم دارم تمام میکنم.
  میخواستم بدونم اگر معدل دیپلمم ۱۹ به بالا بشه و مدرک b2 آلمانی رو هم داشته باشم میتونم بیام آلمان و در رشته دندون پزشکی تحصیل کنم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی مکفی با معدل بالا نیاز می باشد برای این پروسه.

   درضمن شما نبایستی مشکل خروج از کشور را به دلیل نظام وظیفه داشته باشین.

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۸ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته دندانپزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته داندانپزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر شما که این شرط را ندارید و شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتوانید کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته دندانپزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 257. سلام…من مقطع کارشناسی بودم بهمن ۹۳ انصراف دادم وکاردانی مهندسی گرفتم …یعنی تقریبن ۱٫۵سال پیش…بعدش اگه شروع کنم براالمانی تابخوام پذیرش بگیرم وبرم سفارت براویزا خوب میشه مثلن سال بعد یعنی فاصله تحصیلیم میشه بیشتراز ۲سال وزیر ۳ سال…یعنی این فاصله تحصیلی بنظرتون دقیقن ازتاریخ بهمن۹۳حساب میشه یانه چون کاردانی گرفتم برام ۲سال بعدورودبه دانشگاه حساب میشه یعنی چون وردی ۸۹هستم ۹۱حساب میشه….ببخشید طولانی شدفقط خواهشایه توضیحی راجب گپ تحصیلی میدید؟؟یعنی براکساییکه انصراف میدن دقیقن ازتاریخ انصرافشونه یاباتوجه به نوع مدرکشونه؟(یعنی کساییکه میرن دانشگاه ومدرک نمیگیرن وانصراف میدن باتوجه به اخرین مدرکشون یعنی پیش حساب میکنن گپ تحصیلی رویانه باتوجه به زمان انصرافشون ازدانشگاه؟؟) فک میکنم خیلیهارواین موضوع مشکل دارن.. تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   دوست عزیز، ببینید کاردانی مقطع قابل قبولی برای پذیرش نیست و به دلیل این که انصراف هم دادین نقطه ضعف پرونده شما محسوب می شود.

   اگر مدرک کاردانی را اخذ کردید، بایستی مدرک و ریزنمرات دیپلم و پیش دانشگاهی شما را داشته باشم تا بعد بررسی دقیق به شما شانس پذیرش شما اعلام شود.

   اما درخصوص بحث ویزا، درصورتی که مدرک کاردانی خود را دارید و دریافت کردید و قابلیت ترجمه دارد، نسبت به تاریخ آن سنجیده شده و درصورت انصراف و نداشتن هیچ مدرکی (مدرک کاردانی)، مدرک پیش دانشگاهی ملاک عمل قرار می گیرد و تاریخ آن محاسبه می گردد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 258. سلام میخواستم ببینم میتونم با مدرک کالج مک دانیل دوره پری مدیکال پذیرش بگیرم برا المان؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما درصورت داشتن مدرک پیش دانشگاهی و داشتن مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 می توان برای کالج M-Kurs پذیرش گرفت و درصورت تأیید معدل های شما وارد رشته دلخواه خودتان بشوید. ولی درنظر بگیرید، اکثر مراکز مدرک زبان B2 نیاز دارند.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این که فکر کنید چون مجارستان دوره بگذرانید و بتوانید با آن وارد دانشگاه و آن رشته شوید، ملاک نیست. حتی در بسیاری از موارد هم به ضرر شما می باشد، چون با نشان دادن آن مدرک احتمال پذیرش گرفتن در کالج M-Kursرا کاهش و شانس این که بتوانید معدل خود را با آن کالج بهبود دهید از دست می دهید.

   معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما ملاک می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 259. سلام
  ببخشید امتحان آلمانی برای سطح B2 سالی چند بار برگذار میشود و اینکه چه تاریخی هست؟
  ممنون از سایت خوبتون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما می توانید به سایت موسسه گوته مراجعه کنید و از آخرین تاریخ های ثبت نام مطلع گردید. به طور مثال من در زیر لینک این بخش را آوردم:

   http://www.dsit.org.ir/?lang=fa&cmd=Page&SCid=538&title=Goethe-Zertifikat-B2

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 260. با سلام و خسته نباشید
  من کارشناس رادیولوژی از دانشگاه سراسری هستم و قصد تحصیل دوباره در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی را دارم اما معدل دیپلم من بخاطر بعضی از شرایط بسیار پایین هست اما معدل کارشناسی من تقریبا ۱۷ هست میخواستم ببینم امکان تحصیل وجود داره؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه خیر، ملاک این بحث فقط معدل دیپلم و پیش دانشگاهی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 261. سلام من دانشجوی علوم آزمایشگاهی دانشگاه ازاد ترم ۳ هستم .رشته ی من در المان برای ادامه تحصیل چگونه است؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   به زبان آلمانی می باشد و نیاز به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی بالا می باشد. درضمن حداقل مدرک B1 زبان آلمانی هم الزامی می باشد. ولی این را درنظر بگیرید که با این مدرک نمی توان همه جا اقدام نمود و عمومیت ندارد. چون اکثر کالج ها مدرک زبان B2 نیاز دارند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 262. ببخشید قبول شدن تمامی دروس در کالج آلمان کافی هست واسه رفتن ب دانشگاه و تحصیل در رشته ی پذیرش.???و آیا قبول شدن در امتحانات و یا گرفتن معدل خوب بسیار دشوار هست?????من خودم درسم بد نيس(معدلم دیپلم ۱۸٫۹۸است واسه من نمره ی خوب گرفتن خیلی سخته????)

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   بحث ورود به رشته پزشکی را بارها و بارها من گفتم، به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و پاس کردن دوره کالج یک ساله M-Kus بستگی دارد که همه این ها در کنار همدیگر شما را وارد رقابتی می کند که از بین افراد شرکت کننده، بهترین های را بر می دارند. رقابت و ظرفیت در آن زمان نقش دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 263. سلام
  من معدل دیپلمم ۱۷٫۸۷ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۵٫۱۱ است. آیا من می تونم در دوره های کالج پزشکی شرکت کنم؟ و باید نمره ی دوران کالج چند باشه تا وارد پزشکی شوم؟ و دروس مورد تدریس در کالج چیست؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما این امکان را دارید که برای کالج تجربی یعنی M-Kurs اقدام نمایید. ولی این نکته را درنظر بگیرید که حتی با بالاترین معدل کالج هم، شانس بسیار بسیار کمی برای ورود به رشته پزشکی را دارید.

   درضمن بایستی مشکل خروج از کشور را هم برای مسئله نظام وظیفه حل نمایید.

   حداقل مدرک B1 زبان آلمانی هم الزامی می باشد. ولی این را درنظر بگیرید که با این مدرک نمی توان همه جا اقدام نمود و عمومیت ندارد. چون اکثر کالج ها مدرک زبان B2 نیاز دارند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 264. سلام معدل دیپلم من ۱۹٫۰۶ هست و معدل پیش هم ۱۷٫۶۰ و کارت معافیت هم دارم . احتمال موفقیت من اگه اقدام کنم چقدره؟ و اینکه من اگه از الان بخوام پروسه رو شروع کنم چکار باید بکنم؟ و چه مدت طول میکشه زبان المانی رو یاد بگیرم؟ و ایا اموزش زبان اینجا میشه یا اونجا؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.
   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 265. سلام وقتتون به خیر
  بنده قصد ادامه تحصیل در رشته داروسازی در آلمان رو دارم . معدل دیپلمم ۱۹ و پیش دانشگاهی ۱۸ به بالاست از طرفی فارغ التحصیل ۸۷ ام و دارای مدرک کارشناسی کشاورزی با معدل نزدیک به ۱۷ .
  خواستم بدونم باید در ایران کنکور بدم و حتما در رشته داروسازی قبول بشم یا فقط با هر رتبه ای مجازبه انتخاب رشته بشم کافیه؟
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما متولد ۶۸ هستید و به دلیل سن شما و فاصله فارغ التحصیلی لیسانس تا حال اگر بیشتر از ۳ سال باشد که ریسک سفارت بابت ویزای دانشجویی وجود دارد.

   درضمن به دلیل دارا بودن لیسانس به شما کالج تعلق نمی گیرد.

   باید بر اساس رشته لیسانس خود اقدام نمائید و بعد از ورود به کشور آلمان آن جا تغییر رشته دهید و درخواست کالج نمائید. از این جا چنین چیزی به شما تعلق نمی گیرد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   درصورت تقاضای کالج، بایستی ابتدا بر اساس رشته خودتان وارد آلمان شوید،

   پاسخ
 266. سلام من کنکور ۹۵ رتبم ۳۰۰ شد معدل دیپلمم ۱۹٫۶۰ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۹ هست ضمنا سمپاد هم درس خوندم و الان دندونپزشکی اصفهان قبول شدم اگر مدرک b2 رو هم بگیرم برم آلمان بازباید برم کالج؟ اصلا احتمالش در حدی هست که روش سرمایه گذاری کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   احتمال کاری شما خوبه ولی من جای شما بودم دندانپزشکی این جا رها نمی کردم بروم آلمان.

   چون قبولی در رشته دندانپزشکی یک مسئله ۱۰۰ درصد و تضمین شده ای نمی باشد ولی با شرایطی که شما دارید شانس تان خوب است.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 267. با سلام.خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون.من دیپلم ریاضی با معدل بالای ۱۹ دارم ولی پیش تغییر رشته دادم به تجربی و میخوام کنکور تجربی بدم.این موضوع که من دیپلم ریاضی دارم برام مشکلی ایجاد میکنه؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   نه مشکلی ایجاد نخواهد نمود. شما با گذراندن کالج تجربی M-Kurs در آلمان این مشکل را کاملاً مرتفع می سازید و برطرف می شود.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 268. سلام مجدد
  سوال دومم این هستش که من متولد سال ۶۸ هستم.برای ادامه تحصیل در داروسازی مانع نمیشه؟
  و اینکه دوره کالج یکساله هم رایگان هست یا باید هزینه پرداخت بشه؟
  معدل دیپلمم ۱۹ به بالا و پیش ۱۸٫۷۵ هستم.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   کالج یا رایگان هست ویا هزینه بسیار کمی دربر دارد در حد ترمی ۶۰۰-۷۰۰ یورو.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 269. سلام .سوال من این هستش که منظور از معدل پیش دانشگاهی یا دیپلم معدل کله یا معدل کتبی؟؟؟و اینکه این شرط معدل برای رشته داروسازی با پزشکی یکسانه؟؟؟خیلی ممنون میشم پاسخ بدید.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   معدل کل ملاک اصلی می باشد. اما درصورتی که تفاوت معدل کل با معدل کتبی فاحش نباشد. به طور مثال، معدل کل ۱۸ باشد بعد معدل کتبی ۱۳٫۵ ، خوب دراین حالت شانس کاهش می یابد.

   برای داروسازی شرط معدل ها همان و حتی در بعضی از موارد ساده تر می باشد. درضمن ظرفیت رشته داروسازی بیشتر هست، برای همین شانس قبولی را افزایش می دهد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 270. سلام
  من متولد ۷۴ هستم میخواستم بدونم اگر اینجا از دانشگاه ترم دوم انصراف بدم باز هم میتونم برای کالج اقدام کنم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما به دلیل زمان خاتمه پیش دانشگاهی تا حال چون ۳ سال می باشد، درصورت ارائه اشتغال به تحصیل خود، ریسک سفارت را کاهش می دهد از طرفی، ولی از طرف دیگر درصورت ارائه گواهی اشتغال امکان دارد که دیگه به شما کالج تعلق نگیرد و شانس این که معدل خود را پوشش دهید را از دست می دهید.

   ولی در کل کارتون شدنی می باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 271. با سلام و وقت بخیر
  من لیسانس و ارشد روزانه مهندسی خوندم. میخواستم واسه پزشکی اقدام کنم . میخواستم ببینم امکان گرفتن بورس برای مقطع پزشکی هست یانه؟ و اینکه اگر من در ایران پزشکی قبول شم چه مزیتی برام ایجاد میش و اینکه به پذیرشم در دانشگاههای خارج از کشور بویژه آلمان کمکی میکنه یا خیر
  با تشکر

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما به دلیل داشتن لیسانس و فوق لیسانس، به صورت مستقیم نمی شود اقدام کرد، چون سفارت ردتون می کنند. باید براساس رشته خودتان برای فوق لیسانس مجدد اقدام نمائید و وقتی وارد آلمان شدید آن جا تغییر دهید که شرایط آن بسیار ساده نمی باشد. باز شرایط ورود به رشته پزشکی در ذیل آمده است:

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   برای اقدام جهت ترم Winter 2017 نهایتاً تا بهمن و اسفند امسال وقت دارید که تمام مدارک به همراه مدرک زبان را ارائه دهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 272. سلام ايا من ميتونم بدون گواهي كنكور سراسري اقدام كنم؟مثلا ديپلم اونجا رو بگيرم؟ و چه مدت زماني طول مي كشه؟ در ضمن معدل پيش و ديپلمم هردو بالاي ١٧ هستش ممنون ميشم جواب بديد

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   امکان این وجود دارد که بدون گواهی قبولی در کنکور سراسری هم اقدام انجام شود. ولی برای افزایش گزینه هایی اقدام بهتر است یک گواهی مبنی بر شرکت در کنکور سراسری را داشته باشید.

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   این که بتونید بعد از گذراندن دوره کالج بتوانید وارد رشته پزشکی بشوید، هیچ تضمینی ندارد. ولی بسته به شرایط شما شانس کاری شما مشخص می باشد. این مطالب برای این به شما متذکر می شود که فردا از این تصمیم پشیمان نشوید. اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی مدرک زبان آلمانی در حد حداقل B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. البته شایان ذکراست، که اکثر کالج های تجربی نیاز به مدرک زبان B2 نیز می باشد. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   برای اقدام جهت ترم Winter 2017 نهایتاً تا بهمن و اسفند امسال وقت دارید که تمام مدارک به همراه مدرک زبان را ارائه دهید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
   • با سلام
    ايا براي پذيرش بايد يك سال قبل اقدام كنيم؟ من مدرك زبانم را بهار سال ديگه ميگيرم، يعني من نميتونم براي همون سال اقدام كنم

    پاسخ
    • lotus

     سلام

     درحالت نرمال نمی شود. باید حضوری مراجعه کنید تا راه حل های موجود به شما مشاوره داده شود و درصورت درخواست برای شما اقدام شود.

     اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

     باتشکر و آرزوی موفقیت
     مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

     پاسخ
 273. سلام من ۱۷ سالمه معدل دیپلمم پانزده و سی و دو هست.اگر معدل پیش دانشگاهیم تا ۱۹ باشه امکانش هست قبولم کنن؟؟کالج m_kursتا چه حد ضعف دیپلمم رو می تونه بپوشونه؟؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   متأسفانه به دلیل معدلی که دارید نباید به چنین چیزی فکر کنید، چون شانس شما برای به نتیجه رسیدن بسیار پائین می باشد. (حتی با گذراندن دوره کالج)

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 274. سلام،من متولد ۱۳۷۱ هستم .دانشجوی برق از دانشگاه آزادم وفقط پروژم مونده که تحویل بدم .دوست دارم پزشکی در آلمان بخونم ،میخواستم بدونم امکانش وجود داره؟ لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 275. سلام ،من فارغ التحصیل رشته علوم آزمایشگاهی از دانشگاه دولتی هستم و در حال گذراندن طرح خود می باشم،می خواستن بدونم امکان این هست که برای رشته دندان پزشکی از ایتالیا یا آلمان بورس بگیرم،معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم بالای ۱۹ هست و معدل کارشناسیم در بالای ۱۵

  پاسخ
 276. سلام. من فارغ التحصيل ارشد معمارى با معدل ليسانس ١٥/٨٥ و ارشد ١٧/٥ هستم.
  ميخواستم واسه رشته داروسازى اقدام كنم.
  با توجه به اينكه رشته دبيرستانم رياضى بوده بايد چيكار كنم؟
  و اينكه منظور از مدرك ديپلم چيه؟ ٣ سال دبيرستان يا كتبى سوم؟ ٣ سال دبيرستان معدلم ١٧/١٥ اما كتبى سوم ١٣ هست. پيشم هم ١٥. امكان پذيرش واسه داروسازى رو دارم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شرایط پذیرش با این معدل ها ریسک دارید.

   و به دلیل پیچیدگی پرونده شما، بایستی تماس گرفته تا راهنمایی بشوید.

   چون با شرایطی که شما دارید بهتر است برای ایتالیا اقدام نمایید که ریسک کمتری داشته و از موقعیت تحصیلی که دارید زیاد دور نشوید.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 277. ببخشيد معدل ديپلم يعنى سه سال دبيرستان يا معدل كتبى سوم؟
  من ارشد غير مرتبط دارم ورشته دبيرستانم رياضى بوده.ديپلم و پيش تجربى بگيرم؟ معدلم رو به چند برسونم تا واسه داروسازى قبولم كنن؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   منظور معدل کل سه ساله دبیرستان (معدل دیپلم) می باشد و نه فقط سال سوم.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 278. سلام.
  من دیپلم ریاضی ام.معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ام در حد ۱۵-۱۶ است.
  لیسانس مهندسی صنایع-تحلیل سیستم با معدل ۱۴٫۸۰ از دانشگاه آزاد دارم.
  فوق لیسانس هم ۳ ترم در همان رشته و دانشگاه خواندم با معدل حدود ۱۶٫
  اما ارشدم را به انتها نرساندم و فقط ۱ ترم دیگر مانده بود که آن را رها کردم.
  در حال حاضر زبان آلمانی میخوانم و تا چند مدت دیگر در حد B2 هستم.
  با شرایط موجود آیا می توانم در آلمان پزشکی بخوانم؟
  در ضمن ۲۴ ساله هستم.
  اگر لازم باشد می توانم دیپلم تجربی هم بگیرم.
  ممنون از پاسخگوییتان.

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   معدل شما کمتر از حدی می باشد که حتی شانس فکر کردن به موضوع ورود به رشته پزشکی را داشته باشید.

   حتی درصورت دیپلم و پیش دانشگاهی مجدد هم بایستی براساس مدرک لیسانس و فوق لیسانس شما اقدام به پذیرش نمود زیرا در غیراین صورت، سفارت به شما ویزا نخواهدداد.

   مگر این که معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۹٫۸۰-۱۹٫۹۰ داشته باشید که مستقیم اقدام شود.

   زیرا در هر دانشگاه فقط ۴ نفر و حتی کمتر را می پذیرند.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 279. سلام من معدل دیپلمم۱۷٫۶۶هست پیشم هم۱۵٫۲۰ میتونم پزشکی بخونم؟هزینش برام مهم نیست

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   با این معدل ها شانس شما بسیار کم و حتی نزدیک به صفر می باشد.

   آلمان دانشگاه های خصوصی برای پزشکی نداشته که شرایط خاص دیگری داشته باشد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 280. سلام ايا سفارت گواهي مجاز به انتخاب رشته پيام نور و غير انتفاعي قبول ميكنه؟

  پاسخ
 281. سلام خسته نباشید ….چندتا سوال داشتم
  ۱ من دیپلمه ریاضی هستم با معدل ۱۹٫۱۳ و پیش تجربی با معدل ۱۷٫۶۰ میخواستم بدونم میتونم برا کالج پذیرش بدم رتبه کنکور سراسری هم ۱۴۰۰۰ {تجربی} شده ولی نرفتم چون قصدم پزشکیه زبان هم انگلیسی IELTS رو تا چند ماه دیگه میگیرم

  ۲ اگه با این شرایط برم و کالج هم نمره نسبتا خوبی بگیرم در صد پذیرش دانشگاه پزشکی چقدره؟؟؟؟
  ۳ هزینه ها دانشگاه چطوریه؟؟؟؟؟بورس داره؟؟؟؟ تو تحصیل رایگان نوشته بودید با کمترین هزینه خودتون همه امکاناتو فراهم میکنید میخواستم بدونم حداقل هزینش چقدر میشه؟؟؟؟
  ۴ بعد از فارغ اتحصیلی باید برگردیم؟؟؟؟؟؟یا تبعیت میدن؟؟؟؟
  جوابو لطف کنید به ایمیل بفرستید ممنون میشم

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و با اخذ تعیین وقت وقت قبلی تشریف بیارید تا بتوانیم اطلاعات در خور پرونده شما به شما داده بشود و نه یک اطلاعات کلی که جهت تصمیم گیری درست، شما را دچار مشکل می نماید.

   باتشکر و آرزوی موفقیت
   مؤسسه نیلوفرآبی (لوتوس)

   پاسخ
 282. باسلام. من معدل دیپلمم ۱۹٫۵۵ و پیش ۱۷٫۷۹ هست میتونم با این معدل پزشکی بخونم؟

  پاسخ
  • lotus

   سلام

   شما با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی هر دو بالای ۱۷ شانس این را دارید که به پذیرفته شدن در رشته پزشکی امید داشته باشید که پروسه کاری شما به ثمر بنشیند.

   معدل های پایین تر به نسبت معدل اشان شانس آن ها بسیار کم خواهدشد. این مطلب را درنظر بگیرید که ملاک دیگر این پروسه، قبولی و نمره کالج یک ساله تجربی M-Kurs می باشد که بایستی در آلمان بگذرانید.

   شرط ورود به رشته پزشکی معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی بالای ۱۹- ۱۹٫۵ هر دو می باشد. حال اگر کسی این معدل را ندارد و معدل این دو بالای ۱۷ باشد، شانس این را دارد که با گذراندن کالج یک ساله در آلمان، اگر بتواند کالج را آن قدر را موفقیت پاس کنید که بتوانید معدل خود را در حد ۱۹-۱۹٫۵ هم دیپلم و هم پیش دانشگاهی پوشش دهید، شانس ورود به رشته پزشکی را دارید.

   اما این نکته را درنظر بگیرید، شما با دروسی که در دانشگاه گذرانده اید، امکان استفاده از شرایط کالج را ندارید و درصورت نداشتن معدل مذکور (۱۹٫۵ به بالا) امکان این مطلب بسیار کاهش می یابد.

   به لینک زیر هم می توانید مراجعه کنید و اطلاعاتی را دریافت نمایید:
   http://www.lotus-inst.com/?p=941

   معادل سازی بستگی به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کالج یک ساله دارد که در چه حدی پوشش می دهد.

   در آلمان هر رشته ای شرایط خاص خود را دارد و هرچه ظرفیت ورود کمتر داشته باشد، شرایط ورود سخت تری را لحاظ می نمایند. لذا رقابت در چنین رشته هایی بالا بوده و هیچ چیز ۱۰۰ درصدی نیست. شما با اطلاع از این شرایط بایستی این کار را انجام دهید.

   اگر ریسک این موضوع را قبول دارید بایستی حداقل مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشید که برای شما پذیرش کالج تجربی M-Kurs از دانشگاه گرفته شود. قبولی و نمره کالج در این پروسه بسیار تأثیرگذار می باشد و در بالا بردن سطح پرونده شما بسیار اثر دارد. درضمن این نکته را درنظر بگیریرد که با مدرک زبان B1 درصورت اقدام احتمال داشتن امتحان ورودی سخت تر به نسبت اقدام با مدرک B2 وجود دارد.

   این مطلب را درنظر بگیرید که با مدرک B1 برای همه کالج ها نمی توان اقدام کرد، زیرا محدودیت بابت زبان به وجود می آید.

   شایان ذکر است امکان پذیرش کالج از مراکز خصوصی آلمان هم وجود دارد که شامل هزینه سالیانه ۵ هزار یورو می باشد و می توان با مدرک B1 کار را انجام داد.

   از این مطالب گذر کنیم، مدرک دیگری نیاز می باشد. شما بایستی گواهی سازمان سنجش هم داشته باشین. مؤسسه ما این امکان را دارد که حداقل با گواهی مجاز به انتخاب رشته کار شما را انجام دهد و نیازی به قبولی در کنکور سراسری نیست.

   درضمن تصور نکنید، درصورت داشتن گواهی قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی، الزاماً وارد رشته پزشکی شوید. این مطلب به معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بستگی خواهد داشت که در فوق شرایط آن ذکر شده است.

   درصورت عدم قبولی در این پروسه، شما امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی را دارا می باشید که بسیار رشته های تاپ و پر کاربرد بوده و دارای اعتبار جهانی می باشد. از این گونه رشته ها می توان به رشته بیولوژی نام برد که بسیار بسیار رشته به روز می باشد که به طور مثال در زمینه سلول های بنیادی و ژنتیک و …. در سطح جهانی کاربرد فراوان دارد.

   اگر تمایل به کسب اطلاعات کامل تر و دقیق تر را دارید، با تلفن ثابت مؤسسه تماس بگیرید و